Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 29
    Dün: 35
    Toplam: 90393

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1933
    Üye: 0
    Toplam: 1933

FrpWorld.Com :: View topic - ANLAşILMADIğINI DÇşÇNENLERE...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

ANLAşILMADIğINI DÇşÇNENLERE... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Daeya
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 17, 2004 4:56 pm Reply with quoteBack to top

Var mıdır anlaşılmadığını, çevredeki hiç kimsenin sizi anlamadığını düşündüğünüz zamanlar? Biz mi çok büyüdük yoksa çevremizdekiler mi çok küçüldü zaman içinde? Riyakarlık, yalan dolan, politikaya dayalı ilişkiler normal olmuş. Dünyada insan nüfusu arttıkça gerçek insan sayısı azalır olmuş. Çıkar olmuş bu dünya, katıksız saf bir çıkar dünyası.Aşklar, evlilikler bile çıkar peşinde bugünlerde. Maneviyatın sadece sözlük anlamı kalmış zihnimizde, herşey maddiyat; dünya bile parayla döner olmuş. İyi niyet, olgunluk zamanla uçup gitmiş evrenin boşluğunda yitirmişiz kalplerimizi. Bilgi paylaşmak vardı bir zamanlar, şimdilerde bilgi paylaşmanın yerini bilgi satmak almış. "Parası olan bilgiyi alır" felsefesi doğmuş. Bu yüzden geride kalan üç beş iyi niyetli insan yakınır oldu anlaşılmamaktan, duyulmamaktan. En zoru da bu sanırım anlaşılmamak ve anlatamamak.

İyi niyetin tarih olduğu günümüzde azınlıkta olan üç beş iyi insan meziyetlerinizin kıymetini bilin bırakın anlamasınlar, bırakın anlaşılmayın.

Herkes layık olduğu yerde layık olduğu kişiyle gönlündeki hayatı yakalar biryerlerde...

Yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 17, 2004 5:12 pm Reply with quoteBack to top

Haklısın ama bunda suç kimin peki , içkiye ve ve sigaraya bulaşmış gençlik mi yoksa ona bu ortamı hazırlayanlar mı? Bence bu duruma gelmesinde herkesin suçu var kimse suçluyum diyemez hem sen bence bu olaylara uzaktan bakan bir tavır koymaktasın ve sadece dile getiriyorsun. İcraat çok önemli, bunlar lafla olmaz herkes elini taşın altına sokmalı bunu konuşarak değil gerçekten yaparak çözebiliriz.şuçlu HEPİMİZİZ!!!

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Oct 17, 2004 7:34 pm Reply with quoteBack to top

Olayı içki ve sigarayla bağdaştırmana anlam veremedim. Aksine şöyle bir anlam çıkardım Çileğin yazısından: Dünya öyle aşağılık bir yer olmuş ki, tek dal sigarayı paylaşıp ucuz bir şarabı şişeden çevirerek içip, dünya üzerine, umut üzerine konuşacak insanlar parmakla sayılır olmuş Smile

Dünya çıkar dünyası, bu da sistemin en doğal sonucu. Küreselleşme arttıkça, insanın 'meta' olarak görülmesi de artmakta. Acı olan şu ki insanların bir çoğu da kendini olmasa bile diğer insanları meta olarak görüyor. Sözde aşk ve kağıtta evliliklerin satılık olması bu sebepten. Fakat yine de çok da karamsar olmamak gerekiyor. 'Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz' Usta'nın dediği gibi.

Quote:
    Bu yüzden geride kalan üç beþ iyi niyetli insan yakýnýr oldu anlaþýlmamaktan, duyulmamaktan

Yakınmak lazım ama o üç beş iyi niyetli insanın yakınsa da anlatmaya devam etmesi lazım. Biliyorum, tamamen kör olan birine ya da gözlerini yeni açmış bir bebeğe tanıtmak dünyayı daha kolaydır at gözlüğüyle bakana tanıtmaktan. Ama eğer sen görüyorsan bir şeyi o gördüklerini görmeyenlere anlatmak görevindir. Ve Sensei'nin dediği gibi bir şey yapmak gerekir. İnce bir nakış işler gibi anlatmalı insan kendini, anlamasalarda tekrar tekrar anlatmak gerekli...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    The_Exile
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 18, 2004 9:40 pm Reply with quoteBack to top

Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar,
    ışıklı maviliklere
    Süreceğiz.

Eh.
    İnsanı hayata bağlayan tek şey umut değilmidir zaten.

Neyse,
    Ahlak konusuna değinilmiş burada.
    Sigara,içki vesaire'nin alakası yok sanırım.İnsanların birbirinden kopmalarının sebebi gözle görülmeyen elle tutulmayan toplum hiyerarşisidir.
    Peki bu hiyerarşinin sebebi nedir?
    Tabii ki sosyal hizmetlerden yoksun sadece paranın kanlı saltanatının hüküm sürdüğü bir toplum.
    Toplum içi ayrılıkları perçinleyen para ile ilgili bir örnek verelim.Yaşadığınız yer ile kentin bir kenar mahallesi arasındaki farkı düşünün.Ne kadar farklı hayatlar onlarla siz.Ama tek farkları daha az maddiyata sahip olmaları.Ve bu sayede toplum içi ayrılıklar oluşuyor.Zengin/Fakir ve Aç/Tok olarak.
    İnsanların birbirlerinden uzaklaşıp güvenmemesinin hatta birbirlerini düşman olarak görmesinin sebebi de Sanayi Devriminden sonra çok değerli bir kavram olan paradır.
    Paranın açtığı kapılar ve kazandırdıkları çoğaldıkça değeri artmıştır.
    Ve insan bu hırs uğruna kendi insanlığını kaybetmiştir.
    Tabii insanlığı kaldıysa.

Fyodor Mikhailoviç'in dediği gibi.

İnsan ne siyah ne de beyazdır.
    Sadece kirli bir gridir.
    Back to top View user's profileSend private message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Oct 19, 2004 7:39 am Reply with quoteBack to top

Durum böyle kötü görünse de benim hala umudum var. İyilik yaptıkça karşılığını görmek umut verici. Ama arada bir hayatın sillesini yemeyeceksiniz diye bişey yok. Sanırım insan kötüyü hatırlamaya daha meyilli.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 19, 2004 7:50 am Reply with quoteBack to top

hıııı

insanlar birbirnde kopmuş diyorsunuz şu bilgisayarın başında kalkıp ta etrafta hiç dolaştınız mı ???
    bir paket sigara almak yerine ailenize tatlı götürdünüzmü ???
    alcagın bira yerine kardeşlerine kola götürdün mü _????

arkadaşlarınızla cafede warcraft oynamak yerine neden oturup konuşmuyorsunuz =???

kız arkadaşınızla yada erkek arkadaşınızla ne zamana yıldızları seretiniz????

ne zamana insanları anlamaya çalıştınız neden onların sizi annlamsını beklediniz siz onları anlayınki onlarda sizi anlasın

çok yönlü olunki hayatan zevkkkkkkkk alın

bana sakına ha ben bunlaıı hepsini, yapıyorum mavalını okumayın...
    saygıalr
    not:kimse alınmasın bunlar kişsel algılamayın ltf

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Oct 19, 2004 8:05 am Reply with quoteBack to top

The_Exile wrote:

Fyodor Mikhailoviç'in dediği gibi.

İnsan ne siyah ne de beyazdır.
    Sadece kirli bir gridir.

Ama ne kadar kirli olacağını kendi belirler.

Logan'ın söylediklerine gelince.
    Etrafta dolaşmadım değil ama haklısın pek sık yapmam. Daha sık yapmalıyım
    Sigara kullanmam ama bu bir bahane de olamaz. Bir hediye almak için buna gerek yok.
    Arkadaşlarımla warcraft oynamıyorum değil. Ama oturup konuşuyorum da.
    Yıldızları seyretmek bu konuda haklısın genelde yanlız yapılır bu değil mi?

Genel olarak bakınca evet haklısın. Dediğim gibi bişeler yapmadan bişeyler ummayın. Ama bişeyler yaptığınız için de bişeyler ummayın. Yapın ve hayatı akışına bırakın. Hayat onu güzelleştirebildiğiniz kadar güzeldir.

Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 19, 2004 8:55 am Reply with quoteBack to top

elfa Very Happy
    size yapmadınız demiyorum ama
    bunları daha sık yaparsanız daha çok eğlenirsiniz onu sölemeye çalışıyorum
    bence hayatı akışına bırakırsan hiç bir şey yapamazsın Very Happy
    hayat bir akarsuysa tersine kürek çekeceksinki zevk alacaksın Very Happy

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Oct 19, 2004 9:05 am Reply with quoteBack to top

Ben de öyle söylemediğini söylemedim dostum. SAdece kendi çapımda bir iltiraf olarak alabilirsin. Cümlemi birdaha oku istersen. Yapabileceğini yaptıktan sonra akışına bırakmalısın dedim.
    Eğer istiyorsan akıntıya karşı kürewk çekmek yapabileceğin bişeydir. Ama elinde olmayan şeyler için üzülmemelisin. Kadere isyan etmemelisin. Hayat böyle lanet olsun dememelisin.
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 19, 2004 9:27 am Reply with quoteBack to top

ahklısın elfa Very Happy neyse canım
    sohnuçta bir gün hepimiz ölecez keşke erken olsa bu hediye bu hediye erken verilse keşke...

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Oct 19, 2004 9:35 am Reply with quoteBack to top

Hayat bir hediye tıpkı ölüm gibi...
    sphnx
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 20, 2004 9:28 am Reply with quoteBack to top

herşeye üzülürseniz sizi kim kurtaracak.Bence herşeyi düşünmemeliyiz.Ama bunu duyarsızlık olarak algılamayın.Tamamen ilgisizlikten bahsetmiyorum.Makul ölçülerde olursa iyidir.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 21, 2004 6:58 am Reply with quoteBack to top

[quote="Efla"]Hayat bir hediye tıpkı ölüm gibi...[/quote]

işte burda itiraz ederim sana
    hayat bir sınavdır ölüm ise hediyen hediyenin güzeligi sınafın sonucu belirler

CHANGES
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Thu Oct 21, 2004 7:48 am Reply with quoteBack to top

Kişilerin birbirinden uzaklaşması aralarına iletişim cihazı adını verdikleri aygıtların girmesiyle başlamış ve onları daha içekapanık bir yapıya dönüştürmüştür.Zamanla bu cihazlarda ortak diller kullanılmaya başlamış ve yaşayan konuşulan dilde bu akımdan etkilenmiştir.Kişiler duygularını düşüncelerini birbirlerine sanal olarak aktarmaya çalışmış ama gerçek hayattaki maskeler daha da kalınlaşmıştır.Birisini anlamak ya da birisine kendini anlatabilmek için ilk önce muhatabın olan kişiyi iyi tanıman gerekir ki günümüzde en yakın dostum dediğin kişilerin bile ansızın yaptığı davranış karşısında afallayıp kalıyorsun.Tabii ki iletişim cihazları kişilerin hayatını kolaylaştırmıştır ama bir o kadar da kişileri kendisine bağımlı hale getirmiştir.Aşklar sanal yaşanır oldu artık daha ne olsun.Kişiler birbirini nasıl anlasın.
    İçekapanık insanlar paylaşımdan uzaktır ve zamanla düşündükleri ya da düşünebildikleri tek şey kendileri olur ve bu düpedüz bencilleşmedir.Her bencil birey gibi en önem verdikleri şey kendileri olur ve dünyaya tek bir pencereden bakarlar eğer o pencerenin önünden geçerseniz sizinle konuşurlar.

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Thu Oct 21, 2004 2:10 pm Reply with quoteBack to top

logan wrote:
    Efla wrote:
    Hayat bir hediye tıpkı ölüm gibi...

işte burda itiraz ederim sana
    hayat bir sınavdır ölüm ise hediyen hediyenin güzeligi sınafın sonucu belirler

dostum unutma ki bu sınava girme hakkının sana verilmiş olması en büyük hediyelerdendir. Her varlığa verilmemiş bu hak kendini şanslı say. Çlüm ise sınavının sonsuza kadar sürmeyeceğini garanti eder. Sınavın sonucunu alacağını gösterir bu yüzden o da bir hediyedir.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum