Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 24
    Dün: 23
    Toplam: 90353

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1208
    Üye: 0
    Toplam: 1208

FrpWorld.Com :: View topic - Bir Wizard İçin Sizce Hangi Okul En İyisi
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bir Wizard İçin Sizce Hangi Okul En İyisi View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Bir Wizard İçin Sizce Hangisi En İyisi

Abjuration
    3%
     3%  [ 4 ]
    Conjuration
    16%
     16%  [ 19 ]
    Divination
    6%
     6%  [ 8 ]
    Enchantment
    8%
     8%  [ 10 ]
    Evocation
    19%
     19%  [ 23 ]
    Illusion
    8%
     8%  [ 10 ]
    Necromancy
    19%
     19%  [ 23 ]
    Transmutation
    5%
     5%  [ 7 ]
    Universal
    11%
     11%  [ 13 ]
    DiÄ?er (UnuttuÄ?um Varsa)
    0%
     0%  [ 0 ]
    Total Votes : 117

Author Message
    Lixer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 18, 2006 9:44 pm Reply with quoteBack to top

enchanment diyorum - doğru ve yeteri kadar kişiyi etkilersen başka birşeye ihtiyacın kalmaz. Bir kaç oyunda tarafımdan denenmiştir, tek sorunu undeadlere karşı pek işlememesi ancak yanımda domine yada charm edilmiş savaşçılar ve çoktan kankam olmuş olan şehir meclisinin (şş çaktırmayın nasıl olduklarını hehehe) yolladığı savaşçılar olunca onlar da sorun olmazlar, dahası her zaman için undeadler için bir kaç slot boş bırakılabilir.

Enchanment 10 numara OK OK

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 20, 2006 9:05 am Reply with quoteBack to top

Enchant/Charm bence de. Düşük seviyelerden itibaren büyülerinin diğer çoğu okula göre oyuna daha çok etki etmesi ve genellikle diğer okullara göre daha zevkli olmasından dolayı. Kendi büyücü karakterlerim genellikle invoker oluyor, o ayrı. Kendimle çeliştim galiba Smile , neyse.

Corpore de Patrio Parvum Phoenica Renasci
    Back to top View user's profileSend private message
    blademaster361
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jun 04, 2006 12:02 am Reply with quoteBack to top

Ben okullar arasında güç açısından çok bir fark göremiyorum, bence en ideal okul herkese göre değişir. Benim favorim enchantment. şu an oynattığım karakter evoker (sebebi zamanında fighterler dövüşürken ortaya janjanlı bişeyler atmanın oldukça zewkli olacağını düşünmemdi). Ama birini domine etmenin, onu ve etrafındaki herşeyi yakmaktan daha zewkli olduğunu düşünüyorum. Hatta roleplaying açısından çok daha faydalı olduğunu da düşünüyorum, çünkü kontrolünüzdeki bir adam, ölü bir adamdan her zaman daha çok işe yarar kanımca. Emrinizde savaşan bir savaşçı conjurationdaki summon monster gibi önünüzde durup siz büyünüzü yaparken düşmanı oyalayabilir, yerini bile bilmediğiniz hazinelerin yerini öğrenmenizi sağlayabilir, şehrin içinde uzaktan kumandayla bir ajanı kontrol edebilirsiniz, hiç olmadı sırtınız kaşındığında gelir sırtınızı kaşır Very Happy
    Burda sanki sadece dominationla fireball ı kıyaslıyomuş gibi oldum ama, diğer büyüler arasında da benzer kıyaslamalar yapılabilir. Sonuçta iş evokerken genellikle 6'lık zarlarda kaç geldiğine, enchanterkende ise yaratıcılığa kalıyor.
    Fioner
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 14, 2006 9:42 pm Reply with quoteBack to top

ben okul ayırmamaktan yanayımdır ama enchantment ya da evocation ı dierlerine tercih ederim. en eglenceli ve kullanıslı buyuler bu okullarda bence.
    mulgear
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 17, 2006 9:19 am Reply with quoteBack to top

universal yani kirmizi cuppeye denk gelen okul bence en iyisidir
    dark lord
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 28, 2006 12:57 pm Reply with quoteBack to top

necro derim evo da güzel ben daha çok yıkım öldürme gibi büyüleri sevdiğim için evo kullanarak zaten adamı korkutursun elinden alev topları falan çıkınca Evil or Very Mad

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jul 28, 2006 10:31 pm Reply with quoteBack to top

Bana göre Necromancy en iyi okullardan biridir, çünkü hem hasar büyüleri hem de zihinlere ve bedenlere verdiği zararları bakımından diğer okullara göre bir adım öndedir diye düşünüyorum ama tabiki diğer okulların da çok önemli avantajları var ve onlarsız Necromancy bir şey değildir. Bir de oyun zevki açısından Illusion okulu da iyidir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 11, 2006 12:19 am Reply with quoteBack to top

Benim karakterim Evocation ağırlıklı fakat mantıken universal olması daha iyi.
    ElvenBard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 21, 2006 11:11 am Reply with quoteBack to top

Necromancy..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 26, 2006 5:02 pm Reply with quoteBack to top

Necromancy yada Evocation.Yinede necromancy'nin öldüren ve zarar veren büyüleri güzel olsada undead kısmında sanki yetersiz gibi geliyor bana.

Ama yinede Evocation daha iyi yagdırırsın fireball magic missile falan, lightnin bolt da burda. Bi dakka ya hepside burdaymış zaten sevdiklerimin (bi telekinesis yok Crying or Very sad ) heralde o yüzden evoc. demişmdir Very Happy
    ElessarTelemnar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 02, 2006 11:58 am Reply with quoteBack to top

Evocation / Necromancy derim ama buyuk olcutte oyunda buyucunun nasil kullanmak istedigine baglidir yani ama ne olursa olsun herseyin bir iyisi vardir degilmi
    bu arada
    mortiis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 02, 2006 12:32 pm Reply with quoteBack to top

necro ve abjuratıon derım ben necro yıkar enchmantla bazıarkadaşlar herkeiz ele geççirir domine ederiz demişler böylece orduoluşur dimi ? ama zaten necromancer bibüyücünün kendi undeadleri illaki olucaktır dolayısıyla ordusu ve büyücüler zayıflardır korunmaya ihtiyaçları vardır abjurationdan iyi koruma büyüleriolan biokul yok hem yıkım hem savunma kusursuz Evil or Very Mad
    Palin_Majere
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 09, 2006 12:04 pm Reply with quoteBack to top

Death Magic...Yada... Evil or Very Mad
    DeMRaN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 21, 2006 11:22 pm Reply with quoteBack to top

Bir büyücü kesinlikle belirli bir büyü okulu seçmemelidir... Bu onu zayıflatmaktan başka bir işe yaramaz. Necromencer ismi belki kulağa hoş ve karizmatik geliyor olabilir çoğu kişide kanımca bu yüzden seviyor ve seçiyor Necromencer'ı ama bence Necromency gayet yetersiz...

Necromencer denilince karizmatik bir büyücü arkasında ki sayısız ölü yaratıktan oluşan bir ordu akla gelir ama Wizard/Sorcerrer- Necromency Okulunun Summon yetenekleri çok düşük kalmaktadır. Wizardlar 9. LEvelda Sorcererlar ise 10. levelda Animate Dead yapmaya başlayabilirler ve en üst düzeyde yaptıklarında bile bu büyüyü (20. Levelda) Clericlerin 5. levelda yapmaya başladıkları aynı büyü kadar etkili olamaz...

Ayrıca çoğu FRP oyununda ister istemez büyücü oynatanlar çok yaratık öldürmek amaçlı belirli bir okul seçmeseler bile genelde Evocation büyüleri ezberler ve bir Invokerdan hiç bir farkları kalmaz. Ama aslına bakarsanız o kadar çeşitli hiç kullanmadığınız hayat kurtaracak büyü var ki.

Çrneğin; 2. Leveldan 3. Levela atlayan bir büyücü olsanız 2. seviye büyülerden hangi büyüyü seçersiniz? Ne yazık ki ben bugüne kadar bu seçimi yapanların %30unun Melf's Acid Arrow %30unun Mirror Image %20sinin Invisibility, %15inin Ghoul Touch aldığını gördüm Geriye kalan %5de genelde Knock falan alır.

Ama Rope Trick gibi hayat kurtarıcak muhteşem bir büyü vardır orada en altlarda sonra Whispering Wind vardır yine en altta. Gerçekten denenmesi gereken yeni questlere bile yol açabilecek büyülerdir bunlar.

Bence büyücüleri çeşitlendirmemiz gerekirken belirli okullara hiç bağlamayalım arkadaşlar. Oyuncuları daha renkli, çeşitli büyülere yönlendirelim.

Dragon Lancede Raistlin Evocation çok kullanıyor olabilir ama Forgattern Realmsdan Elminsterın Büyücü Lordlardan birini ve tüm ordusunu öldürdüğü evocation olmayan büyüler çok iyi bir örnek...

<div align="center">Nindyn vel'uss kyorl nind ratha thalra elghinn dal lil alust... <br>Those who watch their backs meet death from the front... </div><br><strong><em><div align="right"><strong><em>Tharivol Amakiir the Dark Elf Mystics Master</em>
    Back to top View user's profileSend private messageMSN MessengerICQ Number
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 22, 2006 6:08 am Reply with quoteBack to top

büyücü kesinlikle büyü okulu seçmemelidir fikrine katılmıyorum. her ne kadar, esas fikir, büyücülerin büyü seçimlerini limitlememesi olsa da, rp dolayısıyla karakterler belli bir alanda uzmanlaşmak durumunda kalabilirler.

örneğin, eğiticisi bir spec. mage olan bi çırak, hocasından böle bi eğitim almış ve onun okulundan bir spec. mage çıkmış olabilir ya da bazı arcane organizasyonnara katılmak için belli bi okulda uzmannık aranıyo olabilir. en doğrusu, karakterin geçmişine ya da hedeflerine uygun bir okul seçmektir.

ama spec. magelerin, normal magelere oranının hemen tüm dünyalarda çok düşük olduunu da ekleyeyim.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum