Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 5
    Dün: 43
    Toplam: 88873

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1686
    Üye: 0
    Toplam: 1686

FrpWorld.Com :: View topic - En Baba Büyücü (Baldur's Gate)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

En Baba Büyücü (Baldur's Gate) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: en baba büyücü (fr)

Joneleth Irenicus
    11%
     11%  [ 1 ]
    Gorion
    0%
     0%  [ 0 ]
    Khelben Blackstaff
    33%
     33%  [ 3 ]
    Melf the Sorcerer
    22%
     22%  [ 2 ]
    Darktower Mage (adı bilinmiyor zaten adamda pek bilinmiyor)
    0%
     0%  [ 0 ]
    Solar (biraz tanrısal biÅ?i ama)
    0%
     0%  [ 0 ]
    Osman (çok güçlü bu :D )
    33%
     33%  [ 3 ]
    Total Votes : 9

Author Message
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 03, 2006 6:56 pm Reply with quoteBack to top

arkadaşlar tüm hepsini koyamadım ama belli başlılar var işte

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 03, 2006 6:59 pm Reply with quoteBack to top

;o e hani abi Elminster?!

BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Oct 03, 2006 7:14 pm Reply with quoteBack to top

Darkflarer, Baldur's Gate'e biraz fazla takılıyorsun gibime geliyor bana. Zira Forgotten Realms'ta bunların çoğunu yamultabilecek daha başka pek çok büyücü var. Manshoon, Elminster, Szass Tam vs.

Power demands sacrifice.
    Back to top View user's profileSend private message
    utkuy
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 03, 2006 7:47 pm Reply with quoteBack to top

bence de biraz eksik kalmış oylama ama ben en çok melf's acid arrow kullandığım için melf i seçiyom : ) çok bi pragmatistimdir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 03, 2006 7:53 pm Reply with quoteBack to top

eksikliğe ben de katılıyorum. elminster'ın olmaması zate ayrı bişe, bunun yanında Lord Necros'un da dedii gibi bi suru buyucu var. mesela bi tane halaster mı ne vardı? böyle undermountain fln diye de bi mekanı vardı.
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 03, 2006 8:03 pm Reply with quoteBack to top

Elminster olmazsa olmaz ama madem o yok ben khelben diyorum. Ne de olsa öğrencisi

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 04, 2006 5:11 am Reply with quoteBack to top

1. szass tam : red wizardların necromancy zulkiri (okul başı) olan lich şahsiyet.
    2. elminster : mystra'nın seçilmişi archmage
    3. khelben "blackstaff" arunsun ile halaster blackcloak arasında ikilemde kaldım; ama sanırım khelben ağır basacak; zira kendisi gibi yavuklusu laeral silverhand de mystra'nın seçilmişlerinden, üstelik laeral, seven sisters'ten biri ve bu bağlar hiç de yabana atılacak bağlar değildir.

BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed Oct 04, 2006 11:41 am Reply with quoteBack to top

Bir de eleştiri yöneltmek istiyorum. Soların bu ankette hiçbir yeri olamaz. Solar, bir kişi adı değil, en yüksek rütbeli meleklere verilen genel addır. Solarlar ırksal olarak yirminci seviye rahip gibi ilahi büyü yapabilmektedir. Yani solarlar-özel olarak bu yolu seçip karakter sınıflarını almadıkları müddetçe-büyücülükle hiçbir alakaları yoktu. Bu yüzden Throne of Bhaal'daki soların da bu ankette olması yanlıştır.

Power demands sacrifice.
    Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Oct 04, 2006 12:33 pm Reply with quoteBack to top

1) Karsus (Momentary God- Her ne kadar hiçbir zaman tanrı olmasa da Smile)

2) Szass tam...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 04, 2006 4:09 pm Reply with quoteBack to top

abi elministeri koymadım unuttum çünkü nasıl olduysa

ayrıca Irenıcus'un büyülerini hiç bilmiyosunuz heralde elministeri tekte alır bence çünkü adam katliam makinası ayrıca sins of father isimli etrafta kim varsa ruhunu bedeninden ayıran manyak bir büyü yapıyor ve adam Forgotten Realms okuyan herkesin bileceği yada Baldur's Gate 2 oynayan herkesin bileceği Cowled Wizards isimli tarikatı kendi kulelerinde çökertiyor. manyak bişi ayrıca tek başına great black dragon summonluyor (şoke edici) ayrıca tüm elf şehrini ele geçirebiliyor (kendide elf ama olsun)

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 04, 2006 4:11 pm Reply with quoteBack to top

Lord Necros wrote:
    Bir de eleştiri yöneltmek istiyorum. Soların bu ankette hiçbir yeri olamaz. Solar, bir kişi adı değil, en yüksek rütbeli meleklere verilen genel addır. Solarlar ırksal olarak yirminci seviye rahip gibi ilahi büyü yapabilmektedir. Yani solarlar-özel olarak bu yolu seçip karakter sınıflarını almadıkları müddetçe-büyücülükle hiçbir alakaları yoktu. Bu yüzden Throne of Bhaal'daki soların da bu ankette olması yanlıştır.

valla o soları gördüm ben ve o yüksek rütbe değil meleğin adı harbiden solar diye bir rütbe olmaz bu melek olmasına rağmen koydum renk katsın diye Very Happy

BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed Oct 04, 2006 6:41 pm Reply with quoteBack to top

darkflarer wrote:
    abi elministeri koymadım unuttum çünkü nasıl olduysa

ayrıca Irenıcus'un büyülerini hiç bilmiyosunuz heralde elministeri tekte alır bence çünkü adam katliam makinası ayrıca sins of father isimli etrafta kim varsa ruhunu bedeninden ayıran manyak bir büyü yapıyor ve adam Forgotten Realms okuyan herkesin bileceği yada Baldur's Gate 2 oynayan herkesin bileceği Cowled Wizards isimli tarikatı kendi kulelerinde çökertiyor. manyak bişi ayrıca tek başına great black dragon summonluyor (şoke edici) ayrıca tüm elf şehrini ele geçirebiliyor (kendide elf ama olsun)

Yine bir yanlışı düzelteyim. Smile Jonaleth Irenicus, Cowled Wizards'ı asla çökertmedi. Evet, standartların çok ötesinde bir büyücüydü. Suldanesallar'ın eski başbüyücüsüydü. Eğer Irenicus'us karakter kağıdına bakarsanız, kendisinin otuzuncu seviye conjurer olduğunu görürsünüz ki bu da standartları çok ciddi boyutta aşıyor.

Lâkin oyunda bol bol Cowled Wizard keserseniz, sonrasında çıkagelen bir şahıs var ki kendisi Cowled Wizards yönetim konseyinden bir elf hatundur, adı Zallanora'dır. Kendisi de tıpkı Irenicus gibi otuzuncu seviye conjurerdır.

şimdi yönetim konseyinden bir kişi böyle. Yani Irenicus'a eşdeğer. şimdi lütfen tüm Cowled Wizards yönetim konseyini düşünün. Smile

Irenicus ne Zallanora ile ne de diğer yönetim konseyi üyeleri ile asla karşılaşmadı. Waukeen's Promenade'da birkaç tane Cowled Wizard öldürdü. Ardından Spellhold'a götürüldü ve oradaki gardiyanları öldürdü-ki sayılarının pek fazla olduğunu sanmıyorum. Eğer ki Irenicus orada fazla oyalansaydı, yani Abdel Adrian ve Imoen ile işini bitirdikten sonra hâlâ orada oyalansaydı, muhtemelen yönetim konseyi kapısına dadanacaktı. Bu durumda da Irenicus'un içindeki öz boşluğuna, Spellhold'daki hastaların özlerini nakledip, ardından çıkartıp, ardından tekrar nakledip, sonra tekrar çıkartıp, sonra tekrar nakledim, sonra da yine tekrar çıkarttıktan sonra Irenicus'u yamulmuş bir şekilde Spellhold'dan Sea of Swords'a fırlatırlardı.

Irenicus biri ile kapıştı. Hadi bu adam Elven High Magic biliyordur, ikisini daha aldı. E kalanını nasıl durduracak? Smile

Irenicus'u aman aman büyütmeyin gözünüzde. Evet, gerçekten de çok güçlü bir büyücüdür; ama kesinlikle ortalığı tek başına kırıp geçirdikten sonra cesetlerin üzerinde sigara tüttürüp dünyanın kralı olamaz.

Ele geçirdiği elf şehri Suldanesallar'ı ele alırsak, şehri tek başına ele geçirmiyor. İçerisi rakshasa'dan goleme, demon'dan dragon'a, henchmen'lerle birlikte zibilyon tane adamla kaynıyordu. Eh, o haliyle bir şehri alamazsa kendinden utansın zaten.

Ama bir şey var ki ondan daima eminim. Tiax hepsini döver! Tiax rules all!!! Mr.Green Mr.Green

Power demands sacrifice.
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 05, 2006 6:05 pm Reply with quoteBack to top

zuahaha tiax olm şaşmııcan ama şöyle bişi varki Irenicus godling ve bhaal çocuğu. Ayrıca ne ırktan olduğuda belli değil abzürt bişi çünkü elflik yanı kalmamış ayrıca Irenicus bhaal çocuğu olduğu için slayera dönüşebiliyorki katliam tanrısının avatarı tüm cowled wizardlar için bile fazla büyük bir sorun olur bence ayrıca. Bu arada şehirde o abzürt tiplerin hepsini kendi summonladı yada golemleştirdi yani bi nevi toplama bilgisayar hesabı hani zindanında golemler vardı ya bir sürü o olay işte o kadar çok sayıda golemi kontrol edebiliyor çok feci ayrıca great black dragon diyorum. Gerçi tüm bu zorluklara rağmen abdel şehri geri aldı ya o ayrı bi mesele.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 05, 2006 6:10 pm Reply with quoteBack to top

burock wrote:
    1. szass tam : red wizardların necromancy zulkiri (okul başı) olan lich şahsiyet.
    2. elminster : mystra'nın seçilmişi archmage
    3. khelben "blackstaff" arunsun ile halaster blackcloak arasında ikilemde kaldım; ama sanırım khelben ağır basacak; zira kendisi gibi yavuklusu laeral silverhand de mystra'nın seçilmişlerinden, üstelik laeral, seven sisters'ten biri ve bu bağlar hiç de yabana atılacak bağlar değildir.

abi lichler ayrı konu bi undead hunter çıkar keser onu lich in l si kalmaz sonuçda undead hunterlar da paladin lich undead bi yaratık olduğundan avantajı kadarda dezavantaşı var bi sunray iş bitti böyle düşün

BaÅ?büyücü

PostPosted: Thu Oct 05, 2006 6:44 pm Reply with quoteBack to top

Hımm sen yanlızca baldurs gate oynadın zannediyorum,ve tamamen oyun dinamikleri ile değerlendiriyorsun olayları.O bahsettiğin lich'in işini bitirmek o kadar kolay olsaydı simbul bunu çoktan yapardı sanırım.Hımm birde bu ankette Simbul'da olmalıydı her ne kadar 3'rd ed.'de sorcerer'a nakledilmiş olsada arcane alemin en sağlam şahsiyetlerindendir.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum