Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 22
    Dün: 23
    Toplam: 90351

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 918
    Üye: 1
    Toplam: 919

Şu An Bağlı:
    01 : yxeqivyb

FrpWorld.Com :: View topic - Bir D&D tanrısı olsanız nasıl bişey olurdunuz?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Bir D&D tanrısı olsanız nasıl bişey olurdunuz? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Raistt
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 10, 2007 11:19 pm Reply with quoteBack to top

2yüzlülüğün hırsın kazancın paranın tanrısı olurdum
    Back to top View user's profileSend private message
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 11, 2007 8:34 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    Düzgün bir topici neye çevirmişsiniz. Tebrik ediyorum

darkflarer wrote:
    saol, görevimiz.

Görevinin bu olmamasını temenni ediyoruz "darkflarer". Bu tarz bir şeyi kendine görev edinen bir kullanıcının bu sitede yeri olamaz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 16, 2007 11:02 pm Reply with quoteBack to top

Yener wrote:
    Quote:
    Düzgün bir topici neye çevirmişsiniz. Tebrik ediyorum

darkflarer wrote:
    saol, görevimiz.

Görevinin bu olmamasını temenni ediyoruz "darkflarer". Bu tarz bir şeyi kendine görev edinen bir kullanıcının bu sitede yeri olamaz.

peeki, zaten çok fazla bişi yapmadım hayalimi yazdım, dediler adam gibi topiği ne yapmışlar diye bende yazayım dedim, o kadar sulu biri değilim Very Happy sululuğun tanrısı olmak isteyen var mı? Zevkli olur ama neyse şimdi.

Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 3:03 pm Reply with quoteBack to top

Home Plane : Herhangi bir boyut olabilir.
    Aligment : True Neutral
    Domains : Magic, Shadow, Knowledge, Destruction
    Favored Weapon : yok.

Müritlerim kesinlikle True Neutral olmalıdır. Bu yüzden pek fazla tapınanım olmuyo.

Çrneğin x-men3 teki ''Phoenix''. Herhangi bir olaya dahil edilmediğim sürece, ne dahil olmaya çalışır nede ondan kaçarım.
    İyi ve kötü dengesi için çıldırmam ama ikisinin de yokolmasını istemem. Her ikisine de ihtiyaç var.

Böyle garip bişi işte. Ama büyü de true neutral değilmidir... Her kara cübbelinin karşısına çıkaiblecek bir beyaz cübbeli yokmudur Smile

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 4:09 pm Reply with quoteBack to top

Destruction domainine sahip bir tanırının nötral kalmasını pek mantıklı bulmuyorum açıkçası. Ya da shadow olan bir tanrının. Bu domainlerle ne kadar nötr kalabilirsinki? Bir de o filmdeki Phoenix nötral değildi.

Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 5:36 pm Reply with quoteBack to top

Phoenix tam bir nötr'dür. Tamamen içgüdüsel bi varlıktır. Ne yapıcağı kestirilemez.

Filmi benim gibi detaylı ve 100lerce kez izleyenler için bu farketmesi çok kolay bi ayrıntıdır. Kesilmiş sahnelerin birinde magneto golden gate i yerinden söktüğünde köprüde arabanın içinde bi aile kalıyor ve içindeki kız çocuğu korkudan ağlamaya başlıyor. Bunu sezinleyen phoenix de kızı korkuttuğu için magnetoya içten içe öfkeleniyor.

Filmde de dendiği ve benim de söylediğim gibi içgüdüsel bir yaratık. Ona zarar verilmediği sürece kimseyi yoketmeyi amaçlamıyo. Xavier'ı bile defalarca uyardı. Ama onu yoketmekten başka çare bırakmadılar...

Neyse konumuz bu değildi. Ama Gerçekleri açıklamam gerekti.

Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 5:39 pm Reply with quoteBack to top

Unutttum. Destruction domain'i aziz cuthbert'ın domain'i dir ve cuthbert kötülük yerine iyiliğe daya yakındır.

Shadow ise gölge domain'i... Shadow dragonlar true neutral yaratıklardır. Ben bunda da bi tersil göremedim.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 9:04 pm Reply with quoteBack to top

Peki Cyclops'u öldürmesi, Wolverine'i öldürmeye çalışması? Ayrıca dediğin gibi ekstrem bir sebep bularak destruction'u nötr görebilirim, shadow'a zaten yorum getirmicem, herşey için farklı şeyler ima eder. Ama destruction öle değil...

EDIT: Aklıma gelmişken St. Cuthbert de bu dediğin tek örnek diğer destruction domaini sahiplerine de bak istersen...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 12:16 pm Reply with quoteBack to top

Phoenix bencede evil bi varlık bu kadar büyük bir yıkım gücünü hiç bi filmde hatırlamıyom valla.Direkt CE bile diyebilirim hatta arasıra gidip gelmeleri olmasa.

UNOFFÄ°CÄ°AL SÄ°TE PSÄ°KOPATI.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 12:21 pm Reply with quoteBack to top

Evet ayrıca genel olarak TN kişiler duygularıyla değil mantıklarıyla hareket etmeye çalışırlar ve böylece en dengeli hamleyi bulmaya çalışırlar tabi duyguları da yardım eder ama tamamen içgüdüsel hareket etmeleri yanlıştır...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 6:19 pm Reply with quoteBack to top

Phantom wrote:
    Phoenix bencede evil bi varlık bu kadar büyük bir yıkım gücünü hiç bi filmde hatırlamıyom valla.Direkt CE bile diyebilirim hatta arasıra gidip gelmeleri olmasa.

Arkadaşlar Phoenix ' e sadece X-Men 3 filmi çerçevesinde bakmamak lazım bence. Phoenix evil değildir X-Men çizgi romanları okumuş arkadaşlar Phoenix ' in esas olayını bilirler. Malesef X-Men 3 filmini daha izleyemedim bu sebeple film dahilinde yorum yapamıyorum ben X-Men çizgi romanlarındaki asıl Phoenix konseptinden bahsettim.

Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 8:36 pm Reply with quoteBack to top

Ahh Yener bi izlesen... Ayaklarına kapanıp evlenme teklifi etmemek içten bile değil Evil Laugh

Arkadaşlar Destruction'un ST cuthbert'da olması demek zaten bu domain in saf evil özellik taşımadığını kanıtlar yani... Pelor'da da olurdu ama yok çünkü pelor zarar vermeyi amaçlamaz kimseye... Kötülere bile... Saf iyilerin amacı kötüleri yok etmekten ziyade onları etkisiz hale getirmek denebilir.
    Çrneğin DL den örnek vermem gerekirse Mishakal ve paladin'in ermişlerinin direct damage büyüsü yok denecek kadar az... Kör etmek aciz bırakmak falan fişmekan. Yani hiçbi good yönelimdeki karakter oraya buraya meteor yağdırıp yıldırımlar düşürtemez çünkü bunlar yanlışlıkla da olsa masumlara da zarar verebilir. Neyse lafı uzatmaya gerek yok.

Phoenix'e gelince. Burda onun evil olduğunu söyleyen arkadaşlardan ricam inanın değil. Eğer phoenix gerçekten evil olsaydı Wolverine'in ona 1 mm bile yaklaşmasına izin vermezdi. Adamantium phoenix'in gücüne direnemez anında yokedilirdi. Ama Phoenix onu yoketmedi. Acı çektirerek nekadar dayanabileceğini tes eder gibi adım adım yaklaşmasına izin verdi. Bu sırada Wolverine kardeşimiz ise Phoenix'in onu yokedemediğini sanarak yaklaşmaya çalışıyodu. Eğer öldürmek isteseydi inanın 1 snden fazla zamanını almazdı. En azından telekineziyle uzaya kadar fırlatırdı. Gerisini siz düşünün.

Phoenix wolverine'den neden hoşlandı? Çünkü o da hayvan gibi içgüdüsel bi yaratık. İkisi de hayvan OK (yanlış anlaşılmasın ben duygularından bahsediyorum. kimsenin hayranlık duyduğu karaktere hakaret etmiyorum) Bu ayrıntıyı da dikkatli izleyiciler farkedebilir.

Cyclops'u öldürdü evet. Güçleri okadar fazla ve dengesiz ki bunu filmde defalarca dile getiriyolar. Xavier bile söyledi.

Yıkım gücüne sahip olmak insanı kötü yapmaz. Storm da çok büyük bi yıkım gücüne sahip ama............

Çok uzun bi yazı oldu milett okumicak neyse bununla idare edin. İyi akşamlar Phoenix seven ve sevmeyenler Melek görünümlü Å?eytan

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 9:18 pm Reply with quoteBack to top

Bunun phoenix sevip sevmemesiyle alakası yok. Ayrıca ben sana öldürmeye çalışması derken, Wolverinenin dudağına yapışıp iliklerine kadar çekmeye çalışmasını(ve gayet isteyerek yapıyor) bahsettim ama önemli değil benim anlatım eksikliğimden kaynaklanıyor. Ayrıca destructionla ilgili de hiçbişi dememişsin, ne yani iyiler destruction almıyorsa TNler alabilirmi? Benim sana demek istediğim bir destruction domaine sahip bir tanrının ne kadar nötr kalabileceği, bi tek St. Cuthbert var bi tane de CN olan bi tanrı var unuttum ama CN aligmenti bambaşka bişi. Yani yüzlerce tanrının arasından bi tane...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 12:20 pm Reply with quoteBack to top

Bilimin, bilginin ve gelişimin tanrısı olurdum. Sonrada sıkıntıdan patlardım ama olsun.

Bende lixerden kopya çekeyim
    Aligment : TN(CG)
    Portfolio : profession, wisdom, magic, endustry(Biliyorum yok böyle bişey. Müritlerimde anlamıyor beni), Music(Müzik zihni açar)
    Worshippers : Proffesion almış bilime değer veren ve başkalarının telif haklarına dokunmayan herkes.
    Cleric Aligments : All
    Domains : Magic, Science, Endustrie, Kathodic protection, Termodynamics (Seç seç al)
    Favored Weapon : Submachine dart thrower, alchemical borbardier, LAW

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Marveloth
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 12:36 pm Reply with quoteBack to top

Phoenix'in sex fantazisi partnerini iliklerine kadar emip kurutmaksa diyeceğim bişey yok.

Destruction'a gelince.
    Eğer iyi bir tanrı destruction almışsa demek alınaibliyor demektir. Boccob da trick domain'ini lamıştır ve bence bu çok aşşağılayıcı bişey ama yapabileceğim bişey yok tanrı bu domain i kendine yakın görmüş. Demek istediğim istersem Destruction alırım istersem heal alırım. Sonuçta bu gücü nası kullandığıma bağlıdır.

Benimle birlikte 100lerce tanrı arasından 2 tane oldu...

Saygılarımla...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum