Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1616
    Üye: 2
    Toplam: 1618

Şu An Bağlı:
    01 : ofine
    02 : yqiqufa

FrpWorld.Com :: View topic - Paladin VS Black Knight
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Paladin VS Black Knight View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Siz Black Knight'ı mı yoksa Paladin'i mi seçerdiniz?

Black Knight...
    24%
     24%  [ 12 ]
    Paladin...
    59%
     59%  [ 29 ]
    Bence diÄ?er Sınıflar daha avantajlıdır...
    16%
     16%  [ 8 ]
    Total Votes : 49

Author Message
    trulias
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 20, 2006 12:03 pm Reply with quoteBack to top

bakın arkadaşlar olaya wizards of the coast ın bakış açısıyla yaklaşalım:

http://www.cardkingdom.com/card_viewer.php?sid=116689942&pid=11037

şimdi bu arkadaşın tam karşılığını yazıyorum

http://www.cardkingdom.com/card_viewer.php?sid=116689942&pid=11420

yani black knight ın karşılğı paladin midir tam emin değilim.

ama genlde bildiğiniz üzere siyah lardaki yaratıkların beyazlardaki karşılıkları siyahların simetriğidir. yani siyahsan birini alırsın , beyazsan birini. güç olarak eşittirler
    Back to top View user's profileSend private message
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 20, 2006 12:04 pm Reply with quoteBack to top

Dead Knight 'a neden smite evil yapıyorsun ki pladinsen, yap bir Lay on hands ohhh mis gibi pozitif enerji yarasın diye Very Happy . Paladin undeadlere karşı baya etkili oluyor. Dead Knight vs paladin denirse, tabi dead knight ile paladinin level ının birbirine nakadar yakın olduğuna bağlı olarak mesela 6. lvl bir paladin dead knight 'ı rahat döver gibime geliyor. Tabi lvl 1 paladin de bir şey yapamaz, lvl a bağlı olay.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 20, 2006 12:11 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    yani black knight ın karşılğı paladin midir tam emin değilim.

Arkadaşlar warcraft oynuyormuş gibi bakmayın olaya, dungeon and dragons adlı masa üstü RP oyununda black knight diye bir class (sınıf), prestige class (prestij sınıf) yoktur. Paladin vardır, player's hand book 2 de yeni çıkardılar knight vardır ve prestige class olarak black guard vardır, tamam bunlar birbirine karışabiliyor ama dnd black knight diye bir class veya prestige class çıkarmadı, ama evil paladine diyorsanız black knight tamam o zaman olabilir denebilir, ama bu değiş onun evil paladin olduğunu değiştirmez.

Yukarıda wizards of the coast' ın sitesinden verilen linklerede bakınız.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 20, 2006 12:17 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Yukarıda wizards of the coast' ın sitesinden verilen linklerede bakınız.

Pardon yanlışlık oldu Neutral , yukarıda verilen linklerdeki resimler magic oyununa ait sanırım, hernekadar oradaki bazı şeyler dnd kural kitaplarındakilerle aynı olsada bazı şeyler farklıdır. Orada Black Knight diye betimlenen resim düz at üzerinde bir evil fighterdır muhtemelen.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 20, 2006 12:36 pm Reply with quoteBack to top

Yener wrote:
    Dead Knight 'a neden smite evil yapıyorsun ki pladinsen, yap bir Lay on hands ohhh mis gibi pozitif enerji yarasın diye Very Happy . Paladin undeadlere karşı baya etkili oluyor. Dead Knight vs paladin denirse, tabi dead knight ile paladinin level ının birbirine nakadar yakın olduğuna bağlı olarak mesela 6. lvl bir paladin dead knight 'ı rahat döver gibime geliyor. Tabi lvl 1 paladin de bir şey yapamaz, lvl a bağlı olay.
    benim 8 level karekterim 3-4 tanesinin arasına daldı , oyun uzun hikaye ama , yapmam amaç onları halletmek değil daha büyük bi kötülüğü halletmekti , adamlarda beni halletti ama ama adamların yanlış hatırlamıyorsam , fire ball gibi yapabildikleri alevli malevli bişeyler var , şimdi elimin altında bi kitap yok ama , bi büyücü misali de bişeyler yapabiliyorlar sonra yerden bi grup iskelet çıkartabiliyorlar falan , elemanların bayyaa bi özellikleri var ,

ilk atak şansını verirsen 8 . level bi paladini götrebilir , haa ama götüremiyede bilir ortada bi maç olur
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    ElessarTelemnar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 04, 2006 3:38 am Reply with quoteBack to top

Quote:

Black Knight bence. iş savaşmaya geldimi her yol mübahtır ve bunuda Black Knight iyi yapar

Benim adamim yorum yapmis ben onu haksiz cikarirmiyim anket tersini solesede BlackKnight diyorum
    ama baslik daha acik acilsaydi daha iyi olurdu
    neye gore kiyaslamamiz gerektigi gibi
    Horcoel_Baator
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 6:31 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar burada ufak bir karıştırma söz konusu..Konuya kendi bilgilerimle belli bir açıklık getirmeye çalıştım..Akıllarda belli çaplı herhangi bir sorun kalmasın diye..Yener isimli arkadaşımız da bahsettiği gibi D&D de BlackKnight diye bir sınıf yada prestij sınıf bulunmamaktadır..Deathknight ise bir class değil genellikle evil tanrılar tarafından (DM Very Happy )oyunculara çeşitli nedenler (ölüm ihanet lanet vs vs..) karşılıgı bahşedilen bir Template dir..(Yani DM izni olmadan bu Templateye kavuşamazsınız..)Ve işin ilginç tarafı gereksinimlerini karşılayabilen (İlk gereksinimi DM i kafalamaktır mesela Very Happy )herkez Deathknight olabilir ve bunun için düşmüş paladin olma gibi bir zorunluluğu yoktur..

Ama hikayesel tarafı bakımından paladinlerin Deathknighta dönüşmeleri daha göze hitap ettiği için genelde hikayeler ve role playinglerde Deathknightlar düşmüş pala lar yada knightlardan oluşur..

Blackguard ise bir prestige classtır..Düşmüş paladinlerin favorisi olan bu prestige class ın da belli çapta gereksinimleri vardır ve sanılanın aksine bu prestige class da sadece düşmüş paladinlere verilen bir class değildir..Gereksinimleri tamamlarsınız ve düz fighter halinizle bile Blackguard olabilirsiniz..(Bu sefer de evil outsider bulacaksınız ama sizi blackguard yapacak..Yani derdiniz bitmiyor Very Happy )

şu günlerde paladinler gerçekten dikkat çeker oldu ve bir paladin oyuncusu olarak bu beni sevindiriyor..Çoğu DM in nefret ettiği bir class olan paladinler aslında çok komplike olmalarından dolayı bu hale gelmişlerdir..Oyuncular oynatırken zorluklar yaşar yada fazla gaza gelir..Fazla gaza gelen paladinleri genelde DM ler pek sevmez ve onları rezil etmeye bayılırlar Smile ...

şimdi ufak soruları yanıtlayıp asıl meseleye döndüğümüzde karanlıgın ve ışığın çarpışması göze batan noktada..Deathknight yada paladin hikaye..Peki bu sorunun cevabı nedir??..Deathknight güçlü bir Templatedir..Hemde üzerine Black guard yada paladin of tyranny alındığında daha da güçlü hale gelir..Paladin ise sadece bir sınıftır ancak doğru Feat seçimleri ve fighter multiclassı ile Deathknighti birebir combatta halledecek hale gelebilir..Ancak burada hepimizin sormadıgı soru bir paladin bir Deathknightı yada blackguardı gördüğünde yapması gereken ilk iş kılıcını çekip saldırması mı olacaktır..Bir paladinin karanlıkla savaşma yolu sadece kılıcından ve yeteneklerinden mi ibarettir??..Yoksa onu tekrar ışığın yoluna girmesi veya mutlak huzura kavuşması için ikna etmeye çalışması mı olacaktır..

Karar sizin dostlarım..

hasosist
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 13, 2007 11:08 pm Reply with quoteBack to top

paladin alır gibi geliyo bana
    ama black guardla ilgili bişey bilmiyorum Very Happy
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 14, 2007 12:37 am Reply with quoteBack to top

Black""GUARD"" fighter classlarından olur kabullenmesiyle,

Heavy armor'la hide edip, poisonlı longsword'u sapladımı, extra +d6 sneak ataklarıyla paladine saldırabilirse, Blackguard daha iyi. Heh...

Denemek lazım da,

Paladin evil olan hemen her şeye karşı o kadar iyiki, fighter'dan dönme blackguard'ı çok zorlanmadan alacağını, paladin'den dönme blackguardı da zorlansa da şanslar eşit olursa feci döveceğini düşünüyorum.

Uyurken yakalarsa... Ben de (26.9 yıldır minimum enerji harcayarak yaşayan bendeniz) uyuyan paladin bulsam, sırf torunlarıma:
    "Bir gün bir paladin kafamı bozdu; 'Paladin olmussun ama adam olamamissin' diyip bir güzel patakladım."
    diye anlatabilmek için, kafasına sağlam bir sopayla bayıltacak kadar vurabilirim heralde.

Not: Black guard olunmuyor zati ya. Power attack, sunder, cleave tamam da, contact with evil outsider da güzel.. ama +5 hide nedir yav? Heralde 1.lvl'dan hazırlanman lazım, bir demon falan gelecek antlaşma yapacağım, blackguard olacagim diye. Smile

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 14, 2007 8:31 am Reply with quoteBack to top

Blacknight nedir? Arkadaş atmış ortaya bir anket ama hiç ilgilenmiyo bile. O zaman biz kime cevap veriyoruz?

Hatırladığım kral Artur'u kara şövalye kurtarıyordu bir çizgifilimde. İyi karakterde olabilir ama kötü olduğunu düşünüp yazacağım!

Paladin daha avantajlıdır çünkü iyi yüreklidir. İşi olmadığı zamanlar iyi yürekli krallar tarafıonda ağırlanır ve güzel kızlar(/yakışıklı erkekler Very Happy ) onun için çıldırır. Karizması vardır ve insanlar ona yardım etmekten zevk alırlar. Evlerin önünden geçerken eline bir sepet elma, bir tabak yahni, bir bardak şarap tutuştururlar.

Oysa kötü, acımasız, gaddar ve hain ( Very Happy ) blacknight'ın etrafı aynı kendi gibi kiişlerle dolu olacaktır. İnsanlar onun işlerinibozmaktan zevk alırlar ve karizması ancak tehdit etmeye yarar. Evlerin önünden geçerken sırtına bir bıçak yada ok, yüzüne okkalı bir tükürük, yoluna hain bir tuzak ve hatta bir garnizon asker koyarlar. Yaşammı bu bea!

Ama en avantajlısı büyücüdür. Hadi birde buradan yakın.

Bu arada DLdeki şövalyelerin karşılığı olan karakterlerin adı neydi. Hani Takhisis adına savaşan kötü ama onurlu şövalyeler. Blackknight olabilir mi?

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 20, 2007 11:39 am Reply with quoteBack to top

beyuler bence blacknight fallen paladin gibin bişi oluyo, yani ben ömrümde böyle bişi duymadım ya blacknight bu ancak internette bulunan o dandik powerplaylerde bulunan bir sınıf olur yani

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Apr 05, 2007 9:40 pm Reply with quoteBack to top

karsı karsıya gelirlerse her sekilde blackguard alır smite evil oldugu gibi blackguard da da smite good vardır blackguard ozellikler bakımından paladinden cok daha ustundur ama kendime bi karakter yarattıgım zman asla blackguard olmaz paladin tercihimdir
    Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Fri Apr 06, 2007 5:42 am Reply with quoteBack to top

Death Knight'ların ölümcül bir dezavantajları vardır. Yeni bir şey öğrenemezler. Lord Soth önünde sonsuz yıllar uzanmasına rağmen basit bir yeni büyüyü bir türlü öğrenemiyordu... (Hoş ihtiyacı da yok... yapmadığı büyü yok zaten.)

Oysa Paladin ve Black Guard'lar kendilerini sürekli olarak geliştirebilirler.

Darkgnome'un sorusuna gelince, onların adı Knights of Takhisis'di... Kaos savaşından sonra Knights of Neraka oldu isimleri. Ayrıca Dark Knights (bir de bu çıktı şimdi...) olarak da bilinirler. Tam olarak Solemnic Knightlarının kötü taraftaki karşılığıdırlar. Zaten kurucuları Lord Ariakan'da Solemniclere esirken onların kodundan ve onurlarından esinlenerek kurmuştur bu desturu.

Ancak yukarıdaki Black Knight'ın mottosunu okuyunca gözü dönmüş savaştan başka bir şey görmeyen "kötüyüm ben kötüyüm kötüyüm kötüyüm.. ishal yapar kustururum bezdiririm beeen.." den öte olmayan embesil bir karakter gördüm. Bu yüzden ne Death Knight'a benziyor, ne Knights of Neraka'ya ne de Black Guard'a...

Bana kalırsa oradaki Black Knight'a illaki bir karşılık bulmak gerekirse Soth'un son görevinde yanında takılan ve lanetlikten sonra Skeleton Warriorslara dönüşen 13 savaşçı en güzel karşılık olacaktır.

Bir de o adama Black Knight demişler ama eline her kılıç-balta alıp ata binen adama Knight dersek işimiz var bizim. Adam yakarım yıkarım umrumde olmaz benim diyor... Ata binen mindless warrior. Benim bulduğum karşılık bu... Biraz özensiz hazırlanmış bir kart olmuş bence.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 06, 2007 5:13 pm Reply with quoteBack to top

zara bakar Very Happy
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Apr 06, 2007 5:38 pm Reply with quoteBack to top

Açıkçası Bogus'un yazdıklarını pek beğenmedim. Sakın alınmasın ama yeni bir şey öğrenip öğrenmemesi onu paladin karşısında avantajlı ya da dezavantajlı hale getirmiyor. Hangi class yeni bir şey öğreniyorki. İstediği kadar undead olsun hiç önemli değil. Bir şey öğrenmek için araştırma geliştirme gerekir. O yüzden biz bu duruma başka class alma ya da multiclassing diyoruz. Yani bunun bu başlıkla alakası yok. Çlümsüz olan başka paladin de olsa o da yeni bir şey öğrenmeyecektir merak etme.

Eğer konuya dönecek olursak, şahsen Paladin'i daha dezavantajlı düşünüyorum. Çünkü benim gözümde Paladin kuralları olan bir şahsiyettir, bu savaşta da geçerldiri benim kanımca. Black Knight bu durumda daha avantajlıymış gibi geliyor. Gerçi Black Knight nasıl bir sınıftır bilmiyorum, Black Guard'a mı benzer yoksa Fallen bir Paladin midir, yoksa Soth'u örnek verdiğinize göre Death Knight'a benzer bir şey midir bilemiyorum. Ama tahmini bir yorum yapmaya çalıştım.

Saygılarımla...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum