Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1646
    Üye: 0
    Toplam: 1646

FrpWorld.Com :: View topic - Oyun sırasında koparan çevresel etkiler :)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Oyun sırasında koparan çevresel etkiler :) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Dareth
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Dec 10, 2004 12:59 am Reply with quoteBack to top

Yakın zamanda oynanan bir oyun esnasında aynı zamanda ev sahibi olan DM'in hazırladığı arka plan müzikleriyle oyuna dalmış bir grup.
    4 kişilik grubun bir power lich ile kapışması. Tam grubun aasimar paladini lich ile kapışırken DM'in bilgisayara hızlı hamlesi.
    Aniden hoparlörlerden "Hoşgeldin melek" şarkısının yükselmesi.
    Herkesin buzağı gibi kalakalması.
    Yüzlere hakim olan "gülsek mi ağlasak mı" fırtınası.
    Bir süre sonra DM'in kendine gelerek müziği kapatması.
    Ebleh bir sessizlikten sonra oyuna devam edilmesi.
    Tutmayıp bir daha susulması.
    Sinirlerin bozulması ve kahkaha tufanı Very Happy

Benzeri yaşanmışlıklarınızı bekler boş sayfalar.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 10, 2004 7:30 am Reply with quoteBack to top

evdeyiz bizm evde hata bizim eski ev tam cadeye bakıyor masa pencereniin yanında oynuyoruz perde kapalı bir arakdaş bayıldı mage imiz olur kendisi ilk karşılaşmada bir büyü bile atamadan bayıldı Very Happy hefesi kursagaında kaldı neyse perdeyi açar ve yüznde süper bir gülümseme ve dikatli bakışlar bunu far eden ben '' ne oldu lan '' derken perdeyi açıp 90 60 90l ık bir bayanı göstermesiyle arkadaşların tüm dikatini oraya çekmesi bir olmuştur tabi ben hala paladin olarak abi buldum buldum holly yapıyorum dememle grbun kopması bir olmuştur sonra bayanı nasıl eve getirelim planları dogmuşken bayan dolmuşa atlıyıp gitmiş ve beno arda dm şaşakınlgı sayesinde 3 adam kesmiştim Very Happy heheh kendine hakim olmak baze işe yarıyor Very Happy

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Dec 10, 2004 6:31 pm Reply with quoteBack to top

Euhehe benle slach arasında geçen bi macerayı daha hatırlattı bana bu Smile
    şimdi biz okuldan çıktık yemek yioz bi yerde o sırada rp de atak dedik(zaten öss yüzünden tuvalette bile rp atacak duruma gelmısızs Very Happy)
    Çıkarttım zarları bıızm alper bi ork kesti o sırada yandan güzel bir bayan geçmekte..
    Slach:Abi orktan neler çıktı..
    Ben:Kırmızı bir giysi sarı saçlar ela gözler..(dalmısımDil)
    Slach:abi ne dion ya
    Ben:ha orktan balta çıktı..Ya bırak orku morku sen reale bak reale..
    Slach bakar bu sırada kıza abooo abi baltayı vazgeçtim sen bana az önceki şeyleri ver..der
    Ben:olm sen uzun zamandır lightning yemedin galiba kafana..
    Slach:abi bu kızı gördüm yedim lightinhi ne dıon sen yaw..
    Rpyi bırakıp yemege dewam ettik sora zaten uehehue:)

lindir
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 10, 2004 8:26 pm Reply with quoteBack to top

Peki handayken buçukluk hırsızın hancıdan bir mcnugget istemesi? Sonuç mu tabiki dmin gerçek hayatta hırsızı oynıyan kişinin kafasına o kocaman monstruos manuali geçirmesi. hala başım ağrıyor valla ama değerdi.... :twisted:
    Back to top View user's profileSend private message
    Mr_Zombie
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 12, 2005 3:27 pm Reply with quoteBack to top

Karşıyaka'da bir entel kafede Vampire The Masquerade oynuyoruz. Oyuncular gürültüden kendi seslerini bile zor duyuyorlar. Tam oyuna konsantre olmuşken kafenin iğrenç müzikleri "UÇ BENİ UÇ BENİ UÇ YAVRUKUşUUUM UÇ BENİİİİ" diye devreye giriyor. Oyuncular gülmekten kopmasa da müziğin iğrençliği ve yüksek seste olması yüzünden oyundan kopuyor. En kısa zamanda kafeyi değiştirmemiz lazım Erdinç.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailAIM AddressYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
    Sylvius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 13, 2005 9:45 am Reply with quoteBack to top

arkadaslarla okulda (ne yazık ki) oynarken gecen bir hadise elimize yeni gecen kitaplarla gaza gelmişiz deli gibi karakter sheet hazırlıyoruz 5 kişi ogle arası tam yemege bile gitmedik herkes arada bitirdi sheet leri ders e girdik ders bitti ve oyuna basladık ancak 1 saatlik cabalar sonucu hazırlanılan ve motive olunan oyun bir tenefus ancak surdu. sonra gunluk hayatımıza geri donduk
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Jan 13, 2005 4:02 pm Reply with quoteBack to top

Heheheheheehe :lol: :lol:

Abicim fazla dalmayın bööle şeylere boğulursunuz sonra.. :ehue :ehue

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 17, 2005 9:29 am Reply with quoteBack to top

Avcılarda wivked_one, scythe ,ben ve dm olarak yeminer çok hoş bir yerde oyun oynuyoruz. Bulunduğumuz kafenin 2. katındayız ve balkondayız. Yere halı serilmiş minderler var, balkon pimapenle kapatılmış. 4-5 kişi için çok samimi sıcak biryer. İç tarafta verilen müzik fon etkisi yapıyor. Savaşa giriyoruz (evimiz saldırıya uğruyor) savaş esnasında çok hareketli ateşli bir şarkı son sürat gidiyo.(şarkıların ismlerini bilmiyorum) Herkes gaza gelmiş ateşli saldırılar dövüş son sürat ilerliyor. şans bu ya Scythe bir anda 3-5 kişiden yediği darbelerle ölüyor (HP -15 yanlış hatırlamıyorsam) Ve aynı anda slow bir parça çalmaya başlıyor. Birkaç dakkalık şok geçiriyor herkes (Yeminer bile) Herkes ağlamaklı. Scythe "Çldüm abi" diyor. Herşey bitmiş ... İşte budur ortam abicim.
    Valla galiba cafedeki hatun bizi dinliyo ve duruma göre müzik veriyo beyler. Ona yaptıkları için ne kadar teşekkür etsek yeridir. Ve Scythe ye de tabii Very Happy

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 17, 2005 9:43 am Reply with quoteBack to top

Çncelikle bir GM olarak beni en çok etkileyen çevresel faktörlere gelelim...

*Kafe ortamında bangır bangrı çalan müzik
    *Kafe ortamında çevrede sigara içen insanlar
    *Kafe ortamında masada sigara içen insanlar Crying or Very sad
    *Oyun esnasında kendi aralarında muhabbet eden oyuncular
    *Oyun esnasında GM'in kararlarını sorgulayan oyuncular
    *Oyunda sıkılıp ağzını bir karış açarak GM'in suratına esneyen oyuncular
    *Ve son olarak oyunda RP'ye çok pasif katılıp, bütün oyun boyunca sessiz sessiz oturan oyuncular..

şunu belirtmek isterim oyunda bir GM'in amacı oyuncuyu öldürmek değildir ki bir GM için oyuncu öldürmek çok basit bir iştir, bu sebeple oyunlarda beğenmediğiniz noktaları konuşup oyunu yöneten arkadaşınız ile konuşun ki, daha eğlenceli bir RP ortamı böylece sağlansın aranızda, bir GM'in oyun sırasında zaten çok eğlenmesi beklenemez onun asıl eğlencesi oyuncularının eğlendiğini görmektir zaten.. bu sebeple GM'in ilk amacının oyuncuyu eğlendirmek olduğunu bilmeli bütün playerlar Smile

Bu arada haklısın Tevfik, kafeyi en yakın zamanda değiştirmeliyiz.. aklımda var bi yer aslında hala açıksa oraya bakarız...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 23, 2005 3:55 pm Reply with quoteBack to top

Tamam ozaman o aklında olan yere bakalım hala açıksa. Masada sigara içmemeye de bundan sonra dikkat ederim. Zaten günde max. 3 tane içiyorum. Yakında da bırakıcam zaten. Ama oyunda kritik ve stresin full olduğu (ölüm kalım savaşlarında) zamanlarda çok ihtiyacım oluyor.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailAIM AddressYahoo MessengerMSN MessengerICQ Number
    DeS
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 08, 2005 12:02 am Reply with quoteBack to top

İlk oyunumuz ben human ftr bir tane daha human ftr bir human barbarian bir de 16 yaşında genç kız arkadaşımız lorein wizard human.Karakterler çocukluk arkadaşıdırlar yani kardeştirler(oyuncular için de aynısı söylenebilir)
    Oyunun ilerleyen bölümlerinden birinde kağı bekçisi bir ghost'la çıkan anlaşmazlık , wizarddan flaming sphere , ve barbardan rage.Çfkenin etkisine kendini kaptırmış olan Axel yanında fıldır fıldır yanmakta ve hayaleti yaktığı gibi kendisini de yakmakta olan ateş küresinin farkında değildir ve sonunda 16 str'den 9 str'ye düşer ve hayalete grapple yapmak amacıyla içinden atlar ve sudan ve topraktan günlerce uzak kalmış bir gül gibi solarak gözlerimizin önünde can verir.

Oyuna 15 dakika ara verilir ve Axel'in cenazesi hakettiği biçimde onurlandırılarak defnedilir.Defin töreni sırasında diğer ftr'ın oyuncusu göz yaşlarına hakim olamaz ve ağlar...

Bir başka anı;
    Güneş rahibi olan kuzenim Gm'a güneşin saat kaçta doğduğunu sorar ve o sırada yanımızdan yavaş yavaş uzaklaşmakta olan güneş isimli arkadaşımız; 2'yi 20 geçiyo abi , diye cevap verince oyunda 10 dakikalık kahkaha kopması yaşanır :lol:

ulfgar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 13, 2005 2:08 am Reply with quoteBack to top

kardeşlerim napın edin oyun masasına konan atıştırmalıklar arasında çekirdek olmamasına dikkat edin.Vallahi billahi katlediyo oyunu ya

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 14, 2005 1:59 pm Reply with quoteBack to top

Evet yaa böyle oyunu katleden bir sürü malzeme var ve maalesef oyunun oynanması için gerekli olan zarlar bile bazen bu kategoride yer alıyor.
    Mesela DM'in bu zarları alıp kule inşaasına başlaması...
    Bir aralar coca-cola'nın verdiği tengıl mı ne öyle bişey vardı kesinlikle çok zararlı....

Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 14, 2005 2:05 pm Reply with quoteBack to top

DeS wrote:
    Evet yaa böyle oyunu katleden bir sürü malzeme var ve maalesef oyunun oynanması için gerekli olan zarlar bile bazen bu kategoride yer alıyor.
    Mesela DM'in bu zarları alıp kule inşaasına başlaması...
    Bir aralar coca-cola'nın verdiği tengıl mı ne öyle bişey vardı kesinlikle çok zararlı....

ya sen ne diyorsun ya...
    bir kersinde karketerler hazırlanmış her şey tamam..
    ortam süper ...
    5 tane zar takımı atıldı ortaya...
    arkdşa başladı ben bunlarn hepsinde kule yapcam diye..
    yapparsın yapamasın derken öle 1 saat gitmişti..
    sonra benim yeeeetrrr diye bağırışımla ortalık sakinleşmişti..
    dm de ben olduğum için...
    lvl ları 2 şer düşürülürmüştü...
    tasarlan monsterlar ve seneryo aynı kalmıştı ...
    zorlanmışlarıdı...
    Very Happy

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    DeS
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 16, 2005 9:40 pm Reply with quoteBack to top

Abi sen de insafsızmışsın ya...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum