Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 23
    Toplam: 90349

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1745
    Üye: 0
    Toplam: 1745

FrpWorld.Com :: View topic - Bayan arkadaş mı?! Bir daha asla!!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bayan arkadaş mı?! Bir daha asla!! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    FalcoN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 01, 2004 8:05 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Bayanlar genelde şöyle oldukları için bunu oyuna şu şekilde yansıtıyorlar gibi bir açıklaman var mı? Yoksa genel olarak zaten bayanların oyunlardan dışlanmalarından mı kaynaklanıyor sence de bu durum??

şahsım adına söyleyebilirim ki hiçbir zaman bayanları oyundan dışlamadım. Eğer böyle birşey yapsaydım bu konuyu gündeme getirmezdim heralde değil mi Smile

Sana şöyle söyleyeyim Friblecım "Bayanlar genelde oyunun ciddiyetini anlamadıkları için bunu oyuna adapte sorunu olarak yansıtıyorlar" yani başka bir değişle iyi roleplay yapamıyorlar..

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 01, 2004 8:39 pm Reply with quoteBack to top

Tabi abi benim tanıdığım tüm elemanlar oyunu acaip ciddiye alır. Hatta bir dm arkadaş var; kravatsızsan ya da pantolunun ütüsüzse oynatmıyo Dil. Abi oyunun cılkını çıkarmada bir bayanın bir erkekle yarışabileceğini sanmıyorum Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 02, 2004 1:01 pm Reply with quoteBack to top

Abi yapmayın yaa cumhuriyet balosuna benzemiş. Bir gnomu oynatırken ceket kravat da ilginç dururdu bi de...
    Bence oyunun heyecanına kaptırsa bayanda oyunu ciddiye alır. İşin sırrı ilki karakterini yaşayabilmek. İkincisi DM in olayı yaşatabilmesi.

Back to top View user's profileSend private message
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 02, 2004 1:22 pm Reply with quoteBack to top

vala onu bunu bilmiyorum ama bayanlar bu frp olayını cidiye aldıklarında iiiy oynuyorlar ablam ve kardeşime bir oyun oyatıgımda aşırı zevk alıyorum

oynadıgım gruptada bir bayan varsa oda aşırı zevk veririr
    çünkü insanlarda kendini karşı çinse kanıtlam duygusu olunca zarları dah iiyii atıyorsun dah seviyeli düşünüyorsun yani ne biliym bir bayanını yanıda kılıcı orc un g..t so.. gib bir geyik yapmasın

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Kharon
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 04, 2004 10:28 am Reply with quoteBack to top

Bayanlar olmasa bence bi zevk alamazsınız oyundan rp dediğin hep macera hep combat değilki aşk lazım aşk. İşin içine sevgi girince oyunda çok şey değişiyor bence bu oyunu daha da zevkli yapıyor...

sadece benim unutma....
    FalcoN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 08, 2004 1:06 am Reply with quoteBack to top

Kharon wrote:
    Bayanlar olmasa bence bi zevk alamazsınız oyundan rp dediğin hep macera hep combat değilki aşk lazım aşk. İşin içine sevgi girince oyunda çok şey değişiyor bence bu oyunu daha da zevkli yapıyor...

Smile hatta Very Happy yok yok :lol:

Arkadaşlar barbar roleplay yapamayan bir bayan arkadaştan söz ediyorum ve bahsettiğim kişi aşkın rolünü yapmaya kalkarsa bırakın bayan bir arkdaşla masaüstü oynamayı, bu sefer rp yi tümden bırakırım.. Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 08, 2004 11:18 am Reply with quoteBack to top

grubuna acemi yahut yeteneksiz kızlar geldiği için kızları rp'den çıkarmakla zaten orjinal bir hareket yapmışsın...yanlış yaptığını kabul etmeyip inatla bu görüşünü savunuyorsun. herkesin görüşü olabiir, fikri olabilir diyecek lafım yok, velhasıl kelam inat ve itina ile genelleme yapıyorsunki sadece...sadece görüşü "kalın" olanların genelleme yaptığını herkes bilir. aslına bakarsan bence oyunlarda başarısız olan bayanlardan çok sensin, herhangi bir oyununda bulunmadım ancak şu yaklaşımın ve buraya birşeyler yazanlara yönelik rahatsız edici üslubun(smileyler herşeyi kapatmaz güzel dostum) aklımda ancak tek tip bir oyuncu/dm profili çıkarıyor. birilerine "bu işi beceremiyorsunuz, ittirin gidin, rp yasak size" demeden önce takkeyi önüne koyup bir düşün, dm olarak sen o oyuncuya nasıl rp yapması gerektiği yönünde yardımcı oldun mu? ona ipuçları verdin mi? o oyuncu için hikayende gerekli değişiklikleri yaptın mı?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 08, 2004 5:13 pm Reply with quoteBack to top

valla ben frp bilmeyen bir kızla frp oynadım seçtiğin kızın zeka kapasitesine bakar iş okuduğu tek kitap(!) cosmogirl olan bir kızla oynarsan zaten bırak frp oynamayı o kızla aynı havayı bile soluyamazsın ama ilk defa frp oynamasına rağmen zeki bi arkadaştı olayı çabuk kaptı yani hernekadar benim kadar iyi oynayamasada Dil baymadı ve germedi yani bizi ...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Daeya
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 08, 2004 5:36 pm Reply with quoteBack to top

Valla daha öncede belirttiğim gibi bu seçtiğin kişiye bağlı. Her ben frp oynucam diyeni de gruba zaten almazsın..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 08, 2004 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Skylancer wrote:
    grubuna acemi yahut yeteneksiz kızlar geldiği için kızları rp'den çıkarmakla zaten orjinal bir hareket yapmışsın...yanlış yaptığını kabul etmeyip inatla bu görüşünü savunuyorsun. herkesin görüşü olabiir, fikri olabilir diyecek lafım yok, velhasıl kelam inat ve itina ile genelleme yapıyorsunki sadece...sadece görüşü "kalın" olanların genelleme yaptığını herkes bilir. aslına bakarsan bence oyunlarda başarısız olan bayanlardan çok sensin, herhangi bir oyununda bulunmadım ancak şu yaklaşımın ve buraya birşeyler yazanlara yönelik rahatsız edici üslubun(smileyler herşeyi kapatmaz güzel dostum) aklımda ancak tek tip bir oyuncu/dm profili çıkarıyor. birilerine "bu işi beceremiyorsunuz, ittirin gidin, rp yasak size" demeden önce takkeyi önüne koyup bir düşün, dm olarak sen o oyuncuya nasıl rp yapması gerektiği yönünde yardımcı oldun mu? ona ipuçları verdin mi? o oyuncu için hikayende gerekli değişiklikleri yaptın mı?

Ben yeteneksizken, yeteneksiz kişilerle oynadığım doğrudur çünkü herkez böyle başlar. şimdi yaklaşık 6 senenin verdiği tecrübeyle oynuyorum ve oynadığım grupta acemiler olamaz daha doğrusu sen de hak verirsin ki acemilere tahammülüm olamaz ama bu demek değildir ki bir acemi geldiğinde "hadi git kendin gibi çömezlerle oyna" gibi bir davranışta bulunmam kesinlikle söz konusu bile olamaz, hatta elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.. bu arada bence sen beni birazcıkta yanlış anlıyosun. dünkü buluşmada arkadaşlarla konuşurken meseleyi onlarada açtım ve bir çoğu bana hakverdi... karşılıklı konuşmalara nazaran forum yazışmaları yanlış anlaşılmaya biraz daha fazla mahal veriyor.. "aslına bakarsan bence oyunlarda başarısız olan bayanlardan çok sensin" demişsin.. tüm söylediklerime rağmen bir bayansan, hala bu sözünün arkasındaysan ve kendine güveniyorsan bana söylediğin bu cümleyi kabul ettirirsin.. unutma ki karalamak çok kolay, lafı atıp kaçmak daha da kolay genç... :!:

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 11, 2004 12:26 am Reply with quoteBack to top

öncelikle belirtmek isterim ki ben kadın ırkına mensup değilim. erkeğim, mutluyum.

buluşmanızda bulunmadığım için neler konuştuğunuzu bilemiyorum, internet, heleki forumlarda dönen tartışmaların yanlış anlamalara hat safhada açık olduğunu kendi tecrübelerimden de çok iyi bildiğim için birşey diyemem, ancak yazımda da belirtmek istediğim nokta; üslubun. gerek ilk mesajındaki fantastik genellemeci anlayış, gerekse diğer yazarlara cevaben yazdıkların. bilemiyorum, belki ben fazla eski kafalı, saygı takıntılıyım. ve "saygı duymak" teriminin her mesajın sonuna "saygılarımla" şablonu eklemekten daha öte brşey olduğunu düşünüyorum. ama dediğim giib, bu "benim fikrim".
    netekim sen genellemenin kralını yaparak "bayanlara rp yakışmıyor, çok yüzeyseller" dediğin anda, sağduyulu ve mantıklı her insan gibi bende "zaar tipik insan psikolojisi, kendi zayıflığı, eksik kaldığı noktaları genelleme yaparak örtmeye çalışıyor" derim. bizzat şahsına yönelik değildir bu sözüm, sadece temel bir gerçekten bahsediyorum.

bişeyleri kanıtlama, kabul ettirme, karalayıp kaçma gibi konulara gelirsek....hiç gelmeyelim*Wink* , ben o yaşları geçeli çok oluyor. siz gençlere yakışıyor onlar.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 12, 2004 6:38 am Reply with quoteBack to top

Anladığım şu son durum biraz içler acısı . Ken Taky seninle buluştuğumuz zaman bu konuyu konuşmuştuk ama senin fikirlerine saygı duyarakta olsa kabul etmemiştim. Gelelim bazı arkaraşların örnek misal
    Kharon biraz fazlaca hararetli bir şekilde ortaya atılmaları genel yapı itibariyle fazlaca olaylarısaptırmış bulunuyorlar. Yani sen pek şanslı olmamışsın frp oyununda ama umarım fikrini bir şekilde değiştirirsin yoksa seninle frp oynama şansına kavuşamayağım Wink
    Dilbao
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Nov 12, 2004 7:59 pm Reply with quoteBack to top

Konu ile ilgileniyorsanız şu başlıklara da bakabilirsiniz;
    --"Frp ve Kızlar"
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    VanwaElen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 27, 2004 10:59 pm Reply with quoteBack to top

öncelikle barbar konusa deyineyim hemen oradaki olay kentaky arkadaşımızın oyunundaki barbarlarının özeliiğidi ve bunu bayan arkadaşa anlattı ama bayan arkadaş aynen şunu dedi" ya hiç öle şeyler yapamam valla" Kentaky: Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
    Bu son noktayı koydu ne yazkki daha önceside vardı.
    Tabii bu kesinlikle bayanlara genelleme getirmez.Aslında kentaky tamaiyle kelime hatalrına düşmüş yoksa oynadığı bir iki bayan arkadaşı var.

Aslında olay şu. frp ülkemizde az tanınan bir şey dolayısıyla bayanlar arasıbnda çok daha az tanınıyyor.Bu işte usta çok az bayan arkadaşımız var ne yazkki ve bu işe merak saran bayan arkadaşların çoğu yukardaki örneğe yakın bitiyor.Aslında Kentakynin gnelleme yaparken demek istediği buydu.Bunun nedeni belkide ülkemizde bazı yanlış kültür anlayışlarındandır.bilemiyorum.Ama şu varki bu işte usta bayan arkadaşlarımızda var.Belki saklanıyorlar gözükmüyorlardır Dil

Ciddeyet olayına girersek.Ciddiyet derken gülmeme olarak algılanmamalı.Oyun içi olan komik olaylar çok fazladır bunlara gülünür buda role playing dir zati.Ama Rp dışı olan olay geyiğe girer.Tabii ki herkez oyunda böle Rp dışı geyikler yapar.Ama her dakka başı kesilen oyun veya çoğu böle geyiklerle geçmiş bir frp , frp olmaktan çıkmış geyik olarak geçirlmiş saatler olmuştur."Ah ne güzel frp oynadık "demek sadece kendini kandırmak olucaktır.

Nese gene kaptırdık bi anda Smile
    mightywolf
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 28, 2004 5:37 pm Reply with quoteBack to top

Bende buna benzer bir konu açmıştım "Frp ve Kızlar" diye, ancak amacım farklıydı.. Kimseyi eleştirmek değil. Bence yapılan son derece yanlış, bayanlar oynayamıyor diyorsun. Sana göre oynayamamaları son derece doğal, onları dışlıyacağına öğretmeye çalışsan belki bu konuyu açmaya gerek duyacak kadar sıkılmış olmazdın diye düşünüyorum.

Sonuçta herkes bilerek doğmuyor bu oyunu. Eğer iddan varsa ben bu oyunu çok iyi biliyorum diye, buyur gel görelim... Ve sana garanti veriyorum her iddasınada girerim senden bile daha iyi oynaya bilen bayan arkadaşlarımız vardır. Hatta tanıdığım çok iyi oynayan bir arkadaşımız var.

Aslında sorun ne biliyormusunuz? Çyle bir şey yerleşmişki kafamıza, Bayanlar duygusaldır, bayanlar böyledir cart curt, ve sonuçta FRP oynayamazlar konusuna geliyor. Bu bence öznel bir şey dir..

Bence Her masada mutlaka 1 bayan olmalı, oyun akışı çok değişiyor... Afedersiniz ama, 4-6 tane erkek, 1 bayan tarafından adam edile biliyor oyunda Very Happy heheheh....

Mujks

" Karanlıklar prensi üstüme doÄ?ru geldi, nefes alamıyordum ve sonra haykırdım! Kılıcımı çektim, okadar aÄ?ırdıki ellerimin arasından kayıp yere düÅ?tü, çıkardıÄ?ı sesle birlikte uyandım... M
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum