Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 39
    Dün: 52
    Toplam: 89259

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1367
    Üye: 0
    Toplam: 1367

FrpWorld.Com :: View topic - Icewind Dale 2 ve Yeni Grup Kurmak
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Icewind Dale 2 ve Yeni Grup Kurmak View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    NocturnaL_Soul
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 7:33 pm Reply with quoteBack to top

Oyunda yarattıgınız partilerin neler oldugunu merak ettim. Ben hiç rahat duramayıp her hafata otalama üç beş grup yaratıyorumda, sizlerdende vardır böyle kaçıklar heralde Very Happy sizler neler yarattınız diye merak ettim arkadaşlar.Tabi kurulan grubun avantajlarını ve dezavantajlarınıda şöyle bi kısca söylerseniz güzel olur.

Ben kendi yarattıklarımdan hatırladıgım bikaç taneyi yazıyım.

1) 6 tane Dwarf Very Happy Very Happy en çokda aklımda kalan buydu zaten Very Happy süper yıkıcı güç Evil or Very Mad tabi oyunun çok ilerilerine kadar götürmedim bu grubu bilmyorum o yüzden ama büyücüsüz zorlanabileceek bi gruptu sanırım. Ama cleric falan vardı tabi Battleguard of Tempus yapmıştım onuda geri kalanalr zaten fighetr bi tanede Barbar cücüem vardı, gidiyodu bi rage, ondan sonra pat küt her yer goblin ork cesedi. heh hehe Evil or Very Mad

2) Buda en ideal grubum diye yaratmıştım ama katılmıyor olabilirsiniz tabi. Bende daha sonra ideal olduguna inanmayıp yeni gruplar yaratmıştım tabi. Ama bu grup oyunu bitirdigim gruptu ayrıca Smile
    - Human Bard , grup liderydi ayrıca. Çzellikle Fear'a karşı olan şarkılarıi işe yaramştı bence baya, dierleride iyiydi tabi.
    - Shield Dwarf Fighter. buda grubun yıkcıı admıydı. Elinde balta oluyodu hep ama ilerlerde güzel bi savaşçekici bulmuştum, onu vermiştim kullansın diye.
    - Human Paladin/Fighter. Buda kendi çapında takılan bi adamımdı işte. Lay on Hands özellgi işe yarıyordu, gelip direk 8,12 20 vs. iyileştirdigi için. TAbi onun dışında elinde longsword ve kalkanyla tehlikelydi ayrıca.
    - Moon Elf Rogue vardı. Longbow kullanıyordu falan ama, sneak attack olayının öyle okçu olunca pek bi işe yaramadıgını bilmiyordum o zamanlar Very Happy çok işe yaramıyodu ama ne biliylm zaten yarattıgm ilk gruptu benimde.
    - O zamnlar drow nedir ne degildir onu bile bilmyodum. Karakter portrelerinde syah tenli olanların drow oldugunu bile bilmyordum ben yaaa Shocked bunlarda neyin nesi diyip almamıştım grubuma, ah aptal kafam Very Happy neyse onun yerine Human dı sanrım Wizard almıştım bi tane, tipik bi wizrd işte özel bi yanı yoktu zaten.Ama genelikkle hep bi mage lazımdır yani.
    - Moon Elf cleric vardı son olarkta. Yine bilgi eksikleinden, zırh giyince Dex.ten gelen AC bonusunu kullanamazısn falan filan bilmiyordum o yüzden hiç utanmdan dex'i yüksek yapmıştım, sonrda mütiş bi zekayla üstümede chainmail giyip bu fiyaskoyu sonlandırmıştımVery Happy neyseki oyunun ortalrından sonra ilk D&D kitabımı alıp bu işerin böle olmadıgını falanını filanını ögrendim ve durumu düzelttim.
    Sonuç olarak bu grup zaten dengeli falan bi gruptu ve bu tarz bi oyunda karşınuıza çıkcak hemen hemen her engeli karşılayabilcek nitelikte bi gruptu, yani sanırım Confused

Eh daha çok grup varda birazda sizden duyalım hep ben yazarsam size kalmaz, ben bütün kombinasyonları yaptım zaten Razz
    Back to top View user's profileSend private message
    utkuy
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 9:07 pm Reply with quoteBack to top

uzun zamandır oynamadım icewinddale ama en son hatırladığım grubu yazıyım, hatta 1i de aynı grupla bitirmiştim

human paladin konuşmacı / grup lideri / yay + long sword = taktiksel dallama denilen tipten ama daha bi büyü görmüş geçirmiş : ) oyunun ilersinde atınca geri dönen bi balta buldum o zaman işte yaratıklar bury the hatchet diye yalvarmaya başladı : D

human ya da elf ranger: yay + long sword ama yayı daha bi vurucuydu : ) ilerde druid büyüleri atmaya başlayınca da yararı artmıştı

human cleric: büyücüyü koruyodu bu arkadaş aynı zamanda

human mage: hangi büyü okulunu seçtiğimi hatırlamıyorum ama fire ball un olduğu okulu seçmişimdir heralde : ) ayrıca chromatic orb oyunda hatalıydı her türlü haşereyi stun ediyodu ondan chromatic orb mühendisliği de yapıyodu bu arkadaş

thief (ırkını unuttum): her eve lazımlardan bi tane shortsword + yay

son karakterin ne olduğunu açıkçası hatırlamıyom ama sanırsam bi büyücü daha olcaktı.

bard karakter yaratmıştım oyunda ama nedense ısınamadım bard rolüne, frpde bard olmak daha zevkli olduğundan oyunda o kadar sevmedim bard ı

bi de arkadaşla zevkine senin dwarflarla yaptığın gibi bi grup kurmuştuk ama bizimkisi full humandı ve 3 fighter 3 cleric ti. clericler de tempusun cleric iydi. oyunun başında bir sürü goblin PATLADI ve çok zevkliydi ama ilerlemedim fazla ondan bilmiyom nası olurdu gurup sonlarda : )

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 9:57 pm Reply with quoteBack to top

ben hiç unutmam: bir wizard necro spec.

iki halfling rogue bir erkek bir dişi
    bir half-elf hatun kişisi cleric
    bir barbar
    bir fighter

herkes ölmüştü dişi halfling kalmıştı, o halde bir bossun önüne geldiğimde ölmüştüm bir çok yeri atlatarak, sonra onun adına şiir bile yazmıştım...

Saygılarımla...

bu arada oyunu indirebileceğim bi site biliyomusunuz?

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 10:31 pm Reply with quoteBack to top

ilk grubumu hatırlamaya çalışayım

konuşmacı olarak bir ozan karakter. Yayla falan da boş kalmıyor atış yapıyordu arada. İletişim konusnda gayet uzmandı.
    Bir paladin
    Bir shield dwarf fighter
    Bir sorcerer (nasıl acemilikse o da inti basmışım karizması çok düşüktü elimde patladı kendisi ama yine de en çok iyi o yaptı.
    Bir cleric tanrısını hatırlayamıyorum Ama gooddu.
    Bir de rouge, sneak atack vurkaç kilit için falan.

İkinci grup daha profesyonel oldu tabi hatta bu yaz oynadım.
    Yine bir paladin asimar dı kendisi
    Bir shield dwarf daha. Bu da benim tankım. Zırh ve Hp birleşince yakın dövüşte pek dövülemez oluyor.
    Wild elf sorcerer (kesinlikle improved invisibility alınmış oyunun bittiği noktadır bu büyü)
    İnsan wizard geniş büyü yelpazesine ihtiyaç duyabilirim diye aldım. Necromany mi ne vermiştim. Felaket necromancy büyüleri var.
    Halfling Rouge... Doğru featler verildiğinde vurucu olabiliyor. Yetenekli de kereta. Hızlı koşma özelliği vardı tavsiye ederim.
    Bir de cleric of helm vardı. Bunu da kesin tavsiye ederim. Hem iyileştirebilen hem de üzerinde büyüler varken savaşçıları pataklayabilen bir tiptir. Cleric büyülerini de öylece bırakacak değildim zaten kullanmasam ayıp Smile

Büyükullanıcılarına ağırılık verilmsini tavsiye edebilirim. Çok geniş taktik seçenekleri sunabiliyor. Tabi dayak yiyp oyalıyacak birilerini unutmayın. İmproved invisibility basarak artık fireball mı sallarsınız sunfire mı yaparsınız finger of death mı denersiniz yapın ama improved invisibility diyorum Smile

Neticede senaryosuna çok muhteşem diyemem ama güzel oyundur. Vur kır parçala bu maçı kazan... Farkettim ki diplomatik skiller fazlaca işime yaramadı. Aa mesela bluff yer yer yaramıştı ama bunu rouge yapıyordu. Paladinde diplomasi fighterda tehtid vesaire paylaştırdım lazım olanları da genel konuşmalar için de karizma yüksek birini seçiyoruz. Sorcerer olabilir mesela.

ElvenBard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 10:53 pm Reply with quoteBack to top

Ben artık klasikleşen *her ırktan birer tane* partilerden bıktığımdan genelde olayı fantaziye vuruyor klişeleşmiş karakterlerden kaçınıyorum :p NocturnaL_Soul'un 6 dwarflık partisine bayıldım cidden, harika bi fikir çok eğlenmişsindir muhtemelen Very Happy

Benim IWD2 partim şu şekildeydi;
    Aasimar Paladin
    Tiefling Thief
    Human Barbarian
    Elf Ranger
    Elf Cleric
    Human Wizard

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 17, 2006 6:07 am Reply with quoteBack to top

ben IWD2yi sadece 2 kişiden oluşan bir partiylen oynamıştım. Kazanılan XP tüm grup arasında eşit bölüşüldüğü için, fazladan alınacak maceracılar, karakterlerin gelişimini yavaşlatıyor çünkü. Bu nedenle o 2 karakterim çok hızlı seviye atladılar; ama açıkçası 2 kişi az oldu. Oyun zorlaştığından değil de, oyunun bitimine çooook uzun bir süre kala 2 karakter de level limitine ulaştılar, bir sürü xp heba oldu. Sanırım 3 karakter idealdi, ne biliyim Very Happy

ha bu arada parti 2 human idi. biri paladin, diğeri fighter. IWD ruhuna uygun, power play bi partiydi yani Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 17, 2006 9:09 am Reply with quoteBack to top

Bende ideal gurubumu yazayım Smile.

1 human mage
    2 human fighter (biri okçuluğa yöneliyor)
    1 human cleric (biri heal yapmalı Smile)
    1 human rogue (sneak attacklar ilaç gibi geliyor Smile)

Her oyunda neden human tercih ettiğimi batu bilir Very Happy , herzaman fazladan bir feat çok işi görüyor Kral .

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 17, 2006 1:44 pm Reply with quoteBack to top

Denemedigim gruplar kuramamışsınız çok yazık Razz Evil or Very Mad

ElvenBard git kur 6 dwarf hemen, eglenceye katıl Very Happy güzelid bi yere kadar, bişey yapıym die oyunu pause' a almak için elim space tuşuna gidene kadar, beş tene düşman yere iniyodu( abarttım galiba ). Ama güzeldi.. aah aaah ne günlerdi.. Ama sonra elalemin adamı çıkıp Will save gerektiren büyülerden atınca bütün grup yerlerde yuvarlanıyordu. Hepsi confuse, charm, sleep bilmemne bi Tempus Cleric' genelde kurtaryodu, ona sınıfndan gelince wil save o kadar. İlerde çok zorlaşınca bende kaptmıştım. "Moradin!"

Bide 6 tane elf vardı, hepsi okçu falan gibi Dex 20 ydi hepsinde:D sınıfıları yine dagınıktı Fighter, Wizard, Ranger falan vardı hepsinden. Ben gidip garip garip gruplar yaratyoudm böle işte. 6 tane wiz de vardı bi kere ama oyun çok sıkcı olmuştu onlrla, sürekli tıkla tıkla büyü seç pause yap tıkla büyü pause seç. zaten seçicek düzügün çesitli büyüde yoktu, milletin suratında sürekli Magic Mis. falan patlıyordu o kadar.. level 5 e kadar sabredemeyip kapatmıştım.
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum