Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 25
    Dün: 35
    Toplam: 90389

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1929
    Üye: 0
    Toplam: 1929

FrpWorld.Com :: View topic - Hırsızlık ve ırklar
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Hırsızlık ve ırklar View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 24, 2003 8:39 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar hırsızlıkiçi hangi ırkların daha avantajlı olduğu konusunda fikrinizi öğrenmek istedim.. Buçukluklar sanırım dex bonusları ve saklanma yetenekleri sayesinde bir avantaja sahipler... Bir de çok güçlü görünmüyorlar sanırım bu bir hırsız için gerekli bir özellik... (tabii insanlar her kalıba giriyorlar....) cüce ve elf hırsız bana garip geliyor ve gnom da (tabii hayal gücü ve tesadüfler böyle şeyler yaratabilir.. Ben elf hırsız gördüm.. Ama eller nasıl denir soylu bir ırk onların bir şeyler çalması garip.. Tabii bir şeyler çalmayan hırsızlar da var ama tüm hırsızlar sonuçta bir çeit talihsizlik yaşamıştır gibi geliyor bana izciler bile... Bilmiyorum siz ne düşnüyorsunuz.. Cücelerin sakalları büyük dezavantaj.. Ve onlar da bir hırsız gibi gerektiinde diplomatik konuşabilirle mi bilmiyorum... Gnomlara gelince onların da en büyük dezavantajları daha çocuk gibi olmaları.. Ben gnomları çok severim.. Ama hırsızda olması gereken her zaman tetikte olma özelliği onlarda yok gibi geliyor...
    Back to top View user's profileSend private message
    Estebin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 24, 2003 10:04 am Reply with quoteBack to top

Genel olarak hırsızlık için değil ama benim gibi spymaster olmak isteyenler için insan olmayı tavsiye edebilirim. Kılık değiştirip değişik yere sızma olayına çok girildiği için "her şeyin" kılığına girmek gerekebiliyor. İnsan olunca elf ve yarım elf kılıklarına büyü kullanımı gerekmeksizin bile girebiliyorsunuz. Ayrıca kısa ırkların kılıklarına da basit büyüleri makyajla destekleyerek girebiliyorsunuz. Bir gnomun aynı büyü ile dev bir insan kılığına girmesi olası olmuyor çünkü büyünün cüsseyi büyütme konusunda limitleri var (benim çok kullandığım bir büyüde 1.5 katım kadar uzayabiliyordum). İnsan olunca istersen Troll kılığına bile girmen olası.(tabi Trolların arasına çok karışmak yapılabilecek en mantıklı iş olmaz Smile )
    Onun dışında elflerden iyi hırsız çıkabilir ahlak kısıtlamaları konusunda sorun yaşamıyorsa. Ormanda nerdeyse görünmezler, çevikler ve yetenekliler de. Sleep ve charm büyülerine karşı daha dayanıklılar ki bu tip tuzaklara (özellikle sleep'e) sıkça rastlanır. Yakalansa bile uyumadan kurtulma şansı daha yüksek.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 25, 2003 8:56 pm Reply with quoteBack to top

vallahi bana hep buçukluklar hırsızlığa gnomlar büyücülüğe elfler ragipliğe cüceler de savaşçılığa uygun gibi gelmiştir.. Tabii insanlar her zaman her kalıba sığarlar .. Zaten bu nedenle gittikçe tüm diğer ırklara üstün geliyorlar...
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 28, 2003 2:57 pm Reply with quoteBack to top

İnsanlar konusnda düşündüklerine ben de katılıyorum... Her classa kolaylıkla uyum sağlıyorlar... Her şeye sanırım güçleri de bu uyum sağlama yeteneklerinden geliyor.. Oysa biz buçukluklar küçük köylerin bildiğim kadarı ile de elfler ormanların cüceler de madenlerin dışında kendilerini pek iyi hissetmezler.. Gnomları pek bilmiyorum ama onlar da sanırım insanlar kadar rahat uyum sağlayamıyorlar... İnsanlar bu açıdan bakıldığında adeta büyülü bir ırk...
    Wuroldar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 01, 2003 7:31 am Reply with quoteBack to top

İyide arkadaşlar çok önemli bir ırkı unuttunuz. Zaten dediğiniz gibi hırsız en çok (halfling) buçukluklardan çıkar. Ama ikinci sırayı kesinlikle dark elf alır. Çzellikle gece yapılan hırsızlıklarda hem gözleri hemde dehşet çeviklikleri ile dark elfler hırsızlık için biçilmiş kaftandır. Sonrada insanlar ve elfler gelir. Zaten cüceleri hiç saymayın. Onlardan %1 gibi bir oranla hırsız çıkar zaten. Ayrıca dark elfler çok güzel saklanıp kamufle olabilirler. Budur yani. Ama sonuçta buçukluklar zaten hırsızlık eğitimi bile alan bir ırk yani Wink
    raini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 03, 2003 7:44 am Reply with quoteBack to top

Kara elflerin hırsızlık konusunda eğitimi olduğu şüphesiz.. (zaten ne alan da kötüler ki????) ancak ufak bir dezavantaj.. Görünüşleri kendi ırklarından olmayan birilerinin dikkatini çekerse biraz sorun yaşarlar.. Bence o nedenle hırsızların en önemli özelliklerinden biri olan zararsız görünme şansları yok gibi....
    MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Mon Aug 18, 2003 1:29 pm Reply with quoteBack to top

yanılıyosun bir kara elf senden bile masum görünebilir üstün büyü yetenekleriyle tabi ama 40 yıl sorcere de eğitim görmüş bir drow nie hırsızlıkla uğraşsın ki
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Aug 18, 2003 3:02 pm Reply with quoteBack to top

Tasslehoff Burbot derim ben yalnızca. Mükemmel hırsız nasıl olmalıdır tamamen onun tanımı bence (ejderhalara koştuğu için fazla yaşaması zor ama Dil)

Yani öyle bir hırsızki ne çaldığı eşyaları kaybedenler farkediyor ne de kendisi bir şey çaldığını farkediyor Dil
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Mon Aug 25, 2003 8:56 pm Reply with quoteBack to top

evet haklısın adam çalmıyo alıyo kise bişi diemiyo çünkü adam oooofff offff pick pocked 1000 adamın zar atmıyo bişileri almak istiince alıyorum aldın şeklinde gelişi konuşmalar
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Quel-Shin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 26, 2003 10:08 pm Reply with quoteBack to top

Irktan sayarsak bi vampirin üzerine yoktur hırsızlıkta. Tabi bu her köşe başında olan bi şey değil. Ama bi düşünsenize girmek istediğiniz bi oadaya sis olup deliğinden giriyorsunuz.Geceler sizin örtünüz ölümse varoluşunuz. Ama bi vampirin çalması ne kadar mantıklı olu orası tartışılır. Bi vampire hırsızlık özelliklerini genellikle hedeflerine ulaşmak için kullanır. Mesela akşam yemeğini çıkarmak için bakire bi prensesisin odasına sızmak.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Aug 27, 2003 8:44 am Reply with quoteBack to top

Vampirlerin sessizlik ve gilzi yerlere sızma konusunda inanılmaz yetenekleri olduğunu zaten tartışmamıza gerek yok kanımca...
    Fakat bu dünyada sıkışmış ve sonsuza dek lanetlenmiş bu varlıkların dünyevi değerlerle ilgilenip (para, mevki, vs.) hırsızlığa kalkışacağını düşünemiyorum.

Evet, bir vampir çok iyi bir hırsız olabilir ama olmaz!
    Bence vampiri daha çok bir süikastçi oalrak düşünmek daha olası...
    gandalfoftheday
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 27, 2003 11:27 am Reply with quoteBack to top

gölgeler diyarına ve diyarın gölgelerindekilere selamlar,
    üstad van richten'e göre vampirler hırsızlıkla uğraşabilirler. yalnızca guildmaster değil sıradan bir thief de olabilirler. sonuç olarak disguise konusu onlar için çok önemli. bu yüzden arada bir yer değiştirirler. maddi rahatlığa ihtiyaçları yoktur, ancak o çağda anormalliklere( aileden gelen bir güneş duyarlılığı) üst tabakaarda daha fazla müsamaha gösteriliyor. bir de gece hayatına. bütün yüksek seviye(level değil) vampirler bir bölgeye kalıcı olarak yerleşmezler.
    ve vampirler assassin olmazlar. çünkü assassin kendisi için avlanmaz ve vampir başka bir planı yoksa KİRALIK katil olmaz

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 27, 2003 7:25 pm Reply with quoteBack to top

Vampirlerin hırsızlıkla uğraştığının an büyük kanıtı;
    Unutulmuş Diyarlarda ortalara doğru bi şehir var adı Westgate belli bi yönetim yok. Soylular tarafından sözde yönetiliyor. Asıl yöneten Night mask adında bi thief guild.Bilin bakalım loncayı yönetenler kim?
    bi tanede değil 2-3 tane vampir, bitane de half demon.
    (bende Cloak and Dagger diye bi 2. ed. kitap var onda tüm yasa dışı kurluluşlar detaylı şekilde işlenmiş)
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Aug 29, 2003 12:00 pm Reply with quoteBack to top

Hmm bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığımdan yalnızca benim mantığıma uymadığından bahsettim...
    Vampirlerin hırsızlıkla asla uğraşmayacaklarını savunmaya çalışmadım elbette kendini Pelor adına kötülüğü savmaya adamış half-orc paladinleri gördükten sonra... Sanrıım bu varlık düzleminde hiç bir sınır hiç bir tabu hiç bir imkansız yok...
    Quel-Shin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 29, 2003 7:34 pm Reply with quoteBack to top

olabilir herşey olabilir. Akıllar o kadar depişik amaçlara hizmet ediyor ki en bilgemizi bile hayretler içinde bırakabilecek şeylerde dolu diyarlar.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum