Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1543
    Üye: 0
    Toplam: 1543

FrpWorld.Com :: View topic - Sigara
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Sigara View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 11, 2005 10:12 am Reply with quoteBack to top

Sigara neden içilir?Hava çekmek için mi para veriyoruz?YAni paramızı havayamı veriyoruz?

en başta arkdaşımın yukardaki gibi bir soru sormuş...
    en başta bu bir tartışma konusu olabilir bence...

bide Lord Orenin kapatığı tartışmayı neden tekrar açam isteği duydunuz bilmiyorum...

eyer tartışacak bir şey arıyorsan yukardaki soru üzerine tartışalım...

ewet sigara içineler havaya para veriyor...
    siz ne düşünüyorsunuza lor df ??

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Sufferly
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 11, 2005 1:47 pm Reply with quoteBack to top

çok fazla mesaj atmışsın dragonfire , ama bir türlü msjların sorusu nerde amacı nerde konusu nerde anlamamışsın. en üstte soru yu sormuşum , kendimce yanıtlamışım. sana göre bu soru değilde nedir?

To blind you and me
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Fallen
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 11, 2005 2:42 pm Reply with quoteBack to top

Evet mademki konunun ne olduğu belli, neden onca zamandır bununla ilgili mesaj atmadınız? burada daha çok sigara markalarından, hangisinin daha iyi olduğundan vs... vs.. bahsettiniz ve bunu chat yaparmış gibi yaptınız, öyleyse...
    Bu başlığın konusu..

"Sigara neden içilir? Hava çekmek içinmi para veriyoruz? yani paramızı havayamı veriyoruz?"

Lütfen bundan sonra bu konuyla ilgili mesaj atın...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 11, 2005 4:27 pm Reply with quoteBack to top

Sigara yada herhangi bir$eyin reklaminin sitede olmasi soz konusu degil. Eger oyle bir$ey ariyorsaniz sizleri daha munsaip bir yere yonlendirmek zorundayim. $ayet tarti$iyorsaniz hani nerede?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 11, 2005 5:04 pm Reply with quoteBack to top

evet beyler , sigara ile ilgili benim düşüncelerim bunlardır.sizce içerken boşunamı para veriyoruz yoksa aslında paramızın karşılığını alıyormuyuz?

To blind you and me
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Telmor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 9:59 am Reply with quoteBack to top

Konunun ana teması belirlendiğine göre bu konuda fikrimi belirtebilirim.

Ben sigara içiyorum, sonuçlarını biliyorum, içinde ne olduğunu öğrenmek beni zerre kadar etkilemiyor ve ben paramı havaya vermediğimi biliyorum.

Evet sigara belli bir yaştan sonra insanın ölümüne sebep olacak hastalıklara sebep oluyor. hatta daha kötüsü resmen süründürüyor. Ben bunu bilerek içiyorum ve bu bağımlılık öyle lanet bişeyki bu konuyu düşünmeye bile sadece bikaç saniyemi ayırıyorum.

Ama şuda bir gerçek bu ülkede arabayla şehirler arası yola çıkmak sigaradan daha fazla ölüm tehlikesi taşıyor. Bir çok kişi (özellikle genç yaşta olanlar) arabayla sürat yapmaktan, tehlikeli sürmekten zevk alıyor. (Çrn:Forumda bir konuda anlattıklarından çıkardığım doğru ise Logan Wink ). Bu sigara içmekten daha az tehlikeli bir şey değil. Bende sigara içmekten zevk alıyorum, evet daha açılı ve uzun sürede öldürüyor ama genede ben şu an için zevk alıyorum. bişeylere kafam bozulduğunda, yapacağım işe odaklanamadığımda, biyerde birilerini beklerken sigara içmek beni rahatlatıyor. Bana zevk veren bişey için para harcamak beni rahatsız etmez (Tabi dini inançlarımdan kaynaklanan bazı kısıtlamalar mutlaka olur.)

Bu söylediklerimi sakın sigarayı övüyorum diye düşünmeyin. O lanet şeye beni başlatan arkadaşı ger gün SAYGIYLA anıyorum Evil or Very Mad . şu bir gerçektirki her kes özentiyle başlar sonra bağımlı olur. Yani bu olayda arkadaşım kadar benimde suçum var. Neyse benim asıl demek istediğim ben sigara hakkında böyle düşünüyorum ve şunu biliyorumki benim gibi düşünen bir insan piskolojik yardım almadan sigarayı bırakamaz. Çünkü ben bırakmak istemiyorum.
    Back to top View user's profileSend private message
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 10:10 am Reply with quoteBack to top

Telmor wrote:
    Ama şuda bir gerçek bu ülkede arabayla şehirler arası yola çıkmak sigaradan daha fazla ölüm tehlikesi taşıyor. Bir çok kişi (özellikle genç yaşta olanlar) arabayla sürat yapmaktan, tehlikeli sürmekten zevk alıyor. (Çrn:Forumda bir konuda anlattıklarından çıkardığım doğru ise Logan Wink ). .

hımmm hiç olmasa benim ölüm şeklim sizinkinde daha hızlı daha az açılı... olcak...
    ha şimidi dityeceksin sen hız yaprken birinii ezerek ölürsen başkasınıda götürsün ...
    merak etme sizin ki daha fazla zarar veriyor...
    bir sigara yüznden ormanlar yanıyorr.
    çocuklar zarar görüyor .
    sakat doğumlar olurrr...
    içtiniz şey uçak yakıtında yapılıyor ... bunlar... dahasıda var ...
    size verilen bu nadide mükenmel çalışan vücudu... mahfediyor...
    bende içtim 1 yıl ama sonra bıraktım... bıraka bildim ... bu topiği açan arkdaş bilir benim nasıl bıraktımı...
    neyse...
    sonuçta havaya para veriyorsunuz...

sizin üstünüze gelmek istemiyorum çünkü az vaktiniz var..

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Telmor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 10:32 am Reply with quoteBack to top

Logan sevgili arkadaşım ben sana bişey demedim yaa. kızma hemen.
    Eğer araba sürmekten hoşlanıyorsan bence isediğin gibi sürebilirsin sonuçlarına katlanmayı kabul ettikten sonra. Hızlı gitmekten zevk aldığın için bir yere 90 la gitmektense 150 ile gidip fazla benzin yakınca bu benzin parasını boşuna vermiş olmazsın çünkü sen hızlı gitmekten zevk almışsın bu parada o zevkin karşılığı. haa arada kaza yapıp ölürsen allah rahmet eylesin bu senin kendi seçimin. Aynı şey benim içinde geçerli zevk aldığım bişey iin verdiğim para havaya değildir zevkimin karşılığıdır. Bide bedensel karşılık ödüyorum ama buda benim seçimim.

İkimizinde başkalarına zara verme olasılığı var oda cezasını ödememiz gereken bir konu.

Neyse bravo bırakmayı başarmışsın ama dediğim gibi herhalde benim yardıma ihtiyacım var çünkü seviyom bu meleti ya. Bırakmak isteyip bırakamamak değil ben bırakmak istemiyorum.
    Back to top View user's profileSend private message
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 10:38 am Reply with quoteBack to top

Telmor wrote:
    Logan sevgili arkadaşım ben sana bişey demedim yaa. kızma hemen.
    Eğer araba sürmekten hoşlanıyorsan bence isediğin gibi sürebilirsin sonuçlarına katlanmayı kabul ettikten sonra. Hızlı gitmekten zevk aldığın için bir yere 90 la gitmektense 150 ile gidip fazla benzin yakınca bu benzin parasını boşuna vermiş olmazsın çünkü sen hızlı gitmekten zevk almışsın bu parada o zevkin karşılığı. haa arada kaza yapıp ölürsen allah rahmet eylesin bu senin kendi seçimin. Aynı şey benim içinde geçerli zevk aldığım bişey iin verdiğim para havaya değildir zevkimin karşılığıdır. Bide bedensel karşılık ödüyorum ama buda benim seçimim.

İkimizinde başkalarına zara verme olasılığı var oda cezasını ödememiz gereken bir konu.

Neyse bravo bırakmayı başarmışsın ama dediğim gibi herhalde benim yardıma ihtiyacım var çünkü seviyom bu meleti ya. Bırakmak isteyip bırakamamak değil ben bırakmak istemiyorum.

hııımmm sigarayı bırakmak kolay...
    şunuda söliym artık arabayıda hızlı kulanmayı bıraktım...
    bu arda hızlı sürünce daha fazla yakacak diye bir şey yok...
    120 de giderim am 20000 devirle gidersem fala bir şey yakmaz...
    yada 150 de giderken 25000 devirde de fazla yakmaz... aynı yakar.. nertdeyse..
    100 le giderken 20000 devirde gidersen medavaya gidersin
    hız anlayışınız 100 ün üzeri heralde....

arkdaşım sana kızmadım... sadce araya Very Happy işaretini Wink işsaretini koymadığım için kızdımız zanetmişsin yoksa senle bir çok konuyuy sırt sırta savunduk niye kızıyım.. Very Happy

Sufferly
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 4:00 pm Reply with quoteBack to top

şöyle bir durum var. adamın hızlı araba sürmesiyle kesin kaza yapacak diye girşey yok elbette.ama sigara içmekle var. şu anda öksürüyorum ve hastayım. nedei : sigara

To blind you and me
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 4:14 pm Reply with quoteBack to top

Sufferly wrote:
    şöyle bir durum var. adamın hızlı araba sürmesiyle kesin kaza yapacak diye girşey yok elbette.ama sigara içmekle var. şu anda öksürüyorum ve hastayım. nedei : sigara

geber.... bende senin kanını iiçyim... Dil :vamp
    nihahahahah
    Ya bne bu wampir oyunu fazla kaptırdım heralde..

darko
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 8:18 pm Reply with quoteBack to top

sigara içmem içenide sevmem :roll) içen kişi etrafınıda zehirliyo.en sinir olduğum bu ve evde bıraktığı iğrenç iç bulandırıcı kokusu :war

Elf Rahip Loralon'dan Lady Crysania'ya
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    fingolfin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 8:25 pm Reply with quoteBack to top

logan wrote:
    geber.... bende senin kanını iiçyim... Dil :vamp
    nihahahahah
    Ya bne bu wampir oyunu fazla kaptırdım heralde..

iç sen ölü birinin kanini bak sonra n'oluyo Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Sufferly
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 13, 2005 8:39 am Reply with quoteBack to top

kanımdaki toksin öldürür seni bea Smile

To blind you and me
    Sufferly
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 13, 2005 3:09 pm Reply with quoteBack to top

öyle dem necrocuum , zamanında sigara içmediim zamanda böyle düşünüyordum.arasıra sigara içmediimde kapalı bir ortamda sigrara içiliyorsa ben bile rahatsız olabiliyorum. tarafsız düşünmek lasım birasda Wink

To blind you and me
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum