Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: VivianF667
  Bugün: 45
  Dün: 79
  Toplam: 84470

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1732
  Üye: 0
  Toplam: 1732

  FrpWorld.Com :: View topic - Half-Life Serisi
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Half-Life Serisi View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Poll :: Half-Life serisindeki favori karakteriniz hangisidir?

  Gordon Freeman
  0%
   0%  [ 0 ]
  G-Man
  50%
   50%  [ 1 ]
  Adrian Shephard
  0%
   0%  [ 0 ]
  Barney Calhoun
  50%
   50%  [ 1 ]
  Dr. Gina Cross
  0%
   0%  [ 0 ]
  Total Votes : 2


  Author Message
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Fri Jan 07, 2011 4:46 pm Reply with quoteBack to top

  27 yaşında, Teorik Fizik alanında uzmanlaşmış genç bilim adamı Gordon Freeman, Kuantum fiziği ve özellikle ışınlanma konularına aşırı meraklıydı. Albert Einstein, Stephen Hawking ve Richard Feynman gibi hayranı olduğu ünlü bilim adamlarının yolundan gidip onlar gibi önemli buluşlara imza atmak istiyordu. (Bir de Frpworld diye bir sitede admin olduğu ve lakabının Efla olduğu dedikoduları da mevcuttur ama kesin bir bilgi değil bu...)

  Onun bu ilgi alanını bilen üniversiteden hocası olan Dr. Isaac Kleiner, hükümetin desteklemiş olduğu bir projenin başına geçmişti ve öğrencisini de takımın bir parçası yapmıştı. New Mexico'da yer alan Black Mesa tesislerinde yapılacak bu yeni projede yer almanın heyecanıyla Gordon "Efla" Freeman hemen yollara düşmüştü.

  Dört kişinin kaderi o sabah Xen isimli bilinmeyen bir boyuttan temin edilen sarı bir kristal tarafından şekillendiriliyor olduğu kimsenin aklına gelmezdi. Görev bilinciyle sabahın köründe tesislere herkesten önce varan yeni işe alınan güvenlik görevlisi Barney Calhoun, sebebi bilinmeyen bir şekilde askeri eğitimi hızlandırılarak hemen komando timinin bir parçası olan asker Adrian Shephard, yapılacak deneyin mümkün mertebe doğru yapılmasından emin olmak için görevlendiren Dr. Gina Cross ve Half Life evreninin merkezinde olduğunun farkında olmayan heyecanlı bilim adamı Gordon Freeman'in maceraları Black Mesa'ya giden o tramvaya atılan ilk adımda başlamıştı.

  Xen ışınlanma deneyleri esnasında keşfedilmiş bir boyuttu, çok çok uzak bir gezegenin kalıntıları olduğunu düşünüyorlardı bilim adamları. Hatta orada yaşayan ilginç canlıları da keşfetmişler, bir kısmını laboratuvarlarında incelemek üzere yakalamayı başarmışlardı. Ama onlar için Xen'i önemli olan şey ışınlanma deneylerinde katalizör görevi gören o boyutun bir parçası olan sarı kristallerdi.

  O zamana kadar önemsiz biriydi. Elinde çantası, kravatını düzeltip duran sıradan bir iş adamıydı onlar için. Adrian Shephard eğitim alanında komutanıyla görüşen bu adamı önemsememişti, güvenlik görevlisi Barney Calhoun deney alanının etrafında güvenlik turunu atarken önünden tramvay ile geçtiğini gördüğünde önemsememişti, Dr. Gina Cross sarı kristali deney alanına götürürken o adamı uzaktan gördüğünde önemsememişti, Gordon Freeman deney alanına giderken o adamı ses geçirmez bir camın arkasında bilim adamlarıyla tartışırken görürken önemsememişti. Ama o adam o deney için oradaydı. Uzun zamandır bekliyordu ve bu deneyin gerçekleşmesi için "beklenmedik sonuç"lara bile katlanmaya hazırdı.

  Sarı kristal ışınlanma deneyinin bir parçasıydı. Ama beklenmedik bir sonuç ile karşılaştılar. Sarı kristal sayesinde deney beklenenden daha hızlı gerçekleşti ve Xen denilen boyuta bir kapı açtılar. O inceledikleri canlılar bu sefer onları avlamak için Xen'e açılan kapıdan giriş yaptılar ve tüm Black Mesa kameraları bu katliama tanıklık edecekti.

  Dr. Gina Cross yapması gerekeni yaptı ve orduya durumu haber verdi, ama ordu Black Mesa'ya kurtarma operasyonu yapmaya gitmeyecekti, Black Mesa'yı temizlemeye gidiyorlardı. Adrian Shephard da Black Mesa'ya giden askerlerdendi ve emirler açıktı: Gordon Freeman'i öldüreceksin!

  Black Mesa laboratuvarlarında Xen'den gelen uzaylılarla ve herkesi temizlemeye gelmiş askerlerle uğraştıkları yetmiyormuş gibi uzun zamandır mavi gezegene gelmek için yol arayan bilinmeyen başka bir uzaylı ordusu da giriş yapacaktı. Ordunun işi yapamayacağı anlaşıldığında Black Ops ajanları gönderilecek ve oraya giden askerlerin de öldürülmesi, dahası nükleeer bir bombayla tüm New Mexico'nun imha edilmesine devlet tarafından karar verilmişti.

  Gordon Freeman, Adrian Shephard, Dr. Gina Cross ve Barney Calhoun'un hayatı artık birbirlerine "güvenme"lerine bağlıydı. Gizemli iş adamı (G-Man) sürekli karşılarına çıkıyor ve "kaçma"larına engel oluyordu. Bu süreçte bu dört karakterin yaptıkları sadece kendilerini ya da tüm dünyayı değil tüm "evren"i etkileyecekti...

  Half Life serisi:

  1- Half Life: Gordon Freeman'in bakış açısıyla Black Mesa tesislerinde Xen'den gelen uzaylılarla, orduyla ve Black Ops ajanlarıyla kapışıyoruz. Xen boyutunun lideri Nihilant bu oyunun baş düşmanı, istilayı durdurmak için kapıları açık tutan bu kralı yenmenin yollarını bulmamız gerekiyor...

  2- Half Life- Opposing Force: Asker Adrian Shephard'ın bakış açısıyla Black Mesa tesislerinde öncelikle Xen'den gelen uzaylıların peşine düşüyoruz, ardından tüm olayları başlatan gerçek suçlu olduğu konusunda kesin talimat verilen Gordon Freeman'i öldürmek için yollara düşüyoruz. Bu süreçte karşımıza bu sefer Race X takma ismi verilen yeni bir uzaylı ordusu ile kapışıyoruz ve Black Ops'un tüm şehri yok etmeye yönelik nükleer bomba patlatma planlarını engellemeye çalışıyoruz. Race X'in kralı Gene Worm oyunun baş düşmanı...

  3- Half Life - Blue Shift: Güvenlik görevlisi Barney Calhoun'un bakış açısıyla Black Mesa tesislerinde güvenliği sağlamaya çalışıyoruz. İlerisi için çok önemli olacak deneyimlerini buradan kazanan Barney'i oynuyoruz, Black Mesa tesislerinden bir kaç bilim adamı ile kaçmak için Black Mesa'nın artık kullanılmayan kısımlarını arşınlıyoruz ve karanlık sırları ortaya çıkartıyoruz...

  4- Half Life - Decay: Dr. Gina Cross'un bakış açısıyla Black Mesa tesislerinde uzaylı istilasını durdurmaya çalışıyoruz. Çncelikle orduya durumu haber veriyoruz, ardından da uzaylıların geldiği kapıyı kapatmak amacıyla son çare olarak öne sürülen bir uydunun fırlatılması için çaba sarf ediyoruz...

  Half Life muhteşem bir seridir. Diğer oyunda yaşadığımız bir olayı bu sefer başka bir karakterin bakış açısıyla görünce fark ettiğiniz yeni detaylar oyunu daha da muhteşem yapıyor. Oynayın, oynattırın. Gerilim, aksiyon, bilim-kurgu, fantastik öğeleri öyle bir güzel harmanlamıştır ki tamamen klasik mertebesine ulaşmıştır...
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Fri Jan 07, 2011 6:37 pm Reply with quoteBack to top

  Gordon Freeman: (Esas oğlan)

  Image

  Adrian Shephard: (Yanlış yönlendirilmiş biri olarak başka şekilde olsa dost olabilecekken şimdi Gordon'ın en büyük düşmanlarından biri)

  Image

  Barney Calhoun: (Gordon'ın en has kankası olacak adam)

  Image

  Dr. Gina Cross: (Aynı zamanda gelen bilim adamlarının Black Mesa şartlarına alışması için gereken eğitimlerinden de sorumlu hanımcık kızımız, Gordon ile farklı şartlarda olsa everebilirdik de)

  Image

  G-Man: (Bu adamın derdi ne? Neden bu deneyin yapılmasını bu kadar çok istiyor? Neden bunları yapıyor, ne yapmaya çalışıyorsun sen kuzum? Half-Life evreninin koltuğuna oturan ve her şeyi gözetleyen kişi, baş kötü olduğunu herkes biliyor olsa da kimse bir şey yapamıyor çünkü adama ulaşamıyorsunuz...)

  Image (en sevdiğim sahnelerden biri, resim büyük olsa da çok aradım bu sahnenin olduğu kareyi göstermek istedim...)
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  Efla
  Site Admin
  Site Admin

  Joined: Apr 10, 2004
  Posts: 3916
  Location: Ankara

  PostPosted: Fri Jan 07, 2011 10:17 pm Reply with quoteBack to top

  Gordon Freemanla ilgi alanlarımız ve top sakalımız benziyor ama bu kadarını da düşünmemiştim :p

  Güzel bir bakış olmuş genel seriye. Half Life gerçekten efsane bir seri. Zamanında ortalığı sarsan bir oyundu. Oyunun motoru counter strike modunda zaten senelerce karşımızdaydı.

  Oyunun atmosferi de muazzamdı. Havalandırma deliklerinde o kafalara atlayan yaratıklardan korktuğum kadar bir oyunda çok az şeyden korkmuşumdur.

  Half life 2yi yeni oynuyorum aslında o da çok başarılı her seferinde fps alanında bir devrim yaratmayı başardı.

  _________________
  Chaos is the law of nature,
  Order is the dream of man.
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  occultsearcher
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jun 26, 2003
  Posts: 368
  Location: Ankara

  PostPosted: Sat Jan 08, 2011 9:37 am Reply with quoteBack to top

  catboy wrote:
  G-Man: (Bu adamın derdi ne? Neden bu deneyin yapılmasını bu kadar çok istiyor? Neden bunları yapıyor, ne yapmaya çalışıyorsun sen kuzum? Half-Life evreninin koltuğuna oturan ve her şeyi gözetleyen kişi, baş kötü olduğunu herkes biliyor olsa da kimse bir şey yapamıyor çünkü adama ulaşamıyorsunuz...)

  Tüm seriyi yalayıp yuttum ve G-Man'i o kadar oyun boyunca hiç "esas kötü" olarak düşünmemişim, onu fark ettim. "Our Mutual Friend"de bile. Hala düşünmüyorum galiba Smile
  Bu adamın sırrının açığa çıktığını görecek miyiz, bilmem. Fakat kendisiyle ilgili çok acayip teoriler mevcut (bkz. G-man esasında, Gordon Freeman'ın gelecekteki hali (G)ordon Free(man) gibi. Bir de tabii Gordon'ın sakalını kesip, yüzüne bir kaç sene ekleyince, G-Man'le inanılmaz benzeyecegi gibi bir takım durumlar).
  Half-Life'ın en büyük bilmecelerinden biri G-Man'in olayı zaten. Bir de tabii o ilk deneyde ne olduğu Smile Wink

  _________________
  M - There is indeed such a conspiracy
  "When you see filth, call it filth"
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
  Alenthas
  Forum Yöneticisi

  Joined: Oct 04, 2007
  Posts: 2670
  Location: Innsmouth

  PostPosted: Sat Jan 08, 2011 11:18 am Reply with quoteBack to top

  occultsearcher wrote:
  Fakat kendisiyle ilgili çok acayip teoriler mevcut (bkz. G-man esasında, Gordon Freeman'ın gelecekteki hali (G)ordon Free(man) gibi. Bir de tabii Gordon'ın sakalını kesip, yüzüne bir kaç sene ekleyince, G-Man'le inanılmaz benzeyecegi gibi bir takım durumlar).
  Half-Life'ın en büyük bilmecelerinden biri G-Man'in olayı zaten. Bir de tabii o ilk deneyde ne olduğu Smile Wink


  Obaa, suratımda büyükçe, salak bir sırıtış oluştu. Gerçekten öyle mi acaba ya, çok merak ettim şimdi Mr.Green

  _________________
  Image
  Back to top View user's profileSend private message
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Sat Jan 08, 2011 11:37 am Reply with quoteBack to top

  G-Man'in iyi bir karakter olmadığını yaptığı şu eylemlerden dolayı düşünüyorum:

  Spoiler:
  Opposing Force'da nükleer bombayı çalıştırıp New Mexico eyaletini haritadan silinmesini sağlamış, Adrian Shephard durdurmak için o kadar uğraştıktan sonra. Bir de Episode 2'nin sonunda Eli Vance'dan deneyin yapılması için lazım olan o bozuk sarı kristali sağlayanın da G-Man olduğu ortaya çıkıyordu. Dahası "Beklenmedik sonuçlara hazır ol" da diyormuş...


  G-Man, Lost'un canavarıdır bana göre. Merkez gizemidir ve korkum da yazarlarının aslında akıllarında o kadar planlanmış bir şey olmadığı yönündedir. O kadar bekle sonra saçma bir şekilde de bitirebilirler, yani en azından bu karakterin gizemini... Very Happy

  Hatta son sözlerinin "You are too late to save this universe" olacağı klişesini de bekliyorum, sonra Combine gezegeninde bir uçurumdan Gordon Freeman tarafından atılır. Evil or Very Mad
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  Efla
  Site Admin
  Site Admin

  Joined: Apr 10, 2004
  Posts: 3916
  Location: Ankara

  PostPosted: Sat Jan 08, 2011 12:48 pm Reply with quoteBack to top

  İsim benzerliğinden etkilendim. Tip de benziyor gerçekten. Düşündürücü...

  bElki de gordon freemenin paralel evrenden gelen şeytani ikizidir Very Happy

  _________________
  Chaos is the law of nature,
  Order is the dream of man.
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  jiuer7845
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Mar 29, 2022
  Posts: 5

  PostPosted: Tue Mar 29, 2022 6:15 am Reply with quoteBack to top

  Ray Ban Outlet
  Ray Bans Outlet
  Ray Bans
  Rolex Watches
  Adidas Yeezy
  Adidas Yeezy
  Yeezy Shoes
  New Yeezys
  Ray Bansv12212
  Ray Bans UK
  Ray Ban Glasses
  Ray Ban Sunglasses
  Ray Ban Outlet
  Ray Bans Outlet
  Nike Outlet
  Ray-Ban Sunglasses
  Nike Factory
  Yeezys
  Ray Ban Sunglasses
  Nike Outlet Online
  Nike Outlet
  Yeezy Shoes
  Nike Trainers
  Nike UK
  Yeezy
  Rolex
  Rolex Watches
  Pandora Jewelry
  Pandora Charms
  Pandora Jewelry
  Pandora Charms
  Travis Scott Jordan 1
  Air Jordans
  Jordan 11
  Jordan 11
  Jordans Shoes
  Moncler Outlet
  Off White
  Yeezy 450
  Yeezy 500
  Nike Outlet
  Jordans 4
  Jordan Retro 4
  Jordan Shoes
  Yeezy
  Yeezy 700
  Yeezy Supply
  Off White Shoes
  NFL Jerseys
  Retro Jordans
  Nike Air Jordan
  Jordan Shoes
  Jordans Shoes
  Yeezy 350 V2
  Adidas Yeezy
  Yeezy
  Yeezy 700
  Yeezy
  Nike Outlet
  Yeezy
  Yeezy Foam Runner
  Nike Outlet
  Nike Outlet
  Jordan AJ 1
  UNC Jordan 1
  Jordan 13
  Jordan AJ 1
  Yeezy Supply
  Yeezy Zebra
  Jordan 5
  Jordan 1 Low
  Air Jordans
  Pandora Charms
  Adidas UK
  Adidas Yeezy
  Yeezy 350
  Jordan 1
  YEEZY SUPPLY
  Nike Shoes
  Nike Outlet
  Pandora Outlet
  Jordan Shoes
  Air Jordan 4
  Adidas Yeezy
  Air Jordan 11
  Air Jordan 1
  Nike Jordans
  Jordan 1s
  Pandora UK
  Nike Jordan 1
  Jordan 1
  Yeezy Slides
  Nike Air VaporMax
  Nike Vapormax Flyknit
  Air Jordan 1 Mid
  Adidas yeezy
  Adidas Yeezy
  Yeezy 350
  Nike Shoes
  Nike Outlet
  Yeezy
  NFL Shop Official Online Store
  Nike UK
  Yeezy
  Yeezy 350
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.70 Saniye