Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1543
    Üye: 1
    Toplam: 1544

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - Sitedeki müzisyenlere
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Sitedeki müzisyenlere View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    mefistofeles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 12:34 pm Reply with quoteBack to top

Sitedeki müzisyenlere sesleniyorum kendinizi gösterin kim ne çalıyor kim hangi işlerle uğraşıyor söyleyin bir birbirimizi tanıyalım kaynaşalım.Sanırım daha önce arkadaşlar bestelerini sitenin dowland bölümüne göndermişler ama ben onlara ulaşamıyoruım yani indiremiyorum site hack lendiğinde oluşan bir sorunmuş bu sorun inşallah yakında çözülür yeni besteleride ekleriz artıkkkk...........
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    calis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 12:40 pm Reply with quoteBack to top

ben electro gitar çalıorum daha dorusu kur alıyorum beste yapcak duruma ise henüz gelemedim Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 1:13 pm Reply with quoteBack to top

aaa bak şimdi bende elektro gitar çalıyorum solo gitaristim.Sen ne çalıyorsun bundan sonra ki arkadaşlar çaldıkları tarzı ve stilli yyazarlarasa daha iyi olur
    calis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 3:14 pm Reply with quoteBack to top

şu anda örenmek den başka yaptığım bişi yok Very Happy.ama ilerde blues vede metal ağırlıklı çalmayı düşünüyorum.soloya gelice pek becerik l değilim galiba ritim daha uygun benim için Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 6:01 pm Reply with quoteBack to top

Ritm gitaristim. İçimizde bilenler vardır. Blind Guardian hastasıyım. İyi de çalarım. İddialıyım. Bu konuda mütevazilik yapamam. Her zaman adam akıllı bir Power metal grubu kurmak istemişimdir. Ama, o denli yetenekli vokalist bulamadığımız için hep vokalistsiz çaldık. Onun dışında Gothic Metal'le de uğraşmışlığım vardır. Bilen bilir, "Guardinals" grubunu. Cidden çok sağlam gruptu, çok iyi işler yaptık onlarla. Ama her zamanki gibi anlaşmazlıklar yüzünden ayrıldım. şimdi ne yapıyorlar bilmiyorum. Zaten ben İzmir'i terkedip Afyona gittim üniversiteye. İlla ki dağılcaktı. Daha önce de bir çok grupta gerek bass gitar gerekse ritm gitar çaldım. şimdi de üniversiteden elemanlarla yeni bir grup kurduk. Ne bulursak çalıyoz. 24 Aralık gecesi de rock kulübünün konseri var 4 grup çıkıyor. 3. grupta bass çalcam. İnşallah güzei olur. Dua edin bana.

Birçok beste yaptım. Çoğu unutuldu gitti.Çoğuna değer verilmedi.. şimdi istediğim gibi bir grup kurup grup olarak beste çalışmasına girmek istiyorum ama, çok zor gibi. Hele Afyon gibi bir yerde..

I'm a mystical old bard, on my journey through the dark.. Sad

Yalnız dikkatimi çekti de, Mefistofeles, sen çok olmadı bir ay önce falan "rock dinlemek,ne olduğunu öğrenmek istiyorum bana biraz tavsiyede bulunun" diye başlık açmıştın. Ne çabuk iki günde solo gitarist oluverdin. Anlayamadım valla :lol: 2 günde solocu olmanın bir formülü varsa bize de öğret, kendine saklama bilgini :lol:
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailAIM AddressYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
    Slach
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 7:18 pm Reply with quoteBack to top

Ben elektro solcuydum. şu an taman yoluma davulla devam ediyorum. Davulda çok iyi olmasada iyiyimdir. Elektro çaldığım gruplardaki parçlar power metal ( genel olarak Iced Earth). Davul çaldığım gruplar genellikle sert rock.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 7:36 pm Reply with quoteBack to top

şimdi sevgili arkadaşım solo gitarist olmak için illaha rock çalmak gerekmiyor gitar çalmaya önce flemenko sololarıyla bundan 3 sene önce başladım ardında blues çalmaya başladım
    (Blues konusunda iddalıyımdır) ardıından jazz çalmaya başladım kulağıma güzel gelen her müziği dinlerim pop dahil müzeyyen senar hayranıyım türk sanat müziğide türkü dinlerim müziğe çoğu insan gibi ön yargılı bakmadığım metal ve türevlerini bilmediğim için sizlere sordum yalnış yapıyor bilmediğimi soruyor rock dışında solo gitar çalabiliyorsam ve senin için suç ise özür dilerim
    Helluin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 10:16 pm Reply with quoteBack to top

Bende Ney üflüyorum. İ.T.Ç. Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı'nda okuyorum.
    Dini Müzik ve Sanat Müziğiyle uğraşıyorum.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN MessengerICQ Number
    mefistofeles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 20, 2005 10:27 pm Reply with quoteBack to top

gerçekten takdir ettim ney sesine bayılrım peki senin ney nasıl şah mı onun üç çeşidi vardı sanırım aklıma bir şah geldi şimdi kusura bakma sen onları saysana bilgilenelim birde türk sanat müziği üzerine arşivin varsa tanışmak isterim :lol:
    Helluin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 2:38 pm Reply with quoteBack to top

Bolâhenk Nısfiye (Ana âhenk)
    Bolâhenk-Sipürde Mâbeyni (Ara âhenk)
    Sipürde (Ana âhenk)
    Müstahsen (Ara âhenk)
    Yıldız (Ana âhenk)
    Kız (Ana âhenk).
    Kız-Mansur Mâbeyni (Ara âhenk)
    Mansur (Ana âhenk)
    Mansur-şah Mâbeyni (Ara âhenk)
    şah (Ana âhenk)
    Dâvud (Ana âhenk)
    Dâvud-Bolâhenk Mâbeyni (Ara âhenk)
    Bolâhenk (Ana âhenk)

ney çeşitleri bunlar ama kız, mansur, şah daha çok kullanıldığı için daha çok biliniyor.
    normal olarak bir arşivim var ama öyle pek abartılacak birşey değil
    Back to top View user's profileSend private messageMSN MessengerICQ Number
    Mr_Zombie
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 8:56 pm Reply with quoteBack to top

mefistofeles wrote:
    şimdi sevgili arkadaşım solo gitarist olmak için illaha rock çalmak gerekmiyor gitar çalmaya önce flemenko sololarıyla bundan 3 sene önce başladım ardında blues çalmaya başladım
    (Blues konusunda iddalıyımdır) ardıından jazz çalmaya başladım kulağıma güzel gelen her müziği dinlerim pop dahil müzeyyen senar hayranıyım türk sanat müziğide türkü dinlerim müziğe çoğu insan gibi ön yargılı bakmadığım metal ve türevlerini bilmediğim için sizlere sordum yalnış yapıyor bilmediğimi soruyor rock dışında solo gitar çalabiliyorsam ve senin için suç ise özür dilerim

Kusura bakma kanka, "kaliteli rock ve metal" başlığında öyle bi sormuşsun ki.. Sanki böyle alakasızsın bu konulara. Ordan böyle bir kanıya vardım. Tabii ki de flemenko blues solocusu da olabilirsin. Hatta onlar baya meşakkatlidir.Jazz'cılar Jazz'ı bırakp metal'e geçse zaten en kral grupları kurarlar. Wink . Bir de ben bu işle ciddi anlamda uğraştığım için "solocu" dendi mi direk metal(veya rock) yapan bir grubun lead gitaristi geliyor hemen aklıma. Kusura bakma. Sana da müzik hayatında başarılar dilerim. Tamamen bir yanlış anlaşılma yani. Kimseye bir garezim yok. Ama öyle bir dille söylemişsin ki, içim acıdı ya.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailAIM AddressYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
    BrokenBlade
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 9:09 pm Reply with quoteBack to top

6 yıllıkpiyanist,4 yılllık klavyeciyim.Çzellikle biraz küçükken başladığım için gayet iyi çaldığımı düşünürler piyanoyu.
    Çok iyi çığlık attığımı düşündükleri için Scream Vocal olayıda yapmışkığım vardır.
    Nedeni bilinmez klavyeden tiksindiğim için bi anda satmaya karar verdim.
    Bass gitara başlayacağım.

Stil olarak da Piyanoda Klasik müzik...
    Klavyede Tekno ardından Nümetal....
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteAIM AddressYahoo MessengerMSN Messenger
    Asasin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 25, 2005 1:15 pm Reply with quoteBack to top

size uymaz bence ama ben bağlama (saz da denir :lol: ) çalıyorum Dil aslında çok güzel bi çalgıdır. kültürümüzmüş eskiden. 1-2 sene kursuna gidip öğrenmiştim ve 3-4 sene gidenler kadar güzel çalıyodum. birlikte çalardık falan daha iyi çaldığımı söylerlerdi.

ilk okulda falan koroya çıkıp çalıyodum bütün okulun ortasında muş türküsü, Çanakkale falan :oops: o zamanlar normal geliyodu ama kahretsin artık asla öyle bi aptallık yapmam :lol: zaten şimdi neredeyse ututmuş gibiyim dersler falan sazı elime bile almıyorum.

yaptığım tek beste de fenerbahçe aleyhinde argo bir tezahürat :lol:

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Dec 25, 2005 1:37 pm Reply with quoteBack to top

BEn kısa bir süre bağlama çalmıştım. Severim bağlamayı ama devam etmek nasip olmadı. şimdi flüte başladım (Hayır blok flüt değil yan flüt Smile). şimdilik iyi gidiyor bakalım...

Asasin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 25, 2005 1:42 pm Reply with quoteBack to top

benim bir arkadaşım vardı ben inanmadım ama söylediğine göre yan flütü düz çaldığı için kurstan atılmış Dil ciddiyim, ama tabii inanmadım Dil saçma buldum

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum