Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 39
    Dün: 52
    Toplam: 89259

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1615
    Üye: 0
    Toplam: 1615

FrpWorld.Com :: View topic - En Baba Büyücü (Baldur's Gate)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

En Baba Büyücü (Baldur's Gate) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: en baba büyücü (fr)

Joneleth Irenicus
    11%
     11%  [ 1 ]
    Gorion
    0%
     0%  [ 0 ]
    Khelben Blackstaff
    33%
     33%  [ 3 ]
    Melf the Sorcerer
    22%
     22%  [ 2 ]
    Darktower Mage (adı bilinmiyor zaten adamda pek bilinmiyor)
    0%
     0%  [ 0 ]
    Solar (biraz tanrısal biÅ?i ama)
    0%
     0%  [ 0 ]
    Osman (çok güçlü bu :D )
    33%
     33%  [ 3 ]
    Total Votes : 9

Author Message
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 05, 2006 6:55 pm Reply with quoteBack to top

hayır ama baldur's gate in etkisi olduğunu inkar edemem ama benim bildiğim en hayvani büyücü Irenıcus ayrıca harbiden eğer çok iyi 3-4 rahip toplanırsa lich zaten kaçsın dağlara hatta yanındada bi paladin iyi gider

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 06, 2006 6:42 am Reply with quoteBack to top

erethan wrote:
    Hımm sen yanlızca baldurs gate oynadın zannediyorum,ve tamamen oyun dinamikleri ile değerlendiriyorsun olayları.O bahsettiğin lich'in işini bitirmek o kadar kolay olsaydı simbul bunu çoktan yapardı sanırım.Hımm birde bu ankette Simbul'da olmalıydı her ne kadar 3'rd ed.'de sorcerer'a nakledilmiş olsada arcane alemin en sağlam şahsiyetlerindendir.

listede eksik çok ewt. elminster başta olmak üzere senin dediin gibi simbul, yine yukarda bahsedilen manshoon, hatta elven high magic ustası, evermeet kraliçesi amlariel (yine seven sisters'ten) bu listede olmalıydı.

darkflarer wrote:
    abi lichler ayrı konu bi undead hunter çıkar keser onu lich in l si kalmaz sonuçda undead hunterlar da paladin lich undead bi yaratık olduğundan avantajı kadarda dezavantaşı var bi sunray iş bitti böyle düşün

kolay değil o işler öyle. red wizardlara hükmetmek diyorum, öyle 2 paladin 3 rahiple olmaz bu işler.

neyse... Smile

BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Oct 06, 2006 8:27 am Reply with quoteBack to top

darkflarer wrote:
    zuahaha tiax olm şaşmııcan ama şöyle bişi varki Irenicus godling ve bhaal çocuğu. Ayrıca ne ırktan olduğuda belli değil abzürt bişi çünkü elflik yanı kalmamış ayrıca Irenicus bhaal çocuğu olduğu için slayera dönüşebiliyorki katliam tanrısının avatarı tüm cowled wizardlar için bile fazla büyük bir sorun olur bence ayrıca. Bu arada şehirde o abzürt tiplerin hepsini kendi summonladı yada golemleştirdi yani bi nevi toplama bilgisayar hesabı hani zindanında golemler vardı ya bir sürü o olay işte o kadar çok sayıda golemi kontrol edebiliyor çok feci ayrıca great black dragon diyorum. Gerçi tüm bu zorluklara rağmen abdel şehri geri aldı ya o ayrı bi mesele.

Irenicus Bhaal'ın çocuğu filan değil. Irenicus bildik bir elfin dandik oğlundan ibaret. Lâkin sürgün edilirken elven essence'ı kaybetti ve bu olmadan yavaş yavaş ölüyor, tıpkı Bodhi gibi. Bodhi, kendi elven essence'ının yerini Imoen'in Bhaalspawn özüyle, Irenicus da kendi elven essense'ının yerini Abdel'in Bhaalspawn özüyle doldurdu. Bu yüzden gerek Imoen, gerekse Abdel o özleri geri alana kadar yavaş yavaş ölüyorlardı. Eğer bu özü alamasaydı Irenicus asla Slayer'a dönüşemezdi.

O kadar kişinin hepsini kendisi çağıramaz. Kimsenin gücü bir ordu çağırmaya yetmiyor. Belki elli tane adam çağırdı. Ya sonra? Gerisini nasıl halledecek? Elli adamla koca bir şehri alabilecek mi? Hem de tüm bunları çağırırken ezberindeki bütün büyüleri harcadığı düşünülürse.

Yoo, sadece bir elf suikastçisi savaş sırasında alnının ortasına oku gömecek, Jonaleth de yeri öpecek.

Evet, Forgotten Realms gerçekten güçlü büyücüler içerir ama onların güçleri bile bir şehri tek başlarına almaya yetmez. Abartmayalım lütfen.

Power demands sacrifice.
    Back to top View user's profileSend private message
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Oct 06, 2006 5:17 pm Reply with quoteBack to top

Szass Tamm ın lich olduğunu çok az kişi bilir. Ayrıca Halester Blackcloack büyü seviyesi olarak Elministerin üstündedir ama tüm levellere bakınca Elministerin abuk levelleri 32 falan yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Chosen of Mystra'dan da 4 level geliyor. Karsus benim bildiğim en güçülü büyücü olsa gerek. Ama benim tercihim Azuth the First Magister dır. Bayılıyorum magisterlere. Yasak Elvern high magic ide unutmamak lazım tabi.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 06, 2006 9:12 pm Reply with quoteBack to top

bi daha söylüyorum elministeri unuttum vaktim olmadı bir iki bişey daha yapçaktım çok şeyi unuttum ama Irenıcus'un char kağıdında bhaalspawn olarak geçiyor ama ruh özünden mi yoksa harbidenmi bilemiyorum bu arada sınırları aşmış bir conjurer ve bir okla ölebilecek kadar salak değil mutlaka protection büyüsü yapmıştır ayrıca bence khelbeni bile yener ama elministeri yenemez heralde bilemicem ama lichleri onu bunu bayaa bir zorlar bayaa güçlü bence ama bütün bunları yensede çok komik bişi söylicem bg den alıntı, ilk (abdel tarafından cehenneme gönderirlmemiş olan hali) sarevok'un char kağıdına baktım netten cold, fire, acid, wind ve MAGIC e karşı %100 dirençi var onu hiç kimse yenemez büyücülerden ehueheuh çko komik dimi adamda müthiş bir büyü yeteneği yok ama yıkım makinası

BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Oct 06, 2006 9:18 pm Reply with quoteBack to top

Hımm niye yendik ya 1'in sonunda Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 07, 2006 7:32 am Reply with quoteBack to top

e haliyle adam saldırdı bize ayrıca neden hiç goriona oy gelmedi eğer gorionda bg2 de olsaydı bence irenicus'u yenerdi sonuçta adam bhaal tapınağını basmış yani bu arada sarevok'a da yazık oldu ya çok sevmiştim onu

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Oct 07, 2006 12:29 pm Reply with quoteBack to top

darkflarer wrote:
    sarevok'un char kağıdına baktım netten cold, fire, acid, wind ve MAGIC e karşı %100 dirençi var onu hiç kimse yenemez büyücülerden ehueheuh çko komik dimi adamda müthiş bir büyü yeteneği yok ama yıkım makinası

Birşeyi unutuyorsun yalnız, saydıkların dirençler dışında yiyebileceği zirilyon tane büyü var. Hiç olmadı summon lara yenilir.

FR gerçekten büyük bir dünyadır (DL' e oranla). Tavsiyem, sadece Baldur' s Gate' de çıkan elemanlar olarak değerlendirme Wink .

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Oct 07, 2006 10:44 pm Reply with quoteBack to top

Magice immune dur ama magic sonucu gelecek bir attack'a immune değildir. Zaten 1de de saverok u buna benzer bir taktikle yenmiştim Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 12, 2006 4:44 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

Magice immune dur ama magic sonucu gelecek bir attack'a immune değildir. Zaten 1de de saverok u buna benzer bir taktikle yenmiştim

ama ona da %100 çünkü slashing ve crushingede % 100 dü sarevok'un kardeşi alduğu için abdel (yada biz ) yenilmişti sarevok

Quote:

darkflarer demiş ki:
    sarevok'un char kağıdına baktım netten cold, fire, acid, wind ve MAGIC e karşı %100 dirençi var onu hiç kimse yenemez büyücülerden ehueheuh çko komik dimi adamda müthiş bir büyü yeteneği yok ama yıkım makinası

Birşeyi unutuyorsun yalnız, saydıkların dirençler dışında yiyebileceği zirilyon tane büyü var. Hiç olmadı summon lara yenilir.

FR gerçekten büyük bir dünyadır (DL' e oranla). Tavsiyem, sadece Baldur' s Gate' de çıkan elemanlar olarak değerlendirme .

biliorm nerdeyse tüm frleri okudum ama bg çok çekici geliyo ne biliyim karakterler çok iyi mesela bir Sarevok bir Drizzti yada Zak'nafein i yenebilir (gerçi drizzt flnda bg de var ama) yada bir Irenicus tüm crenshinibon'u yok edebilir, yada bir Korgan Bruenor'u dilim dilim edebilir yani tamam hepsi aynı diyarda ikiside FR ama ne biliyim kılıç sahillerinde ve amn ile tethyr de geçen bir hikaye daha çelici geliyor ama fikirler değişir

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 12, 2006 11:11 pm Reply with quoteBack to top

oyumu listede olmasada szass tam a veriyorum.

bide afedersiniz ama çok saçma bi tartışma dönüyo burda bence baldurs gate hakkında konuşulcaksa sadece bg hakkında konuşulsun oyunla fr arasında bi denge kurmak imkansızdır yani eğer bg'i de hesaba katcaksanız en güçlü büyücü benim karakterim olan Ulfhan derim yani ben size Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Oct 12, 2006 11:28 pm Reply with quoteBack to top

Ben burada Elminster'ı tek geçerim ne olursa olsun, büyüsüyle olmasa bile zaaflarıyla yener o büyücüleri, aklını kullanır, bana göre hepsinden daha deneyimli ve kurnazdır Elminster amcam...

BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 3:36 pm Reply with quoteBack to top

Başlık, içeriğe uygun hale getirilip Klavyeüstü RYO'ya taşınmıştır.

Saygılarımla.

Power demands sacrifice.
    Back to top View user's profileSend private message
    emerus
    Site Ã?izeri

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 4:27 pm Reply with quoteBack to top

elminster ı tek geçerim abi niye listende yok Very Happy ya bu arada nedir bu sitede BG olayı valla kaç haftadır güncellenen tek oyun BG hayırdır

Neverwinter nights 2 ye dalın artık Dil yok mu oynayan.. çıktı diorlar ah
    BG çok güzeldi ama artık yeni diyarlara dünyalara yelken açmak gerek
    bırakın en büyük büyücü müyücü Very Happy en güzel bilgisayar frpsi baldurs gate zaten tartışmasız

burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 6:30 am Reply with quoteBack to top

NWN2 çıkmış olsa benim burda ne işim var, oturur onu oynarım. Allah allaaaah... Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum