Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 35
    Toplam: 90378

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1219
    Üye: 1
    Toplam: 1220

Şu An Bağlı:
    01 : petrovz358f

FrpWorld.Com :: View topic - Ozan Akademisi
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Ozan Akademisi View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 3:44 am Reply with quoteBack to top

Gnomun dudakları bir gülümsemeyi andırır şekilde kıvrıldı. Gitarın güzel çalıyosun ziyaretçi... dedi Nickoy'a... İyi bir ozansın belki daha da iyi olacaksın... Kendi yolundan gittiğinde bile... Her ozan aslında kendince bir yol seçer bilirsin. Bunu akademi bile yadsımaz.. Ozanlara yol göstermek için kurulsa da...

Sonra hafifçe içini çekti ve ekledi. Ben de şarkı söleyebilmek isterdim, ama akademinin parçası olmak için şarkı söylemeyi kesinlikle bırakmam gerekiyordu... Burada görevler kesindir. Herkes üstüne düşüni yapmalıdır. Yıllardır kimse gelmemiş olsa da, işleyişini değiştirmek yapabileceğim bir şey değil benim.

Back to top View user's profileSend private message
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Fri Nov 05, 2010 7:52 pm Reply with quoteBack to top

"Buraya ni,e için geldim ?" dedi Nickoy o havai tavrıyla, "Bu yerde sadece sen mi kaldın küçük efendi, yok mu şiir söyleyeceğim daha başka birileri..."

Dedi bir yandan etrafa akıyor, bu yerin nasıl bir yer olduğunu anlamaya çalışıyordu...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Nov 07, 2010 8:22 pm Reply with quoteBack to top

Ziyaretci, dedi Yoruk... Burasi oncelikle egitim almak isteyenler icin yapilmis bir yerdir. O akademide karsilasacagin diger kisiler egitimi veren kisiler yani ancak egitim almak istediginde gorebilirsin... Bunun icin oncelikle akademide egitim almak istedigini solemelisin...

Ole yapmazsan, o zaman akademide ancak beni, ve de senin gibi buraya ziyaretci olarak gelenleri gorebilirsin... Ben buranin bekcisiyim. Gelenleri karsilamak ve egitimden once agirlamak benim isim, tabii egitim istemeyen sadece ziyaretci olanlari da ben agirliyom.

Walter
    Yönetici

PostPosted: Sun Nov 07, 2010 9:01 pm Reply with quoteBack to top

"Eğitim almak bu güzel yerin tekrar canlanmasını istiyorum." dedi Nickoy bunu gerçekten istiyordu anlatacak çok hikayesi çok sözü vardı bugün kendini çok daha genç hissediyordu...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Nov 13, 2010 4:25 am Reply with quoteBack to top

Oyle ise egitime baslayabiliriz o zaman ogrenci Nikoy dedi Yoruk. Bir anda nereden ciktigi belli olmayanuc kisi belirdi Nikoy un onunde...

Birisi Yoruk gibi kisa boyluydu ve basi keldi. Muhtemelen gnomdu yani. Oburu bir kadindi. Derisi kapkaraydi ince zarif bir bedeni vardi, bir elfti muhtemelen, ama siradan bir elf degildi, bir kara elfti. Sonucusu ise siradan bir insana gore yine daha zarif bir bedene sahipti ama yuzundeki sakaldan aslinda bir yarim elf oldugu anlasiliyordu.

Akeminin Ustatlaridir bunlar Ogrenci Nikoy dedi Yoruk. Oncelikle Ustad Firble ile tanis dedi gnomu isaret ederek...

Merhaba yahuuuu dedi gnom... Uzun zamandir yoktu kimse vallahi de billahi de burada iyi oldu buraya geldigin orenci... dedi Firble gulumseyerek.

Bu da Ustad Palisdan dedi Yoruk yarim elfi gostererek.

Yarim elf hafifce basini one egdi... Hosgeldin ogrenci dedi Nikoy'a Umarim akademide aradigini bulursun.

Son olarak Ustad Galadlirim le tanis dedi Kara Elf kadina donerek...

Galadlirim, hem insani urkutucu hem de etkileyici bir gulumsemeyle... Hosgeldin dedi Nikoy'a.... Ozanlik hem guzel hem de zor bir yoldur ogrenci Nikoy.... Bu yolda umarim uzun yillar boyunca yurursun... Bu arada bu egitiminin ilk asamasinda ben sana eslik edecegim.

Ogrenci Nikoy dedi Palisdan, sanslisin, akademimizin guzel hanimefendisi Ustad Galadlirim sana eslik edecek ilk egitiminde...

Ama ben kiskandiiiim Ustad Galadlirimi dedi Firble...

Sira sana da gelecek dedi Galadlirim. Simdi dedi Ogrenci Nikoy eger hazirsan baslayabiliriz egitimine...

Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 17, 2010 6:49 pm Reply with quoteBack to top

"Adım Nickoy," dedi genç ozan tüylü şapkasını çıkarırken bir bayanın yanında hep şapkasını çıkarırdı, "Eğitime gelen sizler tuhaf bir grupsunuz sonuçta , bede tuhaf bir grubun üyesiyim, belli ki işinizi biliyorsunuz."

Bayan onun yanına gelince gülümsedi, "Güzelliğinizden etkilendim diyebilirim, teniniz özellikle çok hoş daha önce böylesini hiç görmemiştim tamamen kusursuz ve güzel. Sizden eğitim alacağıma memnunum, hem de çok ah çoğu zaman bayanlara hiç vakit bulamıyordum."

Diğerlerine döndü, "Teşekkürler hepinize umarım ozanlık yolunda iyi işler başarırım." ardından gece elfine doğru döndü, mavi gözleri kadının gözlerinin içine bakarak, "Tamamen emrinizdeyim."

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 5:52 pm Reply with quoteBack to top

Dogrusu, senin gibi guzelligi fark eden genc ozanlari ozlemistim ogrenci Nikoy dedi Galadlirim... Oyle ise sanirim baslayabiliriz dedi...

Birden Nikoy'un etrafindaki goruntu degismeye basladi.. Galadlirimle birlikte Nikoy bir sehrin sokaklarindalardi. Nikoy dikkatli baktiginda sehri taniyordu... Delenor Sehri idi bu sehir... Cocuklugunun gectigi sehir...

Ozanlik yolculugunda ilk adim, kendi yasadiklarini anlatabilmektir, kendi icinden gecenleri, kendine ait duygulari Walter... Bu aslinda cogu insanin o bir adimi attiginda kolayca yapabilecegi bir seydir. Dogru kelimeleri bulursan hayatinin seni en fazla sarsan, mutlu eden, icini acitan, asik eden anlarinda bir ozan olmak hic de zor degildir. Yeter ki onunde duran kelimeleri insan kullansin var icindekileri anlatmaya baslasin...

Simdi Nikoy umarim gecmisi yeniden hatirlamak icin hazirsindir dedi Galadlirim. Ve bu cumleyi bitirir bitirmez Nikoy kendini bir hanin ortasinda buldu... Elinde bir muzik aleti vardi, sarki soyluyordu, yanindaki kucuk kiz da dans ediyordu... Kucuk kiz.... Kiz kardesi idi...

Onunde masada oturanlar ellerini cirpip egleniyorlardi. Kardesi ile Nikoy da mutlu gibiydiler, ama degillerdi... Kardesi hastaydi ve ilac bulmak zorundalardi... Nikoy gunlerdir bunu nasil yapacaklarini dusunuyordu.

Nihayet Nikoy un soyledigi sarki bitmisti.. Masadakiler Nikoyun onune bir ya da iki gumus para attilar... Biri haric... Giysisi cok da duzgun gorunmuyordu, ama adam elinde tuttugu keseden iki altin para cikardi ve Nikoy a verdi, sonra basini oksadi ve aferin evlat dedi, cok guzel muzikti...

Handan ciktiginda Nikoy elindeki paralari saydi. Ilac satan kadin bes altin demisti. Elindekiler iki altin ve gumuslerin toplami uc altin ediyordu... Nikoy caresizdi... Bir cozum var gibiydi. Sadece bir cozum... Gerekli parayi calacakti... Ama nereye kimin evine gitmeliydi...

Kendisine altin para veren adam.... Adamin elinde bir kese vardi, muhtemelen daha cok parasi vardi adamin...

Boylece Nikoy karar verdi, handan cikinca adami izledi... Adamin evi derme catma bir evdi... Adam bir yatak odasina girip bir gaz lambasini yakinca, bir cocuk gorur gibi oldu... Sonra adam oturma odasina benzeyen bir yere girdi keseyi birakti...

Nikoy adam yatana kadar bekledi, sonra hafif acik pencereden iceri girdi, keseye ulasti, sadece iki altin alacakti, yani gerektigi kadar iki altin.. Keseyi acti, en az on on bes parca altin vardi, o anda dengesini kaybetti, arkasinda duran aynaya carpti ayna dustu ve kirildi. Yukarida adam muhtemelen uyanmisti, Nikoy panikle keseyi aldi... Kapiyi acip evden kacti..

Birkac saat sonraydi, hanin ahirina donmeye cesaret etmisti... Iyi hissetmiyordu, hirsizlik yapmis birinin parasini calmisti, ama kardesi iyilesecekti onemli olan buydu...

Hanin ahirinda samanlarin ustunde uyuyan cocuk, bir anda kendini yeniden Kara Elf Kadininin karsisinda buldu, yeniden eskisi gibi yetiskindi... Evet Ogrenci Nikoy dedi, Ustad Galadlirim, ozanlik kendi yasadigini anlatmakla baslar. Sen de sarkilarinla anlat, o kucuk cocugun nasil hirsizliga basladigini, ilk defa hirsizlik yapmanin onun icin nasil bir sey oldugunu, ve ona ne hissettirdigini anlat Ogrenci Nikoy... Boylece hem sen hem de bizler, o cocugun ne yasadigini bilelim, sadece disaridan gorundugu kadari ile degil, cocugunun zihninde de ne yasandigini bilelim. Evet Nikoy, soyle bakalim egitiminin ilk sarkisini..

Walter
    Yönetici

PostPosted: Tue Nov 23, 2010 3:39 pm Reply with quoteBack to top

" Maria..."

Nickoy o güzellik harikası kızkardeşini, tekrar gördü. Geçmiş, o adam... o pişmanlık, o zaman neler hissetmişti ki. şimdi cinayet işlerken bile Pas tutan yüreği o zaman neler hissetmişti. Falcon ne yapmıştı onlara öyle bu hayat onlara ne yapmıştı.

"Ah bayan neden Maria'yı hatırlattın ki bana... Hiç bir zaman kız kardeşim hakkında şarkı söyleyemedim ki ben. O benim güneşimdi, onu gece karası bir şahin karartttı." Eline gitarını aldı dilini şaklattıktan sonra melodiler aktı gitarından.

"Çalgılar kusursuz, melodi hoştu belki..
    Güzel gözleriyle güzel sözlerle,
    Bir aheng doluyordu

şarkı güzeldi, ritim kusursuzdu belki..
    ama yine de dans ederken,
    atamın biricik emaneti.
    Gözleri soluyor, acı çekiyor gibiydi.

Ona bir şey olmasın izlemekı
    Gülümseyen yüzünün solmasını
    Acısını gizleyip içine attığını görmek
    Bir abiyi kahretmez,
    İçini yiyip bitirmez mi ?

Elde avuçta bir şey yok ki, Ne yapsın
    Her şeyinden değerliydi Maria..
    Doğan güneş batan geceden..
    Yine olsa yine yapardı çocuk...
    İçinde pişmanlık yüreğinde gölge..
    ama yine olsa yine yapardı o çocuk...

Elinde kese, samanlar içinde..
    Yatarken o çocuk.Döndü baktı kardeşine..
    İçinde pişmanlık yüreğinde gölge.
    Ama yüzünden bir gülümseme
    Çünkü iyileşecek olan,
    Atasının emaneti,
    Dünyasının güneşi kız kardeşi..

Yine olsa yine yapardı o çocuk...
    Sonunda ölüm bile olsa..

Elinden gitarını bıraktı. Tek elini alnına götürdü. şapkasını önüne çekti, susmuştu. Aklında Maria vardı. Uzun zamandır onu düşünmemişti, Bu görüşme o kadar gerçekti ki bir an kardeşinin gerçekten yaşadığını düşünmüştü, Ah lanet olsun lanet. şapkasını kulaklarına kadar çekti. Gözlerinde biriken damlaları yere bırakmayacaktı.

Ah maria neden neden o adamla tanışmıştı ki...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 29, 2010 3:53 am Reply with quoteBack to top

Ustad Galadlirim gulumsedi. Kimi zaman bir duyguyu cok kuvvetli yasayan insanlarin, sadece ama sadece o duygu uzerine yogunlasmalari cokca rastlanan bir durumdu ozellikle akademide... Sadece ve sadece aklini isgal eden tek bir duyguyu insanlarin anlattigi durumlar cokca yasanmisti. Genellikle askini anlatirdi insanlar... Kiz kardesine cok kuvvetli sevgi duyan birisine ilk defa rastliyordu Ustad Galadlirim...

Hafifce gulumsedi... " Kiz Kardesine buyuk bir sevgi duyuyorsun Ogrenci Nickoy" dedi. Bu guzel bir sey, guclu bir sevgi kadar bir ozana ilham veren baska bir duygu yoktur. Ama kimi zaman gercegi, herseyin otesinde o sevgiyi anlamak icin bir adim otesine gecmek, o sevginin arkasindaki seye bakmak gerekir."

Bir sure durakladiktan sonra devam etti. "Ben de senden bunu istiyorum. Sarkida hissettiklerini anlatirken, kiz kardesin elbette zihninde yer edecek... Ama acikcasi sarkinda kiz kardesinden farkli bir kisinin de satirlarina kelimelerine daha fazla yon vermeli... O kisi sensin Ogrenci Nickoy, daha dogrusu kiz kardesi icin hirsizlik yapan o kucuk cocuk... Ve o kucuk cocugun yasadigi o an... "

Bir an icin Nickoy'un gozlerinin icine bakti, Galadlirim ve devam etti. " O cocugun o an yasadiklarinda elbette kiz kardesi buyuk bir yer ediyor. Sadece o cocugun zihninde degil, senin zihninde de hala onemli bir yeri var kiz kardesinin belli... Ama hayatini bambaska bir yone cevirecegi o gece, o cocuk neler hissetti? Bence bunu daha iyi anlatabilirsin Ogrenci Nikoy. "

Galadlirim gulumsedi. " Bana neden kiz kardesimi hatirlattim demistin. Aslinda kiz kardesini sana ben hatirlatmadim, o zaten senin hep aklindaydi. Simdi senden baska birini hatirlamani istiyorum, o kucuk kizin abisini, yani o aksam orada duran obur cocugu hatirlamaya, daha iyi hatirlamaya calis... Sonra da bir sarki soyle... "

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum