Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: adygubaq
  Bugün: 5
  Dün: 14
  Toplam: 37000

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 358
  Üye: 0
  Toplam: 358

  FrpWorld.Com :: View topic - Anılar...Anılar..şimdi gözümde canlandılaaaar...
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Anılar...Anılar..şimdi gözümde canlandılaaaar... View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  Baron_Sengir
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Aug 11, 2003
  Posts: 194
  Location: Ankara

  PostPosted: Fri Aug 15, 2003 11:34 am Reply with quoteBack to top

  EE,bu salonda fısıltıların dışında pek bişey duyamıyorum.Yaa ne duruyosunuz??Toplanın da biraz eğlenelim,anılarımızı paylaşalım.
  Bi ara Maverick diye bi karakterim vardı.(2nd ed.,2lvl fighter)Tamam buraya kadar bi numarası yok ama benim fighterım centaurdu.Hani şu altı at,üstü insan olan bi ırk.STR si de 19 du ki 2nd ed için baya iyi, Dragonlance de de pek dengine rastlamadım.Neyse partiye de yakın bir arkadaşımın(centaurların Krynn de pek arkadaşı yoktur ama adam bi olayda hayatımı kurtarmıştı,muhabbet uzarsa onu da anlatırım)çağırmasıyla girdim.O da mage di.Neyse bu partiyi alıp benle buluşacak,sonra denize açılıcaz Solamnia ya gitcez.Beni bi yerde bıraktı partiyi alıp gelcek işte.Beni götürmedi çünkü kasabanın ortasında bi centaur görmek pek olası değil,dikkat çekmemek için(Centaur yaygınlık açısından rare olarak geçer)Neyse bu arada partinin benim centaur olduğumdan haberi yok(gerçek hayatta da yok)benim de aklıma cinlik geldi.Ben daldım suya omuzlarıma kadar derinliğe gittim.(bu arada boyum 2,5 metre falan)SOnra elemanlar geldi fellik fellik beni arıyolar.Ben el salladım falan bu arada boğuluyo numarası yaptım.tabii partinin cengaver fighterı zırhını çıkarıp daldı suya.beni tutup çekecek ben yerimden oynamıyom falan.Sonra ben bunu omzuma attığım gibi yürüye yürüye çıktım sudan.Millet önce bi afalladı sonra kırıldı gülmekten fighterın haline Very Happy Very Happy

  _________________
  Evil rises,darkness falls...
  Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
  Raistlin
  SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

  Joined: May 26, 2003
  Posts: 5819
  Location: Cehennem

  PostPosted: Fri Aug 15, 2003 6:41 pm Reply with quoteBack to top

  Koç Çniversitesindeki bir convention'da Dark Sun oynuyoruz. Aynı dünyada 3 grup oynuyor ve amaçları aynı. Ben evil grupta oynuyorum karakterimse dillere destan.

  Grubun en düşük levellı (ben level 4 kalan herkes level 6) ve en az featli karakteri benim (power attack cleave ve weapon focus), ama en kuvvetlisi de benim. 3,5-4 metre boyunda bir half-giant'ı canlandırıyorum. Elinde kocaman kemikten bir sopayla ezme ve ufalama konusunda gayet deneyimli bir yaratık (Düz 26 strden mi ne?) Bir kaleye girdik çadırların içine saklanmış 200 mızraklı asker etrafımızı sarıp teslim olmamızı söyledi. Grubumuz 5 kişiydi ve bir Templar, bir Psionic, bir Defiler, şampiyon bir gladyatör ve half-giant bodyguard'dan oluşuyorduk. Grup elemanları önce 200 askere baktı sonra birbirine bakıp gülümsedi.
  2 dakika sonra askerlerden yalnızca 110 tanesi hayattaydı onlar da kesin ölüm olan çöl kumlarına doğru koşup caravanlara kendilerini esir etmeleri için yalvarıyorlardı. Kalenin alınmasındaki en büyük görevi şüphesiz alan etkili büyüleri yapan Defiler'ımız sağladı fakat bizim dengimizin çok daha üstünde olan bir düşmanımızı Half-Giant 24 saniye içinde öldürdü.

  Düşmanlarımızın arasında artık kertenkeleye dönüşecek kadar kendini sanata adamış ve vücudunu corruptiona terk etmiş müthiş bir Defiler vardı. Adamın attığı büyülerin saveleri o kadar zorduki Dm bize zar atmamıza gerek olmadığını söylüyordu! Ama Half-Giant 4 round içerisinde adamı mat etti. şöyleki:

  Round 1: Etraflarını saran adamlardan kurtulmak ve grubun kalanına yol açmak için Half-Giant kapıya doğru bull-rush yapar. Kapının önünde duran 8 kişi Defiler'ın üzerlerine summon ettiği locust yüzünden guardlarını düşürür ve arıları kovmaya başlar. Half-Giant 2 cm'lik derisiyle arılardan gıdıklanmadan geçer ve 8 askeri ezerek geçer ve dışarı çıkar. Kaleden dışarı çıkmak için yol diğer takım arkadaşlarına açılmıştır.

  Round 2: Takımlarındaki gladyatörün çevresinin sarıldığını fark eden Half-Giant yıkılmak üzere olan kale duvarlarına koşar ve duvarı kalenin iç tarafına doğru yıkar. Duvarın arkasında durmakta olan 5-10 asker acı bir şekilde ezilerek can verirler. Bu arada büyücüler çoktan dışarı çıkmış kendilerine doğru saldırmak için kovalayan askerleri entangle, grease, web gibi büyülerle yavaşlatmaktadırlar.

  Round 3: Half-Giant yıkık duvarın üzerine çıkıp bir insan büyüklüğünde bir taş parçasını eline alır. Gözüne hemen etrafa büyüler yapan kertenkele suratlı yeşilimtrak bir yaratık çarpar(Defiler). Yaratığın diğerlerinden farklı görünmesinden dolayı onu bir tehdit olarak algılayan Half-Giant kayayı tüm kuvvetiyle fırlatır fakat kayayı atarken iyi dengeleyemediğinden hedefinin 2-3 metre sağına taşı fırlatır ve 5-6 adam kayanın altında kalarak helak olur. Defiler Half-Giant tehditini ciddiye almıştır ve güvenli mesafeye doğru koşmaya başlar. 10'larca mızraklı askerin arasında kalan gladyatör kendini arıların arasına fırlatır ve çıkışa ulaşmak için suratını koruyarak ilerlemeye çalışır. Kapının dışındaki psionic, templar ve defiler da büyüleriyle kapıdan çıkmaya cüret edenlerin canını okumaktadırlar.

  Round 4: Half-Giant uzaklaşmakta olan ve artık daha hızlı hareket eden kertenkele büyücüyü gözüne kestirmiştir. Fırlatmak için daha büyük bir taş alır ve taşı öper. Sonra tüm kuvvetiyle gerinerek uzaklaşan büyücüye fırlatır (zar atılır. Natural 20). Büyücü üzerine uçan 2 insan büyüklüğündeki 500 kiloluk taşın altında kalarak parçalanır ve etleri etrafa dağılır. Taş yuvarlanmaya devam ederek bir kaç askeri daha parçalar ve sonunda kan içinde cesetlerin arasında durur (DM böyle bir taş için damage zarı atmanın gereksiz olduğunu düşündü yani Defiler için hitpoint filan yalan oldu!) Grubun Defiler'ı son ve en acı hamlesini yapar. Büyü sözleri söyler ve kalenin kapısından içeriyi gösterir. İçerde dev yeşil bir bulut ve sis oluşur. (Dm kaç kişinin zehirden etkilendiğini kısa yoldan hesaplamak için 20lik zar atar: 18, kalekilerin %90'ı zehirden etkilenmiştir)
  Bir anda askerler öğürüp kusmaya ciğerleri patlayana kadar öksürmeye ve çığlıklar atmaya başlarlar.

  Acıyın bize bizi köle yapın nidaları arasında kendisine koşan silahları atmış askerleri gören half-giant üzerlerine atlayarak birkaçını öldürür. Gazın etkisi geçtiğinden kalenin içine giren half-giant silahsız dağılmış askerlere sopasıyla vurarak sağa sola uçurmaya kafataslarını parçalayıp ayakları altında çiğnemeye başlar. Neye uğradıklarını şaşıran askerler bu vahşilik karşısında öleceklerini anladıklarından umutsuzlukla gölgede 50 derece sıcaklıktaki korkunç yaratıklarla dolu çöle doğru koşmaya başlarlar. Askerlerden çoğu trade route üzerindeki dev karavanlara doğru koşup esir alın bizi diye bağırıp yalvarmaya başlarlar (ölmektense köle olmak daha iyidir).

  Half-Giant'ın önüne yatıp acıması için yalvaran 20-25 kişilik bir gruptan Half-Giant 3 kişiyi rastgele seçer ve kafalarını tutup boyunlarını kırar. Sessizce ölen 3 adamı çantasına sonraki günlerdeki öğünü olarak koyar.

  Böylece 200 kişilik bir asker grubu kale avantajına rağmen liderleri öldürülünce ve gerçekten çok etkili bir kaç büyü sayesinde yenilmiş olur.
  Saygılar:
  Half Giant: Gork
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Wuroldar
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jul 22, 2003
  Posts: 851

  PostPosted: Sat Aug 16, 2003 9:04 am Reply with quoteBack to top

  Birgün yien masaüstü wampire oynuyoruz ben DM. Oyunun başındayız. Kendi kendime dedim şunları bi kopartayım. dedim bir ormandasınız orman sık ağaçlarla dolu ama nedense sizin olduğunuz alanın üstünde gram ağaç yok büyük bir boşluk dedim. Elemanlardan teki heyecanla: Gece dimi abiieee? diye sordu. Bende "Hayır gündüz!. Tama öldünüz hepiniz eridiniz bittiniz hadi dağılın bitti oyun" diyivermiştim. elemanlar kopmuştu...

  (hayatımın en kısa Masaüstüydü Smile)
  Back to top View user's profileSend private message
  Raistlin
  SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

  Joined: May 26, 2003
  Posts: 5819
  Location: Cehennem

  PostPosted: Mon Aug 18, 2003 9:59 am Reply with quoteBack to top

  Oynattığım convention'daki elemanlar dünyanın sonunu getirecek 3. hareketi başlatacak bir taşı almak için 4,5 metrelik bir stone golemi parçaladıktan sonra preserve edilmiş cesetlerle dolu bir odaya girdiler. Taşı almadan önce onlara: "Arkadaşlar 20 saattir uyumadan hareket halindesiniz çok yoruldunuz" dedim ve rest etmelerini tavsiye ettim.
  Grubun lideri (half-celestial bir paladin) "hayır dinlenmeyeceğiz zamanımız çok dar arkamızdalar ve yaklaşıyorlar" dedi. (Onları yakalamaya çalışan yarım günlük mesafede bir evil grup daha oynatıyordum da).
  "Ben gene de söyleyeyim hepiniz çok yorgun hissediyosunuz. Yani başınız ağrıyor kaslarınız gerilmiş. Vücudunuz biraz uyku ve dinlenme için size yalvarıyor" tarzı bişeyler söyledim. grup 4 kişiden oluşuyordu.
  "Ya kardeşim benim constitutionım 22 ben yorulmuyorum ilerliyeceğiz!" dedi. Ben de eywallah sen nası istersen dedim ve taşı alıp bütün dünyayı sonsuz bir karanlığa boğdular ve bitmeyen undead saldırılarını başlattılar (yerin 4 kat dibinde bir dungeondaydılar).

  Sonra etraflarındaki ceseler birleşmeye başladı. cleric ve paladin deliler gibi turn deniyor ama cesetler turn olmuyordu acayip tırstılar Dil. (10 tane flesh golem canlanmıştı da...) Hemen geldikleri kapıya yöneldiler... kilitli... diğer kapıya koştular... açıldı... Golemlerden kaçıp dayak ata ata dışarı çıktılar. Kapının arkasına kalın bir kahta koyup kapıyı kilitlediler ve yerin daha da altına indiler. ne görünüyo diye sordular.

  "Bir koridor yıllardır kullanılmamış ölüm ve çürüme kokusu çok yoğun... Koridor 15 metre yerin dibine iniyor fakat ucunda duvarlara asılı torchlardan biraz ışık görünüyor" dedim. Koridordan aşağı indiler... Büyüleri kalmamış... Hitpointleri yarıya inmiş... paladin'in 22 layon handsi kalmış cleric'inse yalnızca cure light woundsları duruyo...

  Karşılarına onları bekleyen bir vampir antipaladin, half-orc fighter, çok yaşlı bir necromancer ve bir hextor cleric'İ çıktı. Yüzlerinde hafif bir gülümseme: "Biz de sizi bekliyorduk" dediler... Session'ı orda kestim:
  "Tamam beyler bunu bir sonraki session'da oynarız"

  Hepsi bana bakıp neden niye filan diye soruyolardı ve birbirlerine bakıp öldük ulan diyolardı Very Happy. Ben bir tavsiye oalrak dinlenin demiştim ama artık yapacak birşey yoktu. Yani heralde 2 kişi filan orada ölecek henüz oynatmadım eylülde oynatacağım o bölümü :DDD

  Siz siz olun DM tavsiyelerini hiç kaçırmayın her sözünden bir anlam çıkarın sonra yanmayın yazık Dil. Dm'in tavsiyelerini "içgüdüleriniz" diye değerlendirebilirsiniz Dil. Ya da kalbinizin sesi ya da bilinçaltı :PPPP
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Baron_Sengir
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Aug 11, 2003
  Posts: 194
  Location: Ankara

  PostPosted: Mon Aug 18, 2003 12:46 pm Reply with quoteBack to top

  High-level oyun oynayan bi partinin başına geleni anlatiim.Elemanlar bi dragondan görev alıyolar.Dragonun dediği şu:"Bana şu adamın kellesini getirin"Bizimkiler eywallah diyo karşılığında partinin mage i için gerekli bi ancient spellbook alacaklar.Neyse elemanı buluyolar giriyolar heri
  fe bodoslama ama eleman biraz dişli çıkıyo.Partiyi gördüğü amda prismatic sphere falan açıyo bizimkilerde kombinasyon kasıyo orda prismatic i indirmek için.Neyse allem ediyolar kallem ediyolar elemanı partinin çakal mage i indiriyo.Ama nasıl?Disintegrate.Bunlar dragona dönüyolar böyle böyle indirdik elemanı bize spellbook u ver diyolar.Dragon nerde ulan kelle?diye bi hötlüyo bizimkiler süt dökmüş kedi.(bilmeyenler için:Disintegrate adamı en basidinden direk toza çeviren bi büyüdür.)E bide olayın ince ayrıntısını veriim dragon LAWFUL EVİL.Yani spellbook uçtuu...

  _________________
  Evil rises,darkness falls...
  Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
  Raistlin
  SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

  Joined: May 26, 2003
  Posts: 5819
  Location: Cehennem

  PostPosted: Mon Aug 25, 2003 3:29 pm Reply with quoteBack to top

  Yüksek level kör bir büyücü hayal edin. şimdi ona fireball verin ve sonraaaa...
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Quel-Shin
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined:
  Posts: 2052
  Location: Ýstanbul

  PostPosted: Tue Aug 26, 2003 10:41 pm Reply with quoteBack to top

  Bu büyücü biraz Fizban'a benzedi. onun gibi potansiyel facia.
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
  Raistlin
  SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

  Joined: May 26, 2003
  Posts: 5819
  Location: Cehennem

  PostPosted: Wed Aug 27, 2003 9:04 am Reply with quoteBack to top

  Faciadan bahsetmişken
  Kan tutan ve kendi kanını görünce bayılan ghostwise halfling barbarımı da hatırlatmadan edemeyeceğim...
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Quel-Shin
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined:
  Posts: 2052
  Location: Ýstanbul

  PostPosted: Fri Aug 29, 2003 7:47 pm Reply with quoteBack to top

  Pardon fizban ve o büyücüye facia dediğim için. Bu faciayı görünce insan onların değerini anlıyor. Heralde bu barbar gözlerini kapatık işini görüyodu?
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
  Raistlin
  SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

  Joined: May 26, 2003
  Posts: 5819
  Location: Cehennem

  PostPosted: Fri Aug 29, 2003 8:26 pm Reply with quoteBack to top

  Evet çok eğlenceli bir karakterdi. Bütün grup ufaklıklardan oluşuyordu. Ben gözümü kapatıp vızır vızır bağıra çağıra saldırırken grubumuzun gnome illüzyonisti bana düşmanın nerde olduğunu söylüyordu ve Blind-fightımında sayesinde yüzlük zar atmadan normal bir şekilde savaşıyordum. Gözlerimi açıp yaralarımı görünce her savaş sonrası bayılıyordum Dil
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Quel-Shin
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined:
  Posts: 2052
  Location: Ýstanbul

  PostPosted: Fri Aug 29, 2003 8:33 pm Reply with quoteBack to top

  Eninde sonunda bayılıyodun yani.
  Eğlencelii bi gruba benziyo diğer üyelerden naber?
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
  Raistlin
  SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

  Joined: May 26, 2003
  Posts: 5819
  Location: Cehennem

  PostPosted: Fri Aug 29, 2003 9:05 pm Reply with quoteBack to top

  Hmm köpeğine binen bir halfling paladin ve goblin bir ranger vardı Dil
  Dünyadaki herşey çok büyük gelmişti. Atlara müthiş büyük gözüyle bakıoduk ve yavaş yürüyoduk elbette küçüğüz ya Very Happy
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Quel-Shin
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined:
  Posts: 2052
  Location: Ýstanbul

  PostPosted: Fri Aug 29, 2003 9:23 pm Reply with quoteBack to top

  hımmm.bi bakıyım kan görünce bayılan bi halfling barbar,bi goblin ranger,köpeğine binen bi tane halfling paladin.
  Dur tahmin ediyim eminim ki dünyayı kurtarmanız gerekliydi ve siz de acele etmeliydiniz! Dil
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
  Raistlin
  SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

  Joined: May 26, 2003
  Posts: 5819
  Location: Cehennem

  PostPosted: Sat Aug 30, 2003 1:54 am Reply with quoteBack to top

  Bi de gnome illizyonist...
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Wuroldar
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jul 22, 2003
  Posts: 851

  PostPosted: Sat Aug 30, 2003 10:29 am Reply with quoteBack to top

  Gayet eğlenceli bir grupmuş o. Bide arkadaşlr benden tavsiye. Arasıra nteresanlık olsun diye değişik karakterlerle oynayın. Ne biliyim yani. Kurtadam olun, Goblin olun, Zombie olun fln. Bayağı zevkli ve komiq olabiliyo. Benim DM'liğini yaptığım bir masaüstünde dünyayı kaosa sürükleyen bir grubum vardı. Bir iskelet savaşçı, Bir lich, Bir imp ve birde stone golem'im vardı. Çok komiq ve eğlenceli bir oyundu. Ama hepside öldü o ayrı Nıhahahaha :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

  _________________
  Karanlık rüyaların ve kötü düÅ?lerin karabasının en yakın dostu sizi selamlar!...
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.38 Saniye