Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 15
    Dün: 54
    Toplam: 89081

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1785
    Üye: 1
    Toplam: 1786

Şu An Bağlı:
    01 : apepoco

FrpWorld.Com :: View topic - Frp Oynamanın Yasi
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Frp Oynamanın Yasi View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Dilbao
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Sat May 29, 2004 2:48 pm Reply with quoteBack to top

Evet, FRP nin sınır yoktur, zorlarsak herşeyi oynayabiliriz ama sorun da burda zaten. Bir çocuğun zekası sonusuzluğu kaldıramaz. Çocuk zekası limitler ile doludur. Ona uzayı anlatamazsınız. Sayıların sonsuz olduğunu anlatamazsınız. İllaki bir son arar.

Ayrıca bir çocuk için disneyland de olmadıktan o ismin onun için hiçbir anlamı yoktur. Çocuk eli ile tutmak ister, hayali şeyleri sevmez. Büyük bir hayal dünyasında yaşar ama hayal kurmayı bilmez.

Çocuktan bahsediyoruz burda. Adı üstünde, çocuk. Mantık beklemek saçma olur.

Dediğim gibi. lise öncesi bir yaşta herhangi bir kişiden mantık beklemek saçma olacaktır. Bu nedenle en uygun yaş lise ve sonrası bir dönemde başlamaktır.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 30, 2004 8:42 am Reply with quoteBack to top

Frp nin sınırını onu oynatan dm belirler.. Dm eğer oyunun seviyesini çocuğun anlayacağı aynı zamanda zarar görmeyeceği boyuta indirirse.. Değil ortaokul ya da ilkokul bence okul öncesi çocuklar bile oynayabilir frp yi.. Ancak tabii ki çocuklarla ilgili her şeyde olduğu gibi burada da dm in çocuk psikolojisinden anlaması gerekir.

Back to top View user's profileSend private message
    Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Sun May 30, 2004 9:21 pm Reply with quoteBack to top

Bakış açısı çok farklı Firble.Bana kalsa bilinmiş bir telefon faturası yatırmak ve aynı gün o faturayı yatırmak için çakeceğin paranın bankada olması bile bir quest sayılır.
    Gel sen şimdi bunu ilköğrenimdeki çocuğa anlat bakalım.Havale nedir ATM nedir,hesap nedir bunları açıklayacaksınki çucuk anlasın ama onun enerjisi bu oyunu oynamak için çok fazladır seni dinlerken bir kulağından girer öbüründen çıkar çünki aklı onları tutacak kadar yoğun değil aksine bir sürü şey ile ilgilendiği için karışık -ve kitap,dergi,gazete,fasikül gibi daha anlamını bilipte yerine koyamadığı şayleri barındıran dağınık bir kitaplık gibi - olacaktır....

Terimleri bilmesi için kavrama yeteneği kazanmalı...

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    Back to top View user's profileSend private messageMSN MessengerICQ Number
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon May 31, 2004 7:37 am Reply with quoteBack to top

dragonflya tamamen katılmakla beraber şunu da eklemek istiyorum ki DM, oyunun sınırlarını çizmez. DM sınırlayıcı değil hakemdir.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon May 31, 2004 5:35 pm Reply with quoteBack to top

İşin güzel yanı da bu zaten.. Çocuk için içinde yaşadığımız dünya bile yabancıdır. Bilinmeyendir. Biliyor musunuz ben tüm oyunlarıma içine girdiğim dünya hakkında hiçbir şey bilmeyen bir karakter olarak başlamayı severim. Böylece keşfetmenin tadını yaşarım. Çocuğa da ATMden para bile çektirseniz çocuk o tadı alır.. Bu mütiş bir şeydir. Burada DM in tamamen hayal gücü devreye girer hatta belki de asıl yetenekli dm ler bu durumda ortaya çıkar bile denebilir. Hiç ATM görmemiş birine ATM yi nasıl tasvir edersiniz. Durumu biraz daha güzelleştirelim.. Hiç banka para ve bilgisayar da görmemiş olacak... Evet tecrubeli olduğunu idda eden dm arkadaşlardan yanıt bekliyorum hadi bakkalım.

erethan
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Jun 01, 2004 9:34 pm Reply with quoteBack to top

Sen böyle bir sorumluluğu üstüne almak istermiydin firble,ben istemezdim,büyüsün ve öyle gelsin,bir çocuğun frp oynaması için hiçbir sebep yok bence,kusura bakmayın bu oyun biraz daha büyükler için.Çnce biraz bu hayattan sıkılmaya başlasın,şöyle kendine arasıra kaçacak bir yer arasın ondan sonra oynar.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Wed Jun 02, 2004 7:09 pm Reply with quoteBack to top

Sen örnek orta okuldasın ve karşında 4 kişlik ortalama bir frp bilgisi olan ilkokul öncesi çocuk var.Heee şimid düşün kendini bakalım.
    Hadi olduda çocukların dikkalerini bir kaç dakikalığına topladın sonraaaa bombalar patlar...

Neyse yaa bu konu çok uzadı sanırım ...
    Baş rahibim sizede teşekkür ederim...

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    winterwolf
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 03, 2004 8:54 am Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    İşin güzel yanı da bu zaten.. Çocuk için içinde yaşadığımız dünya bile yabancıdır. Bilinmeyendir. Biliyor musunuz ben tüm oyunlarıma içine girdiğim dünya hakkında hiçbir şey bilmeyen bir karakter olarak başlamayı severim. Böylece keşfetmenin tadını yaşarım.

Walla konuyu başka bir yere çekmek gibi olacak belki ama, yukarıda ki sözlerine tamamen katılıyorum. FRP'nin en keyif veren tarafı keşfetmektir. Etrafta neler döndüğünü, içinde bulunduğunuz dünyayı, bu dünyada yaşayanların adetlerini...

Bu yüzdendir ki herhangi bir setting oynamaya kaarşıyımdır. Misal DL'yi o kadar sevmeme rağmen, dünyanın neredeyse tüm olaylarını okumuş ve bilen birilerinin bundan pek keyif alacağını zannetmem...

Dragonfly
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Thu Jun 03, 2004 10:31 am Reply with quoteBack to top

Ya tamam ona bir sözüm yok ama gel gelelim bir cocuğa bu hayal dünyası anlatıırsa bazı kavramları bilmediği için hayal kırıklığına uğrayacaktır...

DoÄ?anın TapınaÄ?ı
    squva
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 03, 2004 11:57 am Reply with quoteBack to top

benim frp ye baslayamamamin iki buyuk sebebi vardir...
    birincisi kız oldugum icin terslenmem
    ikincisi kucuk oldugum icin lisemizin frp kulubune uye olmaktan korkmam cunku ordaki abilerin beni eziceni biliyodum....

eh gerisini siz dusunun...

<div>isin felsefesi felsefenin olmamasi yani dusunmek de olmayabilir. kisacasi anlasilmaz kisacasi anlamsiz kisacasi anlamazsiniz ve anlayamazsiniz. sacmalik gorunen sacma olmayabilir ya da sacmadir zaten ya da sacmalik da yoktur belki de yoksundur belki
    JrR_EoWyN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jun 03, 2004 12:21 pm Reply with quoteBack to top

ben hala korkuyorum we hala baslayamiyorum yasimin kemale ermesine ragmen Sad ,zaten geldiim sehirde de pek yaygin olan bir sey diildi.ama ilk duyduum seyler de pek olumlu diildi dogrusu
    pyros
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 12:27 am Reply with quoteBack to top

duyduğun şeyler frpcilerin "kedi kesip satana katana vi dont bilong hiyır" yaptığı falansa yanlış duymuşsun derim

bu arada frpnin yaşı akıl yaşıyla orantılıdır
    ama en önemlisi kendi yaşıt ve arkadaş çevrenle oynayıp
    işi senden biraz daha iyi bilen bir dmle
    ve en az senin kadar çömez oyun arkadaşlarıyla başlamandır

böylece beraber gelişir ve çok sağlıklı bir oyun ekibi kurmuş olursun
    FreyaImplorer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 12:59 pm Reply with quoteBack to top

Ama bazı çocuklar böyle olmuyor...En azından benim en başında anlattığım çocuklar 8 yaşında olmalarına rağmen yinede baya iyi biliyorlar yani demek istediğim istisnalar olabilir....Ama o ne muhabbetti çocuklar arasındaki,aynen aktarıyorum...

A:Olmaz,goblinin zırh seviyesi düşük vurabilirim.
    DM:Ama en başında dedim ki bunlar pılate zıhı giyiyo..Güçlü goblin bunlar güçlü
    BSadKüfür eder)oradan....Bu küçücük goblin yaratığı o hani diablodaki filan büyük zırhımı giyiyo?O zaman elinde kesin o neydi o hımm tvo handed şıvord var.
    C:Kesin...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 04, 2004 3:36 pm Reply with quoteBack to top

squva wrote:
    benim frp ye baslayamamamin iki buyuk sebebi vardir...
    birincisi kız oldugum icin terslenmem
    ikincisi kucuk oldugum icin lisemizin frp kulubune uye olmaktan korkmam cunku ordaki abilerin beni eziceni biliyodum....

Yahu benim FRP hayatım, bi bayan karateri harbiden bir bayan oynasın diye bekleyerek geçti, millet tersliyormuş, ne diyem...

Yaş olayına gelince, ben henüz birilerini genç olduğu için ezene rastlamadım ( tabi bu ''Genç'' sadece LotR'un filmini izleyip bu işte yıllanmış adamlara ahkem kesmezse ...)

majenta
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jun 05, 2004 8:44 pm Reply with quoteBack to top

benden genç bir oyuncuyu hayatta ezmem. ( çünkü ben de 16 yaşındayım.Büyük değilim Smile olsam da ezmezdim)

Quote:
    Yahu benim FRP hayatım, bi bayan karateri harbiden bir bayan oynasın diye bekleyerek geçti, millet tersliyormuş, ne diyem...

onlara diyecek laf bulamıyorum. Frp'yi bir bayan da, kafası basıyorsa bir çocuk da rahatça oynar. Hatta ben oynadığım oyunda bayan olması için çok uğraştım ama o
    Quote:
    duyduğun şeyler frpcilerin "kedi kesip satana katana vi dont bilong hiyır" yaptığı falansa yanlış duymuşsun derim

muhabbeti yüzünden bana belli etmemeye çalışarak uzak durdular. Diğer erkek olan arkadaşlarımınsa bana olan yakınlığı sayesinde zorla bir oyun oynadılar. O arkadaşları en son gördüğümde "ne zaman devam ediyoruz" dediler.

Milletimiz enteresans arkadaşlar...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum