Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 30
    Dün: 46
    Toplam: 89142

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1859
    Üye: 0
    Toplam: 1859

FrpWorld.Com :: View topic - Gelmiş Geçmiş Ve Gelecek En İyi RPG
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Gelmiş Geçmiş Ve Gelecek En İyi RPG View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: En Baba RPG

A)Knights Of The Old Republic
    6%
     6%  [ 2 ]
    B)Vampire
    0%
     0%  [ 0 ]
    C)Planescape
    12%
     12%  [ 4 ]
    D)Diablo
    25%
     25%  [ 8 ]
    E)Baldur's Gate
    34%
     34%  [ 11 ]
    F)Demon Stone
    3%
     3%  [ 1 ]
    G)DiÄ?er(Belirtiniz)
    18%
     18%  [ 6 ]
    Total Votes : 32

Author Message
    haldor_goraxe
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 01, 2006 6:43 pm Reply with quoteBack to top

Bende erethan'a katılıyorum. DIABLOyu gerçekten severim ve sıkıldığımda tekrar yukler oynarım... Fakat DIABLOnun rp öğesini hala bulabilmiş değilim. DIABLOya neden RPG oyunu deniyor acıklayabilecek olan var mı???

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 01, 2006 7:05 pm Reply with quoteBack to top

erethan,
    ne kadar da dogru demişsin Fallout gibi bi rpg daha gelmedi bence de

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 01, 2006 7:08 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

erethan,
    ne kadar da dogru demişsin Fallout gibi bi rpg daha gelmedi bence de

Ben bu oyunu oynamadan rafa kaldırdım hala ona yanıyorum.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Back to top View user's profileSend private message
    euphorist
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 1:20 pm Reply with quoteBack to top

Fallout..Onun gibi gelmedi,gelmeyecek.Hala kalbimizde..

Ama Fallout'un hemen arkasından gelen adı zikredilmesi gereken diğer crpgler ise;

Baldur's Gate
    Deus Ex
    Planescape: Torment
    KOTOR
    Elder Scrolls
    ve Vtm:bloodlines..
    Xeyna_Inferno
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 4:00 pm Reply with quoteBack to top

B G nin üstüne tanımam...

Favori Silah: Katana
    Boy : 1.82
    Kilo : 60
    YaÅ? : 28
    Yönelim : Choatic Evil
    Back to top View user's profileSend private messageMSN MessengerICQ Number
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 22, 2006 10:20 pm Reply with quoteBack to top

Kesinlikle Baldur's Gate. Karakterleriyle, konusuyla, kitaplardan tanıdıklarımızında sürekli oyuna katılmasıyla ayrıca Salvatore olayı var. Tanrıların arasindaki çekişmelerbizim karakterin Katliam tanrısının çocuğu olması falan çok süper bi oyundu bana frp konusunda en çok şeyi bg kazandırdı.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Dec 22, 2006 11:22 pm Reply with quoteBack to top

Bu şıklara Prince of Persia ve Thief te eklenebilir. Aslında FPS olsalarda yada 3'th person çok sağlamlar. şu yüzden saydım bunaları bana masaüstüne yeni fikirler taşımam açısından güzel örnekler teşkil ettiler.
    Ama onun dışında diğer oyunların yerleri apayrıdır benim için.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 09, 2007 1:10 am Reply with quoteBack to top

ya buraya koyacak okadar oyun varkıı oooooooooo dıorm yane
    fallout neverwinternight baslayıp gıder
    ilk dort arasında sıkısp kalırım hep
    FALLOUT
    BALDURSGATE
    PLANESCAPE
    vee
    NEVER WINTER NIGHT
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 09, 2007 5:37 pm Reply with quoteBack to top

planescape güzel oyundu ama Baldur's Gate' pek bi sevmiştim, çünkü bana frp kapılarını açan oyundu, forgotten realmsı yalayıp yutmamı sağlayacak bilgiler kazandırdı ve her zaman farklı karakterlerle başlamanın zevkide vardı tabii. Fallout'da güzeldi, Demon Stone'da çok iyiydi, Icewind Dale de fena değildi ama CE olsak bile hep bir şeye yardım ediyorduk karşılıksız olarak o yüzden senaryo bodozlama gidiyodu, Newerwinter Nights rezaletti hele o "enter your sub race" ya yeter katil olacaktım ya, tam sopalık oyundu bide utanmadan ek paket çıkardılar sonrada arsız arsız sanki yetmezmiş gibi 2. sini çıkardılar ve yapan firma şunu anlayamadı; Black Isle'ın adamlarını toplasan bile onlara sadece grafik ve seslere bağlı bir oyun yapmak yerine hikayenin iyi olması için elindekilere bir fırsat vermelisin, gerekli fırsatı bulamazlarsa en kral adamı getirsen bile hikaye yazamazlar. Hadi tamam 2. oyun pek fena değildi çünkü serbestçe oynuyorduk ama 1. olan rezaletti. Bu arada Diablo çok salak bir oyundu tamamen power play'di. Tamam power play gerekli yerde kullanıldığında güzel oluyor ama bütün oyun tek karakteri oradan oraya götürdük ve sebepsiz bir şekilde kötülerle savaştık anlamsız bir oyundu, hep aynı şeydi.

Quote:

Neden orada olmaması gereken oyunmuş ki...?
    Gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunlarında biri bence...
    Diablo'yu bir aksiyon oyununa benzetmen çok saçma diye düşünüyorum...
    MMORPG sitelerinde bile listelerde hala yer alan oyun diablo ve listede de en çok oyu alan oyun farkındaysan...

ona bakarsan akp'ye oy verende var, ben ya da sen herkes ona oy veriyo kesin iyi bir şey diye onlara oy veriyomuyuz? Onların fikirleri güzel der ben boş ve dandik derim sana ne? İstersen Bg'ede derim sanada derim ne yani. Bu arada harbiden aksiiyon oyunu gibi tek kişilik bir senaryo üzerine kurulu rpg olur mu? Ne anlamı kaldı? Aksiyon oldu.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 09, 2007 5:49 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar RPG'nin açılımı Role Playing Game'dir.Role-s Playing Game değil. Bu yüzden RPG deyince aklınıza neden hurra takım, kalabalık, çok karakter geliyor ben onu anlayamadım.

AYRICA BİZ BURADA SADECE EN İYİ RPG OYUNLARINI TARTIşIYORUZ. NEDEN DOğRUDAN SİYASETE GİRİYORSUNUZ ONU ANLAMIYORUM.FRPWORLD'DE SİYASİ İşLERE GİRİLMEDİğİNİ BİLMENİZ GEREKİYOR. SİYASİ İÇERİKLİ BAşLIKLARIN EN KISA ZAMANDA KİLİTLENDİğİNİ BİLİYORSUNUZ. BU BAşLIğINDA SİZİN SİYASET MERAKINIZ YÇZÇNDEN KAPANMASINA MÇSADE EDEMEM.

(Lütfen örneklendirme yaparken biraz daha beyin hücrelerinizi kullanarak buraya uyacak örnekler bulalım.)

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Jan 09, 2007 7:03 pm Reply with quoteBack to top

Kavga ve tartışma denen olguyu anlayamıyorsunuz. Bu yüzden herşeye sinirle cevap veriyorsunuz. Bunu yapmayın. Darkflarer, Diablo'ya salak diyeceğine "ben beğenmedim" desen kimse bişi demez, ayrıca Murdoc sen de başlığın kapanmasını istemiyorsan gereksiz konuşmaman lazım, adam orada örnek olarak akp dedi, yorumunun siyasetle bir alakası yok.

Neyse ben diyeceğimi dedim, gerisi size kalmış.

Saygılarımla...

BaÅ?büyücü

PostPosted: Wed Jan 10, 2007 8:36 am Reply with quoteBack to top

Aslında biraz yanlış anlamışsın murdoc,rpg diyince kimse bir grup algılamıyordur muhtemelen.Çrneğin VtM Bloodlines son zamanlarda gelmiş olan en iyi rpg'dir.Fallout'da pek öyle grup oyunu sayılmaz mesela,özellikle fallout 1.
    Diablo'daki asıl sıkıntı rol öğesinin olmaması,yani diabloda karakterinin hiç bir seçeneği yok tercihi yok.Karakterini şekillendirecek en ufak bir hareket bile yok(yeteneklerden bahsetmiyorum elbette).
    Birde diabloya rpg değil dediğimde anlamsız bir tepki veriyorlar genelde.Nedir arkadaşlar bir oyunun iyi olması için RPG'mi olması lazım.Diablo iyi oyundur insanı kendine bağlar eğlendirir ama rpg değildir,aksiyondur Beat'm up'dır,final fight'ın karakterin daha çok yere hareket edebildiği ve daha çok özelliğinin olduğu gelişmiş bir versiyonudur.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 10, 2007 3:00 pm Reply with quoteBack to top

Sabahtan akşama kadar Diablo oynadığımı bilirim. Arkadaşım yanıma su getirdiğinde kana kana içmiştim suyu. Blizzard hangi oyunu yapsa iyi yapıyor ama diablo RPG oyunu deseniz onlar bile içtenlikle evet öyle demezler.

erethan çok güzel açıklamış Diablodaki sorununu. Dümdüz ilerliyorsun. Oyun boyunca karakterin, bırak senin seçtiğin şekilde konuşmayı, bir kere bile konuşuyormu. Sadece gelen farklı renkteki yaratıkları binbir renkli karakterinle ve bazen binbir renkli büyünle öldürüyorsun. Aynısını Marioda yapardın.

Ama güzel oyun. Çnüme yine koyun yine dayanamaz oynarım kalkıncada ne oldu yani bi daha oynamayacağım derim. Yine koyun yine oynarım.

Blackisle takımının klasiği fallout ise diablonun neredeyse tam tersi bir yoldan ilerlemiş yine müthiş bir BRYO çıkarmıştır.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Ao
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 10, 2007 3:15 pm Reply with quoteBack to top

Falloutun üzerine tanımam diablo ve demonstone u listeme bile koymazdım ben olsam.Hack n slash oyunlarından nefret etmem ama onların Rpg diye adlandırılmasına karşıyım tabiki bunlar benim düşüncelerim saygılar...

<div>I am the Alpha and the Omega, the first and the last, the beginning and the end, the A and the Z, the one who is, the one who was, and the one who is coming, the Almighty, the Ruler of All.</div><br>
    Murdoc
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 10, 2007 5:46 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

Bu arada harbiden aksiiyon oyunu gibi tek kişilik bir senaryo üzerine kurulu rpg olur mu? Ne anlamı kaldı? Aksiyon oldu.

Diyecek fazla birşey yok erethan.

Siyasi parti isminin siyasetle alakası yok değil mi SacoKhan?

Konuya dönersek derim ki Vampire: The Masqurade rezaletti bence.K.O.T.O.R. mükemmele yakındı.Demon Stone güzel olmasına ve sıkça içinde bulunduğumuz bir dünyanın verdiği rahatlıkla oynarken gerçekten zevk aldığımız bir oyundu (çoğul konuşmamın nedeni arkadaşlarda oynadığı için).DS'nin tek kötü yanı kamera açısının bazen tökezlemesi.Diablo'yu açıkcası pek sevmedim(bilmiyorum belki de sadece 10-15 dakika kadar oynadığımdandır).
    Diğerlerini henüz oynama fırsatı bulamadığım içinde üzgünüm, en kısa zamanda hepsini oynamak istiyorum...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum