Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 32
    Dün: 35
    Toplam: 90396

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1077
    Üye: 1
    Toplam: 1078

Şu An Bağlı:
    01 : egevix

FrpWorld.Com :: View topic - Pionic Savaş .. (AVCILAR) ........... OYUN
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Pionic Savaş .. (AVCILAR) ........... OYUN View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 12:28 pm Reply with quoteBack to top

Açık olan kapıya baktı. "Çnden ben giderim." dedi. Sonra merdivenleri inerken. "İzninizle leydim." dedi ve Naome kenara çekildiğinde önden yol almaya başladı. Bu arada herhangi bir ses geliyormu aşağıdan diye kontrol etti. (Listen:1Cool

mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 1:32 pm Reply with quoteBack to top

"Hımm lezzetliydi...Kardeşim sen önden gitme ama karım Lupus'da önden gitmesin, onun önünden ben giderim. Karıma ettiğin iltifatı beğendim ama onu korumak benim görevimdir ve bunu eksik yapmayacağım."
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 3:24 pm Reply with quoteBack to top

CLiCKs wrote:
    Açık olan kapıya baktı. "Çnden ben giderim." dedi. Sonra merdivenleri inerken. "İzninizle leydim." dedi ve Naome kenara çekildiğinde önden yol almaya başladı. Bu arada herhangi bir ses geliyormu aşağıdan diye kontrol etti. (Listen:18 )

hiçbir anormal ses duymadın.

...................

Arkadaşlar aşağıya indiğinizde Olimdara'ya adanmış bir tapınağın dua salonu gibi dekore edilmiş taştan bir yapının içinde buluyorsunuz kendinizi. Tozlanmaya örümcek ağlarına bakılırsa çoook uzun yıllardır buraya kimse gelmemiş. 4 adet duvarlarda asılı hiç sönmeyen meşale, ortamı loş bir şekilde aydınlatıyor. Dua etme bölümleri filan var, bildiğiniz tapınaklar gibi işte. Ancak bu koca salon böyle yekpare; insanın aklına etrafta başka odalar olması gerekirdi sorusunu getiriyor.

.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 3:50 pm Reply with quoteBack to top

Nazarullah, bu tapınağın içine girdiği anda, kendisini nihayet bir evde gibi rahat hissetmişti.Kendi evi değildi belki, ama yine de bir evdi. Ve rahat hissediyordu kendisini.

"Herkes etrafı araştırmaya başlasın. Gizli bir oda olmalı mutlaka. Olidammara'nın uşakları, kendileri gibi her şeyi gizleyebilirlerdi muhtemelen."

Search

Berilac da Nazarullah'dan hemen sonra etrafı araştırmaya koyuldu.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 4:01 pm Reply with quoteBack to top

Jouleah'ta etrafı aramaya başladı.(Search:2) "Eğer burada bir ganimet arıyorsak tuzaklı bir kapı vardır. Birbirimizden pek ayrılmamamızı öneririm." dedi.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 4:21 pm Reply with quoteBack to top

.

Evet, duvarlardan birinde gizli bir kapı olduğunu tahmin ediyorsunuz.

.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 5:34 pm Reply with quoteBack to top

"Tamam? Kapıyı nasıl açacağımız konusunda bir fikri olan var mı?"

Nazarullah diğerlerine bakıyordu.Berilac'ınsa hiçbir fikri yoktu henüz.

Ardından Berilac gidip kapı olduğunu tahmin ettikleri yönde önce tuzak olup olmadığını araştırdı. Daha sonra orayı ittirmeyi deneyecekti.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 5:58 pm Reply with quoteBack to top

.
    Naome:
    Berilac dikkatli ol, bu duvardan güçlü bir büyü sezinliyorum, gizli bölümlerde muhakkak tuzak olur diye duymuştum.
    Berilac'ın tuzak arama becerilerinde başarılı olsun diye dua eder.
    Guidance:
    http://www.d20srd.org/srd/spells/guidance.htm

.....

Berilac search(?)+17+1
    Valla tuzak filan yokmuş gibi... İstersen kapıyı zorlayabilirsiniz ama istersen şöyle 1d60 dakika kadar ıcığına cıcığına kadar çok dikkatli bir şekilde araştırıp emin olmak da ihtimaller arasında. Seçim sizin?

.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 6:07 pm Reply with quoteBack to top

"Oof of, beyler, sanırım Naome haklı. Eğer gizli bir bölme koymuşlarsa ve eğer gizleyecek kadar önemli bir sebepleri varsa, tuzak da vardır. Bence emin olana kadar araştırmama izin verin."

(1d60'ı kabul ediyorum.)

-Freddie Mercury
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 6:19 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    "Oof of, beyler, sanırım Naome haklı. Eğer gizli bir bölme koymuşlarsa ve eğer gizleyecek kadar önemli bir sebepleri varsa, tuzak da vardır. Bence emin olana kadar araştırmama izin verin."

(1d60'ı kabul ediyorum.)

1 saat kadar araştırdın ve sonunda "vay canına gerçekten de tuzak varmış!" taş blokların arasından küçücük çivi ucu gibi bir demir çıkmış. Taşları hafifçe oynattığında tuzak mekanizmasını görebildin. çok karmaşık; az çok çalışma prensibini tahmin ediyorsun; eğer sihirli kelimeyi söylemeden o kapıyı açmaya, ya da tuzağı bilinçsizce kurcalamaya kalkarsan demir uçtan elektirk gibi bir enerji fırlıyor olmalı. Böyle bir tuzağın koruduğu odada değerli şeyler olmalı diye düşünüyor insan. Mekanizmayı etkisiz hale getirebilirsin ama kolay değil; (Naome sana +1 bile verse) şansının %65 civarında olduğunu tahmin edebiliyorsun.

.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 6:29 pm Reply with quoteBack to top

Denemeye değer diye düşündü içinden, sonra Naome'ye baktı.

"Bana yardım et, ama kendine de dikkat et. Tetikte ol, bu tuzağı etkisiz hâle getirmeye çalışacağım.Umarım başarırım, yoksa peşimdeki lanet işsiz kalacak."

-Freddie Mercury
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 21, 2009 7:07 pm Reply with quoteBack to top

Naome büyüyü yaptıktan sonra ona seslendi. "Leydim duvara yaslanın sizde." Sonra bütün gruba "Herkes çaprazdaki duvara yapışsın. Eğer tuzak alan etkisi yaratıyorsa ve berilac onu harekete geçirirse uzakta durmalıyız. Eğer ona birşey olursa ben ve bayan naome ona yardım edebiliriz. Tabii daha iyi bir fikriniz varsa söyleyin." dedi. Kapının çaprazında kalan uzak duvara yaslandı. Herkesin de bitişiğine geçmesini bekledi.

mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 22, 2009 8:04 am Reply with quoteBack to top

"Tuzağı çözmenin yolu belki de o kapıdaki taşta yazıyordur ha?Tuzağı etkisiz hale getirmeden önce bir onu deneseydik...hımm...Ooo Oldrimma oldrimma kılım düştü yaylaya, kaos yaydı ortaya.işte buna benzer bi cevabı falan vardır belki de...Hatta ozan heykelinden dolayı belki de müzik çalman bile gerekebilir..."
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 23, 2009 4:08 pm Reply with quoteBack to top

.

Berilac Disable Device(4)+17+1=22 başarısız
    Berilac tuzagı kurcalarken elleri titrer ve aniden tuzaktan çok güçlü bir elektrik büyüsü çakar! Yıldırım herkesi dolaşır!

Reflexler: (DC:19)
    Berilac Danderfluf (13)+15=28 başarılı “Evasion”dan dolayı hiç hasar almaz!
    Nazarullah (14)+13=27 başarılı yarı hasar .... 5d6/2=5
    Jouleah Ripper (2)+9=11 başarısız tam hasar ... 5d6=24
    Gedin Ripper (12)+9=21 başarılı; yarı hasar alacak ... 5d6/2=9
    Lupus (kurt) (8 )+9=17 başarısız tam hasar ... 5d6=20
    Naome (NPC) (12)+6=18 başarısız tam hasar ... 5d6=11

Yıldırım (chain lightning) en yüksek hasarı (11d6) en yakındaki Berilac’a vermesi gerekirdi ama düzenbaz kişilik özel refleks yeteneği sayesinde kurtulmuştu yıldırımdan. Tuzaktan gelen bir tık sesi otomatik olarak tuzağın tekrar resetlendiğini gösteriyordu; yani kapıyı geçmek için hâlâ bu tuzağı etkisiz hâle getirmeleri şarttı ama başarısızlık durumunda yine yıldırım çarpacaktı odada bulunanları.

Alınan Hasarlar ve kondisyon:
    1- Nazarullah ..................... -5
    2- Berilac Danderfluf
    3- Jouleah Ripper .............. -24
    4- Gedin Ripper ................... -9
    5- Lupus (kurt) .................... -20
    6- Naome (NPC) ................. -11

.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 23, 2009 4:26 pm Reply with quoteBack to top

"Vaov! Millet kusura bakmayın, bu kadar şanssız olacağım aklıma gelmezdi. Tamam küfürlerinizi az sonraya saklayın, şimdi dışarı çıkın, tekrar deneyeceğim. Bu kez dikkatli olmam gerek, sizi burada bırakmak ölüme bırakmak demek."

Herkes çıkınca tekrar denemeye koyuldu.

-Freddie Mercury
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum