Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1718
    Üye: 0
    Toplam: 1718

FrpWorld.Com :: View topic - İsim
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

İsim View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Sercan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 12:59 pm Reply with quoteBack to top

Genelde takma isim olarak Nacres ismini kullanıyorum . Sizce nasıl bir isim Smile Yorumlarınızı bekliyorum ...
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 1:21 pm Reply with quoteBack to top

Pek iyi değil bence; Sercanus bile daha ihtişamlı durdu. Mr.Green
    Sercan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 1:29 pm Reply with quoteBack to top

Bende isim arıyorum kendime ama adam gibi bişi bulamadım ondan genelde hep Nacres i kullanırım Smile Ama güzel bi isim fikri gelirse aklınıza paylaşın Very Happy
    Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 4:04 pm Reply with quoteBack to top

Vallahi Nacres ultima oynadığımdan mıdır nedir Necro'yu hatırlatıyor.(Bilmeyenler için bildiğim kara büyücü Very Happy ) Bir de bir aralar buralarda Lord Necros vardı sanırım onu da anmış oldum böylece Smile

Yorumun dibine vurmak gerekirse;
    Nacres = Nacr + es (İngilizcedeki çoğul ekini önce bir ayırayım dedim)
    Geriye kalan kelime parçası olan "Nacr" ise aklıma Mehmet Ali Erbil'in oynadığı "Kahpe Bizans" adlı filmindeki Nacarlar'ı getirdi Very Happy

Yani aslında yine çoğul oluyor bu mantığa göre, Nacr+es=Nacar+lar gibi Very Happy

Adam gibi nickname bulmak zor bu piyasada.Ben de üye olurken zırvalamışım işte birşeyler Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 5:39 pm Reply with quoteBack to top

Ben arada Zephyrus'u kullanıyorum. Ha bir de oyunlarda NPC isimlendirirken settinge göre Osmanlıca sözlük, Latince sözlük ya da Divan-ü Lugati't Türk'ü karıştırıp anlam olarak karakteri tanımlayan bir kelime bulup, onu isim haline getiriyorum. Oyuncular bundan anlıyor mu? Yoo.

Ama anagramlar çok hoş oluyor isim olarak. Lydronk da mesela şeyin anagramı... eee... Ryldonk'un. Evet.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 6:12 pm Reply with quoteBack to top

Yahu bu kadar dert etmeyin, bakın bana, isim bulmak konusunda tarihin görüp görebileceği en kıt insanım. Dostoyevski ve Tolstoy bile daha yaratıcıdır, Ahmakov gibi isimler bulabiliyorlar. Benim ise bütün her yerde 2 ismim vardır. Yazdığım şeylerde bile, hatta tek karakterle hikaye yazarım bu yüzden. Edmond (Monte Kristo Kontu'nun başkarakteri, sen de bence böyle bir şekilde bir kitap kahramanı seç yırt abi) ve Huor (ismimin Elfçe karşılığı imiş [adım Alperen])

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 7:57 pm Reply with quoteBack to top

İsim bulma konusunda çok yaratıcı olduğum söyleniyor ayıptır söylemesi Cool Yarattığım evrende 20'den fazla şehir, 30'a yakın köy, bir düzine tanrı ve yine 30'a yaklaşık karakter ismi uydurmuş biri olarak söylüyorum bunu Dil

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 8:03 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Ýsim bulma konusunda çok yaratýcý olduðum söyleniyor ayýptýr söylemesi Cool Yarattýðým evrende 20'den fazla þehir, 30'a yakýn köy, bir düzine tanrý ve yine 30'a yaklaþýk karakter ismi uydurmuþ biri olarak söylüyorum bunu Dil

Tamamen şans eseri, bulduğun isimlerin yarısının başka bir dilde anlamlı bir sözcük olmasına hayranım ben en çok... Kirasözleşmeleri... Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 9:28 am Reply with quoteBack to top

Lydronk wrote:
    Ben arada Zephyrus'u kullanıyorum. Ha bir de oyunlarda NPC isimlendirirken settinge göre Osmanlıca sözlük, Latince sözlük ya da Divan-ü Lugati't Türk'ü karıştırıp anlam olarak karakteri tanımlayan bir kelime bulup, onu isim haline getiriyorum. Oyuncular bundan anlıyor mu? Yoo.

Ama anagramlar çok hoş oluyor isim olarak. Lydronk da mesela şeyin anagramı... eee... Ryldonk'un. Evet.

Ben de anagramlara baktım işte iki tane idare eder isim çıktı Nacres ve Cranes ben de Nacres i kullanmaya tercih ettim Smile
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 2:09 pm Reply with quoteBack to top

Carsen bile daha hoştur nacres'ten Dil

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 5:12 pm Reply with quoteBack to top

Kısa isim listesi, hazır isimlerden bahsedilmiş, genel manada oluşturduğum isimlerden kısaca bahsedeyim

Gezegen

Fozkitialar

Kıta

Justisar, Lidertiar, Kimmeriar.

Çlke

Astgar, Galvor, Delenor, Asuka, Eoswoiv, Ravonian, Kebuda, Aikron, Gardiastecht, Darkon, Baal, Nimros

Prolin, Ifcaindes, Daruf, Brohen, Galv, Forward, Von Kress, Von Tremnon, Orchist,Stihis, Krondor, Eorsnail, Drobog, Felian, Ariand, Sendar, Korian, Zaphir, Darkur,Zolknur, Toluyka, şadapal, Kurneron, Korwin, Bluemush, Hebolo, Wartline, Aresnail, Mar Toroch, Kuvark, Braht, Hrödük, Muldan, Asterhill, Kromka, Groll, Shard, Dest, Lineaar, Arestna, şibben,

Kale,

Astergorh, Sibran, Rolvak, Zalhead, Bregan, Torin ,Vizdan, Nokfed, Horlos, Chosr, Telnor, Dreamborg, Wartgrad, Takuda, Eghorga, Forgitf, Forhord, Liambard, Blummberg, Haftaid, Grimmdourf

Köy- kasaba

Dubal, Duraqua, Baruq, Zoquas, Nedoran, Blöde ,Krob, Efdin, Actorf, Dunfaf, Eldro, Dekoda, Dilan, Meli, Tir, Zel, Akidas, Nakamu, Taverg, Bardqo Quense, Karsk, Diondes,
    Liam, Skaer, Faguesd, Gard, Safog, Garsder, Vaerk, Jaal,

Coğrafi İsimler

Buzkesen Vadisi, Derin Vadi, Von Tremlorgard Vadisi, Kararık Vadi, Kayalıkkaya Vadisi, Del Vadisi, Rafvford Vadisi, Duegar Vadisi Vepriln Denizi, Takım Ada Denizi, Kuzey Buz Denizi Elofair Gölü, Zamd Gölü, Grounfd Gölü Grisel Nehri, Feais Çayı, Nimorteth N. Egfal Nehri, Galvier Körfezi, Ording Körfezi, Kordun, Halbin, Darfsel, Fagurd, Nehirleri, Luna Tepeleri, On dört Yarım Tepe, Vard Sırtlığı Troll Kayaçları, Gar Dirth (Batı Dağları), Dar- Dirth (Doğu Dağları) Mitharil Dağları, Darfgroad Dağları, Kadim Dağlar, Karageçit Dağları, Sioenne Ormanı Olisen Ormanı, Karanlık Forward Ormanı, Ardedain Ormanı, Batıkanadı Ormanı, Sarkık Orman, Rcutuan Ovası

Karakter İsimleri

Tanrılar,

Kedfith, Nenyal, Korlak, Myrcid, Snaga, Toran, Choros, Aikroth

İlkdoğanlar

Elrohir, Endimiyon, Shark Snaga, Chot, Kahrun, Elwing , Rubingard Snaga, Are, Archiond

Roman Karekterleri

Robin Harwart, Wallace Greece, Brave Falcon, Kheldar Silken, Silvan Feındt March Soldert, Briayn Lörn, Arenella Dorian Brega, Jedsun Rolwest, Bellamy, Sibaran Von Der Gamors, Asiala, Nickoy Waldemer, John Joe Bigglaws (Namı değer Kıllı Joe), Ziagul Khalde, Geopro, Arfil, Grofil, Hansel Maid, Davis Marcahns, Alernan Torano, Silan Feındt, Kardiff Kardo, Zioenel Feındt, Mardukan, Simon Soldert, Chot Chuitchik, Hugh Corpean, Scart Corpean, Cirth Schalboat, Oscorb Harlin, Leornas, Clarine Feındt, Sydnyn Harwart, Walger Harwart, Danndand, Hartigan Rolwest, İmran Rajikarrd, Bruno Boneball, Rubate Tanrıyumruğu, Dagnar Beyazkalkan, Mabiren Yücekılıç, Nido Savaşçığlığı, Dogate Tanrıyumruğu, Agothar, Eliasder, Muphasar, Armand, Arcthurs, Braun Jarik Kalabirilya, Juhinno Kalabirilya, Kordorch Feındt, Gloria Dargu, Feile, Van Khan Tuan, Turkas, Slang Residium, Anarion Harwart, Choros Chuitchik, Barok, gibi....

Aklıma gelen bir kaç roman karakterim ve Justiar Kıtasının isimleri, belki yardımcı olur isim seçmende.... Ben genelde Anagram yaparım Nickerim mesela

Walter, siyahlı adama saygı için bazen Retlaw olur ya da Greece , Brave Falcon adını da kullandığım oldu Jedsun Rolwest'i de ama genelde Walter olarak bilinirim ya sevdiğin bir karakter koy nickini, ya da hikayelerinden belkide anagaramdan bile oluşturabilirisn

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 10:33 am Reply with quoteBack to top

Ben de öyle düşündüm sevdiğim bi karakterin ismini koyayım dedim önce mesela Raistlin gibi Smile ama sonra kendime özgü bir şey bulsam daha iyi olur dedim en iyisi ben biraz daha düşüniyim Very Happy
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 4:24 am Reply with quoteBack to top

Her ismin kendine göre bir tınısı vardır, Nakres de bilmiyorum ilk başta bana ne iyi ne de kötü geldi.

Eğer kendin isim koyacaksan, ismin arkasında sembolik bir anlam olursa belki daha iyi olabilir, bu anlam karakterinle ( oyundaki ya da gerçek yaşamdaki, ya da ikisi birden ) ilgili ise daha da güzel olur.

Ama eğer hikayelerden isim seçeceksen, sana tavsiyem ana karakterlerden çok figüran düzeyinde olanlara yönel... Bir defa ünlü bir tiyatrocudan esinlenerek bir söz edersem, küçük karakter yoktur hikayelerde... İkincisi Raistlin, Frodo, Darth Vader gibi isimleri alan birçok kişi vardır, ama daha arka plandaki karakterleri aldıkça, o kararkter biraz daha senin karakterin olur, hikayede çok anlatılan bir karakter olmadığı için eksiklerini tamamlar ve boşluklarını da doldurursun aynı zamanda, bu anlamda da senin olur.

Açıkçası ben çoğu zaman bu ylu izliyorum.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum