Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 971
    Üye: 2
    Toplam: 973

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - Macera Arayanı Bulur ( RP Ekranı )
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Macera Arayanı Bulur ( RP Ekranı ) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Barzini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 3:33 am Reply with quoteBack to top

Bors çuvalı tamamen unutmuştu, sonra yemekten söz edilince acıktığını o da fark etti.
    "Çuval atımın üzerinde izninizle gidip getireyim, sonra da yiyecek bir şeyler buluruz, öyle zannediyorum ki vali bey kasabasında bu misafirleri ağırlayabilir." cümlesini gülümseyerek bitirdi ve dışarıda duran atına doğru yöneldi. Acaba ne var diye o da merak ediyordu aslında.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 3:14 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    valiye döndü " Yalnız sevgili Huor un düşüncelerini cok haklı buluyorum valim , öncesinde halkın tepkisini ölçmek belkide durumu daha kolaylaştırır , tabi lütfen yanlış anlamayın bunu vazgeçmek anlamında söylemiyorum elbette ama neyle karşılaşacağımızı bilmekte fayda var öyle değil mi ? "

Vali sakalsız çenesini kaşıdı. " Kimsenin bu konuda yorumda bulunacağını sanmam. Yardım eden çıkmaz belki ama mani de olmazlar. Bence önce tapınağı tamalayalım , sönük fenere böcek uçmaz." *

O sırada getirdiği iki sandalyeyi odanın -boş kalan- ortalarına yakın bir yere yerleştiren kadın maceracıların acıktığını duydu. " İsterseniz mutfağa geçin, hazır yemek var" dedi.

Sir Bors ahşap koridordan geçip dışarı çıktı. Atı bağladığı yerde duruyordu, tabi çuval da onun üzerindeydi. Akşam oluyordu ve hava serinlemişti.

* Kıtanın güney ve orta kısımlarında yaşayan insanların kullandığı bir atasözü
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Gea
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 7:56 pm Reply with quoteBack to top

Yemek için mutfağa geçerlerken , Gea keşişin yanına yaklaşıp şövalyenin almaya gittiği çuval hakkında merakını gidermek istedi . " Bahsettiğiniz çuval cok gizli birşey mi ? henüz açmamış olmanızı şaşırtıcı buldum , dahası içinde zararlı bir şey olabilir dediniz yanılmıyorsam , bildiğiniz birşeyler olmali " diyerek cuval acılmadan keşişin fikrini öğrenmek istedi, yemekte bir sıkıntı yaşamak istemiyordu.
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 8:13 pm Reply with quoteBack to top

Huor rahibeye gülümsedi.

*Merak etmeyin, yolda yardım ettiğimiz korkak bir Gnom'un bize hediyeleri var, gerçi Gnom'ların şakalarından korkulsa da çok yardımımız oldu, bir şey yapmaz herhalde bize.*

Sonra korkulacak bir şey yok diye ekledi

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Gea
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 9:57 pm Reply with quoteBack to top

Gea içten bir gülümseme ile " Demek bir Gnom çuvalı ... Nedense başımızın belada olduğuna şimdi eminim , ama gerçeği isterseniz bu durum çuvalınızı daha da cok merak etmeme sebep oldu , garip gelebilir size belki ama şimdiye kadar birtane bile gnomla tanışmamış olsam da tesadüfen onların dillerini öğrenmişliğim var.O sebeple çuvalın sahibiyle tanışmak isterdim " Gea gülümsemesini silmeden aklında gnomca birşeyler hatırlamaya çalıştı , bu arada yemek kokularının yayıldığı mutfağa da gelmişlerdi.
    Hakikatli-TormII
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 7:16 pm Reply with quoteBack to top

Nielas dikkatle dinledi valiyi. Demek bir tapınak kurmak istiyordu ha, Bors törensel bir havayla yardım edeceğini açıklarken, diğerlerinin de kabul etmesi karşısında itiraz şansı pek kalmadı. Soru sormak için laf aralarına girmeye çalıştı ama bir türlü konuşmalar kesilmedi. Garip varlıklar, karanlık rahipler bıdı bıdı bıdı onurlu bir amaç, tapınak bıdı bıdı bıdı. Acaba bir kazancı olacakmıydı. Nielas şimdiye kadar kendi çıkarı olmadan bir iş yapmamıştı. Ama dedi içinden bir ses bu yeni çevrenden birilerinin çıkarı olan işleri yapmak belki sanada fayda sağlar. En azından gezmiş olurum diye düşündü. Rahibenin kendisine baktığını gördü ve sürehiyi çok dikkatli süzdüğünü rahibe gülümseyerek acıkmış olabileceklerini söyleyince anladı ve biraz utandı. şu rahibe çok düşünceli kadındı. Bors'un atındaki çuvalı ciddi ciddi oda emrak etmeye başladı. Rahibenin keşişle konuşmasına kulak misafiri oldu yürürken. Konuşmaya katılmaya karar verdi; " Saygıdeğer rahibe, ben Nileas Iledvetlas. Tapınak konusundaki hassasiyetinizi anlıyorum ve kendi tarihime bakınca geleneklerime çok müstesna bir mukamevet gösterip yardım etmeyi kabul ediyorum. Umarım yardımımın size ve bana faydası dokunur." Bu arada mutfağa gelmişlerdi. Nielas çok açtı ve herhangi bir şey yemek için can atıyordu. "Bu binanın yeri tam olarak nerede? Bu arada insanların fikrini sormaya gelince, bence sormayalım, çünkü eğer başaramazsak herkese rezil olabileceğimizi önceden bildirmeyelim saygıdeğer rahibe, ne dersiniz?" diye sordu ve rahibenin cevabını bekledi ama en önemlisi aklı yemekteydi.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 22, 2008 11:59 pm Reply with quoteBack to top

Nielas ın sözleri üstüne rahibe gnomları bir tarafa bırakıp gülümseyerek , " Kendinizi tanıtmayı reddettiğiniz için bizden hoşlanmadığınızı düşünmeye başlamıştım tamda , ama şimdi geleneklerinize çok müstesna bir mukamevet gösterip!! yardım etmeyi kabul ettiğiniz için size özel olarak teşekkür etmem gerek sanırım , umarım bu işin sonunda herkes istediğine sahip olur , bu arada başarısız olacağımız ihtimalini de göz ardı ettim sanmayın üstelik size sormam gereken şeylerde var ama bunları karnımızı doyurduktan sonra konuşmamızı daha doğru buluyorum , bu kadar harika kokular gelirken başka birşey düşünemeyiz heralde" diyen rahibe hafif bir tebessümle herkesi yemeğe davet etti.
    Barzini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 23, 2008 1:59 am Reply with quoteBack to top

Uzanıp atının üzerine astığı çuvalı aldı, atının sırtına hafifçe vurarak; "sen de acıktın değil mi, bakalım sana da verebilecek bişeyler var mı?, beni burada bekle bi yere ayrılma."
    Sonra tekrar geri döndü, girişte geçtiği koridordan geçerek kokuları ve sesleri takip edip mutfağı bulabilrdi. Elinde çuvalla mutfağa girdi; "Bensiz başlamadığınız için sevindim." Yüzünde hafif bir gülümseme vardı, onca gün ve geceden sonra sonunda birilerini bulmuştu, üstelik bu insanlar iyi kişilerdi ve güzel bir amaçları vardı, belki de bu iş için en çok sevinen kendisiydi. Bu yüzden gülüyordu şövalye Bors.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 23, 2008 2:12 pm Reply with quoteBack to top

Liero da mutfağa gitmek için odayı terkettiğinde, en arkadan vali kalktı ve hep beraber mutfağa girdiler.

Mutfak misafir odasından biraz daha büyüktü. Masanın etrafında altı sandalye vardı ama valinin eşi oturmadı. O, sofraya sıcak çorba dolu tabakları yerleştirdikten sonra bir kenara dikilip misafirlerini rahat tutmak için beklemeye koyuldu.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Sir Bors atını bırakıp eve girerken atı da 'üzgün' denebilecek bir ses çıkardı. Dar koridordan geçen adam mutfağa girince boş olan sandalyeyi gördü. Sıcak buğuları gözüne çarpan çorbaların kavrulmuş un ve baharat kokusunu algıladı...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Hakikatli-TormII
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 24, 2008 5:18 pm Reply with quoteBack to top

Nielas önüne konan çorbanın kokusunu içine çekti. Biran için içi huzurla doldu. Sonra Bors'un odaya girdiğini gördü ve yemeye başlamak için adamın oturmasını bekledi. Elindede çuval vardı. Güzel diye düşündü, bu aralar herşey istediği gibi gidiyordu. Hoş arkadaşlar edinmişti, valiyle ve rahibeyle tanışmıştı ve şimdide gittikçe hoşuna gitmeye başlayan bir görevle karşı karşıyaydı. Aslında bir görev değildi bu bir yardım, bir amaç diye tanımlamak daha doğru olurdu. Rahibenin cevabını kafasını tartmaya başladı. Kendisini tanıtmaması kişilik meselesiydi. Kedni belli etmeyi sevmezdi. Yemek konusunda ise haklıydı. Kaşığını elinde çevirip beklerken rahibenin kendisine ne soracağını merak etmeye başladı ve bakışlarını kaşıktan rahibeye kaydırdı.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 25, 2008 4:22 am Reply with quoteBack to top

Çuvalı kapının önüne koyarak kendisi için olduğunu düşündüğü sandalyeye oturdu, sandalyeyi masaya biraz yaklaştırıp yerleşti. Ardından Gea'ya dönerek;
    "sanırım masada bir rahibe varken dua etmek bana düşmez." dedi ve ellerini masanın üzerine koyup duanın edilmesini bekledi.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 26, 2008 8:13 pm Reply with quoteBack to top

Gülümseyerek Sir Bors tan sözü alan rahibe ellerini masanın üstünde birleştirip herkesin duyabileceği alçak bir sesle dua ettikten sonra , Nielas'ı sevince boğacak sözleri söyleyiverdi , " Buyrun artık yiyebiliriz. " Bu cümlenin ardından oda bir anda kaşık ve çanak sesleri ile dolmuştu.Gea ise önündeki tabaktan çok Sir Bors un getirdiği çuvalla ilgili düşünmekteydi.
    Hakikatli-TormII
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 31, 2008 12:29 pm Reply with quoteBack to top

Nielas yemeye başladı ve bitirene kadar çevresiyle ilgilenmedi. Bitirdiğinde diğerlerine göre biraz hızlı yediğini farketti. Arkasına yaslandı ve çorbanın güzel hazırlanmış olduğunu düşündü. Temel ihtiyaçlarını giderdikçe aslında bu tapınak işşi için heyecanı artmaya başlıyordu. Uzun süredir adrenalini yükselmemişti. Bu maceranın kendisine iyi geleceğini ve neler yaşayacaklarını merak ettiğini kendine itiraf etti. Aklına ne zaman yola çıkacakları hakkında bir bilgisi olmadığı geldi. Valinin yada Gea'nın cevaplamasını bekleyerek "Peki ne zaman yola çıkacağız?" diye sordu.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 6:51 pm Reply with quoteBack to top

Çorbasını bitirenlerin tabaklarını ev sahibesi ev makarnasıyla tazeledi. Sıcak makarnanın üstüne çeşitli baharatlar serpilmişti.
    Quote:
    "Peki ne zaman yola çıkacağız?" diye sordu.

Vali başta Nielas'ın sorusundan alınmadı, bir süre kimseden ses çıkmayınca cevap vermeyi düşündü ancak. "Bu geceyi rahat geçirin. Yarın kendinizi hazır hissederseniz işe başlayabilirsiniz. Size yardım etmesi için odunculardan ayarlayabilirsem bir kaç kişi de getirebilirim" dedi. "Gece demişken, ne yazık ki benim evimde sadece 2 kişi daha kalabilir ve bizim köyümüzde konaklanabilecek bir han yoktur. Hanımız olmadığı için misafirperver halkımız yabancıları evinde ağırlar. Yan komşularımız sizi bu gece ağırlamaktan mutluluk duyacaktır eminim."
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 04, 2008 6:57 pm Reply with quoteBack to top

Huor şaşkın şaşkın valiye baktı.Anlayamıyordu, neden han yoktu.Taverna vardı ya!

*Sayın valim, affınıza dayanarak soruyorum, tavernada neden kalamıyoruz?*

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum