Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 38
    Dün: 35
    Toplam: 90402

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2087
    Üye: 0
    Toplam: 2087

FrpWorld.Com :: View topic - Her insanın gönlünde bir gün dm olmak yatar
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Her insanın gönlünde bir gün dm olmak yatar View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    necroyunus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 26, 2004 8:04 pm Reply with quoteBack to top

Ya beyler sizce bu doğrumu yani bırakın dm olmak yatması gönlümde dm olmak çık sıkıcı geliyo bana
    Bizim burdaki arkadaşlara frp dersi veriyoz 2 gündür ben oynattığım zaman nası canım sıkılıyo ya
    Diceniz çaylak oldukları için öyle geliyodur amöa İstanbuldaykende çok sıkılırdım
    Yani sizin hiç içinizde (çok fazla dmlik yapmamış olanlar için soruyorum)
    "Yahu ben şöyle tecrübeleniyim de iyi bir dm olıyım kelimeler azımdan ırmak gibi aksın" gibi düşünceleriniz var mı?
    Bu lafı bir yerde okudum (eksisozluk) ve bana saçma geldi ama sizin de fikirlerinizi duymak istiyorum.
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Slach
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Nov 27, 2004 11:49 am Reply with quoteBack to top

DM olamk güzel adamlar zorlaniyorsa .bölümler öyle kolay kolay geçilince çok zevksiz oluyo. birde adamlarin çok güçlü olamsi var adam bi vurusta karsindakini almasi var adam diplomasi ile çozmek yerine toptan çözüyyo :twisted: .oyunu oynamak orda yasamk çok daha güzel birsey
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    fingolfin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Nov 27, 2004 5:02 pm Reply with quoteBack to top

DM'liğin zevkli olacağına inanıyorum. Bir şey 'yaratma' olgusu var mesela. şu an ilk DM'lik tecrübem için senaryo üzerinde çalışmaktayım ve acaip heyecanlıyım açıkçası Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    Dilbao
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Sat Nov 27, 2004 6:22 pm Reply with quoteBack to top

Herkesin DM olmaya çabalaması, DM olması gerekmez. DM olmaya katlanan ve bunu kıvıran kişinin DM olması yeterlidir ve olması gerekendir.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Nov 28, 2004 4:51 pm Reply with quoteBack to top

Oyun oynamayı özledim, Dmlik yapmak zevkli ama bir yere kadar Sad

SamWhiil
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 28, 2004 5:54 pm Reply with quoteBack to top

ilk önceleri dm lerin işini sadece sadistlikten (sam mızraklardan birisi krıtik bir saldırı ve tam kalbine saplandı 2 saniye içinde cansız bedenin dostlarının ayaklarının önüne düşüyor) ibaret gördüğüm için ben olmayı hiç düşünmüyordum ama bunun zorluklarını bir dm senaryo hazırlarken gördüm ve o an dedim ki onlar sadist değil mazoşist...
    aslında bu işten zevk aldıklarını felan söylüyorlar ama ben asla bu işe kalkışacağımı zannetmiyorum dostlar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 28, 2004 7:58 pm Reply with quoteBack to top

Raistlin wrote:
    Oyun oynamayı özledim, Dmlik yapmak zevkli ama bir yere kadar Sad

aynen katılıyorum... 3,5 yıl aradan sonra tekrar oyuncu olarak bir oyuna katıldım... "karşı tarafta olmak" güzel birşey... :lol:

DM-Screen'in arkasında olmak da güzel (gerçi yer dar olunca biraz engelliyor Confused ) ama ara sıra insan oyuncu olarak da oynamak istiyor... :lol:

Olaylara yön vermek kahramanların başına gelecek iyi/kötü olayları şekillendirmek güzel ama masanın diğer tarafında, kalabalığın içinde olup, başına nelerin geleceğini merak etmek :? de güzel... :lol:

Oren_Dautry
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 28, 2004 11:11 pm Reply with quoteBack to top

arkdaşlar 8 senedir dm im daha oynayabildiğim tam senaryo
    yok
    dmlikten istifa edicem
    artık
    yeteeeeeeeeeeeerr

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 28, 2004 11:40 pm Reply with quoteBack to top

DM lik zamanla oluşan bir yetenek değildir. Doğuştan gelir Dil şaka bir yana da Dm olmak yani sözcüklerin ağızda arka arkaya dizilişi insan için bir lütuftur diye düşünüyorum. DM adamın ufku geniştir, zeki ve çalışkandır Smile Okumayı sever. Okuyanı da sever Smile DM lik statüsü her insanda olmaz. Bu sadece seçilmişlere verilir Smile ve seçilmişler bunun farkındadır. DM ler için bu kadar yeterli Smile İyi oyuncu olmak ta en az DM olmak kadar önemlidir kanımca. İyi bir oyuncu, doğuştan DM olan kişinin kendisinde zaten var olan yeteneği geliştirmesini sağlar.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 9:47 am Reply with quoteBack to top

KenTaky wrote:
    DM lik zamanla oluşan bir yetenek değildir. Doğuştan gelir Dil şaka bir yana da Dm olmak yani sözcüklerin ağızda arka arkaya dizilişi insan için bir lütuftur diye düşünüyorum. DM adamın ufku geniştir, zeki ve çalışkandır Smile Okumayı sever. Okuyanı da sever Smile DM lik statüsü her insanda olmaz. Bu sadece seçilmişlere verilir Smile ve seçilmişler bunun farkındadır. DM ler için bu kadar yeterli Smile İyi oyuncu olmak ta en az DM olmak kadar önemlidir kanımca. İyi bir oyuncu, doğuştan DM olan kişinin kendisinde zaten var olan yeteneği geliştirmesini sağlar.

Nıha hatta dmler bir çağrı üzerine dmlik yeteneğinin kendine verildiğini öğrenirler Smile
    Ben ne zaman dmlik yapsam doğaçlama yapıyorum ve doğaçlama yaptığım içinde hep heyecenlı sahneler koyuyorum oyuncular hep "böhühühü" derken hemen akabinde "ehehehe" demeye başlıyolar önce korkutup sonra sevindirmeyi seviyom ya kıyamam ben oyunculara hanimiş bidibidibidibidi
    Aksiyonu çok seviyorum galiba böyle oyuncuların oturup düşünceği yerler yerine hep "hurra oraya koşarken şura çöktü ordan o çıktı hop size yardıma geldi ohop buda belirdi karşıdan 50 kişi geliyo siz yaklaşmadan onlar indirmeniz lazım" hep bi adrenalin yani
    Sanırım çok Salvatore okumuşum hemen dünya klasiklerine bir dönüş yapıyım... Very Happy
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 11:16 am Reply with quoteBack to top

oren ve yeminere seseleniyorum burdan gelinde ben size oyun oynatıyım Very Happy nihahah elimde cekersiniz Very Happy
    lord larım saygı duyarım ama beni dm seçin hayatınızın oyununu oynayın ama karışmak yok su şöel olcak bu böle olcak yok
    bir gün buluşalım oynıyalım tabi yeminer ya sen ankaraya gelcen yada biz istanbula geşcez orenle

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Skylancer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 29, 2004 12:05 pm Reply with quoteBack to top

genelde dm gruptaki en uyumlu, en sakin çocuğun üstüne kalır, ha tabi bununla birlikte kişinin yaratıcı gücü, hikaye anlatım yeteneğide grup elemanlarının onu dm seçmesi yönünde önemli faktörlerdir. DM olmak eğlenceli, ego tatmin edici, orgazma ulaştırıcıdır, evet...fakat oyuncuların asla ve kat'a o an yapılması gerekeni yahut sizin yapabileceklerini düşündüğünüz 999 farklı şeyi değilde en yapılmaması gereken, en absürd 1000. şeyi yapması, her daim sizi ve kuralları abuse etme girişimleri gibi faktörler de bu işi burnunuzdan fitil fitil getirir şerefsizim Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 02, 2004 5:20 pm Reply with quoteBack to top

Skylancer wrote:
    genelde dm gruptaki en uyumlu, en sakin çocuğun üstüne kalır, ha tabi bununla birlikte kişinin yaratıcı gücü, hikaye anlatım yeteneğide grup elemanlarının onu dm seçmesi yönünde önemli faktörlerdir. DM olmak eğlenceli, ego tatmin edici, orgazma ulaştırıcıdır, evet...fakat oyuncuların asla ve kat'a o an yapılması gerekeni yahut sizin yapabileceklerini düşündüğünüz 999 farklı şeyi değilde en yapılmaması gereken, en absürd 1000. şeyi yapması, her daim sizi ve kuralları abuse etme girişimleri gibi faktörler de bu işi burnunuzdan fitil fitil getirir şerefsizim Smile

Smile o en abzürd şeyin yapılması bizim oyunlarımızda çok oluyo nedense Smile
    Bir arkadaşımızı dm die adını çıkardık adam oyun bile oynayamadı zavallı :twisted:
    Neyse çaktırmadan devamm
    Lean-The-Bard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 14, 2004 2:36 am Reply with quoteBack to top

açıkçası dmin özlem duyacağı durum oyun içinde yaşayamadığı ve oyuncuların bol bol yaşadığı o meraklanma durumudur.. güzel ayarlamalarla ''acaba oyuncular burda ne yapacaklar?'' gibi meraklara dm'in kendisini sevk etmesi mümkün oluyor bazen. Bu eksikliğe bir de birçok şeyin dm den beklenmesi eklenince bazen çekilmez de olabiliyor. Dm nasıl hazırlanıyorsa oyuncu da hazırlanmalı karakterinin özelliklerini gözden geçirip seçimlerini hayal etmeli, oyunu dm için de eğlenceli kılmalıdır bana kalırsa...
    Back to top View user's profileSend private message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Dec 14, 2004 9:24 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar oyunculuk kesinlikle bence daha zevkli.. Gerçi DM olmadım. Ama hayal ettiğim DM lik herşeyi bilebilmek tüm heyecanı yok ediyor. Oyuncu olduğun zaman sayılara takmadan gerçekten olayın içinde yaşayabiliyorsun. Dm lik se biraz filmin arkasındaki sahne dekorlarını görmek gibi.

Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum