Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1477
    Üye: 0
    Toplam: 1477

FrpWorld.Com :: View topic - Hırsızlık ve ırklar
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Hırsızlık ve ırklar View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    siliterin
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Aug 03, 2006 3:11 pm Reply with quoteBack to top

bakın arkadaşlar başkalrı eşyayı alıp kenderin çantasına atıyor sırf ırkı lekelemek için bu tuzağa düşmeyin kenderler masum. sık sık sorduklar 'bu buraraya nasıl girmiş sorusu' ç ten bir soru. kenderler melek melek Melek

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 28, 2006 8:04 pm Reply with quoteBack to top

hırsız olmanın türüne bağlı bayaa hırsız olucaksan o zaman buçukluk ve ya insan iyi gider ama kiralık katil için mutlaka insan ve elf, ödül avcısı gnom ve buçukluk dışında her ırktan olur nerdeyse su trollü bile olsanız olur yani fark etmez. Ama swashbuckler için mutlaka elf olmalısınız çünkü müthiş bir denge istiyor bu iş ve infra görüş tabiiki.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 01, 2006 1:18 am Reply with quoteBack to top

yeorda wrote:
    vallahi bana hep buçukluklar hırsızlığa gnomlar büyücülüğe elfler ragipliğe cüceler de savaşçılığa uygun gibi gelmiştir.. Tabii insanlar her zaman her kalıba sığarlar .. Zaten bu nedenle gittikçe tüm diğer ırklara üstün geliyorlar...

katiliyorum valla aynen oledir bencede
    Back to top View user's profileSend private message
    DefenderOfCorpsE
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 21, 2006 7:20 pm Reply with quoteBack to top

Thiefling iyidiR hoCam hırsız dedıN mı burada duraCaN Wink
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 23, 2006 7:33 pm Reply with quoteBack to top

raini wrote:
    Arkadaşlar hırsızlıkiçi hangi ırkların daha avantajlı olduğu konusunda fikrinizi öğrenmek istedim.. Buçukluklar sanırım dex bonusları ve saklanma yetenekleri sayesinde bir avantaja sahipler... Bir de çok güçlü görünmüyorlar sanırım bu bir hırsız için gerekli bir özellik... (tabii insanlar her kalıba giriyorlar....) cüce ve elf hırsız bana garip geliyor ve gnom da (tabii hayal gücü ve tesadüfler böyle şeyler yaratabilir.. Ben elf hırsız gördüm.. Ama eller nasıl denir soylu bir ırk onların bir şeyler çalması garip.. Tabii bir şeyler çalmayan hırsızlar da var ama tüm hırsızlar sonuçta bir çeit talihsizlik yaşamıştır gibi geliyor bana izciler bile... Bilmiyorum siz ne düşnüyorsunuz.. Cücelerin sakalları büyük dezavantaj.. Ve onlar da bir hırsız gibi gerektiinde diplomatik konuşabilirle mi bilmiyorum... Gnomlara gelince onların da en büyük dezavantajları daha çocuk gibi olmaları.. Ben gnomları çok severim.. Ama hırsızda olması gereken her zaman tetikte olma özelliği onlarda yok gibi geliyor...

gnomlar hırsızlık için çok uygundur ayrıca çocuk gibi gözükmezler, cücelerin sakalsız halidirler, çocuk gibi görünenler buçukluklardır.

Ayrıca bir elf'te gayet güzel mal çalabilir bunun soylu olup olmamakla alakası yok mesela buna en iyi örnek soylu olanların genelde korsanların yada artistlik hareketler yapan katillerin daha doğrusu swashbuckler'ların kullandığı swashbuckling stilini kullanmasıdır, swashbuckling gizlen vur takla at kaç vur tekniğine bağlı bir stildir haliyle hırsızlar için uygundur, bu arada elflerden hırsız olmaz diyorsan hala yaşam şekillerine bak mesela orman elfleri hep bi anda ortaya çıkarlar yada kara elfler.

Buçukluklar sadece çalarlar, eğer peşlerine elf ırkı gibi çevik bir avcı düşerse yakalanırlar ve 1'e 1 de hiç şansları yoktur bi kere fizikten kaybediyolar zaten.

İnsanlar flexible bir ırktır o yüzden en iyi hırsızda insanlardan çıkabilir en kötüsüde.

Cücelerden seninde dediğin gibi hırsız olmaz ama bunun nedeni sakallar değildir, bi kere cüceler çok hantaldır, ikincisi hırsızlığı hiç sevmezler, üçüncüsü ağır zırhlarını ve baltalarını lmadan hiç bir yere gitmezler ayrıca levha zırhlar ve çift elli baltalar yada tek elli ağır baltalar hırsızlık için uygun değildirler, e cücelerde exotic blade yada el baltası kullanmayacaklarına göre...

Bu arada çok güçlü görünmemek bir hırsız için dezavantajdır çünkü güçlü görünmeyen bir rakibe daha kaba ve sert davranırlar ama güçlü birine vurmaktan biraz çekinirler.

Çalmayan hırsız olmaz eğer çalmazsa hırsız olamaz zaten çok mantıksız bir laf olmuş, her rouge çalmalıdır. Çalmayınca özellikleri ne işe yarar ki o hırsız.

Ayrıca Gnomlar her zaman tetikte değil demişsin yine bir hata yapmışsın. Gnomlar tetikte canlılardır çünkü ilizyonistlerdir ve ilizyonizm çoğu krallıkta suçtur Faerun'Da bu yüzden tetikte olmalılardır ayrıca tetikte olmak kişisel bir özelliktir, mesela vurdumduymaz bir drowda olabilir.

Bu arada bunu eleştirmiştim ama şu da var biraz daha ayrı bir konu soyluların çalması hiç garip birşey değildir sen ne sandın soyluları sütten çıkmış ak kaşık mı anlamadım.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Mar 21, 2007 10:00 am Reply with quoteBack to top

Son mesajda başlıkla ilgili bir şey yazılmamış. Hırsızlık için en uygun ırklardan biri halflinglerdir bana göre. Hatta DMler bile handa oturduğunuz zaman etrafta gezinen halflingleri söyler size dikkatli olun diye. Hem çeviktirler hem ufaktır gözükmezler. Yeteneklilerdir bu işte...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 3:34 pm Reply with quoteBack to top

Hırsızlık için en uygun ırk bence yarı-orktur! Çünkü hiç kimse bir yarı-orktan iyi bir hırsız olabilecek sinsiliği beklemez. Herkes sürprizlere hazırlıksızdır. Wink
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    siltia
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 02, 2007 8:55 pm Reply with quoteBack to top

ben buçukluklardan daha şirin ve iyi hırsızlar görmedim Smile
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 1:11 am Reply with quoteBack to top

Yarı-orklar yapamadıkları için genel olarak potansiyel hırsız olarak görülmezler. Yapabilen çıkarsa ne güzel dediğin gibi...

Gölge Ustası

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 6:40 pm Reply with quoteBack to top

Hırsız ve rogue aynı şey değildir. Rogue çalmayabilirde. Bence en avantajlısı insan ırkı.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    MarcusDagnarus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 6:54 pm Reply with quoteBack to top

Ewt , İnsan ırkı hırsızlığa en yatkın olanlarından biridir ( bonus marifet ve featler ele alınırsa) Ama elfler de (gerek dex , gerek darkvision) iyi rogue olabilirler (ahlakına bakmazsak Evil or Very Mad ) Ondan sonra ne olduğu belirsiz yarıelf'lerde (dikkat edin yarıelf'lere ne olduğu belirsiz demiyorum)rogue olmaya yatkındır ( player ın zevkine kalmış bişey sonuç olarak..

Ve paul sernine doğru bi noktaya değinmiş..hırsız ( thief) ile rogue aynı değildir..Çrnek gerekirse , sokaktaki kapkaççı da thieftir , ama rogue hedefine ulaşmak için kalpazanlıktan tutun da blöfe kadar herşeyi yapan karakterdir..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 24, 2007 1:20 pm Reply with quoteBack to top

Bu konuda en becerikli ırk şüphesiz Kender.Onlardan sonra insanlar gelir.Half-orc'un pek hırsızlık yapabileceğini zannetmem.Hırsız dediğin etrafını bir satranç oyunu oynuyormuşçasına dikkatle takip eder ve olası fırsatları değerlendirebilmek için kafasında sürekli planlar yapar.Half-orc'ise gider ve alır.Yani o kadar "kafa "yormaz.( Olsaydı belki yorardı Very Happy )

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 24, 2007 2:38 pm Reply with quoteBack to top

Çncelik halfling lerindir. Sonra ise insanlar...
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    KUTBILTUNGA
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 5:19 pm Reply with quoteBack to top

Drow'ların ırksal özellikleri Rogue ile birleşince en ölümcül oynanabilir,SİNSİ VE ÇOK BECERİKLİ KARAKTERİ oluşturuyor gibi...Drow ve Buçukluk vs. kırması bir karakter olsaydı,herhalde Alemin En P.ç Rogue karakteri olurdu...Bilmem ne dersiniz?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 01, 2007 9:41 pm Reply with quoteBack to top

yav bence her ırktan hırsız çıkarda buçukluk bu iş için en avantajlasıdır.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum