Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1458
    Üye: 1
    Toplam: 1459

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - Barbar zekası
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Barbar zekası View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dwarfgarflin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 07, 2005 5:30 pm Reply with quoteBack to top

Bizde bi gün okuldan çıkıp arkadaşlarda toplanıp masaüstü frp oynamaya gittik.hepimiz level 5 e gelmiş ve 14 gündür oyuna dewvam ediyorduk.DM bizi bi mağraya attı bizinm buçukluk duvarları araştırarak bir gizli kapı buldu.Ardından kapıdan içeri girer girmaz havadan b,ir ejderha üzerimize doğru geliyordu( :!: boyu89m civarnda) bizim mahalo barbarda ben ejdere ok atıcam demez mi biz orADA koptuk.Bidahada oyuna devam etmadik. Mad

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 07, 2005 8:29 pm Reply with quoteBack to top

Barbarların olaylara tepkileri ve hareketleri bazen oyunu çok zevkli hale getrebiliyor..bazen oyuna son noktayı oracıkta koyuyuor....işte bir örnek...

Adı geçen karakterin class ı barbar değil ama....Very Happy

Grubun görev gereği bir bilgiye ihtiyacı vardır...hana girerler..Grupta 3 tane kapı gibi savaşçı vardır..neyse efendim grup bi masaya kurulur muhabbet başlar falan..Daha sonradan beyni ve kası yapısı ters orantılı olan arkadaşımız(cleric/ranger) kalkar ve hancıya doğru ilerler....bardaki tabureye oturur ve derki:

R:Hede Hödö nerde biliyormusun?
    H:(pişkin pişkin)Hayır...
    R:Bak sana 500 altın veririm bu bilgi karşılığında...
    (handa bi sessizlik olur ..herkes ranger a bakar...)
    Party:Neaaa?! ne dion olm sen? 500 altını adam tüm hayatı boyunca çalışsa alamaz...zaten 1500 altınımız var...olmaaaz!
    R:Durun siz..karışmayın işime....Evet hadi öt bakalım....
    H:(500 altın lafını duyunca ağzı sulanan ve iyice aptallaşan hancı parayı almadan konuşmaya başlar)Hede hödö başkanın adamıdır onu bla bla kalesinde bulabilirsiniz...
    R:(sessizce hancıyı süzer...etrafta bir sessizlik...yoksa? Cool )
    H:ee 500 altın?
    R: (sırtındaki two handed ı çıkarır)İşte sana 500 altın!(eşşek kadar kılıçla tosun hancıyı 'carp' die ikiye böler....)
    Party:Hö?! Lan?naptın olm pauahahah....<---Anlaşıldığı üzere grupta az manyak değildir....
    Oyun iptal edilir...dm ranger'ı döver...party hala yerlerdedir...

WOLVERıNE..
    Back to top View user's profileSend private message
    Par-Salian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 18, 2005 12:13 pm Reply with quoteBack to top

Evet abi yaaaa bu barbarlardan çektigimiz nedir bendede bir anı var Dm Fighter . Thief . Barbar grup böyle bir kaleye girecez zarlarında yaver gitmesiyle kalenin on kapısına kadar saklanarak gelmişiz herkes derin bir nefes alır içerdekileri uyandırmadık diye sonra dialog söyledir

D: Evet beyler surların önundesiniz ne yapıyorsunuz
    F: Abi şansa bak görunmeden buraya kadar gelebildik iyi düşünüp birşeyler yapalım
    T: Abi Bir Kanca Atalım Surlara Çyle Sessizce Girelim İceri
    B:Abi ben ön kapıya tekme attım içeriye dalıyorum
    (bunu lafı fırsat bilen dm hemen zar atar ve kapı bangır diye açılır orayı bir anda bütün adamlar kaplar parti olur oyun sonunda barbar oynuyan karakteri linç edilir)
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    twi
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 18, 2005 1:16 pm Reply with quoteBack to top

Bu arkadaşın hiikayesidir telif hakkı SATAN'a aittir.

Lise de 3-4 aylık bir oyunda artık sona gelinmiştir. Cehennem yada benzeri bir yerde artık son adamla kapışılır. Playerlardan 3'ü ölmüş biri bayılmış ayakta Barbar (int:3 8O ) ve büyücü kalmıştır. Barbarımız adamla kapışırken büyücümüz zaten ölmek üzere olan adama son büyüsünü yapmaya başlar.Birkaç turn lük bu büyüye büyücü başlar başlamaz Barbarımız döner ve "Annecim büyü" diyerek büyücüyü keser. Ve üzerinde tepinmeye başlar :!: (belirtmekte yarar var int:3) Birkaç sn lik şoktan sonra Dm in roleplayinden dolayı kutladığı barbarı diğerleri linç eder.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Jan 18, 2005 5:28 pm Reply with quoteBack to top

Eeeeeee barbar bu beyin yok ki Smile Very Happy :lol:

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 18, 2005 7:37 pm Reply with quoteBack to top

selam arkadaşlar yazılanlara baktımda resmen bir aşşalama gördüm barbar ırkına yapılan bu saldırıyı resmen kınıyorum. Birincisi stantart şekilde oluşturulan karakter kağıtlarında barbar karakterini oluşturan arkadaşta bir sorun vardır. Yoksa barbar aklı deyipte böyle bir topik açmak bence saçma gelsede barbarları böyle standartlaştırdığınız için oyunun kurallarını ya bilmiyorsunuz yada öyle laf olsun diye konuşuyorsunuz...
    FalcoN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 18, 2005 8:00 pm Reply with quoteBack to top

Esen'e katılıyorum..

Benim konu hakkındaki fikirlerime gelince.. dwarfgarflin, Merien, Par-Salian, twi ve sylvos.. Bittiniz siz bittiniz Very Happy Demek barbarlara resmen aptal diyorsunuz haa.. Hangisi aptalmış Conan mı? Kull mu? .. Power Attack'i veya Rage'i daha mükemmel kullanan bir savaşçı karakter söylebilirmisiniz bana.. Zannetmiyorum.. Neyse sizi oyunlarıma beklerim.. Karşınıza lvl 20 bir barbar çıkartayımda salak mı yoksa akıllı mı o zaman konuşalım Very Happy tabi karakterinizin konuşmaya hali vakti kalırsa Very Happy

PostPosted: Tue Jan 18, 2005 8:07 pm Reply with quoteBack to top

Kentaky nin eline düştünüz yandınız derim Smile .
    Valla barbar dengesizdir barbar güçlüdür barbar bacstab yemez... daha bissürü özellik var ama birşeyde kuşku götürmez.
    O da barbarın yavaş düşündüğüdür Very Happy .

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Par-Salian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 19, 2005 8:04 am Reply with quoteBack to top

Abicim tamam barbar keser doğrar güçlüdür ama bir konu daha varki o baltayı kaldırıp indirene kadar ben onun yanından otuz kere kaçarım bu arada level 20 barbar diyorsun bende kendimi level 10 assasin 5 rogue 5 shadow dancer olarak görüyorum amma karıştırdım be üfff Dil ??:???
    Par-Salian
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 19, 2005 8:15 am Reply with quoteBack to top

Bu arada eldarin kesinlikle katılıyorum o nerde ne yapacağını kestirene kadar zzzp şşşt kıtırt corrrt :? aaaa ölmüş bak barbar ama tabi rage çektikten sonra beni kimse onun yanında bulamaz oda ayrı bir konu
    twi
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 19, 2005 3:15 pm Reply with quoteBack to top

Barbarlar genelde kaslarına çalıştıkları için zekaları düşük olduğu aşikar. Barbar deyince benim aklıma açıkçası aptal bir karakter geliyor. Artı büyüye olan nefretleride belli. Benim fikrime göre elfin kulakları ukalalığı, cücenin boyu tartışıldığı gibi barbarında zekası tartışılabilir. Topic ne derece doğrudur bilemem ama bu başlık altında yazılan yazılar olan olaylardır ve yazılmasının hiç bir sakıncası yoktur.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 19, 2005 4:26 pm Reply with quoteBack to top

İlk mesajımda olaya espriyle yaklaşmama rağmen adının mesajımda geçmesi bir arkadaşımızın pek hoşuna gitmemiş sanırım. O halde olaya daha ciddi yaklaşalım..

Barbarlar kesinlikle aptal değildir. Bunu bir kere bilin. Haa barbar karakteri canlandıran kişi aptalsa onu bilemem. Barbarların akıl yönünden söylenmesi gereken bir şey varsa o da sadece birer kıvrak zekaya sahip olmadıklarıdır. Bu sakın aptal olmakla karıştırılmasın! Yanlızca olayları biraz geç kavrıyorlar o kadar.

Bunu da bir kenara not edin; İyi bir savaşçı aptal olamaz... Barbarlar iyi savaşçılardır... O halde barbarlar aptal değildir... Cool

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 19, 2005 6:00 pm Reply with quoteBack to top

KenTaky wrote:
    Power Attack'i veya Rage'i daha mükemmel kullanan bir savaşçı karakter söylebilirmisiniz bana..

Power Attack ya da Rage kullanmak demek o karakterin akıllı olduğunu mu gösteriyor Kentaky Dil Very Happy Zuhahahaha neyse öğrenmiş oldum.

Ama şurası var ki ben bir ırka aptal diyip onu böylece niteleme taraftarı değilim. Tamam aptal bir ırk olabilir barbarlar ama içlerinde kesinlikle sizi cebinden çıkartacak bir zekâya mensup üyeleride çıkacaktır. Çzellikle benim gibi oyuncular farklılığı severler. Ben bir kadın oynatadan bir erkeğim, bir ork oynatan ve buna onur aşılayan bir adamım, bir cüce oynatan ve madenciliği sevmeyen bir kişiyim pekiyi neden gidip bir barbara zekânın en babasını verip onu bir profesör yapmayayım?

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 19, 2005 6:02 pm Reply with quoteBack to top

KenTaky wrote:

Bunu da bir kenara not edin; İyi bir savaşçı aptal olamaz... Barbarlar iyi savaşçılardır... O halde barbarlar aptal değildir... Cool

Bunu sonradan ekleme ihtiyacı duydum kusura bakmayın:

Barbarlar zekâları ile değil kasları ile savaşırlar. Very Happy

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    FalcoN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 19, 2005 6:16 pm Reply with quoteBack to top

şimdi Gorath birincisi Power attack ve rage attack kullanmak derken o karakterin akıllı olduğunu değil, bu featleri iyi kullandığını belirtmek istedim.

İkinci mesajın ise beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattı dostum Very Happy Demek barbarlar zekalarını kullanarak değil de kaslarını kullanarak savaşırlar öylemi... İnan bana düşündüğün gibi değil. Hiç bir savaşçı aklını kullanmadan, körükörüne kas gücünü kullanarak savaşmaz. Ama şöyle deseydin sana hak verirdim; "Barbar karakterler zekadan çok kas gücünü kullanarak savaşırlar" evet bu doğru olurdu..

Savaş her ne kadar güç unsuruna bağlı gibi görünsede background'da gücü fişekleyen zeka unsuru yatmaktadır.. Wink Smile

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum