Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1756
    Üye: 0
    Toplam: 1756

FrpWorld.Com :: View topic - FRPworld Tişörtü İsteyenler Buraya!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

FRPworld Tişörtü İsteyenler Buraya! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Sun May 16, 2010 4:45 pm Reply with quoteBack to top

Ben sizden çok sıkıldım, bir iş de bu kadar zorlanamaz yani. Başka sitelere yazdınız mı bunu, Facebookta reklamını yaptınız mı tişörtün?

Oof of..

Bogus, adamlarla konuşan sendin. şu anda elimizde 13 kişi var, 13 kişilik siparişi verelim. Sana resmin yüksek çözünürlüklü halini mail ile atmış mıydım? Yalnız siparişten önce para mı toplanmalı? O zaman Efla, senden ortak hesap numaralarını isteyelim. Herkes parasını yatırsın.

Bir an önce yapalım şu işi, yapılmayacaksa da söyleyin, paraları toplamadan iptal edelim. Bir kişi para yatırmazsa problem olur, 13 kişiyiz burada. İptal etmek istiyorsanız da bir daha bahsi geçmesin tişörtün, hiçbir zaman olmayacak demek ki; gerçekten isteyen uğraşır.

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun May 16, 2010 8:48 pm Reply with quoteBack to top

şimdi arkadaşlar şöyle bir durum var. Ben hesap numarasını yazarım ama ilk önce alacakların alacakları kesinleşse daha iyi olmaz mı. Sonra ben parayı geri yollamaya falan kalkınca yapı kredi değilse sanırım hesap bir ücret alınıyor. Hani yolla geri yolla bir dezavantajı olmasın.

Bütçe ayarlama mevzusuna gelince sanki hemen alacakmış gibi paralarını ayırlamarını tavsiye ederim arkadaşlara o kadar büyük sıkıntıysa ne de olsa bu ay verebiliyorsanız sonraki ayları bu ay vermiş gibi planlarsınız olmazsa ekstradan para gelmiş gibi olur hani bence o çok büyük sıkıntı olmaz.

şimdi koy diyorsanız ben hesap numaramı öğrenip koyayım buraya öncesinde bir hesabı boşaltmamın yararı olabilir. Sıkıntı olmasın.

Bir de bazen başlığın gözümden kaçması ihtimaline karşı özellikle benle ilgili bir durumda bir de özel mesaj atın ki işler benim yüzümden yavaşlamasın hiç.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 16, 2010 9:10 pm Reply with quoteBack to top

Possessed wrote:
    Ben sizden çok sıkıldım, bir iş de bu kadar zorlanamaz yani.

Zorlayan mı var? Zorlanamaz demişsin, sanki birisi engellemeye çalışıyor gibi. Bizden de sıkıldığını söylüyorsun. Yani işin başında olan sen ve Bogus'sunuz. Efla sadece hesap numarasını söyleyecek. Yani siz ilgilenmeyecekseniz diğerlerine de sitem edemezsiniz. Asıl bu durumdan rahatsız olan biziz, ben bir kaç hafta önceden demiştim. Haziranın başına kadar olacaksa olur benim açımdan, ondan sonra zaten olacağını sanmıyorum bile çünkü kimseyi bulamazsınız en başta kendiniz olmak üzere.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon May 17, 2010 1:35 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar bence bu kadar gerginleşmeye gerek yok. Yani en azından ben beraber bir şeyler yapmaya çalışmanın, ulaşılacak sonuçtan daha önemli olduğuna inanıyorum. Sonuçta başarılır ya da başarılmaz, burada böyle bir şey için kafa yormuş olmak bile bence ileride hatırlayabileceğimiz bir anı...

Bunun dışında sanırım Tişörtün aslında birbiri ile iletişim halinde olabilecek bir iki kişinin bir haftada günde bir iki saat gibi bir süre ( acil beklenmedik süreler hariç ) içinde halledebileceği bir iş... Ama özellikle üniversitelerin son günlerinde bu sürenin bile bulunamama durumunun olabildiğini biliyorum. Hele son senesinde olanlar için, üniversitenin son günleri tam bir kaostur. İş yaşamı zaten önünüze bir anda hiç beklenmedik işler çıkarabiliyor ve bazen bir hafta, bir ay, iki üç ay başka hiçbir şeye bakmadan o işle uğraşmanız gerekiyor, sonuçta acımıyor iş yaşama, hele bugünkü koşullarda...

O nedenle daha önce ilgilenen kişilerin bir anda kendilerini ilgilenemeyecek durumda bulmuş olma olasılıkları var.

Böyle bir durumda, eğer beklenecekse bir iki hafta beklenebilir diye düşünüyorum. Ama bu işi üstüne alabilecek birbirleri ile görüşebilecek bir ya da iki kişi varsa bu kişiler daha önce belirttiğim gibi, en azından tişörtü isteyenler bu konuda eminse bir haftada bu işi halledebilirler.

Bunun dışında arkadaşlar aslında isteyenler kendilerine de tişört bastırabilirler. En azından İstanbul ve Ankarada bu konuda epey fazla imkan var bildiğim kadarı ile... Ben burada kendime basmıştım hatta bir frpworld tişörtü, ama geçen yaz geldiğimde bir türlü Efla ile buluşup veremedim.

Yani olmazsa bu yaz bir tane daha bastırırım... : ) ) ) Dolaşırım New York sokaklarında...

Back to top View user's profileSend private message
    Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 17, 2010 8:36 am Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Arkadaşlar bence bu kadar gerginleşmeye gerek yok. Yani en azından ben beraber bir şeyler yapmaya çalışmanın, ulaşılacak sonuçtan daha önemli olduğuna inanıyorum. Sonuçta başarılır ya da başarılmaz, burada böyle bir şey için kafa yormuş olmak bile bence ileride hatırlayabileceğimiz bir anı...

Tabiki neticede burda birşeyler yapmaya çalışıyoruz.Ama bir de şöyle bakmak var (bardağın boş tarafı oluyor sanırım Very Happy ), ne zamandır bununla uğraşıyoruz ne zamanlar önce de uğraşmıştık Daeya'nın daha sık girdiği dönemlerde.

Bir tişört bastırmak bu kadar zor olmamalı.Bence herkes parasını yatırsın.Yatıramayanlar için de 2 hafta bekleyelim.Zaten ondan sonra yatırmayanlar bu işi ciddiye almayan kişilerdir diye düşünüyorum.Ben paramı bekletmekten bir hal oldum 5 tişörtlük para birikti Very Happy Very Happy

Site Ã?izeri

PostPosted: Mon May 17, 2010 11:49 am Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Possessed wrote:
    Ben sizden çok sıkıldım, bir iş de bu kadar zorlanamaz yani.

Zorlayan mı var? Zorlanamaz demişsin, sanki birisi engellemeye çalışıyor gibi. Bizden de sıkıldığını söylüyorsun. Yani işin başında olan sen ve Bogus'sunuz. Efla sadece hesap numarasını söyleyecek. Yani siz ilgilenmeyecekseniz diğerlerine de sitem edemezsiniz. Asıl bu durumdan rahatsız olan biziz, ben bir kaç hafta önceden demiştim. Haziranın başına kadar olacaksa olur benim açımdan, ondan sonra zaten olacağını sanmıyorum bile çünkü kimseyi bulamazsınız en başta kendiniz olmak üzere.

Catboy? Sakin?

Yani koca paragraftan bir cümle çekmişsin, üstüne kendi kendine yorumlamışsın. Devamına hiç dokunmamışsın.

Siz sıkıdık demişsiniz, ben de diyorum ki ben sizden çok sıkıldım, yani sizin sıkıldığınızdan çok sıkıldım. Sizden niye sıkılayım yahu?! Çyle bir imaj mı çiziyorum gözünüzde?
    Zaten engelleyen olsa uğraşmayacağım, engelleyen de yok, boşu boşuna zorluyormuşum gibi geliyor. Eğer zorluyorsam söyleyin, kimseyi zorlamak istemiyorum bu işte. Bunu dedim, neden hemen saldırmışsın?

Lütfen iki kere düşün, ayıp oldu biraz. Ne zaman size kötü bir şey dedim? Aksine sizin için uğraşıyorum. Yani catboy, bunları söyleyen başkası olsa kavga ederdim, üzüldüm.

---

Neyse, Efla'nın dediğini diyorum, işin içine para girdiği için tökezlememek lazım. Eğer projenin iptalini istiyorsanız şimdi söyleyin, sonradan çok geç olur, çarklar dönmeye başladı mı durmamalı. Bence de haziran gibi halletmiş olalım siparişi.

Firble, bir kere tişört bastırdım mı alışırım, kendime özel tasarlayıp yeni yeni bastırırım Very Happy Paylaşırım sizle de, bakalım bu yaz boş olursam...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 17, 2010 12:05 pm Reply with quoteBack to top

tişörtü yapmak mıdır önemli olan yoksa biz mi önemliyiz bir sürtük tişörtten..? gelir de geçer tişört, don, gömlek vesaire, sakin olmak lazım yeğen.. sakin olup kırmamak lazım çabalayan yürekleri.. bana ramiz dayı ağzı açtırmayın şimdi.. =)

bu ayın da ortasına geldik.. benim param kalmadı.. ya halledin aybaşında vereyim ya da ben sonra alayım farketmez..

bir de siyah üstü gri hadisesinde diretiyorum.. siyah-beyaz çok ciyak bağıracak "burdayım" diye.. siyah üstü gri daha bir kuul, daha bir karakterli..

ne dersiniz..?

hm..?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon May 17, 2010 1:11 pm Reply with quoteBack to top

Buna ne derler, sanırım kıvıramayacağın bir olayda sarf ettiğin sözler tamamen alakasız bir şeyler içeriyorsa pot kırmış oluyorsun. "Sizden çok" kısmında belki Possessed daha iyi ifade edebilirdi diye de bir bahaneye sığınmayacağım, anlamam gerekirdi ne amaçla kullanıldığını. Sanırım kötü adam imajımı güçlendirecek bir durum oldu bu, ama sanki ben böyle düşünüyorum, o zaman herkes de böyle düşünür gibisinden. Bunun haricinde fark ettim ki Possessed'e bir özür borçluyum. Çizerimizi kırmak benim haddime değil, daha da sözü uzatmaya niyetim yok. Cahilliğime verin, özür dilerim.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 17, 2010 2:48 pm Reply with quoteBack to top

Konu iyice farklı bir boyut almaya başlamış. Acaba bu resmin orjinal boyutunu bana atabilecek biri var mı??
    Bursada kendi imkanlarımla bastırmayı düşünüyorum şu anda!!

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Mon May 17, 2010 5:35 pm Reply with quoteBack to top

İnternette yazışmaktan kaynaklanan bir yanlış anlaşılma olmuş bence. Her şey yolunda. =)

şimdi arkadaşlar. Ben olayı net takip edebildiğimden emin değilim. Birçok arkadaş da benimle aynı dertten müzdarip olabilir şimdi birisi toparlarsa olayı çok daha net olabileceğiz sanırım.

şimdi:

*Nerede ve kim tarafından bastırılacak.
    *Kaç tanesi ne kadara mal olacak?
    *Aynı şehirde olanlar nasıl ulaştırılacak?
    *Farklı şehirde olanlar tahmini ne kadar kargo ücreti öderler? Farklı şehirlere toplu kargo yapılacak ı daha ucuz olabilir?
    *Alacakların kesin listesi en son nedir?

Bu sorular cevaplanırsa sanırım her şey daha net olacak. İlgili/bilgili bir arkadaş bizi aydınlatsın.

Birlik beraberlik ruhunu da bozmayalım. Ayrı ayrı bastırmak son seçenek olsun. Daha ucuza getirebiliyorsak daha güzel olur. İnternetten tshirt yapan yerler vardı belki onlar da alternatif olur.

Son bir rica. frpdir frpworlddür, tişörttür bunların hepsini ne için yapıyoruz? Bu olay kariyerimiz değil, sağlığımız değil, hobimiz, eğlencemiz....

Değil mi? O zaman boşverin yahu en kötü ihtimalle tişört olayı aksar neşemizin kaçmasına ne gerek var. Herkes bir silkinsin eğlendiğini hatırlasın ve tişörtü üzerinde nasıl duracağını düşünsün lütfen Very Happy Ortam bir nebze olsun yumuşar böylece. Aslında bir gerginlik de yok doğrudan ama öyleymiş gibi oldu.

Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Tue May 18, 2010 7:11 pm Reply with quoteBack to top

Çnemli değil catboy, ama anlamadım yani, düşünmeden yazdığın belli. Dediğim gibi, başkası olsa art niyet arar kavga ederdim. Neyse uzatmanın alemi yok. İşimize dönelim.

Efla'nın soruları güzel.
    1. Bogus siparişi verebilir diye konuşmuştuk. Dün ona pm attım, en kısa zamanda bir buraya dönse iyi olur.

2. Bogus 15 kişi için 24TL fiyatını almış.

3-4. Bogus şirketiyle anlaşmalı bir kargodan bahsetmişti. Onun için fiyatı onun vermesi daha doğru olabilir. Ama genelde 5-10TL arası değişir kargo. şubeye teslim yapılırsa daha da ucuzlar, alacak kişinin evine şube yakınsa öyle yapılabilir.

5. şu anki liste 13 kişi. şu anda köprüden önceki son çıkıştayız, istemeyen varsa şimdi söylesin, sonra olmaz.

Ayrı ayrı bastırmayı ben kabul etmek istemiyorum. Daha önce de açıklamıştım, freelance iş yaptığım için biliyorum. Yüksek çözünürlüklü resimler hazinedir, her işte kullanılabilir. O nedenle vermek istemiyorum ben. Ayrıca hem site olarak toplu bir işimiz olur hem de(Firble deyişiyle) ileride anlatacak bir anı. Tek tek herkes yapabilir, onda sorun yok. Ben toplu yapıldığı için girdim bu işe.

Ekleme:

Dura, eklemeyi unutmuşum. Dediğini denedim buraya koyuyorum. İlki açık gri, ikincisi koyu gri, üçüncüsü ile farklı bir arka planlı. Ama arka planın rengini tam belirleyemeyiz herhalde, adamların standart renkleri vardır.

Image

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 18, 2010 7:32 pm Reply with quoteBack to top

Benim ki 4.sünden olsun.

şaka şaka Very Happy

Bence siyah üstüne beyaz daha iyi gibi ama çizimden sanattan tasarımdan zerre anlamam o yüzden nihai karar sizin.

Ne zaman alınacağı önemli olmaksızın kesin alacaklar listesindeyim.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 18, 2010 8:32 pm Reply with quoteBack to top

"Benide yazın o zaman!!" diyeceğim de net bi tarih belirlense çok hoş olacak ya ona göre birşey diyebilirim

Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Tue May 18, 2010 10:35 pm Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri wrote:
    Benim ki 4.sünden olsun.

Ahah bence de 4'üncü en iyisi, alırız pazardan bir paket fanila, baya ucuza denk gelir xD

O zaman Bogus'un da bir kere buraya yanıt yazmasını bekleyeceğiz. Son noktayı onla koymak gerekir. Bu aralar sitede göremiyorum onu, iş güç herhal..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 19, 2010 8:22 am Reply with quoteBack to top

griside güzel olmuş be. ben bi gri bi beyaz mı alsam Very Happy oluyo mu öle? olmaz ama Sad

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum