Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1802
    Üye: 0
    Toplam: 1802

FrpWorld.Com :: View topic - Çlüm Kapısı Serisi Çzerine...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Çlüm Kapısı Serisi Çzerine... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Apr 21, 2004 10:06 am Reply with quoteBack to top

Bende zaten onu kastettim.Adını labirentten alan o kitapta sadece labirentin ilk kapısının ardındaki bir şehirde geçen bir savaşı konu alıyor.Hani ikinci kapının ardı hani üçüncü kapının ardı,hani dördüncü kapının ardı,hani....,hani beşyüzellibeşinci kapının ardı.Sonrada üzerinden uçarak hooooooooooop son kapı son kapıdada ejder-yılan savaşı var.Oradan yedinci kapı yapıyorlar...Bilmem anlatabildim mi?
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Ereshin
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Aug 10, 2004 8:36 am Reply with quoteBack to top

Ben seriyi çok tuttum zaten weis&hickman ile yarışabilecek bi yazar tanımıyorum ben bu alemdeysem onlar sayesindedir. öyle paylaşmak istedim Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 9:08 pm Reply with quoteBack to top

Walla bence çok güzel ve çok özel bir seri.Denge sadece sudan oluşmuyor bütü dünyaların kendine has özellikleri var.Ben şu anda 5.kitabın ortalarındayım ve büyük keyif alıyorum ama birinci kitabı okurken ilk başta baygınlık geçiricem zannettim ama daha sonra bir anda çok güzel bir bağlama ile herşey anlaşıldı.Bence Patrynları Sartanlara duyduğu nefret bu kitabı daha da güzel yapmış.Bu arada ejder-yılanların entirikaarı bizi (nickten anlarsın :!: )ne hle getirdi.Bu arada olayın asıl noktsı Haplo ve Xar.

Saygılarımla,

Telmor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 11, 2004 8:39 am Reply with quoteBack to top

Benim bir sorumvar
    Ben hem yüzüklerin efendisini bitirdiğimde hemde belgariad-malloryon serilerinde bitirdiğimde kendimi çok kötü hissetmiştim çünkü bu dünyaları çok sevmiştim.
    bunun nedeni hem olaylar ve karakterlerin çekiciliği hemde kitaplarda betimlemelerin ve en önemlisi tarihçelerin güzel verilmiş olmasıydı özellikle değişik ırkların tarihçelerinin verilmesi (tabi güzel va zevkli bir şekilde) insanı dünyaya bağlıyor (en azından beni)

simdi soruma geleyim sizce bu seri beni bu açılardan tamin edermi. Tabi bu serinin dışında önerebileceğiniz seriler varsa onlarada açığım Wink
    Back to top View user's profileSend private message
    fingolfin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Oct 11, 2004 9:43 am Reply with quoteBack to top

Kendi adıma Weis&Hickman ikilisinin, okuyucuyu bu noktada tatmin edebilecek düzeyde yazarlar olduğuna inanmıyorum. Çlüm Kapısı serisini okumamış da olsam, DL'den bu tarz bir izlenim edindim.

Kristallerle donanmıÅ?tı mavi kalkanı.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 11, 2004 9:48 am Reply with quoteBack to top

vala ben ölüm kapısı seri si kadar agır bir kitap görmedim başın beynin patlıyor olayları çözecam diye kim bilirdiki neyse kitabın sonunu söliemiym Very Happy bir okuyan arklar var dır belki...
    ama okudugum en karmaşık ve en agır bir seridi Very Happy
    hehehe ama cok zevk aldım son kitabı bir günde bitirmiştim Very Happy

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Telmor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 11, 2004 11:59 am Reply with quoteBack to top

o halde öneriyorsunuz. Gerçi birz sırada beklemesi lazım ama öneriyorsanız sıraya koyarım.
    Skylancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 18, 2004 8:37 pm Reply with quoteBack to top

margaret weis ve tracy hickman'ın şaheseri, masterpiece'i dragonlance değil ölüm kapısı serisidir desem yeter mi? Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 19, 2004 8:19 am Reply with quoteBack to top

galiba yeter şimdi alınacak kitaplar listesinin en üst basamağına tırmandı Wink
    yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 21, 2004 4:13 am Reply with quoteBack to top

Açıkçası ilk iki kitabı bena çok iyi gibi görünmedi. Zorla okudum bile denilebilir fakat geri kalan kitaplar gerçekten çok hoş.

Sensei
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 21, 2004 11:43 am Reply with quoteBack to top

ölüm kapısını tamamen okudum , tüm inceliklerine kadar ve sonuçta karşıma çıkan şey

ÇLÇM KAPISI BİR YANA DİğER KİTAPLAR BİR YANA!!!

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 21, 2004 12:15 pm Reply with quoteBack to top

ölüm kapısı başlı başına bir başka dünyaydı ya rünler filan zaten ne biliyim
    **spoiler**
    gelecekte geçen bir şeydi çünkü zifnaf biliyordu herşeyi yani gandalfla dalga geçmesi ben bond olayıda cok güzel di
    Very Happy

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Slach
    Gölge Ustası

PostPosted: Mon Dec 20, 2004 3:23 pm Reply with quoteBack to top

Ya benim okuduğum en iyi kitaplardan biri sonu kötü bitsede çok iyi bi fantastik kurgu
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    Elminster
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 24, 2004 9:42 pm Reply with quoteBack to top

ya kesinlikle asmış bi seri. FRPdeki "F"nin anlamını bilen herkesin okuması gerek!!! Büyü konusuna apayrı bir bakıi açısı getiren, insanı karsi cinsten sogutan türden bi kitap. Ilk ikisini çesitli zorluklar yüzünden 1 yıl arayla okumak zorunda kalmıştım ama 2den 7ye kadar olan kitapları bir haftada bitirdim (hepsi asagı yukarı 1 gün sürdü).

Zifnab (heceleri tersten okuyun =Fizban. Tanıdık geldi mi? Tamam tamam siz de görün) ın atestopu'na olan düskünlügü zaman zaman beni gülmekten yerlere yatırmıştır. Tabi "bir zamanlar sizi çoraplarınıza kadar yakacak bir büyü bilirdim ama simdi hatırlamıyorum (çok sükür!)" tarzında dokundurmaları da çok hostu. Zaman zaman galdalf'a yeri gelince de James Bond'a laf sokması çok hos nüktelerdi....
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    Vampir
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 25, 2004 2:01 am Reply with quoteBack to top

Çlüm Kapısı'nın ilk iki kitabını okudum sadece ve DragonLance'den ne daha iyi ne kötü oldukları sonucuna vardım.W&H ikilisi yazsa yazsa bu kadar yazabilir.Fazlasını beklemenin alemi yok.Tek hoşuma giden noktası ikinci kitapta Zifnab ve ejderhasının şaklabanlıklarıydı, o kadar.Tuhaf dünyalar tasarlamış iyi de, epik bir öykü kurgusu sıfır.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum