Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: JudyWeissm
  Bugün: 24
  Dün: 43
  Toplam: 88892

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 836
  Üye: 2
  Toplam: 838

  Şu An Bağlı:
  01 : ehahiw
  02 : Roy823

  FrpWorld.Com :: View topic - Elysium
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Elysium View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  Phantom
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jul 26, 2006
  Posts: 323
  Location: Rpcraft

  PostPosted: Tue Sep 11, 2007 10:21 pm Reply with quoteBack to top

  ELYSİUM'UN KUTSANMIş TOPRAKLARI

  Elysium Oceanus nehrinin kaynağıdır.
  Elysium en yüce iyiliğin yuvasıdır.
  Elysium o kadar güzel bir yerdirki, buraya gelenler asla ayrılmak istemezler.
  Elysium bütün boyutlar arasında en iyi yönelime sahip boyuttur, düzen ve kaos arasında bozulmamış en üstün erdemlere sahiptir, burası saf iyiliğin, diğer bütün ideallerden ben ve amaçlardan üstün olduğunu herkese gösterir. Boyutun ilk katı bir renkler karmaşasından oluşmaktadır. Ziyaretçiler burda harika yeşil çimenlerin, patlayan yıldız çiçekleri ile dolmasını ve gümüş bulutların muhteşem gökyüzüne doğru yarış etmesini huşu içinde izlerler. Görünüşe göre boyutun kendisi, öz yaşam enerjisi ve çarpıcılığı ile titreşmektedir. Bütün boyuta muhteşem bir sükünet ve barış hakimdir. Elysium 4 kattan oluşmaktadır ve bu katlar Oceanus Nehri üzerinde sonsuzca uzanmaktadır. Güzel kokulu çamları ve çiçek açan ağaçları ile ilk kat madde boyuta en çok benzeyen yerdir. 2. kat daha yaban arazisi ve dağlık alanlarla kaplıdır, dağların arasından nehirler ve şelaleler akar. 3. katta hayatın dalgalarıyla yıkanmış olan bataklık vardır. Son kat ise kutsal okyanusun kendisinden oluşmaktadır, okyanus üzerinde yer alan adalarda emekli kahramanlar sonsuzluğun ebedi uykusu içerisinde rahatlayarak huzur bulurlar. Nehrin büyüklüğü, ufak kıyı kanallarından, sahillere vuran korkunç büyüklükte akıntılara kadar farklılık gösterir. Nehir boyunca içerisinde yerleşiklerin yaşadığı adalar, sahiller bulunur.

  ELYSİUM'UN BAğLANTILARI

  Elysium, Bytopia ve Beastland ile sınır komşusudur, doğal portallar bu boyutlar arasında bulunur ve Elysiumdan komşularına geçmeyi sağlar. Elysiumda var olan portallar genelde mağara şeklindedir. Elysium 4 kattan oluşur, her katla, diğerleri arasında köklü değişiklikler vardır. Yerleşikler katlar arasında seyahat etmek için portalları kullanırlar yada en kolay metod olarak kendilerini Oceanus nehrinin sularına bırakırlar. Nehirin kaynağı Elysiumun en aşağı katındadır, bütün katları dolaştıktan sonra en üst kat Amoriadan Beastland sınırlarına boşalır. Elysium sınırları içindeki hareketliliğin çoğu Oceanus nehri civarında gerçekleşir.

  ELYSİUM'UN YERLEşİKLERİ

  Elysium sınırları içerisinde iyi yönelimli ner tip boyutdışı bulunur, bunların içine kuralcı ve kaotik yönelimde olanlar ve elemental boyutların djinnileride dahildir. Ayrıca her tip celestial varlıkta burda mevcuttur, fakat ağırlıkta olan tür guardinal'lardır. Bunların içine kanatlı Avorallar ve güçlü Leonallar dahildir. Altın rengi tenleri, gümüş rengi gözleri ve güç ve soyluluk içinde parlayan Celestial varlıklar heryerdir. Ayrıca Elysiumda saf iyiliğe hizmet eden tanrılar ikamet etmektedir, bunların arasında en güçlüsü, Greyhawk pantheounun yüce Güneş tanrısı Pelordur, Elysiumun 4. katında altınlarla kaplı bir kalesi vardır.

  ELYSİUM'A DIşARIDAN GELENLER

  Elysium'a dışarıdan gelen ruhlar yada varlıklar, ya boyutta ikamet eden bir tanrıya hizmet etmektedirler yada yanlız ruhlar olarak en üst iyiliğin ve barışın merkezine doğru çekilmişlerdir. Ruhlar Elysiumda normal hayattaki şekillerinde belirirler, çünkü iyilik dış görünüşle çok az ilgilenir. Fakat çoğunluğu daha soylu ve huzur yayan görünüşlere sahip olurlar. Sadece kötü olaylar sonucunda boyutun zarar görmesi ve lekelenmesi Elysium sakinlerinin silah başına koşmasını sağlar, fakat bu gerçekleştiği zamanda diğer bütün boyutların sakinlerinden daha tehlikeli olurlar. Diğer boyutların sakinlerinden ayrılan bir diğer nokta ise Elysiumu evi olarak çağıran herkes geçmiş hayatlarındaki bilgilerinin bir kısmını muhafaza ederler ve bu anları zaman zaman özlem dolu bir nostaljiye sürükler. Zaman zaman hafızaları daha pratik çalışır, Elysiuma yerleşmeden önceki hayatlarında karakter seviyesi olan sakinler, Elysiuma yerleştikten sonra karakterlerinin dört seviyesini korumaya devam ederler. Ayrıyeten Elysium sakinleri aşağıdaki özelliklere sahiptirler.

  - Elektrik bağışıklığı.
  - Soğuk ve Ateşe karşı 20'şer bağışıklık.
  - Ayrıca geçmişteki hayatından 4 karakter levelını muhafaza etme yeteneği.

  ELYSİUM'DA İLERLEYİş VE SAVAş

  Oceanus nehri Elysium'un büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Bu sebeple boyut üzerinde sandal trafiği çok yoğundur. Oceanus saatte beş kilometre hızla akar ve sırasıyla Thalasia, Belieren, Enoria ve Amoria'ya boşalır.
  Elysium'un özünde savaşa yer olmadığı için boyut savaşta herhangi bir avantaj yada dezavantaj getirmez. Fakat burda kötülere karşı pek az bir tölerans gösterilir ve çoğu Elysium sakininin kötülüğü ezme( Smite Evil) özelliği vardır, bu sebepten Elysium kötüler için çok korkutucu bir yerdir.

  ELYSİUM'UN COğRAFYASI

  Elysiumun en üst katı Amoria'dır, Burası diğer katlara nazaren madde boyuta en çok benzeyen yerdir. Nehrin akıntısına karşı olan yerlerde alan daha dağlık ve serttir, taki gezginler 2. kat Eronia'nın eteklerine varana kadar, burda nehir dik vadiler tarafından kuşatılır ve bu sebepten ufak geçitlere doğru taşar. Sonunda dağlar azalır ve nehir genişleyerek büyük içinde böceklerin ve kertenkelelerin yaşadığı büyük bataklığı oluşturur, burası Belierindir. En sonunda ise bataklığın seviyesi azalır ve gezginler Elysiumun 4. katı olan Thalasia'ya ulaşmış olurlar. Burda Oceanusun kolları kutsanmış adaların üzerine akar. Oceanus nehri katlar arasında akarken, dümdüz bir yolculuk yapmaz, ayrıca hızıda herzaman sabit değildir.

  AMORİA

  Amoria Elysium'un en üst katı ve bütün dışarı boyutlar arasındaki en misafirperver yerlerden birisidir. Tabii ki boyutun amacı olan uzun süreli ziyaretçileri, boyutun yerleşiklerine döndürme olayına karşı gelmedikleri sürece. Ufak kasabalar Oceanus nehrinin sahillerini kaplamışlardır ve adaların tepeleri nehrin içinden yükselmektedir. Kayıklarla seyahat epey yaygındır ve Elysium nufüsunun ana çoğunluğu burda yaşar. Amorai tabii ki barışcıl bir yerdir, fakat burası ayrıca sadece başkalarına yardım ve destek vermek, ayrıca iyiliğin ululuğunu ispat etmek için çabalayan kutsal varlıkların yuvasıdır. Bu her ne kadar Elysiumun şanssızlığı olsada, fakat görünüşe göre burda yaşayanların tek amacı, saf ve bozulmamış iyiliği gücünü herkese göstermektir. Amoria'ya ziyarete gelenler, ilk başta yorucu ayak işlerine ve görevlere koşulurlar, fakat bu görevleri tamamladıkları zaman kendilerine çok güçlü müttefikler kazandırmış olurlar. Amoria'da mevsimler vardır fakat buraya gelen ziyaretçiler hangi mevsim olduğunu anlamakta epey zorluk çekebilirler, çünkü hava ne yazın çok sıcaktır, nede kışın çok soğuktur. Genelde yağmur yadıktan sonra hemen arkasından gökkuşağı belirir. Guardinal'lar havayla oynayıp ani fırtınalar ve şimsekler oluşmasına sebep olan fırtına devi druidleri ve diğer varlıkları eğer iyi bir nedenleri yoksa azarlarlar. Ayrıca Guardinalların yöneticileride Amoria'da yaşar, bunlar inanılmaz kudretteki Guardinallardır, güçleri Cehennemin lordları ve Abyys'in İblis prensleriyle başedecek kadar büyüktür. Hepsinin arasında en ulusu ve diğerlerinin üstünde olan ise Elysium'un kutsal aslanı Talisid'dir, bütün Guardinalllar en içindeki en bilge varlıktır. Talisidin ayrıca beş sadık kudretli Guardinal dostu daha vardır, onlar hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımın sonunda bulabilirsiniz.

  ERONİA

  Eronia yükselen dik tepelerin diyarıdır, beyaz granit vadiler, Oceanusu yönlendirir, inişli çıkışlı dağ etekleri bu dağların ana merkezini oluşturur. Eronia'da hava koşulları serttir, büyük kasırgalar ve yıldırımlarla beraber gelen kar yağışları çok sık görülür. Yazları madde düzleme göre daha sıcak, kışları ise daha soğuk geçer. Eronia ikinci hayatlarına başlayan mücadeleyi seven iyi ruhların buluşma noktasıdır. Eronia sınırları içerisinde yaşayanlar dağların çok zorlu olmasından dolayı uçma hızlarını bir seviye kaybederler, (Çrn: mükemmel hızla uçanların-iyiye, iyi hızla uçanların- ortalamaya, ortalama hızla uçanların- kötüye, kötü hızla uçanların- hantala)

  BELİERİN

  Belierin sisle kaplı bataklıkların diyarıdır, birinin en üst düzey iyiliğin boyutundan bekleyeceğinden biraz zıt bir görüntüsü vardır. Burda nehir yavaşlar ve su sayılamayacak kadar fazla sayıdaki karışık kanallara doğru ilerler. Fakat Elysiumun pozitif enerjisi bu perişan mekanda parlamaya devam etmektedir. Sisin kendisi herkesi parlak ve kutsal bir ışıkla kaplar. Belierin ayrıca ölümcül yaratıkların hapishanesidir. Hikayeler burda bir Tarrasque'nun yada efsanelerde geçen korkunç yaratıklardan birinin hapis olduğunu söyler. Başka bir hikayede ise burda ölümcül bir cehennem duke'ünün, bir elemental prensinin yada yaralı bir kötü tanrının hapis tutulduğunu söyler. Zaman zaman kötü yaratıklar buraya saldırılar düzenler ve boyutun yerlileri olan Guardinal'lar onları geri sürmek için savaşır.

  THALASİA

  Bu kat Oceanus nehrinin kaynağının oluştuğu yerdir, nehir burdan akmaya başlar ve Elysium'un bütün katlarını dolaşır, ordan Beastlandin güneşle beneklenmiş ağaçlarını sular ve en sonunda Arborea'da boşalır. Thalasia adalarla kaplıdır ve üstlerinde Elysium'un yerlileri yaşamaktadır. Bu adaların arasında bilinenler şunlardır, Kutsal ölülerin adaları, kutsanmış adalar, Avalon tepeleri, Dünyanın ötesindeki adalar ve kahramanlık adaları. Burda en iyi yönelime sahip sakinler evlerini kurmuşlardır ve geçmiş hayatlarından kalan bilgeliklerinin ve güçlerinin bir kısmını muhafaza etmişlerdir. Burda kahraman krallar ülkelerinin tekrardan kendilerine ihtiyaç duyacağı günü beklemektedirler, ve dini öğretmenler burda muazzam büyüklükteki kutsal kütüphanelerdeki bilgileri tekrar gözden geçirmektedir. Thalasia'ya yolculuk eden, ya yaşlılıktan yada soylu bir savaşta alınmış yaralardan ölmek üzere olan bu ulu ziyaretçiler, burda Elysium'un kendisi tarafından güçlü sakinlere dönüştürülür ve ölümün acısını neredeyse hiç hissetmezler ve yaptıklarından dolayı en üst düzey iyilikle ödüllendilirler. Thalasianın amacı sadece iyilik ve huzur vermek olarak görünsede, günün birinde kötülüğü ordularına karşı verilecek olan son savaşta öne sürmek üzere muazzam bir ordu hazırlandığıda bazı hikayelerde geçer.

  GÇNEş KALESİ

  Bir zamanlar Işığın kutsaması olarakta bilinen bu kale Tanrı Pelor'un diyarıdır, diğer bilinen isimleriyle Güneşin Babası ve Işıldayan, bu ulu tanrı güneşin, ışığın, gücün ve şifanın efendisidir. Pelorun diyarı bir zamanlar meyva bahçeleri, üzüm bağları ve tarlalarla kaplı sonsuz büyüklükte bir malikane idi, fakat şu anda Thalasia'nın en büyük adası olan Krigalanın üstüne kurulmuş altın kaplı bir kaledir. Güneş Kalesi yüzlerce millik bir alanı kaplar ve Oceanusun kıyılarının hepsinden çok net bir şekilde parlar ve güneş ışınlarını Thalasia'nın her yerine yansıtır. Pelor kalesinin helezonlar çizerek yükselen merdivenlerinin en tepesindeki tahtında oturur ve muhteşem büyüklükteki dinleyicileriyle konuşur. Etrafında her zaman meleklerin en uluları olan, Solarlar, Planetarlar ve çok sayıda Guardinal vardır. Onları herzaman kötülüğü güçleriyle hesaplaşmaya gönderir. Çünkü Pelor evrende yer alan en güçlü tanrılardan biridir ve Elysiumun doğası üzerinde çok fazla kontrolü vardır.

  ELYSİUM'UN KUTSAL ASLANI VE BEş YOLDAşI

  Guardinal'ların elinde geçmişlerine dair bir kayıt yoktur, Elysium'un oluşumundan beri boyutun koruyuculuğunu yapmışlardır. Bütün Guardinalların üstünde ise Kutsal Aslan ve beş yoldaşı vardır, bunlar türlerinin en Nötr İyi yönelimin en üstün örnekleridir. Kutsal Aslan Elysiumun yöneticisine verilen bir sıfattır, Celestianın en ulu meleği Zaphkiel ve Cehennemin yücelordu Asmodeus gibi, Kutsal Aslanda Elysium sınırları içerisinde yenilmezdir ve üstün tanrı olarak kabul edilir. şu anki Kutsal Aslan Prens Talisid mevkisini normalden çok daha uzun süredir elinde bulundurmaktadır, öyleki Guardinallar arasında ondan önceki Kutsal Aslanı hatırlayan çok az varlık vardır. Fakat beş yoldaşının çoğu türlerinin temsilciliği olan Kutsal Aslanın yoldaşı olma şerefine bugünlerde nail olmuşlardır. Talisid ve arkadaşları kutsanmış varlıklar olmalarına rağmen, Celestiayı yöneten semavi konseye ve eladrinleri yöneten feodal saltanata göre daha çok bir maceracı gruba benzerler. Talisid ve yoldaşları Elysiumun bütün topraklarını gezerler, oluşan problemleri çözerler ve kendi bölgelerine girmeye cürret eden kötü güçleri yok ederler. Her biri kendi türlerinin sıkıntılarını dinler ve aralarında oluşabilecek sorunlara nokta koyarlar, guardinalları alır ve kötülüğe karşı savaşa sürerler, gerekli olması durumunda ise bizzat kendileri savaşa dahil olurlar. Talisid ve yoldaşlarının bütün hareketleri iyiliğin prensiplerine göre gerçekleşir. Ayrıca Talisid ve yoldaşları takım halinde çalışmanın ve arkadaşlığın vücut bulmuş halidir. Beş yoldaş kelimesi sadece boş bir ünvan değildir, Guardinalların en uluları olan bu kadim varlıklar birbirlerine ve halklarına sonsuz bir sadakat ile bağlıdır. Guardinalların değişik türlerinin istekleri zaman zaman anlaşmazlıklara yol açsada, yoldaşlar bunların üstesinden gelirler ve altlarınki türlerine her zaman sevgiyi bağlılığı ve iyiliği aşılarlar.

  TALİSİD, ELYSİUM'UN KUTSAL ASLANI

  Talisid sevgili dostlarıyla başardığı o kadar çok şeyin gururuna rağmen, bu gururun yada başka duyguların kendisini Elysiumu ve içindeki sakinlerini koruma ve destekleme görevinden alıkoymasına izin vermemiştir. Kutsal Aslan olarak görev yaptığı onbinlerce yıl boyunca Elysiuma ve içindeki doğal harikalara olan sevgisi ve bağlılığı artmıştır. Guardinalların kralı olarak Talisid 4 katıda sık sık seyahat eder fakat, zamanının büyük bölümünü en üst kat olan Amoria'da geçirir. Yanlız başına ava çıktığı zamanlar karşılaştığı kuralcı olmayan avcılarla, izlenemeyen izi ve muazzam saklanma yetenekleri ile dalga geçer. Boyutun ve bütün Guardinalların kralı olarak Talisid tebasından kendisine ayrıcalıklı davranmamalarını talep eder.

  SATHİA, GÇKYÇZÇ DÇşESİ

  Talisidin beş yoldaşından biri ve avoral'lerin sesi olan Sathia, yetenekli ressamların ve heykeltıraşların ilham perisi ve efendisidir. Keskin gözleri sürekli uğraştığı işlerdedir, çok sayıda harika resim ve odundan heykeller yaratmıştır. Zamanının çoğunu ya yoldaşlarıyla yada gökyüzünde süzülerek geçirir.

  MANATH, BOYNUZLU DÇK

  Manath beş yoldaş arasında en yeni olanıdır, henüz kısa bir süre önce Dük Rhenok'un yerine geçmiştir. Cervidallerin yeni dükü, Talisid ve diğer yoldaşlarından öğrenecek çok şeyi olduğunu düşünmektedir. Fakat hangi koşul altında olursun Manath, Rhenok'un yerini doldurmakta zorlansada bunu dışarıya karşı asla göstermez. Manath yoldaşların keskin zekasını ve eğlence anlayışını kazanmıştır. Manath değişik yetenekleri ve büyüleyici diliyle diğerlerini her zaman büyülemektedir.

  VHARA, TARLALARIN DÇşESİ

  Dışarıdan bakanlara soğuk gibi görünsede, Vhara equinal'ların düşesi, içinde çok dinç ve neşeli bir ruh taşır. Eski yoldaşları Vharanın, equinallara vermiş olduğu, çekilen acılara ve gözyaşlarını sona erdireceği söznü tutamadığı zaman ne kadar üzgün olduğunu bilirler. Vhara çiçeklerin her çeşidine tapar ve sık sık arkadaşlarına götürmek üzere buketler yapmaktan hoşlanır. Talisid ve diğer arkadaşlarıyla beraber olmadığı zamanlarda Amoria'daki Sienna Rise adındaki havadar malikanesinde dinleniyo olur. Vhara onu taparcasına seven hizmetkarları olmadan çok nadiren görülür. Bunlardan biri altın bir harp taşıyan erkek yarı-elf bir ozandır. Diğeri ise bir yandan onu yelleyen ve ahenkli nazik sesiyle dişi bir elf sihirbazdır.

  KHARASH, İZ PEşİNDEKİ AVCI

  Lupinal'lerin sözcüsü ve en ulusu olan Dük Kharash, Talisidin ava ve ehlileştirilmemiş yabanlığa duyduğu sevgiyi ve özlemi paylaşır. Talisidin yerleşim bölgesine girceği zamanlar dahi, Kharash yabanda beklemeyi tercih eder, genelde fazla konuşmaz ve çok kurnazdır. Talisidin gölgesi olarakta bilinir. Avcılığın tartışılmaz en büyük ustasıdır, Kharash hislerine ve sezgilerine güvenir, tuzaklara asla düşmez ve düşmanlarını öldürmeden önce kritik vuruşu yapabileceği aralığı bekler. Talisid ve diğer yoldaşlarından ayrı olarak ava çıktığı zaman yanına güvendiği lupinallerinden bir kaç tane alır.

  BHARRAİ, ULU AYI

  Bharrai ursinal'lerin maderşahıdır, bazı ursinal'ler onu "Ayı Anne" olarka çağırır. Oda ursinallerini şefkate muhtaç çocuklar gibi bağrına basar ve sever. Onlar Elysium topraklarından büyü çalışmak için ayrıldıklarında ve kötülüğe karşı savaşmak için gittiklerinde ise yüreği büyük bir korkuya kapalır. Talisid ve diğer yoldaşları ile beraber değilken, Eronia sınırlarında, dört dağın arasında ufak bir göle bakan muazzam büyüklükteki kulübesinde, Ursinal'lerine doğa ile uyum içinde yaşamanın önemini anlatır. Kışları ise kulübesini bir okula çevirir ve ursinal'ler ile ziyaretçi büyücüler, onun gözlemi altında büyü çalışırlar.
  Quote:
  ELYSİUM'UN ÇZELLİKLERİ

  -NORMAL YERÇEKİMİ
  -NORMAL ZAMAN
  -POZİTİF DOMİNANT( ELYSİUMDA KARAKTERLER FAST HEALİNG 2 KAZANIRLAR)
  -GÇÇLÇ İYİ YÇNELİM (ELYSİUMDA KÇTÇ VARLIKLAR İNTELLİGENCE, WİSDOM, CHARİSMA CHECKLERE -2 ALIRLAR, NÇTR KÇTÇ VARLIKLAR -4 ALIRLAR.)
  -AYARTMAK (ELYSİUMA GELEN VARLIKLAR, BOYUTUN GÇZELLİğİNE HAYRAN OLUP BURDA KALMAK İSTERLER, BU SEBEPTEN ELYSİUMDAN AYRILMAK İSTEYENLERİN, 10+GEÇİRDİKLERİ HAFTA KADAR WİLL SAVE ATMALARI GEREKİR, AKSİ HALDE BOYUTUN SAKİNLERİNE KATILIRLAR, BU ETKİYİ SADECE DİLEK YADA MUCİZE BÇYÇSÇ NORMALE DÇNDÇREBİLİR.)


  Phantom productions saygıyla sunar, Elysiumun kutsanmış toprakları, okurken keyif alın arkadaşlar.


  Quote:
  Rpcraft sitesindeki yazımdan alıntıdır

  _________________
  Image
  -------------------------------------------------------------

  UNOFFÄ°CÄ°AL SÄ°TE PSÄ°KOPATI.
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
  Phantom
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jul 26, 2006
  Posts: 323
  Location: Rpcraft

  PostPosted: Thu Sep 13, 2007 9:24 pm Reply with quoteBack to top

  Yokmu arkadaşlar Elysium'la ilgili merak ettiği sormak istediği bişey olan, bu kadarmı?

  _________________
  Image
  -------------------------------------------------------------

  UNOFFÄ°CÄ°AL SÄ°TE PSÄ°KOPATI.
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
  Efla
  Site Admin
  Site Admin

  Joined: Apr 10, 2004
  Posts: 3916
  Location: Ankara

  PostPosted: Thu Sep 13, 2007 10:45 pm Reply with quoteBack to top

  Baya iyi bi yazı olmuş Türkçe kaynak hiç bulamamıştım zamanında planescape ile ilgili. Devamıı bekliyoruz Very Happy

  Ben de gelmişken biriki bişey karaliyim.

  Elysium kelimesi çoğu planescape ismi gibi yunan mitolojisinden geliyor. "Çbür Dünya"daki cenneti temsil ediyor. İyiliğin hüküm sürdüğü klasik anlamdaki bir cennet.

  Oceanus nehri de bütün düzlemlerdeki nehirlerin en büyüklerinden biridir(belki de en büyüğü) dolayısıyla ulaşım için çok faydalı olduğu söylenebilir.

  Aslında bilgiyle beraber bazı DM tavsiyelerini paylaşmak isteyen olursa işe yarayabilir. şahsen ben çok sevsem de birçok oyuncu için "sıkıcı" olarak nitelendirilebilir Elysium.

  Çünkü yaratık kesmece, ya da çözülecek pek sorunla karşılaşmazsınız. Hele karakter iyi yönelimli değilse korkunç bile olabilir Smile

  DEnilir ki elysiumda bir yerden diğerine giderken boyut sizi "ahlaki" seçimler yapmaya zorlayacaktır. Eğer seçimleriniz iyilik yönünde olursa gitmek istediğiniz yere tahmin ettiğinizden daha çabuk gelirsiniz. Fakat tercihiniz aksi yönde olursa asla varamayabilirsiniz bile...

  Dediğim gibi devamıını bekliyoruz. diğer arkadaşlar da umarım emek sarfeden kişileri yüreklendirirler. TEşekkür ederek bişey kaybetmeyiz Smile

  _________________
  Chaos is the law of nature,
  Order is the dream of man.
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  lightflarer
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Feb 05, 2008
  Posts: 639

  PostPosted: Wed Feb 06, 2008 5:25 pm Reply with quoteBack to top

  Efla wrote:


  ...Oceanus nehri de bütün düzlemlerdeki nehirlerin en büyüklerinden biridir(belki de en büyüğü) dolayısıyla ulaşım için çok faydalı olduğu söylenebilir...  Oceanus'ta Atlantis okyanus tanrısı galiba zaten, eski medeniyetlerin mitolojilerinden bayağı bir şey var bu fr'de planecape'te falan. şimdi aklıma gelmiyo gerçi.
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.62 Saniye