Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 13
    Dün: 35
    Toplam: 90377

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1699
    Üye: 1
    Toplam: 1700

Şu An Bağlı:
    01 : afabut

FrpWorld.Com :: View topic - Power play tabanlı eğlencesine oyun
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Power play tabanlı eğlencesine oyun View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: AiaÄ?ıdaki yazı size yeterince açıklayıcı geldi mi?

Evet
    25%
     25%  [ 3 ]
    Hayır
    8%
     8%  [ 1 ]
    Okumadım bile. YanlıÅ?lıkla açmıÅ?tım.
    8%
     8%  [ 1 ]
    Devrik cümleler can sıkıcıydı.
    8%
     8%  [ 1 ]
    Yazına biraz daha dikkat etsen iyi olur.
    16%
     16%  [ 2 ]
    OotS ise ben zaten varım. Kararımı etkilemedi.
    33%
     33%  [ 4 ]
    Ben halfling Ranger/Barbarian yaratacaÄ?ım.
    0%
     0%  [ 0 ]
    Total Votes : 12

Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 8:09 pm Reply with quoteBack to top

.
    Ben bir turda aynı rakibe sadece 1 kere AoO yapılır diye hatırlıyorum ama nerden hatırladığımı hatırlamıyorum. Razz şöyle bir bilgi var:
    http://www.d20srd.org/srd/combat/attacksOfOpportunity.htm#combatReflexes
    Combat Reflexes and Additional Attacks of Opportunity
    If you have the Combat Reflexes feat you can add your Dexterity modifier to the number of attacks of opportunity you can make in a round. This feat does not let you make more than one attack for a given opportunity, but if the same opponent provokes two attacks of opportunity from you, you could make two separate attacks of opportunity (since each one represents a different opportunity). Moving out of more than one square threatened by the same opponent in the same round doesn’t count as more than one opportunity for that opponent. All these attacks are at your full normal attack bonus.

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 8:21 pm Reply with quoteBack to top

Dwaxer evet 1 turda bir kere AoO yapılabilir çünkü AoO bir immediate actiondur, ve bir turda bir kere immediate action yapılabilir.

Neyse, zaten ben bir karaktere tamamen Dex yüklerim, ne yazık ki STR yüklemeyi beceremiyorum.Dex yükleyince İnsiyatif, Ac ve eğer Combat Reflexes feati alınırsa AoO yaparken de etkili.Böylece tumble skillini de alıyorum genelde.

Monk alırsam da, bard alırsam da, Rogue alırsam da, fighter alırsam da dex veriyorum niyeyse Very Happy

Neyse.Dwaxer'ın verdiği yazıyı anlamadım, beyaz yazıda yapılabilir mavi yazıda yapılamaz diyor, neyse Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 8:29 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Dwaxer evet 1 turda bir kere AoO yapılabilir çünkü AoO bir immediate actiondur, ve bir turda bir kere immediate action yapılabilir.

Neyse.Dwaxer'ın verdiği yazıyı anlamadım, beyaz yazıda yapılabilir mavi yazıda yapılamaz diyor, neyse Very Happy

Yanlış Edmond; combat reflexin varsa ve Dex:5 ise aynı tur içinde 6 kere AoO yapabilirsin
    Yukarıda söylediği benim anladığım aynı kişiye treat karenden çıktı diye bir kere AoO yapınca, ardından bir kareden daha çıkarsa tekrar atttak yapamıyorsun; yani kırbacın 15 görür ve normalde sana yaklaşana 2 defa AoO yapıyormuş gibi ama sadece 1 yapıyorsun. Ancak bir başka sebeple AoO doğurursa bir daha yapabilirsin; örneğin sana yaklaştı bir AoO yaptın, bunun ardından bir de iksir içmeye kalkışırsa bir daha AoO yapabilirsin ama koşa koşa yanından geçip giderse sadece 1 AoO yapabiliyorsun. Çff; amma uzun oldu Razz

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 8:45 pm Reply with quoteBack to top

Evet bu durumda ben Edmond'a 1 fazladan AoO yaptırdım. Ama olsun zaten onda da ıskaladı. Sonrakinde de ıskalamadı ama kimi ıskalamadı. Evil or Very Mad Nasıl zevk aldım, nasıl zevk aldım bir bilseniz. Melek görünümlü Å?eytan

Bu arada kritik hatalı saldırıda attığım zar şu şekilde:

Çncelikle 20'lik zar atılır.

Edmond'un saldırdığı gölgenin etrafında kaç kişi var ise her biri 1'den başlayarak sırlanır. Ardından etrafında boşta kalan kareler sıralanır. Atılan zar hangi kareye ya da kişiye denk geliyorsa, saldırı o kişiye yapılır. Saldırıya uğrayan garibimiz, bu saldırıyı beklemediğinden flatfooted durumda kalır ve saldıranın artısı+10'a karşı d20+kendi savunma değerini geçmeye çalışır.

Sayılar yaratığın etrafındakiler ve boş karelerin miktarı ile 20 arasında ise, silah elden düşer. 20 gelir ise şans eseri silah bir şekilde asıl yaratığa yine vurur. Du seken bir balta ya da bir etkiden etkilenen bir büyü olabilir. Yaratık bu saldırıya karşı flatfooted durumda kalır ki bu vurma için daha büyük bir şanstır.

Yani bu kural ile kritik ıska sonrasında size büyük bir kayıp olma ya da büyük bir şans eseri daha iyi bir saldırı yapma imkanı veriyorum. Hemen hemn birbirlerini karşılıyorlar ama tabii oyuna çok daha güzel bir hava getirebilirler herhalde. Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 08, 2009 10:45 pm Reply with quoteBack to top

Cokrail: Senin Yukarin Fellow zaten iki yaratık arasında değil. YF yazan kare sensin. Karşında bir gölge var ve arknda ise duvar. Bir yanında Edmond, diğer yanında ise boş alan mevcut. Tumble ile bir şeyler yapmana gerek yok aslında. Tam saldırı yapsan en azından fazla saldırı ile gölge yaratığa fazladan bir-iki saldırı yapmış olurdun.

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 1:04 pm Reply with quoteBack to top

Dwaxer: Düşük seviye bir büyünü daha üst seviye bir büyü dilimini kullanarak yapabilirsin. Yani 1. seviye büyülerin için 1. seviye slot bırakmana gerek yok. Daha üst bir seviyeden slotun olduğu sürece 1. seviye büyülerin için de kulanabilirsin.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 1:11 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Dwaxer: Düşük seviye bir büyünü daha üst seviye bir büyü dilimini kullanarak yapabilirsin. Yani 1. seviye büyülerin için 1. seviye slot bırakmana gerek yok. Daha üst bir seviyeden slotun olduğu sürece 1. seviye büyülerin için de kulanabilirsin.

Çyle mi; o metamagic featler ile olmuyor muydu; ben böyle bir kural olduğunu bilmiyordum. O zaman 2x4d6 sorc-ray yerine magic missile atayım; dmg sadece 4d4+4 ama en azından isabet garanti.

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 1:29 pm Reply with quoteBack to top

Yüksek seviye slot kullanabilirsin ama yüksek seviye haline getirmez. Heighten metamagic ti sanırım bahsettiğin. Onunladaha yüksek seviyeymiş gibi de yapabiliyordun. Bu şekilde 1. seviye büyü gibi olduğundan save DC değişmiyor sadece.

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 11:08 am Reply with quoteBack to top

Devrimk; Powerplay: Macera1: şeytan kuyusu
    'da wrote:
    "Ayy fena oluyorum. Güçlü pazularım inceldi çiroz gibi oldu."
    Sağ üst kareye geçti bir arkadaşının yardıma gelip gölgeyi araya almasını bekliyordu

Melee: +14/9 (Short Sword: 1d4+1, (19/20)x2) (+2 flank bonus ile birlikte)
    Sneak Attack: (+4d6+7) /2

1d4-2 vuyorsun şu anda sanırım. Hesaplamayı unuttuğum bir şey mi var? Bir de bu max dex bonus olayı sebebiyle senin sadece AC değil saldırı değerlerin de düşüyor. Rolling Eyes

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 11:45 am Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Devrimk; Powerplay: Macera1: şeytan kuyusu
    'da wrote:
    "Ayy fena oluyorum. Güçlü pazularım inceldi çiroz gibi oldu."
    Sağ üst kareye geçti bir arkadaşının yardıma gelip gölgeyi araya almasını bekliyordu

Melee: +14/9 (Short Sword: 1d4+1, (19/20)x2) (+2 flank bonus ile birlikte)
    Sneak Attack: (+4d6+7) /2

1d4-2 vuyorsun şu anda sanırım. Hesaplamayı unuttuğum bir şey mi var? Bir de bu max dex bonus olayı sebebiyle senin sadece AC değil saldırı değerlerin de düşüyor. Rolling Eyes

Düzelttim. Max dex bonus olayı saldırıda farketmez diye tahmin ediyorum.

PHB 122: This restriction doesn’t affect any other Dexterity-related abilities (such as Reflex saves and skill checks).
    mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 12:52 pm Reply with quoteBack to top

susurlukta olmak oyunda olmamı bi miktar engelliyor kusura bakmayın, iş yerinde girmem zor oluyor siteye...
    cokrail
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 7:08 pm Reply with quoteBack to top

önümdeki gölge yaratık nası yok oldu ben neyi kaçırdım :/

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 7:41 pm Reply with quoteBack to top

Yuh be abi, kritik vurdun ondan yok oldu, sen yok ettin biz çok şey kaçırdık Very Happy Rapier'in 18-19-20 kritik vurması sayesinde, sen 20 atmadığın hâlde kritik vurdun.Ne kadar güzel hazırlamışsın karakteri Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 8:18 pm Reply with quoteBack to top

Merak etme ben san saldırını yaptırdım zaten.

şimdi beyler geç aklmış bir işlemi yapıyorum size.

Tecrübe puanları:

Shadow ooze: 525 XP
    Shadow: 788 XP
    Meclis ile yapılan anlaşma dolaysıyla, Dwaxer 25 XP, geri kalnalar 5 XP
    Matrix'in eğilen kaşık bilmecesini çözdüğü için, Devrimk'e 50 XP

Rol XP'leri
    Dwaxer: 200 XP (Espriler hoşuma gitti. Ayrıca diğer oyunda Dm'sin Razz )
    Mathius: 200 XP (Savaşçı XP'sini ve yerde hareketsiz Xp'sini çok iyi yaptın)
    Edmond: 150 XP (Karakterin gerçekten içinde aletvler yanan biri gibi ama
    Devrimk: 150 XP (Karakterine gıcığım, yoksa daha çok verirdim Very Happy Neyse bir dahakine daha objektif bakarım olaya. Rolling Eyes )
    Cliks: 100 XP (Oool'ardan birden düşük çeneliye dönüş oldu. Güzel esprilerdi aslında ama karakterinden fazla çıktın. Bu şekilde devam etmek istersen ileride kesmeyeceğim ama sürekli değiştirmeyelim karakteri)
    Cokrail: 50 XP (Konuşma lem! Tatile gidiyorsun. Sonra ben taile gittim diye hava atıyorsun. Gidemeyen ne yapsın Razz )

Powerplay ve bana rahatlık XP'leri:
    Devrimk: 250 XP (Bir iki yanlış anlama dışında sorun yoktu bence.)
    Dwaxer: 200 XP (Tek tıkla ulaşabilmek güçlere güzeldi.)
    Edmond: 200 XP (Yani o kadar kırbaç salladın. Biraz verelim. İyi ayarlamışsın güçleri)
    Mathius: 100 XP (Güçleri kullanımın zayıftı. Sınıfa hakim değilsin. Auraları açmadın, büyüleri tam kullanamdın...)
    Clicks: 100 XP (Çıldırttın beni! Bilidiğim şeyleri sırf senin için yine kontrol ettim. Daha çok bardlık yaptın zaten.)
    Cokrail: 50 XP (Gereksiz atraksiyonlara giriyorsun. Karakterinin kişiliği böyle ise bir dahakine daha çok XP veririm kendini gereksiz tehlikelere atıyorsun diye belki. Ayrıca karakter kağıdı beni en çok zorlayan seninki oldu. Çstündeki zincir gömleğide çıkart bir deri zırh giy. AC aynı kalır ama Touch AC artar en azından. Ayrıca becerilerine -2 değil -1 hatta usta işi alırsan 0 penaltı alırsın.)

Toplam XP'ler:
    Devrimk: 1303+5+50+150+250 = 1758 XP
    Dwaxer: 1303+25+200+200 = 1728 XP
    Edmond: 1303+5+150+200 = 1658 XP
    Mathius: 1303+5+200+100 = 1608 XP
    Clicks: 1303+5+100+100 = 1508 XP
    Cokrail: 1303+5+50+50 = 1458 XP

8. seviyeye ulaşmanız için 21000'den 28000'e çıkmanız gerekiyormuş. O zaman işleri biraz hızlandıralım, ilk giriş olduğundan hepinize çifte XP veriyorum. Yani karakter kapıtlarınıza işlerken burada kazandıklarınızı 2 ile çarparak yazın. Çstüne de 500 de fazladan ekleyin ardından.

Yani

(Kazandığınız XP)x2+500 = İşleyeceğiniz XP

Her kim ki bana üstünde işlem yapılabilir şöyle güzel, anlaşılır ve üstünde her şeyi yazan bir karakter kağıdı verir ise ona 500 XP daha. Bu karakter kağıdının üstünde karakterini hazırlayıp karakterler kısmında sunanlara da fazlandan 500 daha. Yani 1000 XP daha kazanma şansınız var Very Happy (Ve evet ben çok uyuşuğum, kendim aramıyorum Very Happy )

Sizden bir ricam, özel hareketleri ve güçleri yazarken ya ilgili bağlantısını vermeniz, ya da mesajınızın sonuna tam açıklamasını yapmanız.

Büyüleri yaptıktan sonra zamanlarını da sizin tutmanızı isteyeceğim. Ben hata yapabilirim.

Herbirinizin bir karakterine bir resim koymasını rica etsem. Haritalarda en azından sadece başharfkerden oluşmazsınız.Ayrıca sizin aklınızda nasıl canlanıyorsa karakteriniz diğerleri de o şekilde görebilir.

Mathius: Savaşçıx ile kurmak istediğin grup taktiği var ise devrimk ve dwaxer'in oluşturduşları gibi o zaman karakter kağıtlarınızda değişikliği yapabilirim. PHB2 ve Heroes of battle'dan bulabilirsin savaş grup çalışması artılarını.

Ayrıca bir lider seçerseniz özellikle karizmatik olan birini tavsiye ederim ve Heroes of battle'a bakarsanız bazı güzellikelr bulabilirsiniz.

Yarından itibaren hikayenin geri kalaını da yazacağım. Hepiniz şimdiden 12000 GP'yi geçmeyecek bir büyülü alet oluşturun kafanızda. Her birinize bunlardan bir tane vereceğim. Mathius sen 10800'ü, geçmeyecek bir tane oluştur en iyisi. Gerisi Savaşçıx'ın olacak biliyorsun. Savaşçıx'ta şöyle bir büyülü aletini alsın bari değil mi? Very Happy

Last edited by Darkgnome on Mon Aug 10, 2009 8:25 pm; edited 2 times in total
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 10, 2009 8:21 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Yuh be abi, kritik vurdun ondan yok oldu, sen yok ettin biz çok şey kaçırdık Very Happy Rapier'in 18-19-20 kritik vurması sayesinde, sen 20 atmadığın hâlde kritik vurdun.Ne kadar güzel hazırlamışsın karakteri Very Happy

Aslında undeadler kritik yemez ama bunlardan bana da gına geldiğinden olsa gerek bu seferlik yediler. Very Happy Zaten Cokrail baya kaybetmiş karakterini yaratırken. Kim yardım ettiyse amma kötü yaratmış, acaba bilerek mi. Hani kendi karakteri gölgede kalmasın diye bunu yapmış olabilir mi acaba ( Evil or Very Mad Evil or Very Mad Melek görünümlü Å?eytan Razz )

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum