Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 26
    Dün: 56
    Toplam: 89194

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1225
    Üye: 1
    Toplam: 1226

Şu An Bağlı:
    01 : afineru

FrpWorld.Com :: View topic - Savaşçı ve yaraları....
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Savaşçı ve yaraları.... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 10:30 am Reply with quoteBack to top

kelemvor wrote:
    bence yarlarıyla övünmek tamamen aptallıktır yüzünde yarası olan biri övünmekte haksızdır belki o yarayı kıskanç bir kadında yapmış olabilir o yaraların nasıl oldugunu kimse bilemez bence yaralarıyla savaşcının iyi dövüşcü olup olmadığını anlaşılmaz
    u konuda sana katılıyorum ama benim dediğim ise yarasız bir savaşcı ne kadar deneyimli olabilirki..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 10:48 am Reply with quoteBack to top

ya bir savaşcının yaralrı olmak zorunda bence....
    kılıç eğitimi alırken bile bir yerlerini keser...
    ilk savaşında biri kesin yaralar...
    yada yani adam gibi bir savaşa girdiğinde kesin yara alır...

ama yaralar bir savaşcı için grur kaynağı kadar utanç kaynağıda ola bilir...

bu konu herkülede de vardı ... karısı ile bunalar oturuyorlardı ,tabi orta çağda yada o çağda vucudunun yarısı açık olduğu düşünülürse...
    karısı yarayı gösteriyordu bu ne filan herkül orda övünüyordu,

bence bir savaşcında yara olmalı , ama fazla olamsı çok deneyimli demek değil az olmasında deneyimsiz yada deneyimli demek değildir...
    bir savaşcıda bence övünmemelidir yaralarından...

( bence )

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    kelemvor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 1:08 pm Reply with quoteBack to top

tamam yaralar hersekilde olabilir ama bunları sergilememek lazım bence ben olsam yaralarımı gösterip övünmezdim çünkü yaraların yoğunlaştığı yerler senin zayıf olduğun bölgeyi gösterir ve buda düşmanların için bir avantajdır her savaşcının yarası vardır ama bunları sergilemek aptallıktır demek istemiştim
    kelemvor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 1:13 pm Reply with quoteBack to top

bişey daha eklemek istiyorum yaralar savaşın bir sonucudur ondan kaçamazsın bir korkak değilsen ama onlarla övünmek ayrı birşeydir bir düşünün yaralarla övünmedeki amacınız kendinizi daha üstün göstermekse yapın ozaman ama olduğunuzdan daha üstün olduğunuzu gösterirseniz düşmanlarınızda ona göre davranacaktır
    seraphima
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 6:50 am Reply with quoteBack to top

Bence de yaralarla övünmek pek akıllıca değil, ama yüzde belli olan, hatta yüze bir değer ve karizma kazandıran yara izi,bir savaşçı içini caydırıcı olabilir...
    Back to top View user's profileSend private message
    Thorodin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 5:39 pm Reply with quoteBack to top

Savaşçı dediğin dayak yemiş olmalı bence! Bol yaralı bol kesikli bol eksikli bi tip her zaman hoşuma gitmiştir benim. Eskiden usta savaşçılara hayrandım ama bir süre sonra 'kodumu oturtan' Baltayı kafasına yiyincede 'ne oldu yani' diye sırıtabilen tiplere hayranım.
    Aslında gerçeğe baktığımızda 'kılıcı dansedercesine kullanan kılıç ustası' fikri havada kalıyor. O kılıç kullanmaları dillere destan olan japon savaşçıları bile iş meydan muharebesine girince Katanayı çekip 'Kami' ne verdiyse dalıyorlar!
    Benim savaşçım Böyle silahını çekmeli, Çlmeye koşmalı, yaralanmalı. yaralamalı öldürmeli. kanı, savaşın sıcaklığını birebir hissetmeli. Savaşa girdimi darbelerden kaçmayı değil darbe vurmayı düşünmeli. Korkakça değil mertçe vurmalı vurulmalı...

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Aug 02, 2006 12:38 pm Reply with quoteBack to top

yara almamış savaşçı ya çok iyi dövüşmüştür yada savaşın sonuna kadar bir çalını arkasın saklanıp arkadaşlarını kazanmasını beklemiştir.
    celephael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 24, 2007 12:50 pm Reply with quoteBack to top

Tamamen karaktere bağlı bir duırum.Eğer karakter bir Barbar'sa savaş yarası olması zorunludur.Savaş yarası bir madalya gibidir.Barbar yarayı herkese göstererek övünür.Nasıl ki bir asker madalya aldığında bunu gururla taşırsa Barbar da savaş yarasını gururla taşır.Bu, barbarın içinde yaşadığı toplumun geleneğidir.

Eğer karakter bir asker ise savaş yarasının değeri tam tersine değişir.Bu, askerin savaşta yeterince iyi olmadığı ve yaralandığı anlamına gelir.Bir utanç kaynağı kadar ağır olmasada askerde savaş yarası hoş değildir.

Paralı askerlerde ise savaş yarası barbarla aynı etkiyi verir.Savaş yarası karakterin ne kadar korkunç birisi olduğunu vurgular. Evil or Very Mad

Bu yüzden savaş yaralarını yorumlarken her karakterin kültürünüde işin içine katın.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 27, 2007 9:37 pm Reply with quoteBack to top

bence yaradan çok, o yarayı açana göre değişir..
    Eğer her yaranın etkileyici bir hikayesi varsa, gurur duyulası hale gelebilir..
    laraken
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 28, 2007 12:56 am Reply with quoteBack to top

Yarasız savaşçı sadece paralı askerdir. Bir gün öteki tarafa çalışır, bir gün bu tarafa. Ne ölür ne öldürür parasını alır, bir şey yapıyormuş gibi dolaşır o kadar..
    Kenshin i hatırlayın.. İşte yara, işte karizma..
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 28, 2007 2:22 am Reply with quoteBack to top

kelemvor wrote:
    tamam yaralar hersekilde olabilir ama bunları sergilememek lazım bence ben olsam yaralarımı gösterip övünmezdim çünkü yaraların yoğunlaştığı yerler senin zayıf olduğun bölgeyi gösterir ve buda düşmanların için bir avantajdır her savaşcının yarası vardır ama bunları sergilemek aptallıktır demek istemiştim

Adam zamanında çok güzel açıklamış.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    dfunk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 28, 2007 5:57 am Reply with quoteBack to top

Yarasız savaşçı savaşmamış savaşçıdır şimdiye kadar girdiğiniz döğüşlerde yara almadan kurtulduysanız ya düşmanınız sizden zayıftır ya da savaşmak dışıında birşeyler yapmışsınız demektir.Çvünmek mevzusuna gelince o da kişiden kişiye değişen birşeydir.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Hakikatli-TormII
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 28, 2007 10:17 am Reply with quoteBack to top

Yaralarını saeven var sevmeyen var, drow savaşçılar için tertemiz bir vücut övünme kaynağı iken, bir cüce savaşçı için mutlaka bir kaç yara bulunmalıdır. Herkesin dediği gibi kişiden kişiye değişir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 30, 2007 11:15 am Reply with quoteBack to top

önemli olan savaş yarası değildir, önemli olan o savaştan sağ ve tek parça çıkmaktır.
    Yaraları olanlar iyi savaşçıdır diyorsanız bu savaşçı iyi savaşçı olmak istiyorum deyip, üzerinde yarın öbürgün yara bırakmak isterse istemeden düşmanına kolunu kaptırabilir.
    Çbür yandan bir savaşçı bunu düşünmez, düşünse zaten elinde kolunda bile bile yara açabilir, bu da iyi olmaz.
    Bir savaşçı bunları düşünmez, lakin savaşçının türüne göre de yara olması olmaması gerekliliği artar veya azalır. Kafasını kullanan bir okçu yara almamalıdır.Ama Sinir küpü bir barbar veya savaşçı direkt olarak düşmana saldırma eğitimi görmüştür, saklanmaz! Sadece komutanı derse ağaçların arasına konuşlanır ve işaretle harekete geçer...
    Bu yüzden yaradan yaraya ve olması gerekliliği durumu değişkendir.
    AnARcHisT
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 11, 2007 9:33 am Reply with quoteBack to top

Savaşçının savaşçılığını gösteren en önemli unsurlardan biri yaralarıdır.. Yarasız savaşçı mı olur? Yaralar tecrübenin vücutta bıraktığı izlerdir.. Alnından elmacık kemiğine kadar derin bir kılıç iziyle artık işlevini göremeyen bembeyaz bir göze baktığınızda karşınızdakinin bu darbeye rağmen hayatta kaldığını görmek ister istemez sizi biraz ürpertir deil mi?..
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum