Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: NathanielH
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1386
    Ãœye: 1
    Toplam: 1387

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - Fallout Serisi!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Fallout Serisi! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 11, 2009 9:17 pm Reply with quoteBack to top

Fallout 1'de zaman sınırlaması vardı, 2'de öyle bir sınırlama olduğunu hatırlamıyorum.

Kalbi olan yardımcılar Cassidy ve Vic eğer Süper Stimpak verirsen ölebiliyorlardı sanırım.

O şövalyelerin aradığı Kursal el bombası (Holy hand grenade), o da tıpkı köprüdeki soru soran adam gibi
    Monty Python and the Holy Grail (1975) http://www.imdb.com/title/tt0071853/ filminden alınma.

Bence filmdeki en komik kısım şövalyelerin canavarla karşılaşması:
    http://www.youtube.com/watch?v=XcxKIJTb3Hg&feature=related

Sonrasında Holy hand grenade
    http://www.youtube.com/watch?v=xOrgLj9lOwk&feature=fvst

Köprüde soru soran adamın sahnesi:
    http://www.youtube.com/watch?v=pWS8Mg-JWSg&feature=related
    Back to top View user's profileSend private message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 13, 2009 7:57 am Reply with quoteBack to top

3 bağlantıya da baktım ve filmde gülmekten yerlere yattığım bir diyaloğu da bu bağlantılar arasında görüm.

http://www.youtube.com/watch?v=rAaWvVFERVA&feature=related

En bomba an!
    Spoiler:

- Ben sizin kralnızım!
    - Ben sana oy verdiğimi hatırlamıyorum.
    - Krallar oy ile gelmez!?
    - Çyle ise nasıl kral oldun?
    - Gölün hanımı. Onun kolları, kutsal ekskalibur'u gölün dibinden çıkarttı ve bu benim bu kılcın taşıcıyısı olduğumun işaretiydi. Bu sebeple ben sizin kralınızım!
    - Dinle. Bir su yatağında yaşayan, garip bir kadının verdiği bir kılıç, meclisin karşılığı değildir. Çstün güçler sadece bazı zorlayıcı koşullarda elde edilebilir. Bu gibi salakça görevler ile değil.
    -Sus. Sana susmanı emrediyorum...
    - Aaaa. Sizin yönetiminizin barbarlığı ortaya çıktı. Yardım edin. Burada benim insanı haklarıma saldırıda bulunuyor ve zor kullanıyorlar...

Tam çeviri değil ama tam çevirisi çok zor :)

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 15, 2009 7:45 pm Reply with quoteBack to top

.
    Arabayı da çektik altımıza abicim; olduk highway man! Mr.Green Çölde tozu dumana kattık yahu!

devrimk wrote:
    O şövalyelerin aradığı Kursal el bombası (Holy hand grenade), o da tıpkı köprüdeki soru soran adam gibi

Ya çok saçma bir şey oldu; ben bir gece vakti yine bu 5 kafadara rastladım; bir mağaranın önünde mutant bir minik fare ile cebelleşiyorlardı. Yeşil plazmavari enerji atan tüfekleri filan var. Fare bunlardan birini nakavt etti Mr.Green Neyse bolca cephane harcayıp sonunda fareyi öldürebildiler (biraz kazma gibi geldiler bana Razz ) Neyse konuşmaya pek yanaşmadılar, ben de tam yoluma devam edeceğim, "şu mağaraya bir bakayım dedim. Girdim bir de ne göreyim bir hazine sandığı ve içinde Holy Grenade! Mr.Green Kaptım artifacti bunların yanından uzaklaştım, şimdi nolucak bilmiyorum, bir ara dedim kuyuya filan mı atsam Razz

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 15, 2009 8:05 pm Reply with quoteBack to top

Çok ilginç o kadar oynamama rağmen karşılaşmadığım bir şeyle karşılaşmışsın, yukarıda yolladığım linkte o sahne de var

Quote:
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 15, 2009 8:48 pm Reply with quoteBack to top

.
    Very Happy Evet bombanın tipi de aynen filmdeki gibi zaten.

.
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 16, 2009 9:27 am Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    Çok ilginç o kadar oynamama rağmen karşılaşmadığım bir şeyle karşılaşmışsın, yukarıda yolladığım linkte o sahne de var

Quote:

süperdi ya Very Happy ok gibi fırlıyor hayvan
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 7:49 pm Reply with quoteBack to top

.
    Riderların gizli mağarasına baskın yaptım, 3 adamımı geride bırakıp tek başıma dalmak zorunda kaldım uzaktan uzaktan vurabilmek için. Artık bu adamları yanımda taşımak beni gıcık etmeye başladı, trafik yaratıp, yaralanarak ilaçlarımı harcatıyorlar. Hele de bazı kişilerin tavsiye ettiği Cassidy'nin "oram ağrıyor, ah romatizmalarım, ah kalbim!" deyip durması iyice sinir etti beni. Mr.Green Valla sadece yanıma tamirci Vic'i alıp (zaten çatışmalarda pek ayak altında olmuyor) Sulik ile Cassidy'e yol vermeyi düşündüm ama bütün grup tam kapasite yüklüyüz! Razz Sadece toplar tüfekler değil, quest malzemeleri vs doluyuz tamamen, onları kim taşıyacak işte sorun orada. Mr.Green

şimdi "Broken Hills" diye uranyum madeniyle ünlü bir yere geldim, burası süper mutant kaynıyor, hepsi de bana çizgi roman kahramanı Hulk'u hatırlattı. Bu kasabanın şerifi olan mutant Marcus'a anladığım kadarıyla "benimle gelsene" diyebiliyoruz. Henüz teklif etmedim, önce görev filan bitirip kasabadaki şöhretimi yükseltiyorum (şimdiden accepted oldu) Marcus'u görür görmez etkilendim Mr.Green O Arnold Swarzi boyutlarında adalelerinin yanısıra zırhı ve en önemlisi elinde tuttuğu 7 namlulu canavar makineli tüfek, bu arkadaşı ekibime katma konusunda karar almamı hemen sağladı. Bakalım kabul edecek mi.

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 9:40 pm Reply with quoteBack to top

Arabanın arkasşındaki bagajı kullanıyorsun değil mi? Bir yerden sonra o aletler para etmemeye başlıyor.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 18, 2009 11:03 am Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Arabanın arkasşındaki bagajı kullanıyorsun değil mi? Bir yerden sonra o aletler para etmemeye başlıyor.

Bagaj mııı? Mr.Green Mr.Green Mr.Green Bak hiç aklıma gelmemişti (nedense) Doğru yaa neden düşünmedim ki; kovuyorum adamları.
    Artık elimdeki ganimetleri koca kasabada takas edemiyorum, çünkü market işletenlerin elinde de kısıtlı malzeme oluyor.
    Demek bagaja koyabiliyoruz; süper o zaman. (yalnız arabayı çalarlarsa filan (bakınız New Reno macerası Razz)

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 18, 2009 6:55 pm Reply with quoteBack to top

Arabayı arkasında bir şey varken kaybetmemiştim. Ama o arabayı çaldırıp sonra öldürmek yerine konuşarak alırsan arabanın bagaj kapasitesi de artıyordu.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 21, 2009 10:25 am Reply with quoteBack to top

.

New Reno'da Arabam Çalındı!! Mr.Green
    Bu ne yaa!.. Sanki De JaVu! Razz Mr.Green

Darkgnome wrote:
    Arabayı arkasında bir şey varken kaybetmemiştim. Ama o arabayı çaldırıp sonra öldürmek yerine konuşarak alırsan arabanın bagaj kapasitesi de artıyordu.

Tıpkı bizim oyundaki gibi, park ettiğim yere döndüm bir de ne göreyim araba kayıp! Yalnız Devrimk'nın senaryosu daha mantıklıydı bence, çünkü bilgisayar oyununda arabanın gittiği yeri lastik izlerinden buldum. Gerçi kumlukta filan olabilir her neyse... Darkgnome senin dediğin gibi olayı konuşarak halletmeye çalıştım ama... Gerçekten de terapistimin önerdiği gibi sakin olmaya çalışıyorum ama Mr.Green adam hem arabamı çalmış hem de "your mother" filan diye cümleler kurunca kendimi kaybedebiliyorum işte. Zaten gangsterlerin tamburlu Thomson makineli tüfeklerinden almıştım, ilk denemeyi garaj sahibi üzerinde yaptım; neticede aldım arabamı geri. şimdi enerji pili takmayı filan da biliyorum, iyi oldu.

.........

Yalnız başıma kötü bir şey geldi Rolling Eyes Bu Arthurculara benzeyen power armor ve enerji silahlı bir kaç adama yolda rastladım; "seni öldürmek için emir aldık!" diyerek bize saldırdılar. Herifler o kadar güçlü ki 2 turda işimizi bitirdiler. Karanlıktı tam kim olduklarından da emin olamadım ama kendilerine "Enclave" gibi bir şey diyorlardı. Acaba diyorum "Holy Grenade"yi çaldığım için mi benim biletimi kestiler? Gerçi holy grenade'in bende olduğunu sizden başkası bilmiyordu... Razz

.

Last edited by dwaxer on Mon Sep 21, 2009 10:27 am; edited 1 time in total
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 21, 2009 12:13 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .

New Reno'da Arabam Çalındı!! Mr.Green
    Bu ne yaa!.. Sanki De JaVu! Razz Mr.Green

Darkgnome wrote:

Tıpkı bizim oyundaki gibi, park ettiğim yere döndüm bir de ne göreyim araba kayıp! Yalnız Devrimk'nın senaryosu daha mantıklıydı bence, çünkü bilgisayar oyununda arabanın gittiği yeri lastik izlerinden buldum. Gerçi kumlukta filan olabilir her neyse... Darkgnome senin dediğin gibi olayı konuşarak halletmeye çalıştım ama... Gerçekten de terapistimin önerdiği gibi sakin olmaya çalışıyorum ama Mr.Green adam hem arabamı çalmış hem de "your mother" filan diye cümleler kurunca kendimi kaybedebiliyorum işte. Zaten gangsterlerin tamburlu Thomson makineli tüfeklerinden almıştım, ilk denemeyi garaj sahibi üzerinde yaptım; neticede aldım arabamı geri. şimdi enerji pili takmayı filan da biliyorum, iyi oldu.

.........

Yalnız başıma kötü bir şey geldi Rolling Eyes Bu Arthurculara benzeyen power armor ve enerji silahlı bir kaç adama yolda rastladım; "seni öldürmek için emir aldık!" diyerek bize saldırdılar. Herifler o kadar güçlü ki 2 turda işimizi bitirdiler. Karanlıktı tam kim olduklarından da emin olamadım ama kendilerine "Enclave" gibi bir şey diyorlardı. Acaba diyorum "Holy Grenade"yi çaldığım için mi benim biletimi kestiler? Gerçi holy grenade'in bende olduğunu sizden başkası bilmiyordu... Razz

.

gıcık oluyorum o enclave'e bulduğum yerde onlar bana saldırmadan mini nuke'u adamların üzerine atıyorum direkt Very Happy fawkes'la birlikte dalmakta çok zevkli oluyo aslında adam gatling laser'la ağzını burnunu dağıtıyor hıyarların Very Happy
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 25, 2009 10:02 am Reply with quoteBack to top

.
    "Enclave" nedir diye googledan filan araştırdım; karanlık bir örgüt gibisinden bir şey buldum, sanırım bunlar Arthur Brother'ların zıttı bir şey; oyundaki itibarım genelde iyilik meleği olduğundan mıdır, uyuşturucu ve köle taciri çetelerini infaz ettiğimden midir, nedense bana düşman olmuşlar.

......

Bu arada Vault-13 ve GECK'i budum!!! Neutral Ne kadar da çabuk buldum yahu filan derken... Neyse spoiler yapmayayım, belki hâlâ oynamamış ve oynamayı düşünen vardır. Razz Mr.Green ama oyunu daha önceden bitirenler herhalde yaşadıklarımı tahmin ediyorlardır.

......

Bir de artık 223 Fuji mermisi sıkanlardan hariç diğer silahlar etkisiz kalmaya başladı; 20.level filan oldum, elimde de bir orduyu besleyecek kadar cephane ve silah var ama ne fayda; Cassidy elinde otomatik shotgun olduğu halde, "better, check my gear again!" deyip duruyor. Amcamlar taşısın diye TomyGun vermişim, çatışmada kaşla göz arasında çekmiş saydırıyor açıkgöz. Artık marketler de yetersiz kalıyor ya da ben çok zengin oldum, kamyon dolusu eşyanın yanısıra 22 bin küsur para da var ama... Sulik de uzun süredir balyoz yerine enerji hücreleriyle çalışan jop, bıçak, fist gibi ileri teknoloji melee silahlar kullanıyor.

.
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 2:51 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    "Enclave" nedir diye googledan filan araştırdım; karanlık bir örgüt gibisinden bir şey buldum, sanırım bunlar Arthur Brother'ların zıttı bir şey; oyundaki itibarım genelde iyilik meleği olduğundan mıdır, uyuşturucu ve köle taciri çetelerini infaz ettiğimden midir, nedense bana düşman olmuşlar.

.

Spoiler:
     enclave washington'daki faaliyetlerini bi robot tarafından yönetildiÄŸini bilmeden götüren bir Yeni Amerika hayali ile yaÅŸayan topluluk. Brotherhood of Steel'e kesin olarak düşmanlar ve oyunun çeÅŸitli yerlerinde genel olaraktan düşman ÅŸeklinde karşımıza çıkıyorlar. Normal power armor'ları çok güzel ama genelde Red Alert oyunlarında Sovyetler BirliÄŸinde gördüğümüz tesla zırhı bu oyunda Enclave'de var. Oyundaki en saÄŸlam zırh denebilir, kaldı ki ben savaÅŸ taktiklerimde hız ve vuruculuÄŸa önem veririm, tuzak kurarım, arkadan saldırırım ama tesla armor'u kullanmayıda oldukça severim ağır olmasına raÄŸmen. Enclave oyunda babamızın yaptığı Water Purity Project'i ele geçirmeye çalışırken karşımıza çıkıyor, babamızı öldürüyor ve genel olarak oyuncuya düşman oluyor. Oldukça güçlüler ve dediÄŸim gibi Brotherhood of Steel gibi yerleÅŸik ve kuvvetli bir organizasyon dahil kendilerinin tarafını tutmayan herkese düşmanlar. Tabii salak halkın çoÄŸu hatta yanımıza alabildiÄŸimiz npc'ler bile Enclave için büyük umut besleyebiliyor, cahilliÄŸin ve radyolardan yapılan propogandaların etkisi iÅŸte.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 6:49 pm Reply with quoteBack to top

lightflarer wrote:
    ...

lightflarer, spoilerini azcık okudum ama heyecanı kaçmasın diye hemen kapadım; ama ilk cümleyi görünce bütün heyecenı kaçtı Razz Mr.Green sağol yani; her şeyi yazmışsın, filmin sonunu vs... şu sıralarda tam da casus gibi Navarro üssüne sızmıştım, üzerime bir power armor geçirmiştim, laserli silahlar vs yüklenmiştim. Bu grup neyin nesidir, bu bölgedeki Hubogolistler ne iştir, vs araştıryordum gizemli gizemli.

.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum