Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1526
    Üye: 0
    Toplam: 1526

FrpWorld.Com :: View topic - Ocakbaşı Nostaljileri (Tanıtım - Yorumlar - Çneriler)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Ocakbaşı Nostaljileri (Tanıtım - Yorumlar - Çneriler) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: OcakbaÅ?ı Nostaljileri'nde dört büyüklerden en çok kimin bölümünü sabırsızlıkla bekliyorsunuz?

Artemis Entreri
    20%
     20%  [ 3 ]
    Bogus
    33%
     33%  [ 5 ]
    Efla
    26%
     26%  [ 4 ]
    Firble
    20%
     20%  [ 3 ]
    Total Votes : 15

Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 30, 2010 5:35 pm Reply with quoteBack to top

.
    Evet yine keyifle okunan bir bölüm olmuş, teprikler ediyorum. Benim için hâlâ gizemini kısmen de olsa koruyan sitenin tarihine değinilmesi, özellikle de bazı, altında başka başka anlamlar gizli olduğunu sandığım RP'leri okumak çok hoştu. O saray denilen yer hâlâ yerini ve içinde kimin oturduğunu bilmediğim bir yapı; işin mecazi yönü bir yana (aslında böyle şeyler sorulmaz, ayıp ama) frpworld.com alan adı kime aittir içten içe merak ediyorum. Çünkü "frpworld" yani, koskoca dünyada bu markayı kapıp, hâlâ da elinde tutan kişiye saygımı sunmam lazım. Mr.Green Yani ben Efla seni büyük patron zannediyordum ama gördüm ki büyücü çırağıymışsın meğerse, Razz şaka şaka. Zaten FRPnin en sevdiğim(iz) yönlerinden başta gelenidir: azdan başlayarak tecrübeler ile pişmek ve seviye yükselmek.

Ropörtajda dikkatimi çeken şey, Efla birkaç kere üst üste, hatta ısrarla, "yönetici lazım, işlerle ilgilenecek, elini taşın altına sokacak, sinerji oluşturacak kişiler lazım!" diyorsun. Ben şahsen tam olarak hangi işlerden bahsettiğini anlamadım; bu konuyu açabilir misin biraz acaba?

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Apr 30, 2010 6:12 pm Reply with quoteBack to top

Efla hakkinda aklimdaki herseyi anlatmak cidden cok uzun surerdi. Muhtemelen cogu seyi de atladim yazarken. Site tarihine gelince.... Eh sanirim ozellikle ilk zamaninin oykulerini biliyorum. En en en basta uc kisiydik, ama kurulma asamasina gelindiginde bes yonetici olmustuk.

Sitenin ismini o ilk uc kisiden Malovan buldu. Yani soyle gerceklesmis, sitenin kurulma asamasinda bir gece bilgisayarin basina oturmus. Once Turkce aklina gelen isimlerden baslayarak acikta olan isimlere bakmis. Frpworld un de acikta oldugunu gorunce hemen o gece ismi kullanma hakkini almis. Ben o gunlerde resmi olarak admin gozuksem de aslinda sitenin kurulusu ile ilgilenen diger iki arkadasti. Sonucta frpword ismini biz de begendik tamam olsun dedik boylece bu isim secilmis oldu...

Ilk gunlerde site gercekten cok amatordu, ama ben acikcasi bugune kiyasla en cok o eski amator gunleri ozluyorum.

Efla frpworld un ikinci caginda siteye gelen bir kardestir. Simdi sanirim besinci ya da altinci cagi yasiyoruz. Yani Eflanin buyucu ciragi oldugu donemler artik eh bir tur antik cag sayilir site icin.. : ) ) ) )

Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Apr 30, 2010 6:29 pm Reply with quoteBack to top

Efla'nın bölümü gerçekten efsanevi olmuş, siteden bildiğim ama hiç tanımadığım kişilerden birisi olarak bu uzun soluklu röpörtajı okurken cidden keyif aldım. aralardaki şiirler çok güzel yakışmış (ki şiirler kendi başlarına da gayet güzeller). Efla'yı böylece daha yakından tanıdık, ben kendisini catboy'un hikayelerinden hep korkulası birisi olarak aklımda canlandırıyordum, ama meğerse öyle değilmiş...

ve yine röpörtajda emeği geçen herkesi tebrik ederim, bu nostalji köşesi çok güzel oldu Smile

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Apr 30, 2010 7:09 pm Reply with quoteBack to top

Bu arada arkadaslar biraz Titanlarin Carpismasindan esinlenmis bir laf soyleyecegim ama sitenin en eski zamanlarinin hikayesi yildizlara degil ama eski mesajlara kazinmistir. Eh zaman zaman ayiklamak zor olabilir, ama RP arsivi ile agoranin ozellikle ilk sayfalari bu tarihten epey ipuclari tasir. Bu arada RPlerdeki konusmalarda gayet rahat gercek yasamdaki olaylar site yonetiminde yasanan sorunlarla ilgili ipuclarini bulabilirsiniz, eskiden RP ile gercek yasam ( yani sitedeki iliskilerimizden bahsediyorum elbet ) cok cok iciceydi.... : ))) )

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri Apr 30, 2010 10:46 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    Ropörtajda dikkatimi çeken şey, Efla birkaç kere üst üste, hatta ısrarla, "yönetici lazım, işlerle ilgilenecek, elini taşın altına sokacak, sinerji oluşturacak kişiler lazım!" diyorsun. Ben şahsen tam olarak hangi işlerden bahsettiğini anlamadım; bu konuyu açabilir misin biraz acaba?

.

Tabii bahsederim.

Aslında yapmak istediğimiz işleri daha önce sitenin başlıklarında tartışmıştık. şunları şunları yapsak fena olmaz diye konuşuyoruz hep. Ben eskisi kadar fazla vakit ayıramıyorum. Eskiden günü büyük bölümü sitedeydim şimdi birkaç saatle sınırlı kalıyor. Başka insanların da bir şeylerin ucundan tutması en azından "tamamben bu işin sorumluluğunu alıyorum" demesi lazım.

Aslında çoğu insan site için emek harcıyor ama bir yöneticiden farklı olarak bekleyeceğimiz şey ona lazım olduğu zaman bir işi yapacağına güvenmemiz. Ve kendi seçtiği bir alanda devamlı bir şeyler yapıyor olmasaı.

Konuyu biraz daha açayım.

şimdi moderatörlük mantığı genellikle bir bölümle ilgili oluyor. O bölümdeki mesaj hareketinden sorumlu olmak kurallara uymayan mesajları ayıklamak (neyse ki şu sıralar pek öyle bir problemimiz yok eskiden çok olurdu) O bölümü yalnızca denetlemek değil o bölümün aktif olmasını da sağlamak oluyor...

Aslında demek istediğim şeyin en güzel örneği şu an aktif olarak çalışan moderatörlerimizde var bende çok güzel birer örnekler. Ocakbaşı için zamanında bogusun yaptığı şimdi catboyun yapmakta olduğu şey... Sadece hikayeleri denetleyip düzenlemediler. Ocakbaşını daima canlı tuttular gerektiğinde kendileri bir şeyler paylaştılar insanları okumaya yorum yapmaya teşvik ettiler. Yarışmalar düzenlediler. Firble aynı şekilde kendi bölümünde değişik başlıklar açarak değiğişik projeler yürüttü.

şimdi göz korkutmak gibi olmasın. En az bu kadar yapacaksınız siz de demeyelim. Ama hevesli olun bir şeyler yapmak isteyin yeter. Destek lazım olduğunda kimseden destek çıkmazsa ben yapılan işe vaktim olduğunca destek çıkacağımı söyleyeyim cesaretlendirici olaraktan.

İlgilenen arkadaşlar yapmak istedikleri şeyi düşünsünler ilgili bir bölümü seçsinler olmadı öneriyle gelsinler. şu sarayı kalabalıklaştıralım. İşleri de bir sistematiğe bağlayalım artık. Daha hızlı yol alırız frpworld olarak.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 01, 2010 2:27 pm Reply with quoteBack to top

Son bölümü anca okuyabildim catboy k.bakma tabi sen beni msn de fırçalamasaydın daha bir iki gün daha beklerdim herhalde ama Eflayı yazdım deyince de daha bi okuyasım geldi!

Bu arada yaz için aklıma gelen bi fikri söylemeden geçemeyeceğim. şu radyo meselesi. Röportajda da geçmiş zaten. Yazın bir şekilde bu işe el atalım derim. Başka frp ile alakalı sitelerde bu tür radyolara rastladım ve gerçekten milleti çekmekte baya bir payı oluyor. Uzun lafın kısası her türlü şeyi yapmaya hazırım radyo için tabi özellikle belirtiyorum "YAZ" ın. Okul zamanı kişi sayısının azlığı ve iş sıklığından vs. çok tutacağını düşünmüyorum.

Radyo için neler yapmamız gerekli neler olmalı bunlar tartışılmalı artık Wink

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue May 04, 2010 12:35 pm Reply with quoteBack to top

Bu arada Efla'nın bölümüne tahmin ettiğimden daha az yorum geldi, bunu belirtmeden geçemeyeceğim... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 04, 2010 1:37 pm Reply with quoteBack to top

Eeee Efla soyleyecek soz birakmayan site uyelerimizden birisi oldugu icindir belki de... : ) )

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue May 04, 2010 9:11 pm Reply with quoteBack to top

Hım maalesef yer vermeyi düşündüğüm arkadaşlar bugünlerde siteye pek girmiyorlar. Çzellikle gotik tarz diyebileceğimiz özenli kısa öyküleriyle Bogus, harika çizimleriyle Possessed, sinema ve frp kültürü bilgisiyle Devrimk, yazdığı şiir ve öykülerle tanınan Artemis Entreri yer vermeyi düşündüğüm kişiler, artık onlara buradan sesleniyorum. Nostalji köşemizde yer almayı düşünüyor musunuz? Bu köşeyi sürdürebilmem için elimde onur konuğu olmalı sonuçta... Smile
    Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu May 06, 2010 12:10 pm Reply with quoteBack to top

Catboy! Senin kadar hızlı sitem eden birisini tanımadım daha... Herkesi kendi temponda sanıyorsun herhalde...

Ama siteden uzak değilim. Bir kaç dakikalığına da olsa ne var ne yok bakıp çıkıyorum. Bir şeyler yazmak istiyorum ama ne yazıkki şu aralar çok yoğunum.

Ben buralardayım yani, gitmedim bir yere Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 14, 2010 3:31 pm Reply with quoteBack to top

Ee, bugün on dördü. catboy bizi ekti mi yoksa ne Dil halbuk ne heyecanlanmıştım şifreyi çözünce... Very Happy

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Jun 17, 2010 2:23 pm Reply with quoteBack to top

Image
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jun 18, 2010 1:26 am Reply with quoteBack to top

Ben bekliyorum Catboy o zaman.

Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jun 18, 2010 7:45 am Reply with quoteBack to top

Ben de bekliyorum... Güzel resim bu arada...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 18, 2010 12:46 pm Reply with quoteBack to top

Anladım! Catboy bunca zamandır arabasını parketmeye uğraşıyordu! Yer çok sıkışık olduğundan bu da zaman oldu! Bu kadar da bariz ipucu verilmez ki ya! Dil

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum