Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 36
    Dün: 35
    Toplam: 90400

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2062
    Üye: 1
    Toplam: 2063

Şu An Bağlı:
    01 : arosyf

FrpWorld.Com :: View topic - Bütün frp dünyasının cwp arayıp bulamadığı soru??
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bütün frp dünyasının cwp arayıp bulamadığı soru?? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: AC mi HP mi?

AC TABÄ°KÄ°!
    37%
     37%  [ 17 ]
    HP TABÄ°KÄ°!
    28%
     28%  [ 13 ]
    BU TARTIÅ?MA BÄ°TERMÄ°?
    33%
     33%  [ 15 ]
    Total Votes : 45

Author Message
    MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Mon Jun 02, 2003 5:45 pm Reply with quoteBack to top

Bütün frp dünyasının cwp arayıp bulamadığı soru??

AC mi HP mi?
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Jul 13, 2003 12:44 pm Reply with quoteBack to top

Hp çünkü zırh giyip AC açığını kapatabilirsin
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Chaoticevil
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 14, 2003 9:36 am Reply with quoteBack to top

Bence AC mi HP mi sorusu cewaplaması biraz güç bi soru çünkü AC ve HP karaktere göre değişir ayrıca ikiside birbirinden çok farklı şeyler.AC nekadar yüksek olursa olsun bazı durumlarda (büyücülere karşı) pek bir işe yaramıyor..!
    Ama AC si düşük HP si yüksek karakterlerde bazı duırumlarda ölmekten beter olabiliyor (level drain, curse..)Yani bence ikisininde yeri ayrı..! :!
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Jul 17, 2003 10:18 am Reply with quoteBack to top

Yüksek HP yüksek constitution demek. Bu da yüksek fortitude demek.
    AC armorla sağlanır ama bir savaşçının savelerinin yüksek olması şarttır. Ben hala HP diyorum
    MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Aug 16, 2003 9:23 am Reply with quoteBack to top

şimdi sıra bende ben cewabımı yazıyorum büyücüler ve monklar dışındaki karakterler için ac çook öneeemli ve aynı zamanda dex save için önemsizdir yani bir ranger feat harcayarak full plate giyip ac sine 7 kata bilir ama bu reflex save için range için ıntıatıve için kötüdür ve aynı zamanda saklanamazsınız ama bir dövüşçü için ii dir çünkü ona vuramazsınız ve sakatlayamazsınız bunun yanı sıra büyücüler istedikleri zaman kendilerine büyülü kalkanlar büyülü auralar yaratabilirler ve büyücülerin hp si düşüktür d4 sonuçta ama akıllı bir büyücü ölmez bunu çok iddalı söylüyorum neyse monklar için durum farklı çünkü ac için zırha gerek duymuyorlar hatta bir paladinden kat kat daha fazla acye sahip ola biliyorlar

tablo

10+dex 18 mod +4 armor yok shild yok size yok misk 18 wisdom mod +4 feat dodge +1 feat mobility+4 total:23 daha da artabilir
    yani bence size gore hangi karakter iyiyse önce ona göre neyin daha önemli olduğuna karar vermeye çalışın

benim için ac çünkü düşük hp ye sahibim d6

10 artı dex mod feat dodge feat mobility ve iyi bir zırh tercihimdir tabiki çevikliğimi düşürmediği sürece
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Aug 18, 2003 10:10 am Reply with quoteBack to top

Tekrarlıyorum MObility feat'ı yalnızca
    Attack of opportunity yediğiniz "bir düşmanın tehdit ettiği alana girme ya da çıkma" durumlarında size +4 dodge bonus verir. Bu bonus düşmanın aldığı +4 attack rollu dengeler fakat attack of opportunity'i engellemez. Yani Mobility'si olan bir adamın AC'si 4 artmaz.

Monkların armor classları düşündüğün kadar yükselmiyor onların da magicallara ihtiyaçları var ve yüksek levellarda paladin ve fighterlardan eşek sudan gelinceye kadar dayak yiyolar. Bir paladinin ACsi 40-50'lere varabiliyor (expertise feati sayesinde). Ayrıca paladinlerin cleric büyüleri de var ve bir iki büyü ile korkunç AC lere sahip olabilirler monk'a şans vermiyorum. Ayrıca Monkların stunning attackları da pek bir işe yaramıyor çünkü fighterlar great fortitude alabiliyor ve monkun attacklarını fortitude ile kutraıyorlar paladinlerse charisma modifierlarını fortitude'a ekledikleri için yine stunning attak'ın işe yarama şansı çok düşüyor. Gene de monkun şansı olduğunu düşünüyorsan bir karakterin 50'den fazla damage aldığı için parçalanma şansı olduğunu ve fortitude atması gerektiğini de sana söylemek zorundayım. Paladin sana garanti ederim 50 damage'dan fazla vurabilir...

Sandığının aksine armor check penalty initiative'e etki etmez.
    Hayır armor check penalty yalnızca koşma yüzme zıplama sessiz yürüme gibi skillere dezavantj olarak etki eder, initiative'e hiç bir etkisi yoktur.

Sneak attack yapabilmek için bir karakterin en az 30ft yakınına girmen gereklidir kural kitabından bakabilirsin. Ben zaten arkadan yaklaşma olarak bunu kastettim yayınla ok atarsın yakınına girip sonra kaçıp saklanırsın 2-3 sneak attack yedirdikten sonra (bir de adamı zehirlediysen) zaten şans vermiyorum fightera.

Monklar bence en mantıksız ve kötü konsept ama çok büyük avantajları olduğunu da gözardı etmemek lazım...
    Tabii paladinlere ya da monklara bunu yapamazsın çünkü adamlarda korkunç fortitude saveleri filan oluyo.
    Monkların elleri +'lı silahlara dönüşüyor:
    10. level elleri ve tekmeleri +1'lik silaha dönüşüyor
    13. level +2'lik silah oluyor
    16. level +3'lük silah

Bunlara ilaveten yumrukları 16. leveldan sonra d20 vuruyor yani 20lik zarı atınca 20 gelirse 20+str kadar damage veriyor! Yetmiyormuş gibi attack rolla -2 alarak ekstra bir attack daha yapabiliyorlar(flurry of blows) yani 5 attackları oluyor.

A dersenki elleri +3ten daha fazla artmıyo bu çok büyük bir dezavantaj...
    Ben de sana monkların ellerine özel gauntletler geçirip yumruklarını +5lik silahlara dönüştürebildiklerini söylerim. Magical olmayan ya da magical'ın rare olduğu diyarlardaysa monk gerçekten çok güçlü oluyor.
    Wuroldar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 24, 2003 10:44 am Reply with quoteBack to top

HP derim başka birşey demem. Yorumum bu kadar ve gayet açık zaten

:war karanlık düşlerin en yakın dostu sizi selamlar...
    Back to top View user's profileSend private message
    gandalfoftheday
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Aug 25, 2003 12:29 pm Reply with quoteBack to top

Merhaba dostlarım,
    Bu tartışmayı sanırım 3-4 yıl önce planetadnd'de noktalamıştık. Hem 2E, hem de 3E için önemli olan AC'dir. (Sebepler için sakin olduğunuz bir ara haber verin bikaç sayafda açıklayayım.)

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Aug 25, 2003 2:12 pm Reply with quoteBack to top

benim demek istediğim AC her zaman arttırabilirsin ama HP her zaman levelın ile sınırlıdır.
    Giyersin fullplate armoru hızlı koşamazsın ama kimse zırhını ezip geçemez. Ama canın azsa yapacak birşey yok kardeş...
    Bu arada açıklamayı gerçekten merak ettim Smile
    MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Mon Aug 25, 2003 8:31 pm Reply with quoteBack to top

açıkla abi valla bende çook merak ettim ben kendi içimde bile çelişkiye düşüyom kimi zaman
    gandalfoftheday
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Aug 26, 2003 7:39 am Reply with quoteBack to top

Bu kadar talep gelmesini açıkçası beklemiyordum. Ben de bu konuda bir makale yazıp bilgelik duvarına göndermeye karar verdim. Bilgelik duvarı eylülde başlıyor. her hafta bir yazı eklenecek sanırım ama başlarda bunun yayınlanmasını sağlayacağım.
    Sabırsızlara ve meraklısına aşağıdaki adresi tavsiye ederim (kendi sitemden başkasını tavsiye ettiğim için kendimden utanıyorum Dil ) Yalnız UFAK bir sorun var 50 sayfaya yakın bir yazı içinden doğru başlığı bulmanız gerek. Büyük ihtimalle not defterime başka bir adres yazmış ve karıştırmış da olabilirim. Ayrıca arkadaşların sitesi yenilenirken sayıyı abartma hilesi sırasında mesajların %40'ını kaybettiler. Bulursanız... :twisted: :twisted: :twisted:
    http://www.planetadnd.com/forums/viewforum.php?forum=6&19763

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Aug 26, 2003 3:23 pm Reply with quoteBack to top

Forumların neredeyse yarısını okudum ama dediğin tarz bir açıklamaya rastlamadım. Sanırım çıldırmak üzereyim!!!

Bari forumdaki mesajın başlığı hakkında bir fikir versen???
    MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Aug 26, 2003 5:36 pm Reply with quoteBack to top

ya abi bu benim fikrimdi ama ne oldu anlamadım kafam karıştı 8O
    gandalfoftheday
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 27, 2003 7:05 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar, internet üzerinde var olan offical - unoffical-saçma-geyik... her türlü yeniliği takip etmeye çalışsam da benden kaynaklanmayan gelişmeler oluyor. Çrneğin bu forum önemli olduğu için o sitenin adresini ajandama (gandalfoftheday's spell tome no 12761) kaydetmiştim. ama arkadaşlar herşeyi karıştırmış. Ben de bulamıyorum şimdi. Yardımcı olamadığım için üzgünüm. Ama söz veriyorum bilgelik duvarının ilk yazılarından biri olacak ac-hp karşılaştırması.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Aug 27, 2003 7:57 am Reply with quoteBack to top

Sabırsızlıkla bekliyorum!
    Bilgelik duvarına hatta ben de barbarın el kitabı diye bir yazı yazarım belki hem de çok eğlenceli olur kesin... İyi bir barbar nasıl olmalıdır, değişik enstantane durumlarda nasıl davranmalıdır filan...

Ama yok bu bilge duvarına değil ancak cilveli keçi hanı'na yazılır sanırsam Dil
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum