Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 19
    Dün: 23
    Toplam: 90348

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1484
    Üye: 1
    Toplam: 1485

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - Artemis Entreriye ne olacak?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Artemis Entreriye ne olacak? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 08, 2007 12:38 pm Reply with quoteBack to top

Çrümcek K. serisi tamamen çevrildi ama dediğim gibi artık Laika dan çıkacak. Yani çıkması gerek ama hala ses seda yok. Bu kadarda işkence çektirilmez be okuyucuya.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Back to top View user's profileSend private message
    entreri2
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 09, 2007 3:34 pm Reply with quoteBack to top

Artemis'in bence sevilme sebebi bir kez karizması Smile Sözleri,Duruşu ve onunda acı yönlerinin ve zaaflarının bulunuşu..Tamam Drizzt kötü bir ailede de büyüdü ve babası ölünce özellikle yıkıldı ama bunu Salvatore ya tam göstermek istemedi yada Drizzt pek takmadı Confused ama Artemis'e gelirsek onun yaşamı drizzt gibi inişli cıkışlı bile olmadı.O hep acı çekti(en azdından kitapta öyle belirtiliyo)Çldürmekten zevk almadı ama yaşamak için Calimport gibi bir yerde güçlü olmak ve öldürmek zorundaydı.

Kısacası bence Artemis,Drizzt'den bir gömlek daha üstün bir karakter

Jarlaxle ''Bunu unutma dostum eğer yeterince inanırsan bir yanılsama seni öldürebilir''

Artemis Entreri ''Gerçek olan şey ise inansanda inanamsanda seni öldürür..

ArtemiS EnTrerİ Cool
    Efendi_Emburk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 07, 2007 7:15 am Reply with quoteBack to top

[quote="dfunk"]Bunları arkabahçeden beklemenin anlamı yok galiba hala örümcek kraliçe savaşları serisinin çevirilmesini bekliyorum iki kitap çevrildi bildiğim kadarıyla diğer kitaplardan zaten haber yok hepsinde yayına hazırlanıyor diyor.[/quote]
    valla ben de kraliçe serisinin iki kitabını okudum sonra cleric quantetin ilk kitabını (ilahi) okudum en son drizzt serisinde bin orkun gelmesini yaklaşık bi yıl bekledim tabi bu arada benim ing de gelişti biraz bulsam ing de okuycam ama bursada fimaya ankarada dost'a sordum bi gelişme olmadığını söylediler kitap ülkeye gelmemiş flan dediler ankara'da ya da bursada nerden bulabilirm ki başka( gerçi int den de indirebilirim ama kitap şeklinde basılmışını bulmak ilk tercihim Smile )
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    NIGHT
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 06, 2008 8:19 pm Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri'ye ne olacak değil de ne olmuş onu öğrendim, pek çok şey yerine oturdu, rahiplerden neden nefret ettiği gibi.. Sad
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Aug 06, 2008 8:42 pm Reply with quoteBack to top

İstanbulda ingilizcelerini robinson da mevcut birde dnr da görmüştüm ingilizcelerini.
    Artemis de artık eski artemis değil çok değişti. Jaraxle in bir kez daha ne kadar iler görüşlü olduğunu gördük son klitaplarda.
    Bir müddet yeni artemis kitabı olmayacak umarım daha başkasıda olmaz. Zira yeni kitaplar bundan sonra 4'th edit temel alınarak çıkacak ve bu olaylarda orc king ve olaylarından 40 yıl kadar sonra. Drizzt in çekirdek kadrosu tükenmiş başka yan karakterlere ağırlık verilmiş.
    Artemis'te ölsün bu sürede lütfen artık.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 06, 2008 8:53 pm Reply with quoteBack to top

Çlsün mü?! Niye ölsün ya? Drizzt'ten 20 kat daha fazla malzeme var Entreri de
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Aug 07, 2008 12:24 am Reply with quoteBack to top

öyle 20 kat falan malzeme kalmadı. en fazla 1story line daha çıkar 1 kitap o da. sell swords serisini eğlenerek okuduysam da yavanlaşmaya başlamıştı. En güzeli zirvede bırakmak.
    Zaten yeni kitaplarda yaşıyorsa bile 80-90 yaşında olacak.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 07, 2008 7:33 pm Reply with quoteBack to top

Ama 'yaşlanmış' olması gerekmiyor, o hançer sayesinde yaşam enerjisi kazanıyormuş, Drizzt'ten farkı olmayacak yani,sonuçta Drizzt de gayet 'yaşlı'
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Aug 12, 2008 6:21 am Reply with quoteBack to top

Drizzt daha çocuk. Entreri nekadar yaşam enerjisi çalsada bedeni böyle bir süreç için yapılmadığından yaşamaya devam etse bile vücudu o çevıklığe ve gençliğinin enerjisine sahip olmayacaktır.
    /not: tamam drizzt daha çocuk değilde orta yaşına bile erişmemiş bir drow =)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 12, 2008 9:10 pm Reply with quoteBack to top

Jarlaxe ve Entreri ikilisinin maceraları Drizzt'in son maceralarından çok daha eğlenceli, Salvatore Entreri ve Jarlaxle gibi iki nev-i şahsına münhasır anti-hero'yu birleştirmeyi akıl etti işte,en az iki üç kitap daha okuacağız, 80-90 yaşında bile olsa yaşlanmış bir Entreri görmeyeceğimizi biliyorum, o kolçağı boşuna bulmadı O.
    entreri2
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 13, 2008 6:42 pm Reply with quoteBack to top

artemis'i cok severim Smile

onun kuculuğunu yazmıstık lise 2 de bilgisayarıma..en sevdiğim karakterdir kendisi..

ama katılıyorum zirvede bırakması lazım onun :)Drizzt yeterince sıktı..Artemis enteri'den sıkılmak istemem sanmamda..son kitaplarda zaten geçmişi ile ilgilide yeterince ayrıntı veriliyor..

Ama biraz ilginç olcak ama Artemis ile ilgili kitaplar bitsede kalbimde yaşayacaktır adamım Rolling Eyes
    XK
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 13, 2008 8:45 pm Reply with quoteBack to top

Drizzt yerine Artemis okumayı tercih ederim.

"Sellswords" yani "Kiralık Kılıçlar" serisi de Laika tarafından yayınlanacak ama daha epey zaman var gibi görünüyor. Çnce Drizztler'i bitirirler.

Drizzt son kitap "Yalnız Drow"da yine bir ork kesiyor bir de, "Ben ne yaptım? Yaptıklarım doğru mu? Kendimi öfkeme vermemeliyim," deyip duruyor. Hatta bu işi iyice abartıp birkaç kez salya sümük ağlıyor.
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Aug 29, 2008 5:34 pm Reply with quoteBack to top

Yanlız son kitap orc king, ayrıca ekimde yenisi çıkıyor.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 09, 2008 12:38 am Reply with quoteBack to top

Kim ne derse desin, Calimport ahlak adı altında ahlaksızlıktan geçilmeyen Arap ve Doğu şehirlerini çok iyi bir şekilde temsil ediyor ve Entreri pisliğe zorlanmış masum vatandaş durumunda orda. O yüzden ilgi çekici bir karakter çünkü aynı Star Wars'ta ki Darth Vader gibi, kötü adam kontenjanını doldurmak için değil, kötü adam olmaya zorlanmış karakter olarak çıkıyor karşımıza. Eğer Avcının Kılıçları'nın son iki kitabı gibi güzel bir devam getirecekse bir iki kitap daha yazabilir bence, ama Drizzt ve Enteri'den 40 sene sonrası daha ilgi çekici olur. Eski karakterle arada bir ortaya çıkarsa özellikle.

Quote:
    Drizzt yerine Artemis okumayı tercih ederim.

"Sellswords" yani "Kiralık Kılıçlar" serisi de Laika tarafından yayınlanacak ama daha epey zaman var gibi görünüyor. Çnce Drizztler'i bitirirler.

Drizzt son kitap "Yalnız Drow"da yine bir ork kesiyor bir de, "Ben ne yaptım? Yaptıklarım doğru mu? Kendimi öfkeme vermemeliyim," deyip duruyor. Hatta bu işi iyice abartıp birkaç kez salya sümük ağlıyor.

Ya ilk kitap kötü sayılabilir, ama sonraki iki kitap güzel, özellikle Obould - Drizzt düellosu çok güzel bağlanmış ve sıradan bir şekilde bitmiyor, gerçi biraz Drizzt - Enteri gibi olmuş ama olsun.
    entreri2
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 05, 2009 2:36 pm Reply with quoteBack to top

Salvatore aynı çizgide ilerliyor.Kendini sürekli tekrar ediyor.
    Son kitaplarında drizzt'in sürgün'de barındırdığı ruh halini baza almış.Ve oldukça sıkıcı drizt'in içsel karmaşası.

Fr den ayrı olarak yazdığı İblis ruhu'nu yeni bitirdim ve onu okurken sanki bir drizzt kitabını okuduğumu hissettim.Wulfgar-Catie brie olayında ki "kızı dövüşten uzak tutma çabası"bahsettiğim kitapta aksi istikamette sürekli tekrarlanıyor.

Yine baş karakterler o kadar iyi kalpliler ki drizzt'den alta kalır yanları yok.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum