Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 23
    Toplam: 90337

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1521
    Üye: 0
    Toplam: 1521

FrpWorld.Com :: View topic - Kemik Dağı Hakkında
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Kemik Dağı Hakkında View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri Dec 10, 2010 7:33 am Reply with quoteBack to top

Büyücü hikayelerini severim. şöyle klasik anlamda bir büyücü hikayesi okumayalı da çok oluyor doğrusu. Yeminerin karaladığın bir şeyleri okumayalı da çok oluyor. Devamını görürüz diye umyuyorum.

Başka bir başlıkta söylemiştim sanırım hangisiydi hatırlamıyorum. böyle efsane, seçilmiş çok güçlü karakterlerdense ben daha çok dişiyle tırnağıyla ve hakkıyla bir yerlere gelmiş karakterleri tercih ediyorum. Daha ilgi çekici oluyorlar. Belki de diğer konsepti televizyonlarda dizilerde filmlerde fazlaca gördüğümüzdendir bilemiyorum.

Teflon'un tarzı biraz Yeminer'i andırdı bana ister istemez. Yani yaptığı işi garantiye alan bir yapısı olması en azından. Yeminer de çoğu zaman emin olmayacağı şeyleri yapmamak için pek fazla şey yapmazdı. Bense genellikle işleri daha çok akışına bırakan ve olasılıklar üzerinden hareket eden daha "aotik" karakterleri tercih etmiştim büyücü olarak. Çzelliklesitedeki Efla'yı düşünürsek oldukça kaotik diyebiliriz.

Aslında işin ironik yanı gerçek hayatta da ben biraz teflon gibiyimdir. Yani olasılıklar üzerinden iş yapmamaya gayret ederim. Enine boyuna tarttıktan sonra hareket etmeye çalışırım. Belki de gerçek hayat fantastik hayattan daha fazla zorladığı için bazı konularda bilemiyorum =)

Tarz olarak da eskiden sitede oynadığıız oyunları anımsattı. O yüzden belki de gayet beğenerek okuyorum. Devamını bekliyoruz.

yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 10, 2010 1:37 pm Reply with quoteBack to top

Pek beğenilmesini beklemiyorum aslında Eflacım... çünkü başkaları için değil de kendim için yazıyorum (yarışma bir anda peydahlanıverip beni başka yönlere doğru çok çekse de yine de nefsime hakim olup sadece kendim için yazmaya devam edicem.)

Büyücüler kadar güzel bir konuda yazdığım için mutlu oluyorum. Ve dediğin gibi... özellikle bizim mesleğe yakın kişilerin kendilerinden çok şey bulabileceğine inanıyorum bu hikayede Smile Ama kısa yazamıyorum ben ya... yani hikaye şeklinde vurucu hızlı ve kısa olmayacaktır diye düşünüyorum.

Umarım güzel olacak Smile

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Thu Dec 16, 2010 12:20 am Reply with quoteBack to top

Zaten Teflonun iç dünyası anlatılmış biraz.

Genelde okuduğumuz kitaplarda izlediğimiz filmlerde karakterleri hep fazla sinematik görüyoruz sanırım. Amaca yönelik doğrudan düşünene ve yapan karakterler.

Ama burada gördüğüm gerçekçilik hoşuma gitti. Yanibaşkalarına çok saçma gelebilecek ama o kişiye göre anlamlı çıkarımlar. Garip düşünme yolları ve varılan garip sonuçlar. Her ne kadar olduğu gibi ifade edilmesi zor olsa da insanın hayatını epey yönlendiriyorlar...

Eline sağlık yeminer.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Dec 19, 2010 1:34 am Reply with quoteBack to top

Sürükleyici bir anlatım içerdiğinden soluklanmadan su gibi akıp gidiyordu öykü ve merakla okuyordum. Kusura bakma bir anlamı ya da bir göndermesi var mı yok mu bilemem ama Teflon ismi bana komik geldi, belli bir sebebi var mı acaba diye düşünüp durdum öykü boyunca, belki hani eski oyunlardaki bir karakterindir filan diye geldi aklıma sadece. Neyse işte son yazdığın bölüme kadar iyi gidiyordu, ama son bölümü pek beğenmedim. Kalçalar filan birden konu sapıttı gibime geldi. Kendi beğenilerimle alakalı bu kısım ondan pek ciddiye almana da gerek yok hani, yoksa yine yazım stilin halen sürükleyicilik faktörünü korumaya devam ediyordu.

Fark etmek kelimesini senin de "farketmek" olarak yazmana ise gerçekten de nasıl desem şaşırdım diyeyim sadece. Biraz benim yazım kurallarına karşı bir burun bükme olayım vardır, "herkez"i ya da "yanlız"ı gördüm mü o kişinin yazısı benim için tamamen biter, anlatmak istediği güzel bir düşünce varsa bile hiç umursamam artık. Neyse ki sen de fazla ciddiye almadığım fark etmek söz konusu idi, yani hani benim yorumlarımı ciddiye alır mısın o da sana kalmış ne de olsa... Smile

Uzun zamandır sitede farklı birilerinin, özellikle de site tarihinin en baba ve dinozor kişisinin yazdığı bir öyküyü okumak gerçekten de benim açımdan da değişik bir deneyim oldu... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 19, 2010 11:09 pm Reply with quoteBack to top

Hani insan için sanat ya da sanat için sanat diye bir konu var ya. Benimki sanatçı için sanat Smile Güzel yazmak için değil de günlük yazmak için yazmaya başladım. Eleştirilerini elbette dikkate alacağım ama sadece dikkat etmeyi düşünüp sonra muhtemelen dikkat etmeyeceğim. Ukalalıktan ya da senin haksız olduğunu düşündüğümden değil sadece yeterince işlem gücü ve konsantrasyon ayırmadan yazdığım için.

Ne yazdığımı ben de bilmiyorum, bana günlük gibi geliyor.

Teflon ismine gelince Smile Yok özel bi anlamı, bildiğin teflon tavadan aldım adını Smile Fantastik anlamına gelince... Yok... Çünkü fantastik olması, tutarlı olması ve iyi olması gibi kaygılarım yok Smile

Ama bu arada beni hiç yormadan birilerine de eğlenceli vakit geçirtirse yazdıklarım... ne kadar mutlu olurum bilemezsin Smile Fark etmek Smile fark etmek... fark etmek. elim alışsın, beynim zor alışır da elim alışır Smile

Teşekkürler yorum için Wink

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Dec 19, 2010 11:27 pm Reply with quoteBack to top

yeminer wrote:
    sadece yeterince işlem gücü ve konsantrasyon ayırmadan yazdığım için.

Mühendis işte napıcaksın Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum