Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 6
    Dün: 35
    Toplam: 90370

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1999
    Üye: 0
    Toplam: 1999

FrpWorld.Com :: View topic - Nerden
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Nerden View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Araxiel
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 20, 2007 1:44 pm Reply with quoteBack to top

Tamam Daeya usta kızma. Smile 22 Ocak gecesi Afganistan'a uçuyorum hakkınızı helal edin. Zaten başka mesaj da atamam bu sondu. Dil

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 18, 2007 9:08 am Reply with quoteBack to top

ankarada doğdum ama şu an denizli merkezdeyim(ailemin işi yüzünden)...

kendi halinde bir şehir kısa zamanda çok gelişti.ilk geldiğimde bol bol horoz ötüşlerini duyuyodum artık duyulmuyo.kestiler galiba hepsini.bide pamukkale beyazdı ben geldiğimde.

dolaşılacak az sayıda yeri var.

yaprak kitapevini seviyorum.ilk zarlarımıda ordan almıştım zaten.

büyüyen bi şehir ama sanayinin işgal ettiği biyer.bu aralar etraftan baya bi duman yükseliyo.(bkz:saruman)

tekstil bakımından sağlamdır.buldan bezi diye bişey var sonuçta.
    not: buldan=ilçe
    horoz= denizli horozu
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    DamnedLord
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 02, 2007 9:31 am Reply with quoteBack to top

Ben Eskişehir'de doğdum. Eskişehir'e bayılırım, gidin gezin görün ve en önemlisi YİYİN ve İÇİN Smile . Yemekleri enfestir memleketimin.

6 yıldır Ankara'da üniversite okuyorum (Hayır, tıp değil Smile ). O yüzden biraz Ankara'lı da sayılırım.

Ailem İstanbul'a taşındığı için bir ayağım da orada diyebiliriz. Amma dağılmışım ya bir ara toplanıp bi yerlere TAM yerleşeyim bari.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    EldariL
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Apr 04, 2007 9:40 pm Reply with quoteBack to top

Bursa... Eskiden yeşil olan Bursa... Ufak tefek taşlı Bursa...

Bir 10 sene önce daha samimi bir şehirdi. şimdi çok kozmopolit.
    Yine de değişmeyen şeyler var Smile

Altıparmak hala aynı... Yokuş yukarı çıkmayı sevenlere OK
    Bir de Kültür Parkımız var kumruların mekanı, şehrin göbeğinde sessiz sakin yeşil bir dünya arayanlara Razz

Plazalar ve sinemalar açısından zengin...Setbaşı, Heykel tarafından başlayıp Altıparmak'a sallanın oradan Kültür Parka uğrayıp çekirgeye tırmanın... Oradan da hooop Uludağ'a... Yolda Aşıklar tepesine uğrayıp manzaraya karşı bir şeyler içmenizi tavsiye ederim. Dağ havası başka oluyor Yuppi

Eğer yükseklik korkunuz yoksa teleferikle zirveye çıkmanızı tavsiye ederim Wink
    Otobüs gibi toplu taşıyanlar olduğu gibi çift kişilik vagonlarımız da mevcut Cool romantiklere duyurulur Rolling Eyes

Tarihi mekanlara girersem hiç çıkamam ben bile hepsini bilmiyorum Smile

Bursa anlatılmaz yaşanır Kral

Do you really want to see something from your worst dreams? I'll take you into the land of the dead, where you should never go alone and where the past has a frightening habit of repeating itself-for ever!
    Back to top View user's profileSend private message
    Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Apr 05, 2007 4:59 am Reply with quoteBack to top

İstanbul Suadiye de oturuyorum. Sekiz yıl Beyoğlu İstiklal Caddesinde Tünel'in dibinde okudum. Sonra 4 sene Ankara'da üniversite. şimdi yine İstanbul'da yım ve eskiden keyfine doyamadığım şehirden artık neredeyse nefret ediyorum...

2001'de bıraktığım İstanbul'un yerinde bugün yeller esiyor. Her yer mafya, herkes çete. Artık bazı yerlerinde Türkçe bile duyulmaz oldu. Dolmuşlarda, trende, minibüslerde topluluk halinde binip inen etnik dilde konuşan insanlar var. Kadın erkek farketmiyor, hiç bir yerde rahat yürüyemiyorsunuz.

Hayatımda ilk defa İstanbul'da hangi semtinde olursam olayım kendimi güvende hissetmiyorum. Ankara'da ki masumluğu, insanlığı ve sadeliği gördükten sonra İstanbul'dan tiksiniyorum artık.

Saçma sapan bir trafiği var. Ezilseniz, dövülseniz sokak ortasında öldürülseniz kimse dönüp bakmaz. Çünkü artık insanlar biliyor ki bunu yapan adamlar çete, mafya, aşiret. Eğer seni kurtarırlarsa ailesine kadar yaşatmazlar. Adliyede bile utanmadan saldırıp öldürüyorlar. Offf..

Sokaktaki boyacının, selpak mendil satan çocuğun, dolmuş şoförünün, dilencinin, tarikat mensubunun merhametine sığındık yaşıyoruz.

Artık sevmiyorum İstanbul'u...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Apr 09, 2007 9:45 pm Reply with quoteBack to top

Ankara'da doğdum, Ankara'da büyüdüm.Yani ömrüm burada geçti..

Bir zamanlar şu öss bi gelsin Ankara dışında heryeri yaaıp kurtulacağım dediğim, şu sıralar ise Ankara dışına asla gitmem, inşallah Ankara olur diye temennilerde bulunduğum şehir. bir hafta bile ayrılamıyorum..

Evet sıkıcı olabilir belki ama, insanları sıcak ve sakin bi şehir.

Last edited by ianthe on Thu Nov 01, 2007 10:52 pm; edited 1 time in total
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Apr 25, 2007 1:35 pm Reply with quoteBack to top

Eskişehir...

* Haritayı açıp, Türkiye'nin en büyük 5 şehrinin köşelerini oluşturduğu geometrik şeklin ağırlık merkezini hesaplarsanız bulacağınız yer; ne büyük , ne de küçük...
    * Kışın denizden uzaklığıyla buz gibi, yazın güneşe yakınlığıyla fırın; hem soğuk , hem de sıcak...
    * Bir zamanlar Adalar'daki çürük ama kendine özgü yarım daire şeklindeki köprülerinin yerine inşa edilmiş Stutgartvari pembe köprüleriyle ; Ne orjinal , ne çürük Sad
    Melek görünümlü Å?eytan Melek Melek görünümlü Å?eytan Melek Melek görünümlü Å?eytan Melek
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    zeynikey
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 25, 2007 10:45 am Reply with quoteBack to top

ben merdiven altındaki dolaptanım yani harry potter okuya okuya bu hale geldik okulumu sorsan hogwarts diyeceğim Smile
    BLACK HAND
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 25, 2007 1:37 pm Reply with quoteBack to top

ianthe wrote:
    ankara da dogdum ankarada büyüdüm yani ömrüm burda gçti..

bir zamanlar su öss bi gelsin ankarayı yazmıcam bile dedigim su sıralar ise inş ankara içinde bi yer tutar diye temennilerde bulunup bir hafta bile ayrılamadıgım sehir..
    eet sıkıcı, hayat yok belki ama bi kere insanları sıcak, sakin bi şehir.

aslında hayatta var. cokmu abrtıyoruz yaa Rolling Eyes

Kardeş bende ankaradayım Very Happy bencede isteyene hayat var nasıl bir hayat istediğinede bağlı aslında Very Happy bende seviyorum burayı burda doğup büyüdüm insanına alışığız bi kere Very Happy

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 1:10 pm Reply with quoteBack to top

İzmir BORNOVA'lıyım dünya üzerinde İzmir kadar güzel ve büyüleyici bir şehir bir daha var olur mu bilmiyorum ??

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 1:19 pm Reply with quoteBack to top

Olur bence Prag ama İzmir yurdumun şehri her yabancı şehirden üstün tutarım.
    Bende ankaradayım sakin ve görüntü olarak pek olmasada yaşamak açısından iyi bir yer.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 04, 2007 9:09 pm Reply with quoteBack to top

Bursa'da doğdum Bursa'da büyüyorum Çni'de şehir dışı yapmayı planlıyorum artık...
    siltia
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 04, 2007 10:07 pm Reply with quoteBack to top

ianthe wrote:
    ankara da dogdum ankarada büyüdüm yani ömrüm burda gçti..

bir zamanlar su öss bi gelsin ankarayı yazmıcam bile dedigim su sıralar ise inş ankara içinde bi yer tutar diye temennilerde bulunup bir hafta bile ayrılamadıgım sehir..
    eet sıkıcı, hayat yok belki ama bi kere insanları sıcak, sakin bi şehir.

aslında hayatta var. cokmu abrtıyoruz yaa Rolling Eyes

benceçok abartmışsın ankarada doğdum büyüdüm ama şimdi trabzonda okuyorum aslında sadece şukadarı yeter sanırım ankara özlelemimi anlatmama 2 haftada bir uçakla sadece 2 günlüğüne geliyordum ve eve hiç girmeden geziyordum alışveriş yapıyordum ve şimdi tekrar gitmek istemiyorum Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 10:42 am Reply with quoteBack to top

Doğma büyüme Silivri/İstanbulluyum.Gençliğim "Aslen Nerelisin?" sorusunu yanıtlamakla geçti. Nedense kimse buranın yerlisi olduğuma inanmıyor. Silivri , İstanbul ile Tekirdağ arasında sahil şeridinde bir yer. İstanbul sanayisinin ortaköye kaymasıyla birlikte şu aralar baya bir önem kazandı. Eskiden istanbulun yazlık bölgesi diye anılırdı ama denizin hali berbat. Frp potansiyeli yok denecek kadar az.Eğlence mekanları sadece barlardan ibaret ki bana pek uygun değil. Televizyonlarda sık sık haberlere çıkar. şirin bir yerdir.

Aman kimi kandırıyorum.Sıkıcı bir yer işte.Akşamları gezilecek küçük bir sahilinden başka bir şey yok.Tek tesellim deniz kenerında oturup kafa dinleyebilmek. Bide vakit bulabilirsem istanbula gidebilmek. Mad

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 12:49 pm Reply with quoteBack to top

18 yıl istanbul da yaşadım; üniversitede geçen ve bir süre daha süreceğe benzeyen yaşamımın bu kısmında yazları İstanbul, kalan zamanımda ise Ankara / Hacettepe'de okuduğum için arada sırada değiştirdiğimiz öğrenci evlerinden o ankinde geçiriyorum Smile

gerçi kampuste evden fazla zaman geçiyor ama.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's website
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum