Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 35
    Dün: 35
    Toplam: 90399

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1366
    Üye: 1
    Toplam: 1367

Şu An Bağlı:
    01 : arosyf

FrpWorld.Com :: View topic - Fantastik Film
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Fantastik Film View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 5:19 pm Reply with quoteBack to top

Beyler eski sayfalara bir göz gezdirdim de, gerçekten sound track meselesinde ben olay çıkarmayı düşünüyorum.Niye Türk SoundTrack hatta soundtrack değil, türk eserlerinden çalmıyoruz.Gerçekten savaşa harika şekilde müsait melodilerimiz var, yok yok bizimkiler melodi değil, eser Very Happy yani yabancı kullanacağımza biraz kendimizi belli edecek müzikler (eserler Very Happy ) koyabiliriz.

Cahit Berkay - Devlerin Aşkı

Her türlü Mehter Marşı

Daha bulabiliriz Very Happy

Ata ihtiyaçta harbiden sorun çıkabilir Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Hakikatli-TormII
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 7:40 pm Reply with quoteBack to top

Filmi nerede çekmeyi düşünüyorsunuz? Eğer ankarada olursa kılıçta kullanırım, kısa mızrakta. Karateyede gidiyorum az çok dövüşle de alakam vardır. Uygun olursa herhangi bir konuda oynamasam bile çekimleri izleyip, eğlenmek için gelebilirim ama şehir ve zaman sorun.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 7:55 pm Reply with quoteBack to top

Ya komik kaçabilir ama Alenthas'la az biraz konuştuk ve Maraş'ta olabileceğini düşünüyoruz, gerçekten karlı bir olay!Mesela andız falan toplayıp satarak, ya da nane, ya da kekik, ya da dağçayı (ki fiyatlarına bakın, gerçekten pahalı şeyler bunlar!) masrafları çıkarmamız mümkün, iki kilosu 100 kiloya satılıyor bunların çoğunun!

İkinci karı ise, gerçekten fantastik mekanları bol.Yani dağa çıkması falan, bulutların üzerinden geçiyorsunuz, ya da şelalesi bile var Very Happy Terkedilmiş onlarca boş köy var!Her şey var anlayacağınız, ancak çoğu kişi için yer sorunu var Smile Fakat yine de düşünün derim

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 8:15 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    iki kilosu 100 kiloya satılıyor bunların çoğunun!

Garip bi cümle olmuş Very Happy ticaret yapıyor gibi hissettim şimdi bak

şimdi kısa film olarak herhangi bir yerde, materyal olmadan bir deneme amaçlı bir şeyler yapmayı planlıyoruz -15dk civarlarında, beğenildiği takdirde onu uzatarak 1-1,5 saatlik bir film yapmayı düşünüyoruz. Bakalım hayırlısı Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 8:20 pm Reply with quoteBack to top

Açıkçası o kadar emek harcayıp kısa film çekmek acayip kaçabilir.Bence film işini biraz uzatmalıyız.Yani 1,5. 2 gerekirse 3 saat, zaten senaryomuz veya hikayemiz pek kısa bir hikayeye müsait değil

-Freddie Mercury
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 8:28 pm Reply with quoteBack to top

şimdi şöyle bir şey düşündük Firble ile. Eğer dikkat ettiysen bir kısa film yarışması düzenleniyor. Burada yazılan kısa film senaryolarından en güzelini seçip 15 dk lık bir film yapıcaz -bu yaza kadar biter herhalde. Bu biraz da trailer gibi bir şey olacak. Ardından bunu geliştirip senin dediğin gibi uzunca bir filme dönüştürmeyi planlıyoruz.

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 8:42 pm Reply with quoteBack to top

Arkadalar film müziği için bir fikrim var.

Madem özgün bir kısa film yapılacak müzikleri enden özgün olmasın. Bence yerli amatör bir gruptan uygun şarkı istenebilir gayet. Ne tarz şarkı olacağını söylerseniz belki yardımım dokunur tanıdığım gruplar ve kendi grubum var =)

Ne dersiniz?

Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 8:54 pm Reply with quoteBack to top

Aslında güzel bir fikir.İyi olabilir.Fakat seslerine dikkat et, neyle çalabileyim Very Happy

-Freddie Mercury
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 10:11 pm Reply with quoteBack to top

Ben Folk düşünüyorum polka türüde hoş olur. Enstrumanı bol olsun, flüt, klasik gitarıydı şöyle oynak bir şeyler olsun Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 10:44 pm Reply with quoteBack to top

İşte Ensiferum'daki parçalar aynı folk değilmi? Bu bence çok uygun olur.Kimden kaptığınıda unutma sakın Melek görünümlü Å?eytan
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 11:38 pm Reply with quoteBack to top

1. olarak Ensiferum'u ben öncedende biliyordum az biraz Very Happy
    2. olarak da Folk diyorum Folk Metal değil Smile Yani ne bileyim böyle çok sert değil dediğim gibi içinde flüt olacak felan. Çyle bir şeyler olsun istiyorum

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 16, 2008 8:38 pm Reply with quoteBack to top

iyi gitar çalarım bateri de fena sayılmaz. isterseniz akustik bişeyler yapabiliriz ama filme uydurmak ve atmosferi canlandıracak müzikler yapmak sizin de düşündüğünüz gibi pek kolay değil. ha deneriz o ayrı..

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 17, 2008 2:52 pm Reply with quoteBack to top

Bir kaç nokta dikkatimi çekti onları belirtmek istiyorum.
    Kamerası olan ve bu işe gönüllü birini bulamazsanız çekimi yapmak çok zor olacaktır. Maddi olarak konuşursak kamera ses ve kapalı alanlarda ışık sistemi ve bunları kullanacakları kiralamayı düşünüyorsanız günlük 4.000-5.000 ytl arası para ayırmanız gerekir. (şehir değiştirme durumunda yol ve konaklama masraflarıda var.) Dolayısıyla sinema tv bölümü okullarından bu işle ilgilenen birilerini bularak ekipman ve teknik adam olayını çözmek daha mantıklı. (Tabii burada bahsedilen profesyonel ekipmanlar.)

Kısa film çekilecekse bu kısa film olmalı. Kısa filmi sonradan uzun metrajlı film haline dönüştürmek uygulanan bir yöntem değil. Eğer sponsor arayışı için bu çekimler yapılıyorsa, uzun filmin 15 dakikalık bir kısmı çekilebilir yada merak uyandıracak bir fragman çekilmesi gerekir.

AlenthasLeasess wrote:
    Bir çeşit RP gibi olacak ve iyi savaşan kazanacak, filmlerdeki klişe gibi illa ki iyi taraf kazanır, kötüler hep kaybeder düşüncesi olmayacak.

Burada oyuncular gerçekten birbiriyle mi savaşacak? Bu yöntemin ekrana güzel yansıyacağını zannetmiyorum. Savaş sahnelerinde oyuncular karşılıklı olarak ne yapacaklarını bilmeli ve bu hareketler yavaş bir biçimde bir kaç kez tekrar edilmeli. (Sakatlık ve yaralanmalar olmaması açısından.) Sonra dijital ortamda hareketler hızlandırılabilir.
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Feb 17, 2008 3:06 pm Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    Burada oyuncular gerçekten birbiriyle mi savaşacak? Bu yöntemin ekrana güzel yansıyacağını zannetmiyorum. Savaş sahnelerinde oyuncular karşılıklı olarak ne yapacaklarını bilmeli ve bu hareketler yavaş bir biçimde bir kaç kez tekrar edilmeli. (Sakatlık ve yaralanmalar olmaması açısından.) Sonra dijital ortamda hareketler hızlandırılabilir.

Bu konuya değinmen iyi oldu. Benim aklımda çekimden önce bir prova yapılması var tabii ki de. Yani oyuncular ellerine sopaları alıp savaşacaklar istedikleri gibi. Sonra çekim yapılırken daha farklı estetik hareketlerin yapması ama sonunda yine provada yenen kişinin yenmesi gibi bir şeyler düşündüm adil olması bakımından.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 17, 2008 4:07 pm Reply with quoteBack to top

Onun yerine herkes kağıt üzerinde karakterini yapıp, dövüşlerini zarla yapsa sonrasında bu savaş canlandırılsa nasıl olur?
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum