Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: yqiqufa
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 890
    Ãœye: 2
    Toplam: 892

Şu An Bağlı:
    01 : ofine
    02 : yqiqufa

FrpWorld.Com :: View topic - aha kötü dm kötü oyuncu
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

aha kötü dm kötü oyuncu View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    oldun
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 20, 2005 12:28 pm Reply with quoteBack to top

abim annattıydı tanımadığı bir grup insanla oynamış aşşadaki oyunu

dm: şimdi bir ovada ilerliyorsunuz ilerde dagın yamacında bahçeli büyük bir ev var
    oyuncu1:yanından geçip gidelim
    dm:olmaz daglar çok dik
    oyuncu2:diğer taraftan geçelim
    dm:o taraftada jungle var geçit vermiyo
    oyuncu1:iyi girelim bari
    (kötü dm)

-----------------------------------------------------

kender player:abi çok korktum ya(yorumu size kalmış)

--------------------------------------------------------------------

dm:kaçın abi üç yüz tane tane orc geliyo
    oyuncu:kaçalım o zaman biz
    denir ve oyun bu playerlarla ve dmle gitmez denir ve kaçılır
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Sylvius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 8:44 am Reply with quoteBack to top

o da bişey mi bizim bi dm vardı "sercan kulakların cınlasın" adam dungeons and dragons u sadece dungeon da gecen bişey zannediyodu. bizi dungeondan dungeona dragondan dragona sallıyodu. biraz aşmıstım o zamanlar ucan bi halım var buyucuyum diğer arkadaslar yuruyor ben yukardan etrafı kolacan ediyorum. dungeon gibi bişey gorursem donup kacıcam. DM bize dondu "--abi bi delik acılıyo ayagınızın altında ve dungeon girişi oldugunu anladıgınız bi delige dusuyonuz."

playerlar=??????

ben= abi ben ucuyorum hatırlarsan

DM= ha sende arkadaslarının dusmesine goz yummayıp dalıyon dungeona tam arkandan delik kapanıyo.

Playerlar=yuhhhhh abi ben bırakıyom....

TAMAMEN GERÇEKTİR YALANIM VARSA Bİ DAHA MAGE OYNATMAK NASİP OLMASIN...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    liarlord
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 5:39 pm Reply with quoteBack to top

bi arkadaşla orta dünya (ank.da bi cafe bilen biliodr zati) diğer bi arkadaşı beklioduk canımız sıkılıdı hadi dedim bana frp oynat. adam hikaye konusunda gayet başarılı bişey buldu. ben yaşlı bi elf okçuyum ...

en sonunda bnm gıcık kararlarıma dayanamayan bu cins ark. ın oytunu bitiriş sözü...

- yolda yürürken bi adamın pelerinine bastın adam sana laf etti sen de ona laf ettin en son bi ıslık çaldı 100 tane assassin gelip üzerinde anatomik inceleme yaptı, öldün...
    Back to top View user's profileSend private message
    green_eye_of_devil
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 10:42 am Reply with quoteBack to top

Oldun böle bir olayın neresi kötü allah rızası için adam oraya girmelerini istiyor belki senaryosunu oraya göre ayarlamıştır.

Kötü Dm'mi arıyorsunuz buyur.

Dm:Karşınızda 2 yol var bir oramana bir vadiye gider.

Player'lar:Hmm orman tehlikeli biz vadiden geçicez

Dm:Hmm demek öyle pekala yolda gitmeye başladınız birden "piyano" düştü ve hepiniz öldünüz.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 2:01 pm Reply with quoteBack to top

Böyle iq'su ayakkabı numaramı geçmeyen adamlarla arkadaşlık ettiğiniz için hepinizi kınıyorum... Dil Mr.Green Sizde kabahat bu adamlarla *diyalog kuruyosunuz*

barthen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 11, 2005 4:51 pm Reply with quoteBack to top

bu dm ne böyle ya??oyunculara özgürlük tanımamışki bu.resmen kendi istediğini yaptırmış.ayrıca korkan kender ise ayrı bü konu
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Meldrana
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 06, 2005 6:40 pm Reply with quoteBack to top

[quote]bu dm ne böyle ya??oyunculara özgürlük tanımamışki bu.resmen kendi istediğini yaptırmış.ayrıca korkan kender ise ayrı bü konu
    Quote:

Katılıyorum..Valla bence bıraksaydınız kendi kendine oynasaydı.."Çok Amaçlı DM" olarak da frp tarihine geçmiş olurdu böylece.. Mr.Green
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Linthar Uss Ssivah
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 6:59 pm Reply with quoteBack to top

Alın size kötü oyun:

(oynucular kötü)( ben oyuncuyum[Bard])

DM: karşınıza bi Zombi çıktı
    Fighter:dalıyorum(zarlar: d20'de 1-1)
    DM:Wizard'ı bayılttın
    Ranger: Ok atıcam (zarlar: 1-3)
    DM: Fighter'ı vurdun.
    Bard: silahları atıp müzik çalcam.
    DM: olmaz silahlar asitle eline yapıştı.
    Rogue: vurucam. (Zarlar: 20-16)
    DM: Zmbiye esaslı bir tokat attın ve öldü.
    Gwindor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 9:57 pm Reply with quoteBack to top

Kötü oyun adayı:
    Kahramanlarımızın kaldığı evin önünde bir adam öldürülür. Bunu farkettikleri halde adamın cesedini ortada bırakıp evlerine geri dönerler. Ardından sonraki sabah guardların gelip kapıyı kırarcasına çalmasının ardından guardlarla savaşırlar (neden yani?) ardından 2sini öldürüp birinin kaçmasını sağladıktan sonra şehirden uluorta ellerinde kanlı kılıçlarla kaçmaya çalışınca guardların öldürüşündende haberi olan şehir halkı ve ardından yetişen başka guardlar tarafından linç edilirler.
    (Dmde kötüydü biras tabi..)
    Dil
    yolgezer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 10:16 pm Reply with quoteBack to top

Ayni oyunu oynadim.Ben yandaki evde idim.3 kere satsam mi arklari dedim.sonra arkadan guardlara daldim.Biri kacti.biz pesinden.Halk bize engel oldu.Bi barbar(Kuraltanimaz iyi 8O 8O ) koyluleri bicip yol acti(rage).en son ben duvarlarin arkasina saklanmistim :lol: .

What ails you my friend(Peppin the healer)
    Hi, What Can I do for you?(Rahmetli Griswold The Blacksmith)
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 10:06 am Reply with quoteBack to top

Siz bunlara kötü DM mi diyorsunuz?? En azından sizi girmenizi istediği yere hemen sokmuş, eziyet etmemiş. İşte kötü DM:

Chapter I: Kayıp Pantolon
    Bir nehirden karşıya geçmemiz gerekiyor, sebebi zaten ayrı bir hikaye. Arkadaş derinliği iple ölçmeye çalışırken suya düştü (paladin), ben onu kurtardım (büyücü) ama bizim ders almamızı isteyen DM arkadaşın pantolonunun suya düştüğünü söyledi.. (Sadece bununla kalsa iyi, zavallı adam pantolonsuz kaldığı için -2 str, -2 con gibi bir penaltı aldı)

Chapter II: Geçilmez Dağ
    Biz bu olaydan sonra nehirden geçmekten vazgeçip köprü falan aramaya başladık. DM bize nehrin bir mağaraya girdiğini söyledi. Bizim de sütten ağzımız yandığı için girmeyelim dedik. Mağaranın üzerinden tırmanalım dedik. Günlerce tırmandık ve orasının yere inmediğini, sonsuza kadar uzandığını söyledi. (nasıl oluyor?) (ben de anlamadım) Bu yolculukta da yemeğimiz bittiği için gördüğümüz çam ağaçlarının kozalaklarını yedik. Her kozalak için fort attık, tutturamayan hasta oldu. Mağaraya girdik çaresizce. Nehrin kenarından giden bir yolu takip ettik sonunda nehir sığlaştı, karşıya geçtik ve geri döndük. Böylece nehri geçmiş olduk. Geçmiş olsun..

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 1:25 pm Reply with quoteBack to top

Benim de çok efsane bi railroad(*1) olayım olmuştu. Yine ben bunlar kadar mantıksız yapmadım ama, sonuçta railroad railroaddır.

Oyuna yeni başladık, ben de hazırlanmışım ama tek macera hazırlamışım öküz gibi. başka hazırlığım olmadığından da oyuncular farklı bir şey yapmaya kalktığında (o zamanlar deneyimsizdim de Smile) beceremiyordum. Onlar da iki dakka hoşgörü göstereyim demediler. Neyse;

İki muhafız olarak başladılar. Bulundukları kasabanın yanında bir kale inşaatı filan vardı. Yardım isteyen çığlıklar duyduklarında koşup yaşlı kadını ninjatorik acayip assasinimsi adamlardan kurtardılar. Adamlar (o zaman takla yeteneğini yeni öğrenmiş olan benim gazımdan dolayı) taklalar atıp bıçaklar fırlatıyor, duvardan muvardan hopluyolar, zıplıyolar filan... Zor zahmet kadını kurtardıktan sonra kadın bu adamların kalenin yapımına büyük bağış yaptığı için kendisini öldürmeye geldiklerini, kalenin yapımını sabote etmek isteyen bu adamları durdururlarsa ödül vereceğini söyledi (kendisi güya zengin bir duldu. Niye kaleyle ilgileniyosa manyak...)

Oyuncular olur olur diye kadını geçiştirdikten sonra ninjatorik adamlardan tırsıp kaleye gitmediler. Gidip kasabanın çarşısında geziyorlar, annelerinin yanına gidip yemek yiyorlar filan ama kaleye gitmemeye kesin kararlılar. Çnce asıldıkları hatunlar "gelin kalede içelim bişiler, manzarası güzelmiş" diyerek kandırmaya çalıştı, olmadı. Halktan konuştukları bir kaç önermede bulundu, yine yemediler. En son uyumaya barakalara gittiklerinde gece öldürülmelerine ramak kaldı uykuda, kurtuldular ama bu sefer sekiz katı korktular. Derken askerlerden biri, "benim gece nöbetim kaledeydi, siz de izindeymişsiniz, annem hastaymış yerime bakar mısınız?" diyerek, iki kişiye tek kişilik nöbeti (niyeyse?) verdi. Asker olduklarından mecbur kabul ettiler, gittiklerinde yine ninjatorik adamların karanlıktan attıkları acayip asitler, ateşler vs. ile zor durumda kaldıktan sonra oyunu bıraktılar Very Happy

Hâlâ "ninjatorik adamlar" geyiği döner biraraya geldiğimizde. Bu oyundan sonra yine oyunculara oranla daha karizmatik ve atraksiyonlu adamlar üç beş ortaya çıktıktan sonra şikayetlere dayanamayıp ortadan kaldırdım, oyunlar daha eğlenceli oldu Very Happy

Saygılarımla...

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 11:18 am Reply with quoteBack to top

Hmm evet linear senaryolar hakikaten ızdıraptır... Benim de şöyle bir anım olmuştu...

FRP'yi ilk öğrendiğim yıldı, yaz tatilinde yazlıktaydım ve sonsuz zamanım vardı...

DM'imiz yemeden içmeden bir hafta boyunca mükemmel bir oyun hazırladığını söyleyerek bizi gaza getiriyordu.

En sonunda oyuna başladığımızda adamın "Diablo" gibi bir oyun hazırladığının farkına vardık... Dungeon'da 10 kat aşağıya indiğimizde bile daha hala goblinler çıkıp duruyordu... (Diablo çıkmamıştı o zamanlar ama...)

Neyse sonunda dayanamayıp sorduk adama... Abi zindanın yeri nasıl bir şey?

DM: Zindan toprağın altına kazılmış.. yer toprak.

Oyuncu: Kazıyoruz abi... (Adam paranoyak olduğu için town dan kazma kürek de satın almıştı... )

DM: (Bozularak) Bir alt kata indiniz abi.

Oyuncu: Kazıyorum.

DM:(Biraz sinirli...) Bir alt kata indiniz.

... aradan 20 dakika geçer, artık saymadığımız kadar çok kat hızlı hızlı geçilmiştir. Diyalog DM ile oyuncu arasında inatlaşmaya dayanır ve şöyle bir hal alır...

O: Kazıyorum. DM: Bir alt kata iniyorsun. O: Kazıyorum. DM: Bir alt kata iniyorsun. O: Kazıyorum. DM: Bir alt kata iniyorsun.

O: Bir alt kat çıkmayıncaya kadar kazıyorum.
    DM: Karşına şöyle bir yaratık çıktı. (Çzelliklerini kapatarak Tarasq'ın 2E MM deki resmini gösterir. O zamanlar hepimiz o yaratığı ilk kez görüyoruzdur. DM o kitaba bakmamızı yasaklamıştır çünkü.)

Oyuncu saldırır, DM zar atar... Oyuncu DM'in sürekli zar atmasından sıkılır ve abi benim 22hp'im var zaten artık zar atmasan da olur diyerekten oyunu bırakır.

Daha sonradan bizler yaratığın özelliklerini okuyup nasıl olup da oraya sığabildiğini düşünüp dururuz.

Kısacası benim bir desturum var. O da olabildiğince DM Friendly oynamaktır. Her DM'in yeteneği ve kurgu kabiliyeti farklı. Bu yukarıda bahsettiğim olayda DM çok üzülmüştü çünkü günlerce Dungeon tasarlamıştı ve gerçekten de bir sürü kat yapmıştı ama biz 10. katta doğal olarak oyundan sıkılmıştık.

Eğer DM hevesliyse ve gerçekten ortaya bir emek koyduysa bazen biraz DM'e de destek çıkmakta fayda var. Sonuç olarak biraz uysal olarak çok başarısız bir kurguya sahip bir oyunu bile zevkli hale getirebilirsiniz. Yok eğer hiç çekemiyorsanız o zaman da oyundan çıkarsınız olur biter....

Bazı oyuncular oyunun amacını unutup DM'in iyi kapatmadığı delikleri bulup codebreaker'lık yapmaya çalışırlar, oyunun plotundaki olaylara hiç bulaşmadan illa özgür olacak diye apalakasız şeyler yapar ve bir anlamda DM'i yoklar...

Ama yukarıda anlatılanlar gerçekten çok bariz acemice oyun yönetimler olmuş.

DM aşağılanırcasına oyunu eline verildiğinde açıkcası hep yüreğim parçalanıyor...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jan 15, 2007 12:03 pm Reply with quoteBack to top

Bir keresinde düello yaptıracaktım iki arkadaşa(bu sitedenler). İkisi de gayet yüksek level o yüzden bende saçma bir arena olmasın dedim, hikayeli mikayeli değişik egzotik olsun dedim. Biraz da gıcığımdır Yugolothlar esir alsın diye düşündüm. ÇYle kocaman 30 katlı bir arenaya geldiler etrafta türlü türlü yugoloth var. Bizimkiler bir iki turn birbirlerine atak yaptılar sonra bi tanesi coştu arenanın en üstüne uçtu büyüyle. (gıcığım demiştim dimi) bi güzel indirdiler bunu aşağı, noluyo demeye varmadan bu seferde seyircilere daldı bu, birsürü ok yedi tabi doğal olarak. Ben de diğer elemanın tarafını tutmaya başladım. Baktı bu baya hasar yedi ben oynamıyom erteleyelim dedi, ben de eywallah istediğin gibi olsun dedim gıcık üzerine gıcık bir oyundan kurtuldum.

Halbuki arenayı egzotik yapmıştım, zaman ayarlı tuzaklar falan vardı, environment effects falan vardı, hiçbişi yapmaya fırsat bırakmadılar. Ben de böyle yaptım. Siz yapmayın...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 11:44 am Reply with quoteBack to top

Quote:

o da bişey mi bizim bi dm vardı "sercan kulakların cınlasın" adam dungeons and dragons u sadece dungeon da gecen bişey zannediyodu. bizi dungeondan dungeona dragondan dragona sallıyodu. biraz aşmıstım o zamanlar ucan bi halım var buyucuyum diğer arkadaslar yuruyor ben yukardan etrafı kolacan ediyorum. dungeon gibi bişey gorursem donup kacıcam. DM bize dondu "--abi bi delik acılıyo ayagınızın altında ve dungeon girişi oldugunu anladıgınız bi delige dusuyonuz."

playerlar=??????

ben= abi ben ucuyorum hatırlarsan

DM= ha sende arkadaslarının dusmesine goz yummayıp dalıyon dungeona tam arkandan delik kapanıyo.

Playerlar=yuhhhhh abi ben bırakıyom....

TAMAMEN GERÇEKTİR YALANIM VARSA Bİ DAHA MAGE OYNATMAK NASİP OLMASIN...

yalan diyenmi var böyle zırtapoz DM'lere çok rastladık biz, normaldir yani

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum