Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 35
    Toplam: 90384

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1891
    Üye: 1
    Toplam: 1892

Şu An Bağlı:
    01 : ixowukuta

FrpWorld.Com :: View topic - Sigara
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Sigara View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Sufferly
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 08, 2005 12:40 pm Reply with quoteBack to top

Sigara neden içilir?Hava çekmek için mi para veriyoruz?YAni paramızı havayamı veriyoruz?

Ben sigara içen birisi olarak söylüyorumki , sigara içmeyen bir insan , asla sigara içen bir insanla aynı düşünceyi paylaşamaz.Sigara içmeyen birisi , "şuna bak , parasını sokağa atıyor"diye düşünüyor olabilir.Hatta bigün biri gelir " abi bırak şunu ya sigara sağlığa zararlıdır!". Vallamı?ben sanki bunu bilmiyormuyum?Sigara içiyorum diye zararlı olduğunu bilmeyecekmiyim?.

Dediğim gibi , tok açın halinden anlamaz.Herneyse .. Sigaranın verdiği zararlar bir yana , kendimce bana yararı olan tarafları açıklamaya çalışacağım.

İlk olarak diyelimki , çok sinirliyim , veya stresliyim (sınavdan çıktım , kavga ettim vs.) . Bunları üzerimden atmam için ya çok aşırı sevdiğim birşeye dalıp gitmeliyim , yada sigara içmeliyim. Bu benim için şart değil , ancak kısa yol.
    Canım sıkıldı , evde tek başıma oturuyorum , patlamak üzereyim.Yakıyorum bi tane sigara , en az 1 saat oyalanıyorum.
    Gizli sigara içmenin de zevki bir başka.Bunu içen bilir.

Genel olarak sigarayı özentiliğine değil , bilen kişiler bu veya buna benzer nedenlerden içiyor.Diğer kısım , arkadas ortamı , hadi hava olsun diye içiyorlar.

Sonuç olarak yararlarını olabileceğini bilsem bile , her içime çekişimde ömründen dakikalar , saatler gidiyor.Su an genç olduğum için farkında değilim , ancak ileriki yıllarda keşke gençliğimi hayatımdan silip atabilsem , nerdende balamışım bu bela ya diye düşüneceğim.Yine büyük ihtimallede bunları düşünürkende elimde tuttuğum sigarayı yakmak için ateş arıyor olacağım.

Burdan sigara içenlere değil, içmeyen arkadaşlara bir tavsiyede bulunuyorum. Hayatınızı , ortayaşdan sonrada dolu dolu yaşamak istiyorsanız sakın bu lanet şeye alışmayın.Fakat ben gençliğimde yapacağımı yaparım , sorasında zaten evime kapanırım diyorsanız , buyrun için.

Kendim ise bunu içmeye devam edeceğim.Ancak hergün neden başladım diye lanet edeceğim günler çokda uzak değil.Yani şurada özgürce yaşayabileceim 20 yılım kaldı desem fazlaa abartmamış olurum.

Bırakmakmı?Bırakan kaç kişi tanıyorsunuz?

To blind you and me
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Jan 08, 2005 2:46 pm Reply with quoteBack to top

Wallaha haklısın alşan bi daha hayatta bırakmaz onu...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 08, 2005 5:49 pm Reply with quoteBack to top

belki biraz içmeye ara verebilir. mesela ben 4 gündür içmiodum.Ama arayı kapattım. 1 paket bitti bugün...

To blind you and me
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    necroyunus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 2:31 pm Reply with quoteBack to top

Ya işin garibi ben spor manyağıyımdır hiç bir şey olmasa elimden geldiğince basketbol oynarım
    Ama sigarayı çok seviyorum ve de içiyorum ohh yarasın içmeyende çatlasın
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 3:07 pm Reply with quoteBack to top

abi ben bıraktım ya...

herkezin bir tutkusu vardır...
    sen sigarayı bırakmıyorsun ben başka bir şeyi bırakamıyorum..
    biraz nevis meselesi..
    .....

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 3:13 pm Reply with quoteBack to top

Bu topicin amacini sorabilirmiyim?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 3:39 pm Reply with quoteBack to top

Dragonfire wrote:
    Bu topicin amacini sorabilirmiyim?

Sigara hakkında konuşmak.Genel olarak.
    Sufferly
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 4:17 pm Reply with quoteBack to top

topicin amacı , serbest olarak (serbest kürsü) seçtiğim bir konuyu ele almamdan doğan bir tartışma yeridir. herkesin özgürce ve hürce düşüncelerini yazdığı bir topicdir. isteyen düşüncelerini yazar isteyen 1-2 şey örenir.genel amacı budur.

To blind you and me
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 4:21 pm Reply with quoteBack to top

Ancak ortada bir tarti$ma yok. Tarti$ilacak bir$eyde yok. Sigara nasil icilir olsa tamam ama bu da yok. Ozaman?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 4:23 pm Reply with quoteBack to top

Dragonfire wrote:
    Ancak ortada bir tarti$ma yok. Tarti$ilacak bir$eyde yok. Sigara nasil icilir olsa tamam ama bu da yok. Ozaman?

Herkes kendi fikirlerini sigara ile ilgili söylüyor yahu!?
    Kimi için der kimi içmeyin der biri çıkar ben şundan içiyom ben bu markayı kullanıyorum der her türlü şeyi konuşabiliriz.
    Sen sigara kullanmıyorsun sanırım ve sigara "kötü" birşey olduğu için tartışılmasını yada hakkında konuşulmasını da istemiyorsun galiba.
    Bu da bir tahmin sadece.

Beyler hangi marka sigarayı kullanıyorsunuz tiryakisi olduğunuz bir marka var mı?
    Denemeyenler için: Chesterfield:Turkish Gold

Ayrıca Wings içen var mı hiç? Bilmiyorum nasıl?!

Son bir şey belki duymuşsunuzdur:
    "Lucky Strike"
    Hikayesi ise ilginçtir.Bir sigara fabrikasında işçiler isyan eder ve tüm tütünleri yakarlar.
    Tüm mekana kesif bir koku yayılır.Sonra aralarından bir kişi bu yanan tütünlerden biriyle bir sigara yapar ve sonuç harikadır.
    Artık firma tütünleri kavurup o şekilde bir sigara yapmaktadır.Adı da:
    "Lucky Strike" yani "şanslı DArbe"
    Aranızda bu sigarayı bulup içip deneyen varsa lütfen söylesin nasıl tadı ve nerden bulduğunuda söylesin bir zahmet
    Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 4:31 pm Reply with quoteBack to top

lucy strike ı sokakta tezgahta sigaravsatan adamlarda bulabilirsin, tadına gelince özel bir tadı yok. ama o sigaranın asıl esprisi ilk çıktığı zamanlarda 1 pakette 1 tane esrarlı sigara olması idi.. hangisi olduğunu bilinemezdi bu yüzden adı lucky strike dır. ama artık tabiki esrarlı yapmıyorlar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 4:33 pm Reply with quoteBack to top

Oren_Dautry wrote:
    lucy strike ı sokakta tezgahta sigaravsatan adamlarda bulabilirsin, tadına gelince özel bir tadı yok. ama o sigaranın asıl esprisi ilk çıktığı zamanlarda 1 pakette 1 tane esrarlı sigara olması idi.. hangisi olduğunu bilinemezdi bu yüzden adı lucky strike dır. ama artık tabiki esrarlı yapmıyorlar...

A-aa benim duyduğum hikaye şimdi kolpa mı oluyor yoksa yine ne olduğu doğruda esrar olayı mı var sadece
    Bu arada çok ilginç ya içinden esrar çıkıyo ha vay be!
    Bi gün denesek mi acaba belki çıkar Dil
    Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 4:37 pm Reply with quoteBack to top

Yok walla arkadaşlarımdan içen var ama esrar çıkmıo artık.

bu arada iz sigaranın içinde olan maddeleri hiç biliomusunuz??

uçak yakıtından fare zehirine kadar herşey var.. kendinize bence bu kadar hakaret etmetyin Dil ehehe

uçakmısınız faremi??

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 4:39 pm Reply with quoteBack to top

Oren_Dautry wrote:
    Yok walla arkadaşlarımdan içen var ama esrar çıkmıo artık.

bu arada iz sigaranın içinde olan maddeleri hiç biliomusunuz??

uçak yakıtından fare zehirine kadar herşey var.. kendinize bence bu kadar hakaret etmetyin Dil ehehe

uçakmısınız faremi??

Haha açıkçası belki yararı oluyodur poison resistance alıyoruz işte hehe Smile
    Yarın öbürgün belli mi olur koyarlar yemeğime fare zehrini dimi?? Smile

Peki İran sigarası içen var mı aranızda hani şu kibrit kutusu kadar bişi Smile
    Sufferly
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 10, 2005 4:40 pm Reply with quoteBack to top

Abi marlboro medium ve gitanes de bir miktar esrar var yanlış hatırlamıyorsam.

Ayrıca chesterfield - rio tropical . fıstık gibi abi. camel hastasıyımdır ancak arada bir içerim onuda. Ehuh şarkı gibi oldu.

Birde marlboro nun sahibi 5 halkayı iç içe geçirene bir tane fabrikasını veriyor(muş).

yok ama 1-2 fırtda biter heralde çok küçük. bide marleak var küçük bişey. adama sordum bu ne die , adamda "alaman marborrosu" dedi. kimi kekliosa Smile

bu arada necro sana bişi olmaz sende absorb vardır Dil

Dragonfire wrote:

ben burda tartışmayı zorunlu kılmadım.ama tartışmak istersen tartış benimle hem böylece gönlünde olur . herkes güzel güzel düşüncelerini yazıyor serbest topic...

To blind you and me
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum