Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1718
    Üye: 0
    Toplam: 1718

FrpWorld.Com :: View topic - Bi İnsan FRp Ye nasıl Başlatılır
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bi İnsan FRp Ye nasıl Başlatılır View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    WeS_DeX
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 20, 2007 12:03 pm Reply with quoteBack to top

Aslında her sey players handbook almakla olmuo.Biraz oynayanları izleyerek birazda kitap bilgisayar oyunu oynarak vs vs basladım ben frp ye.

Players handbook var bende ama hic hepsini okumadım cünkü olaylar cok sıkıcı anlatılmıs ki warlock'a meftulün büyücüsü yazdıklarından sora okumayı neredeyse tam olarak bıraktım Very Happy

Okumaktan cok oynayarak ögrenilio bu iş ama tabi biraz da fantastik seylerden hoslanmak lazım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Hakikatli-TormII
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 04, 2007 6:54 pm Reply with quoteBack to top

Bence yaklalşık 15 kişiyi başlattım frp'ye. Bilmeyenlerin önce ilgisini çekiyorsun, yavaş yavaş okuduğun fantastik edebiyat romanlarını anlatmaya başlıyorsun. Adamın iyice ilgisini çekiyorsun, sonra players handbooku götürüp bak böyle böyle şeyler kullanıyorlar, bunlar var diye anlatıyorsun, kitabın biçimi vb.si hoşuna gidiyor zaten bu arada hedef fantastik kurgu okumaya başlamış oluyor. Kitap okudukça bak bir oyun var sende öyle şeyler yaşayabilirsin vb. diye frpyi anlatmaya başlıyorsun ertesi gün oyun istiyor. Eh ondan sonrada zaten oyuncu değil dm olduğum için o grupla düzenli oyunlara başlıyorsun. Zamanla öğreniyorlar. Smile Benim nasıl öğrendiğim ise çok uzun hikaye

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 24, 2007 3:15 pm Reply with quoteBack to top

Evet bugün de bir arkadaşı Frp'ye kattım.Çocuğa her şey serbest dedim.Direk ilgi duydu Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 24, 2007 5:02 pm Reply with quoteBack to top

FRPyi epeyce kişiye öğrettim, 9-10 kişiye oynatabildim ancak.
    FRP virüsünü bulaştıracağımız 'kurban'ı seçmek çok önemli, vakti boşa harcamamak lazım Evil or Very Mad . Ben kurbanlarımı yakın arkadaşlarımdan seçiyorum genellikle, deli olmadığımı bilen insanlardan Smile.
    İnsanlara anlatınca delilikmiş gibi geliyor FRP, o yüzden ilk seferinde hemen hiç kimse oynamak istemiyor.
    Genelde anahtar yüzüklerin efendisi oluyor; hani şu Orlando Bloom'un oynadığı, çirkin çirkin yaratıklar olan film Razz . Filmi bilmeyenler için çabalamanın vakit kaybı olduğunu söylememe gerek yok sanırım Very Happy.
    Sonra ayaküstü kuralsızca oynatmaya çalışıyorum, ama sonuç hüsran olabiliyor Sad ;
    "bak şimdi, bir ormandasın, pis bir koku var... Napıyorsun?"
    "Dinliyorum, anlatmaya devam et"
    "Hayır yani karakterin napıyor?"
    "Ne karakteri yaw..."
    Eğer sonuç böyleyse bir süre FRPden bahsetmemek lazım kurbana...
    Kurban kitap okumayı seviyorsa fantastik kitaplar vermek iyi bir yöntem olabilir başlangıç için. İnterneti varsa frp siteleri verilebilir, güveniliyorsa PHB ödünç verilebilir Plotting .
    Ama benim en etkili bulduğum yöntem onlara FRP anılarımı anlatmak. Sanki gerçekten yaşamış gibi anlatırsanız daha çok etkileneceklerdir. Bu yöntem de teperse arada bir oyunlara davet etmek dışında FRPden bahsetmeyi keserim.
    Kapan kapar, kapamayan FRPsiz kalır Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Kathranis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 26, 2007 10:18 pm Reply with quoteBack to top

Bence kitap okuyarak baslanilir frp ye . Hic deilse bn oyle basladim DragonLance serisini ve Forgotten Realms i basladigim zamn hadim etmistim Smile Sonra boardgames e basladim ama biraktim sayilir masaustu oyunlarini cunku oynayacak kimse olmayinca tekbasina ne yapacaksin (: Bence en onemli etkenlerden biri oyunlar .
    Back to top View user's profileSend private message
    RedDawn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 10:22 pm Reply with quoteBack to top

Her sey ben orta 2deyken etrafımdaki arkadaşlarımın tuhaf bir şekilde değişmesiyle başladı. Ara ara bunlar arka sıralara gibip haşır huşur kitap karıştırıp zar atıyorlardı... Ben de bunlara bir anlam veremeyip uzaktan izliyordum... Ara ara bağırışlar geliyordu... Yanlarına gidip sorduğumda içlerinden bir arkadaş sağ olsun, kafasına kapişonunu geçirip "senin anlayamayacağın birşey" diyerek köşesine çekilmişti... Ama diğer arkadaşlar açıklamışlardı. örğetmişlerdi... Gerisi de geldi, kitaplar, players handbook vs...şimdi o yıllara bakıyorum da... Ne ukala adamdın sen Raistlin Majere=D
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 04, 2008 6:59 am Reply with quoteBack to top

valla ben büyük kuzenimin Baldur's Gate oyunuyla başladım frp'ye, 6-7-8'de de arkadaşlarımın çoğu frp oynuyordu zaten bu da pekiştirdi bide üstüne ben Unutulmuş Diyarların kitaplarını okumaya başlayınca iş çığırından çıktı.
    mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 12, 2008 5:50 pm Reply with quoteBack to top

Çnce bir "aklı bir karış havada" tiplerden alınır,
    Ne oynadığına bakılır,
    sonra oynadığı oyun tipine göre,
    wow güzeldir, w3 güzeldir, nwn güzeldir veya diablo güzeldir denir,
    Ve akabinde bu oyun oynatılır,
    Dolayısıyla insan etkilenir,
    Sonra oyunu biz de oynar ve hikayesini bu arkadaşa anlatır,
    Olayın asıl hikayesinde bittiğini gösteririz,
    Sonra buna kendisinin de bu oyunlardaki karakterler kadar güçlü olabilecğini göstermek içni frp oynarız,
    Uygun bulduğumuz anda kaçarız çünkü bu tür kişiler ölmeyi kaldıramaz,
    Güçsüz düşmeyi kaldıramaz,hep en güçlüsü kendisi olmalıdır diğer karakterler önemli değildir,
    Bu yüzden frp dünyasına mümkünse birileri sokulmaya çalışılmaz...
    Uygun görülürse zaten o böyle şeyleri araştırır...
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jul 14, 2009 6:41 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Evet bugün de bir arkadaşı Frp'ye kattım.Çocuğa her şey serbest dedim.Direk ilgi duydu Very Happy

Oğlum şimdi oylesine bakarken takıldım buraya bu benim galiba demi samet ben sen hüso oynamıştık tavla zarlarıyla ejderhalara tek atıyorduk felan Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum