Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 32
    Dün: 35
    Toplam: 90396

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1076
    Üye: 1
    Toplam: 1077

Şu An Bağlı:
    01 : egevix

FrpWorld.Com :: View topic - bir grubun olmazsa olmazı
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

bir grubun olmazsa olmazı View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: bir grubun olmazsa olmazı

Rouge/bard
    25%
     25%  [ 14 ]
    Priest(cleric)/priestess
    20%
     20%  [ 11 ]
    Fighter
    20%
     20%  [ 11 ]
    Barbarian
    1%
     1%  [ 1 ]
    Wizard(mage)/Sorcerer
    20%
     20%  [ 11 ]
    Monk
    1%
     1%  [ 1 ]
    Ranger
    3%
     3%  [ 2 ]
    Druid/Shaman
    5%
     5%  [ 3 ]
    Total Votes : 54

Author Message
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 12:05 pm Reply with quoteBack to top

evet arkadaşlar bir grubun olmazsa olmazı nedir? Bence rouge yada varsa bard (ozan) çünkü oynun başında rouge sınıfından biri o kadar işe yarıyor ki eşya çalıyor, zor rakiplere backstab yapıyor, milleti kandırıyor, binalara gizlice giriyor, ajanlık yapıyor, tuzakları deaktive ediyor, mekanik aletleri bozuyor, bir çok dilden konuşuyor vs. vs. Aslında bütün oyun boyunca işe yarıyor. Kavga da edebiliyor bir leveldan sonra use any item skilliyle parşomenleri ve her türlü silahı (holy avengerlar dahil) kullanabiliyor(ama ancak 30. levelda falan ve büyüleri ezberleyemiyor sadece kullanabiliyor). Sonra crate potion ve create scroll ile büyü parşomeni ve iksir hazırlayabiliyor(en fazla 5. seviye büyü). Ama kişiye göre fikirlerde değişebilir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 12:12 pm Reply with quoteBack to top

priest öncelikli.
    sonrada tank lazım bitane. fighter

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 12:21 pm Reply with quoteBack to top

Rogue çok lazım. Çzellikle Dungeon lar da roguesuz kalmak kadar işkenceli bir şey yok. Çok yavaş ilerleniyor. Dün bizim oyunumuzda rogue suz kaldık, dungeon ların heryeri tuzak, bunları bulmasıda Hunter a kaldı. İşkenceli dakikalardı.
    Rogue şart.
    Tabi bir de healer gerekli. priest yada druid olmalı grupta.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Back to top View user's profileSend private message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 12:50 pm Reply with quoteBack to top

Bir grubun olmazsa olmazı ozandır. Niye? Çünkü oyuna en fazla neşe katan öge ozanlardır. Diğer sınıflardan daha farklı bir tarzları vardır. Bu nedenle bazen hiçbir işe yaramamakla da suçlanırlar.

Başka bir sınıfın bireyi belki grubun bir çıkmazdan kurtulmasını sağlar ama ozan gruba neşe katar ki bu bence çok önemli bir katkı.

Squan
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 1:16 pm Reply with quoteBack to top

Grupta motive işini ozanlar yapar. Bu konuda firble a katılıyorum.
    Yanlız olmazsa olmaz konusunda durumdan duruma göre değişeceğini düşünüyorum. Belirli şartlarda belirli sınıflar çok işe yarar. Olmayışı baya hissedilir. Ama bazı durumlarda hiçbir şey yapmadan kalabilirde. Bu olay her sınıf için geçerli bence.

Bu durumda genel anlamda gruba ne kattığına bakmak gerekir ki bardlar öncelik çekiyor bence.

Ama kişisel fikrim paladin dir Very Happy Hem savaşıp, hem heal yapıp ,hemde diplomacy yapan bir karakterdir. Tek kusuru (ki herkes bundan nefret ediyor) LG dışında bir şey olamaması.
    Bu ara şıklarda paladin olsa onu işaretlerdim. o olmadığı için bard ı işaretliyorum

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 4:40 pm Reply with quoteBack to top

unuttum malesef paladini bu arada ozan rouge ile aynı şeyleri yapabildiğ için pek fark görmedim ozanlar zaten savaşçı, büyücü ve rouge arasında ki bir sınıftır yani dual class gibidirler ama bir rouge kadar usta ve soğukkanlı olamazlar yada bir büyücü kadar güçlü olamazlar yada bir savaşçı kadar ama hepsinden biraz bulundurduğu için iyi bir sınıftır o yüzden her grupta mutlaka bir rouge ve ya bard bulunmalı çünkü keskin zekaları vardır yani o yüzden ama rougelarda gerekli eşyalrla bardların yapabildiklerini yapabiliyorlar yani pek farkları yok diyelim o zaman.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 9:05 pm Reply with quoteBack to top

Ya ben kendi yorumumu pek yapmak istemiyorum çünkü tartışma çıkar ama genellikle fighter işe yarar çünkü bir maceranın olmazsa olmazı savaştır ve bunun için de "savaş"çı lazımdır...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 10:01 pm Reply with quoteBack to top

Bir grupta uyum olmalıdır. Ne gıcık bir cevap değilmi. Ama oyunun nasıl olduğu ile ilgili. Ben olmazsa olmaz diye bir olay görmüyorum ama savaşçı olmadan bir oyundan yeterince zevk alınmazmış gibi geliyor bana. Aksi taktirde herşeyi herşeyi temkinli ve ileri görüşlü planlar ile yapman gerekir.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    aelita
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 24, 2006 10:49 pm Reply with quoteBack to top

bence de huzur olmalıdır...itişip dalaşanlar olmasın, aksilik çıkaranlar olmasın,moral bozanlar da olmasın.. Very Happy ama ben genel anlamda söledim,sadece oyunlar için değil... Smile oyunlarda da bi fighter olsun en azından...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 9:33 am Reply with quoteBack to top

Yaw Kesinlikle Aligment Uyumu Olacak Yoksa Oyun Kısa Sürüyor Veya Paso Kavgalarla Geçiyor Belkide DM Olduğum Ve Yönetimi Zor Olduğun İçin Opposite Aligmentlı Gruplardan Hiç Haz Almıyorum Sad .Nedense Playerların Çoğununda Hoşuna Gidiyor Bu Durum Yada Benim Tayfam Manyak Bana Eziyet Etmek Ve Birbirlerini Gırtlamak Hoşlarına Gidiyor Evil Laugh
    Ao
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 9:51 am Reply with quoteBack to top

Ama İlla Class Olarak Ne Dersek Bence Olmazsa Olmaz Warrior Classlarından Biridir Fighter Ranger Barbarian Farketmez Bence Paladin Demedim Çünkü O Çok Fark Ediyor.

<div>I am the Alpha and the Omega, the first and the last, the beginning and the end, the A and the Z, the one who is, the one who was, and the one who is coming, the Almighty, the Ruler of All.</div><br>
    arthorn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 9:52 am Reply with quoteBack to top

haydaaa ne alakası var Ao şimdi gayet de uyumlu bi grubuz Plotting

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 25, 2006 4:27 pm Reply with quoteBack to top

ben de bard ve rogue arasında kararsız kalmıştım başlığı görünce. şıklar sorunumu çözüverdi:) ikisi aynı şıktaymış, ne güzel.

ama benim bahsettiğim rogue; benim dostum gölgelerdir, kimseye güvenmem, hepinizi de sömürürüm tarzı rogue değil.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 26, 2006 9:34 am Reply with quoteBack to top

şıkları ben olsam farklı yapardım. Hırsız ile ozan aynı başlık altına alınmış ancak barbar ile dövüşçü onlara göre birbirlerine daha yakın karakterler. Hırsızla, ozanın ayırılması gerek bence. Yada kolcu, dövüşçü, barbar aynı başlığa getirilmeli.

Aslında Hırsız karakteri olmayan gruplarda hırsız o kadar aranmaz. Hırsız ile başlayıp bir yerde hırsızsız kalan gruplar zorluk çeker çünkü hırsızın olacağı ve onunda eğlenmesi için yaratılmış bir oyundur bu. Hangi ırk vardırki her gün geçtiği yollara tuzaklar kursun Very Happy

Ozan ise joker karakterdir. şarkıları o kadar fark sağlamaz aslında ve pek çok zamanda kullanamaz. Tam bir grupta oyuna gerçek anlamda bir katkı sağlaması çok zordur. Ancak bir ozanın bulunması oyunun zevkini kesinlikle artırır. Ben ozan sınıfını çok sevdiğimden biraz taraflı düşünmüş olabilirim.

Ancak olmazsa olmaz karakterler savaşçı tarzı karakterlerdir. Planlarınız, kendi planları karşısında erirken iştahla gülen anlatıcılar, size ne süprizler hazırlarlar. Bu süprizlerden de savaşçınızın hazırlık gerektirmeyen kaba kuvveti kurtarır sizi.

darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 26, 2006 10:06 am Reply with quoteBack to top

Quote:

ben de bard ve rogue arasında kararsız kalmıştım başlığı görünce. şıklar sorunumu çözüverdi:) ikisi aynı şıktaymış, ne güzel.

ama benim bahsettiğim rogue; benim dostum gölgelerdir, kimseye güvenmem, hepinizi de sömürürüm tarzı rogue değil.

ehehe şükret bana bak ikisinide aynı şıkka koydum.

Ya arkadaşlar bir şeyi görünce çok şaşırdım kimse büyücülere oy vermememiş. Ne yaptınız ya? Her grupta mutlaka bir rouge ve büyücü olmalıdır. Bazen öyle durumlar olur ki dm karşınıza 20-30 tane yaratık salar (bizim dm çok sık yapıyodu nasıl atladık levelları hemen sanıyosunuz ehehe) 2 tane fighter'la 30 yaratığı yenmeniz için en az fighterların 20 level falan olması lazımdır. Ama bir büyücü olursa orada çakarsınız delayed fireball yada snow storm, acid storm, death falan arta kalanlarıda (kalırsa) rouge halleder. Bakın sadece 1 wizard ve 1 rouge dan ne güzel bir grub oluyomuş. Bir rouge fighter kadar olmasada savaşabilir hatta gizlene gizlene daha iyide savaşabilir ama bir bard, priest, druid yada paladin bir wizard yada sorcerer kadar büyü yapamaz. Yani her grupta mutlaka wizard ve rouge hatta 2 tane rouge çünkü çok gerekli bir karakter, hatta büyücüye attack desteği olsun diye sadece saldırı büyüleri bilen bir sorcerer ekleriz ooh red ragon bile gelse yenemez ama 2 barbarian ve 2 fighterla bir red dragonu yenmeniz için mutlaka 12 levelın üstünde falan olmaları lazım ayrıca üstlerinde full büyülü eşyalar olmalı ayrıca tüm çantalarıda extra healing potion dolu olmalı yani anlayın wizard ve rouge'un değerini bir grupta.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum