Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: Gregory51S
    Bugün: 18
    Dün: 35
    Toplam: 90382

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1244
    Ãœye: 1
    Toplam: 1245

Şu An Bağlı:
    01 : mitinaef0iy

FrpWorld.Com :: View topic - Bire Bir Dövüş Teknikleri
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bire Bir Dövüş Teknikleri View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    BrokenBlade
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 8:17 am Reply with quoteBack to top

Bir savaşçı olarak bire bir dövüş tekniği olarak neyi kullanmak hoşunuza gider?

Teke tek bir düelloda olduğuzu düşünün.Karşınızdakiyle güçleriniz hemen hemen eşit,yani taktiksel bilgisi daha yüksek düzeyde olan savaşçı kazanacak.Hadi bakalım.

Ben Karmic Strike adlı marifeti(feat veya) etkili bulmuşumdur.Savaşçılara karşı silahsız bırakma (Disarm)'da etkili olabiliyor.(Tabi İmp.Disarm marifetini almışsanız. Mr.Green )
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteAIM AddressYahoo MessengerMSN Messenger
    Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 11:17 am Reply with quoteBack to top

Uygulanabilecek birçok yöntem vardır:
    1) Sunder: Savaş başlamadan önce rakibinizin alacağı okkalı bir hasar yeterince faydalı olur size.
    2) Grapple: Baktın düşman iyi savaşıyor, dal üstüne kim galip gelirse Smile .
    3) Dirty Fighting: Silahın mı düştü? Al eline yerden çamur, taş ne bulursan gir adama Smile .
    4) Charge: Kap silahı iki elle. Biraz gerile ve adamın üzerine bin.

Bunlar sadece birkaçı. daha bir çok yöntem vardır. Ama teke tek dövüşte en iyi olmak istiyorsanız, Duelist seçmenizi tavsiye ederim. Gerçekten iyi bir class...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 28, 2005 1:53 pm Reply with quoteBack to top

Hem yakından hemde uzaktan vurabilen silahlar hoşuma gider. Adamdan sürekli olarak uzaklaşarak reach olayını kullanırsın. Adamı bir single hareket yapmak zorunuda bırakırsın bununda yanında her seferinde reach silah sayesinde attack of opportinuty yaparsın. Senide tek saldırıya bırakır ama toplamda sen 2 saldırı yaparken o 1 saldırı yapar. Güçlerimiz eşitse büyük bir avantaj.

Sunder çok güzekl bir olaydır. Karşındakine ilk saldırıyı yapıpta silahsız bırakırsan sonra zaten hiç bir şansı kalmayacaktır. Yumruklarıylamı dalacakmı bana. Gülerim.

Bu arada yukarıda yazdığım iki saldırıda karmic strike'ı hikaye yapıyor. O pek kullanışlı bir feat olmuyor buna göre.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 7:48 pm Reply with quoteBack to top

Düellolarda genellikle iki taraf da riske girmek istemez ve doğrudan saldırı yapmaz, sadece birbirlerinin silahlarına hafif saldırılar yaparlar. Silahı düşen taraf zaten karşısındakinin insafına kalır, tabi onurluysa.. (bkz. Truva)

Ama DnD gibi powerplay bir oyunda işler bu şekilde yürümez, iki taraf savunmaya bile geçmez, boğaz boğaza mücadele ederler. Bu yüzden yorumumu DnD'ye göre yapayım...

Yine aynı şekilde karşınızdakinin silahını düşürmeniz çok iyi olur, sonra da kendisini düşürün. Ayağa kalkana kadar kolunu, bacağını sakatlayın. Kalkabilirse bi daha düşürün. Karşınızdakinin gücünü bilemezsiniz, hatta bilmemeniz aslında daha hayırlıdır, bu yüzden hamle yapmasına izin vermeyin. Düşürün, sarılın, kaçın, bir şeyler yapın işte. Keşişlerin sakatlayıcı özellikleri de hiç fena değil. Bir keşiş bulun öğrenin.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 11:30 pm Reply with quoteBack to top

zehir kullanırdım...
    Back to top View user's profileSend private message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 11:40 pm Reply with quoteBack to top

Adisin abi ne diyim. Dil

Birde reach ve sunder dışında kullanılabilecek taktik benim boyutlarıma göre bir yer bulmak oludu. Adam benim peşimden gelecekse ve ben küçük yapıdaysam onu daha dar bir alana çekerdim, büyük yapıda isem daha geniş bir alanda savaşmak isterdim.

Ayrıca tepesine bir şey düşürme şansım olursa, mesela kolonu yıkarak çatıyı indirme gibi çekinmem yaparım.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 10:57 am Reply with quoteBack to top

Shevarash wrote:
    zehir kullanırdım...

Nasıl kullanırdın? Herhalde zehirli bir elma atıp yemesini beklemezsin.. Dil
    Zehirli silah falan de de anlayalım. Smile

Darkgnome wrote:
    Ayrıca tepesine bir şey düşürme şansım olursa, mesela kolonu yıkarak çatıyı indirme gibi çekinmem yaparım.

Abi intihar etmek istiyorsan sen bilirsin, hadi avize falan düşür de tavanı yıkmak biraz fazla değil mi? Smile

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    nzl
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 30, 2005 6:08 pm Reply with quoteBack to top

Ben teknik meknik bilmiyorum direk iki elimle kılıcı sıkıca tutup adamın üstüne binerdim Very Happy Kadınsa saçını falan çekerdim. Eğer silahlarımız yoksa ve boğuşuyosak tırmalarım, tükürürüm, çimdiklerim, çığlık atarım sırf uyuzluğuna kulakları zedelensin falan diye, erkekse direk tekme atarım Very Happy Kaval kemiğine tekme atmak çok zevkli.
    Gördüğünüz gibi çok maharetliyimdir elimden her iş gelir beni alan yaşadı Dil =)))
    rilley
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 31, 2005 9:45 am Reply with quoteBack to top

Ne tür silahlar var elimizde bide ona göre hareket etmek gerek.
    BrokenBlade
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Wed Jan 18, 2006 6:14 pm Reply with quoteBack to top

Dediğim gibi silahınız sizin hayal gücünüze bağlı..Ben bir keşişim ve silah kullanmıyorum basarım disarm ı karşımdakini de silahsız bırakırdım,sonrada....diyebilceğiniz gibi;

Alırım elime greatsword umu basarım charge'i.... diebilirsiniz.anlatabildin mi?

Güzel bir rp yle daha güzel olur anlatımınız....
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Eğer bi ağınız varsa bu iki çok akıllı karakteri kıskıvrak yakalar,güsel bir fiyata köle tacirlerine okutursunuz....

Edit by Sylvos: Mesajınız birleştirilmiştir...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteAIM AddressYahoo MessengerMSN Messenger
    WereWolf
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 23, 2006 1:34 am Reply with quoteBack to top

Eğer bineğiniz ve lance iniz warsa Charge ile adamı rezil edersiniz.

Göz Rengi:YeÅ?il
    Boy,Saç Rengi:1,72,Kızıl
    Alignment:True Neutral
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Jan 23, 2006 6:26 am Reply with quoteBack to top

Eğer bineğiniz varsa, lance'ınız varsa, karşınızdaki bir mızrak ile sizi rezil edebilir Smile

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 23, 2006 9:42 am Reply with quoteBack to top

ben bir kere keyif olsun diye karsimdaki adamin yüzüne gözüne tükürmüştüm 20 attım adamın turnü gitti sonra dövdüm zaten Very Happy
    Morningrise
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 11:16 am Reply with quoteBack to top

Karşıdaki savaşçının (karşıdakinin savaşçı olduğunu varsayıyorum) savaşma stili bizimki için en büyük etken olacaktır sanırım. Kesinlikle silahlarda zehir olmalı, ayrıca nolur nolmaz diye bulunabilirse iyileştirici iksirlerin de yanında, görünmezlik iksiri vb. tarzı şeyler getirmek de garantiye almak olacaktır. Çeşitli magical eşyalar da bitirici rolü oynar muhtemelen..
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 11:42 am Reply with quoteBack to top

WereWolf da bahsettiği gibi lance kullanamak oldukça mantıklı eğer karşımızdakinin mızrağı varsa biz lence kullansak da kullanmasak da rakip zaten mızrağı kullanır bununla birlikte lacein bazı dezavantajlarıda yok değil şöyleki large olmayan hedeflere saldıramıyorsunuz lance le dolayısıyla bi bineğin üstünde değilse lance bi anlamı yok....

binek kullanmak combatta ciddi bi avantaj sağlıyabilir . ama savaş atları bille savaştan kaçabilir ... yinede bu avantajıda kullanın derim

yinede ben at üzerinde yapılan bi savaşta ilk başta lance le karşıdaki rakibin kalkanına yada zırhına atak yapar ve böylece savunmasın zayıflatırım... ki lence le yapılan ataklar başarılı olursa rakip o raund size atak yapamıyı zaten bunun sonundada duruma göre strateji belirleyerek savaşırım
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum