Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1520
    Üye: 0
    Toplam: 1520

FrpWorld.Com :: View topic - Marduk
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Marduk View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    AlfTheMud
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 4:25 pm Reply with quoteBack to top

Very Happy Çok hoş .Fakat kaçışımız yok diye düşünüyorum.Çünkü bu gezegen 4 defa daha girmişti sisteme.Ve her seferinde sonuç hüsran. Mesela bknz atlantis müthiş bir teknoloiye sahipti hidrojen bombasının bin katını atarlardı atsalar ama demekki işe yaramadı.Benim düşüncem şudur işe yaramamasının sebebi :: Marduğun üzerinde canlılar yaşıyor demiştim.Bu canlılar bu bombaların atılmasını engellediler.

Ama size sevindirici bir haberim var BU GELİşİYLE ARTIK GERİLEMEK OLMIYACAK ALTIN ÇAğ ADI VERİLEN BİR DÇNEME GİRECEğİZ . Kıyametmek ne demektir? Kıyam et. Yani ayağa kalkmak , yükselmek demektir. Altın çağda mısırlılar yükselme devri olarak belirtirler. Mantığı anladınız mı? Çok ilginç.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 5:20 pm Reply with quoteBack to top

Hocam n'aptın ya, var olduğu kesin olmayan bir şeyin engellenemeyeceğini, var olduğu kesin olmayan bir şeyin inanılmaz gücüyle kanıtlıyorsun Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 5:51 pm Reply with quoteBack to top

Gelsin valla süper olur Very Happy Aksiyon olur bize de Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 6:11 pm Reply with quoteBack to top

Yalnız ne yalan söyleyeyim aksiyon fikri hiç fena değil ha Very Happy O değil de Dünya'da kalan kesimin yüzme biliyor olacağı kesin Very Happy Hani eskiden okuma yazma bilmeyenler çoktu, şimdi çok yok, ileride yüzmeyen bilmeyen olmayacak Very Happy

O değil de ben suyu sevmem ki Crying or Very sad Crying or Very sad

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    AlfTheMud
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 6:38 pm Reply with quoteBack to top

Very Happy . Valla ben demiyorum eski uygarlıklar diyor. Ama kuzay ülkelerinin bazı girişimlere başlaması çok garip. Ayrıca arkadaş dedi; bazı profesörler peribacalarının afetlerden koruıyacağını okumuş. Bakın şimdi çok güzel bir mantık buldum gelin inceleyelim: Hesaplamalara göre en fala vurgunu amerika kıtası alacak. Hemen kafamızı çalıştıralım.Nuf tufanı ile ilgisi olduğunu söylemiştim.Ağrı dağı , yani doğu .Doğu da en az etkiyi alacak. Amerikanın gözü nerde ? DOğUDA. Gördünüz mü? Smile Nasa da herşeyi biliyor. Allah aşkına söyleyin neden uzay izleme programlarında marduk gezegeninin olduğu alan simsiyah kare ile boyanmış? Adamlar bes bellli saklıyorlar. Yüzme için de korkun bence Smile .Çünkü marduk 4 turundaki en büyük yakın geçişini yapacak. Bu da demek oluyor ki en büyük etkiyi bu devirde alıcağız. Diğer söylemek istediğim ise şu : Tam hatırlayamıyorum güneş sistemimizdeki gezegenglerde çok tuhaf acayiplikler başladı. Ne olduğunu gerçekten hatırlayamıyorum ama arştırabilirsiniz. Bazıları bunun marduğun etkisinden dolayı dediyse de nasa hemen yalanladı. Son yıllara oranla doğal afetler çok aşırı bir artış gösterdi. Tek şey demek kalıyor geriye: Hakkınızı helal edin. Very Happy

Edit: Daha ilgibç şeylerde yazıcam ama aşkı memnu izliyorum Razz
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 7:14 pm Reply with quoteBack to top

Kardes kizma ama eski uygarliklarin dedigini yaziginda sen de demis oluyorsun. Ayrica Nasanin herseyi bildigini, dogunun batiya gore daha az hasar alacagini, Mardukun en yakin gecisini yapacagini da sanirim eski uygarliklar demiyor. Eger diyorsa gercekten bunu ilginc bulurum bu durumda kaynak verirsen sevinirim.

Bu arada gezegenlerde baslayan acayiplikler konusunda da hicbir bilgim yok. Sen bir hatirlamaya calisip bunu okudugun kaynagi bulabilirsen gercekten guzel olur. Eger tekrar aradiginda bulamiyorsan zaten cok guvenilir bir kaynak degil demektir.

Bir de kardes bir konuyu belirtmeden edemeyecegim. Uzayda hemen hemen her yer siyah renktedir, Marduk un nerede oldugunu ve onun uzerinin ozellikle siyaha boyandigi nereden anlasiliyor, ya da boyle bir seyi ozellikle yazan bir kaynak var mi?

Bir de Marduk muhtemelen Jupiterden daha uzakta olmasi gerekir aksi taktirde Ay kadar buyuk olan bir cisim gozukurdu. Yok Aydan cok daha kucukse dogrudan Dunyaya carpmadan zaten ciddi bir etki veremeyecegini dusunuyorum. Istersen daha detayli da arastirabilirim.

Ne olursa olsun bu kadar uzaktaki bir cismin Dunyada dogal felaketler yaratmasi bildigim kadari ile imkansiz. Hos Ayla ayni uzaklikta ikinci bir Ay daha olsa bile bu bile ne kadar dogal afet yaratir bilmiyorum.

Back to top View user's profileSend private message
    AlfTheMud
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 8:17 pm Reply with quoteBack to top

Kesinlikle nasa soylemiyor. Hem gunumuz profesorleri hem de eski uygarliklar soyluyor.

Gezegenlere gelirsek de kesinlikle bu tuhafliklar var ve sadece tek kaynakta yazmiyor. Bunlari onceden arastirdigim için de elimde kaynak yok ama inani. 2-3 yine kadar koyacagim.

3. Paragraftan bir sey anlamadim ozur dilerim fakat sunu soyliyim. Marduk kizil bir renkte.

Evet dogru jupiterden cok daha uzakta plutondan da uzakta. Valla bu marduk u ortaya atanlar bu cekim kuvveti gibi onemli bir seyi kesinlikle mantikli bir sekilde aciklamislardir. Bu sekilde dusunmemiz normal ama eminim bunun geometrik ve fiziki hesaplalari vardir bu kadar basit olamaz.
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Sep 04, 2009 2:57 pm Reply with quoteBack to top

Kardes once soyleyen professorlerin kim oldugunu ve hangi alanda uzman oldugunu belirtirsen guzel olur. Bunu yaziyorum cunku daha onceki tartismalarda arkeoloji alaninda uzman professorlerin bu konudaki calismalarindan bahsedilmisti. Ancak arkeoloji profesorleri ancak eski uygarliklarin neden bahsettigini anlatabilir. Bu bahsedilenlerin ne kadar fizik, astronomi kurallarina veya mesela jeolojiye ( eger felaketler olacaksa ) uygun oldugunu da saglikli sekilde degerlendirecek olan kisiler bence bu alanlardaki professorler ya da calisma yapan insanlardir.

Astronomi ile ilgileniyorum, belki her haberi okumam ama ilginc hanberleri takip ederim. Gezegenlerde olan hicbir tuhafliktan haberim yok.

Gezegenler elbette Dunyadan farkli yani tuhaf yerler.. Ama bildigim kadari ile bugunku tuhafliklari ile onlari ilk kesfetmeye basladigimiz donemki tuhafliklari arasinda fark yok.

Bahsettigin tuhafligin bile ne oldugunu bilmeden bu konuyu arastirmak neredeyse imkansiz. Ne oluyor? Iklim mi degisiyor gezegenlerde? Daha once olmayan depremler mi oluyor? Daha once gormedigimiz bir seyler mi goruyoruz.

Bu konuda daha ayrintili bir sey yazmadigin surece gezegenlerdeki tuhaflik oldukca havada kaliyor.

Ucuncu paragrafin genel anlami sudur. Eger gece yeterince gelismis yildizlari gosterebilen bir makine ile fotograf cekersen cektigin fotografin zemini neredeyse tamamen siyah olacaktir. Cunku uzayin buyuk bolumu bosluktur ve siyah gorunur. Bu durumda her hangi biri bu cogunlugu siyah gozuken uzay fotografinin uzerinde bir noktanin siyaha ozellikle boyali oldugunu nasil anlamis? Bu hangi fotograf. NASA, ESA, Rus uzay arastirmalari birimi, Cin uzay arastirma birimine ait tum fotograflarda istisnasiz bu noktanin uzari kapaniyor mu bu durumda, cunku tum bu uzay arastirma birimleri oldukca gelismis aletlere sahip ve gerekirse bu cismi tesbit edebilir. Daha da beteri bu tur gozlemle icin aletleri kullanma hakki bildigim kadari ile ABDde ve Avrupada belki Rusya ve Cinde universitelere de verilebiliyor. Bu durumda milyonlarca insanin dahil oldugu bir komplo ile karsi karsiya olmak demektir.

Daha da onemlisi resim nerede kanit var mi? Kanit olmadigi surece soyledikleri benim acimdan bir gerceklik haline gelemez ki. Ayni durum eski uygarliklar icin de gecerli. Bu konuda da daha once tartismistik. Ama yine yazayim. Yapilan arkeolojik calismalarda Marduklularin geldigine dair somut bir kanit bulunmus mu? Bir alet, bir inis bolgesi, insanlara ait olmayan bir iskelet ya da her hangi bir baska kanit.

Yine tekrarliyorum kardes, butun bunlar Marduk un gelmeyecegini gostermez. Marduk un gelecegine inanmak istiyorsan da inan derim zarari da yok. Ama ciddi olarak alinacak kararin onemli oldugu durumlarda bile mesela davalarda, ya da tibbi durumlarda onemli olan somut kanitlardir. Somut kanitlarla kismen bile olsa dogrulanamayan iddalara inanilabilir, ama bu iddalar dogru kabul edip de harekete gecmek yanlistir. Bir kisi bu iddianin dogru olduguna inaniyor ve de insanlari harekete gecirmenin de mutlaka gerekli oldugunu dusunuyorsa bence yapmasi gereken somut kanit aramaktir.

Back to top View user's profileSend private message
    AlfTheMud
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 05, 2009 9:00 am Reply with quoteBack to top

Pekala madem isim istiyorsunuz ; Zecheria Sitchin .

Dediğim gibi bu tuhaflıkları önceden duymuştum bu sene içinde ama önceden hatırlamamam normal bir şey. Ama kesinlikle bir köşe yazarının yazısında veya nasanın haberinde görmüştüm böyle bir şey.(Forumlarda değil.)

Daha önceki cevabımda youtube da bir videoda izlediğimi söylemiştim. İnandığımı değil. Adam güneiin dotoğrafını çekiyor ve orda bir gezegen beliriyor. Siz tutup benden hesap soruyorsunuz. Ben demedimki böyle böyle gezegeni gördüm diye. Ayrıca resim herşey değildir. Resimlerin üzerinde akıl almaz oynamalar yapılabiliyor. Ayrıca evet doğru mu bilmiyorum ama marduğun resmi çekilmiş.
    Bir resim de asla kanıt olamaz.

İşte sözde marduğun fotoğrafı: http://www.giusmar.info/images/MardukOriginalnm.JPG

Sanırım siz beni bu iddiaya inanıyor ve sizleri uyarmaya çelıştğımı düşünüyorsunuz öyle mi? Eğer öyleyse çok büyük bir hata yapmışsınız. Ben gündemki bir konu hakkındaki yorularımı ve bilgilerimi belirttim.
    Siz daha çok nasadan kanıt bekliyor gibissiniz. Fakat Nasa halka defalarca sahtekarlık yapmışlığıyla tanınır. Nasıl onların sözüne güvenebiliriz? Bir şey daha ekliyim. Nasa 1984 (sanırım) 'te marduğu IRAS kızıl ötesi teleskopla görüntüledi. Ama dünyanın yakınından geleceğinden habersizdi.Bu yüzden marduğu artık yalanlıyor. Hatta bunu kodlamıştı. Kodu wiki'de bulabilirsiniz şimdi hatırlmaıyorum. O kodu google sky isimli programda görmeyi denemiştim ve görmemişti.Teleskobu kızıl ötesine ayarladım , işte bu sefer görünmüştü. Bu da marduk diye bir gezegenin olduğunu kanıtlıyor. Gel gelelim dünyanın yakınına yaklaşıp yaklaşmıyacağına.
    Bu iki fotoğrafı inceleyin. http://www.greatdreams.com/nibiru-possible.jpg

Biri 2002 'inin mayısında diğeri 2002'nin eylülünde çekilmiş. Grdüğünüz gibi büyümüş. Bu da yakınlaştığının göstergesidir.Benim yorumum: Nasa baktı ki gerçekten böyle bir şey var hemen yalanlayalım da halk kaosa sürüklenmesin.

İyi Günler...
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 05, 2009 11:24 am Reply with quoteBack to top

bir daha yazmayacağım diyorum ama yazılanlara da kayıtsız kalmak zor.

hocam iki tane resim vermişsin, bunların ilki muhtemelen bir sokak lambası resmi diğeriyse photoshop ürünü başka bir fotoğraf. photoshop olduğunu da sözde gezegenin aynı arka plandaki yıldızlar gibi parladığına dikkat ederek anlayabilirsin. gezegenler bildiğin gibi birer ışık kaynağı değildir, sadece ışığı yansıtırlar ve bu yüzden fotoğraflarda daha flu çıkarlar. ayrıca o kadar uzakta olan bir gezegen de ışığı öyle güçlü yansıtmaz ve o kadar kırmızı görünmez. çevresindeki pusun ne olduğunuysa hiç anlamadım.

milletin nibiru sandığı ve nasa nın da 2001 kx76 olarak katalogladığı gökcisminin sanıldığı şeyle uzaktan yakından alakası olmadığını daha önce söylemiştim, ilk sayfaya bakabilirsin..

son olarak nasa, esa ve diğer benzeri kuruluşlar yerine zecheria sitchin gibi sümerolog vs olan ve bu konudaki tek dayanağı dünya nın güneş in etrafında döndüğünü bile anlayamayan mayalar olan kişilere güvenmen biraz tuhaf.

nasa nın bu konudaki açıklamasını tekrar linkliyorum;
    http://astrobiology.nasa.gov/ask-an-astrobiologist/intro/nibiru-and-doomsday-2012-questions-and-answers

yok eğer nasa dünya nın sonunu gizlemek için bu kadar uğraşıyorsa o zaman tüm dünya çok büyük bir yalan içinde demektir ve bu durumda marduk gelip çaksa pek de kötü olmaz. ama böyle bir şeyin "insanlar panik olur, kaos çıkar" diye saklandığına inanmak pek mantıklı değil, sonuçta son geliyorsa herkes için geliyor, öyle bir durumda adamlar araştırma yapmak yerine kendilerini dünyevi zevklere vermeyi tercih eder sanırım.

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    AlfTheMud
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 05, 2009 5:29 pm Reply with quoteBack to top

Yazdığım cevabı okuamdınız mı anlamyıorum ki.Bakın oraya ne yazmışım: İşte sözde marduğun fotoğraf . Siz anlamak istediğinizi yazıyorsunuz.Ve yine yazmışım resim herşey değildir diye kanıt değildir diye. Yazıları nasıl bir ciddiyetle okuyorsunuz?

Nasaya gelirsek. Dünyanın sonu gelicek demiyorum, bu marduk gezegenini savunanlar bile dünyanın sonu değil yükseliş çağı olacağını söylüyorlar.Bu da demek oluyor ki Nasa hala kontrolü elinde tutabilecek. Siz bana diyorsunuz ki nasadan kanıt getir. Daha önce de belirttiğim gibi halkı defalarca kerizlemiş bir kurumun ne yazısına güvenirim ne açıklamasına. O yazıdan bahsediyorum yani.

Zecheria Sitchin yıllarca bu işlerin içinde ,sayısız kitap ve yazı çıkarmış ve BÇYÇK saygı duyulan bir adamdır. Ve bulduklarını tam ve açık bir şekilde gösterebilen biridir. Herhangi bir hata yapsaydı veya yanıltma bu kesinlikle zaten orataya çıkardı.

Mayalara gelince; Buyrun mayaların astronomi bilgileri (DİKKAT ALINTIDIR.)

- Mayalar, Dünya'nın Güneş etrafındaki yörüngesini 365.2421 gün olarak hesaplamışlardır. Bu rakam şu anda aynı yörüngeyi 365,2424 gün olarak hesaplaman Gregoryen Takvimi'nden daha kesindir. Yapılmış olan en son uzay araştırmalarında elde edilmiş bulunan sonuçlar, Mayalan haklı çıkarmıştır. Uzay çalışmalarında bilgisayarlarla elde edilen sonuç 365.2422 idi.

2- Mayalar, gözlemlenmesi hemen hemen mümkün olmayan gökyüzü hareketlerini de biliyorlardı: Dresten Kodeksi yaçıtlannda, çeşitli gezegenlere, hatta çeşitli yıldızlara ait tanımlarla karşılaşmaktayız. Dünya'nın Güneş çevresindeki dönüşünü bu kadar kesin bir doğrulukla hesap edebildiklerini hadi aklımız şöyle ya da böyle alıyor diyelim. Peki, bizim "ilkel" damgasını vurduğumuz bu insanlar, görmeleri mümkün olmayan gökyüzü hareketlerinin nasıl biliyorlardı?

3- Dresten Kodeksi yazıtlarının, Onbirinci sayfasında Venüs gezegenine ait tanımlarla karşılaşmaktayız. Venüs yılını 583,92 gün olarak hesaplamış olan Mayalar, Venüs yörünge verilerini o denli iyi tanıyorlardı ki, 6000 yıl için sadece iki saatlik hata yapmışlardı.

4- Dresten Kodeksi'nde ayrıca; Merkür, Jüpiter, Satürn ve Mars'a ait çeşitli bilgilere de yer verilmiştir. Dresten Kodeksi'nin içindekiler bunlarla da bitmiyor. Gezegenlerin birbirlerine karşı, hatta onların dünyaya karşı olan o anki durumunu bile vurgulamışlardır.

Sözünü ettiğimiz bütün bu hesaplamaları, kafadan atarak bulabilmiş olmalarının mümkün olmadığı ortadadır. Aynca şunu bir kez daha belirtelim ki; bu kadar kesin sonuçların günümüzde dahi elde edilebilmesi, ancak uzay araştırmalarında kullanılmış olan son model elektronik aletler sayesinde mümkün olabilmiştir.

Piskopos Diego de Landa'nm tahrip hırsından geriye kalabilmiş olan belgelerin sayısı ne yazık ki hiç de fazla değildir. Günümüze kadar gelebilmiş belgeler, Madrid Kodeksi, Paris Kodeksi ve Dresten Kodeksi olarak adlandırılmıştır. Tabii bir de bunlara, 18. Yüzyıl başlarında Rahip Francisco Kısemen tarafından bulunarak tercüme edilen, Mayaların Kutsal Kitabı olan Popol Vuh'u da ilave etmemiz gerekir. Madrid Kodeksi, Rahip Brasso tarafından, İspanya'daki bir profesörden teslim alınmıştır.

Paris Kodeksi ise, 1860 yılında, Paris Ulusal Kütüphanesi'nin bir çöp kutusunda bulunmuştur. Bugün kütüphane tarafından en değerli eser olarak korunmaktadır. Dresten Kodeksi'ne gelince. Kraliyet kütüphanesinin memuru Yohan Kristiyan Götz tarafından, 1793 yılında, bir Vi-yanalı'dan çok ucuz bir fiyata satın alınmıştır. Büyük bir olasılıkla, ataları bir zamanlar Amerika'da olan bir İspanyol'dan miras kaldığı tahmin edilmektedir.

Paris Kodeksi'nin çeşitli kehanetlerden oluştuğu sanılmaktadır. Ancak ne tür kehanetlerin söz konusu olabileceği henüz belirlenememiştir. Çstü kapalı ve özel şifreli bir kodlama sistemiyle yazıldığı için, bu metinleri anlamak son derece güç olmaktadır. Madrid Kodeksi ise, yıldız fallarından ve bu fallara nasıl bakılacağının rahiplerce yapılmış kullanma talimatlarından oluştuğu söylenmektedir. Eğer bu doğruysa, yıldızlara bakılarak geleceğin okunmasının, Maya rahipleri için oldukça önemli bir yeri vardı.

Not: Her yazımda marduğa tam olarak inanmadığımı belirtmek isterim.Çyle bir hava yaratıyorsunuz ki sanırsın ben Marduğun koyu bir fanatiğiyim.

İyi Günler Herkese ..
    AlfTheMud
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 05, 2009 5:37 pm Reply with quoteBack to top

Evet okudum o ilk sayfadaki yadıklarını. şimdi şu haberi okumanı isttiyorum. Hani yazmışsın plütonun beşte biri değil, kızıl değil gibisinden o yüzden şunu bir oku.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/92199.asp?0m=B11K

İyi Günler...

Edit: Bir tanesini atlamışım. http://www.marduk.org/what-happened/ Buyur bu da onun tasdikçisi

http://www.supermeydan.net/forum/forum441/thread42305.html
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 05, 2009 5:57 pm Reply with quoteBack to top

tutup mardukçuların sitesini referans göstermişsin AlkıÅ? ayrıca orayı okumuştum..

bu arada IRAS in tespit ettiği gezegen sanılan gök cisminin sonradan galaksi olduğu anlaşıldı. attığım linke baksan görürdün.

ntvmsnbc nin haberinde de benim dediklerime ters bir durum göremedim. dev gök cismi yazınca sen jüpiter gibi bişey sandın heralde..

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    AlfTheMud
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 05, 2009 6:51 pm Reply with quoteBack to top

Tamam dedim ya okudum diye ki zaten gormustum galaksi oldugu anlasildi diye ama baska bir nasa cevabina gore de sadece bir gaz bulutuymus. Gordugunuz gibi nasanin naptigi belli degil. Mardukcularin sitesinden verdim ama bunu her yerde bulabilirsiniz denk gelmis. Fakat sadece orda yazsa bile bir sey degismez ki. Adamlar tarihleri ile belirtmisler kesin ve acik olarak bunun neresini yaniltsinlar ki.

Ama siz yazmissiniz. Kizil degil diye ve plutonun beste biri diye . Ve ayrica en az jupiter kadar buyuk .

Bir de bir seyden bahsediyim. Ilk sayfada yazdiginiz hani gunes onu cekim etkisi altina alir gibisinden birsey vardi ya ondan bahsediyim. Unutmayalim ki bu gezegen cok mistik ve doga ustu bir gezegen ve uzerinde canlilar yasiyor . ( yanlis anlamayin bu fikre katiliyor degilim ama arastirmalarim bunu gosteriyor ve 'o kadar mantikli ki) VE soyle bir sey var bu kadar basit bir hatayi eminim yapmamaislardir. Yani illaki bunu dusunmuslerdir buna bir aciklama getirmislerdir.

Eski uygarlillarin 5.000 yil onceden plutonu ve diger grzrgrnleri buldugunu dusunursek ki biz plutonu bulali daha ne oldu, bu hic de mantiksiz degil.

Ama benim dusuncem insallah bu gezegen her seyi alt ust eder ve bizi altin daha tasir. Garip olani bunu tek medeniyetin soylememis olmasi. Mayalilsr babilliler sumerliler misirlilar. Ve hatirladigim kadariyla bu medeniyetlerden ikisi hic etkilesimleri olmamis yani bu marduk gelenegini bibirlerinden ogrenmemisler.
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 06, 2009 10:19 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    baska bir nasa cevabina gore de sadece bir gaz bulutuymus.

o cevabı gösterir misin?

Quote:
    Ama siz yazmissiniz. Kizil degil diye ve plutonun beste biri diye . Ve ayrica en az jupiter kadar buyuk.

senin yolladığın ntvmsnbc linkinde 2001 kx76 nın 1270 km çapında olduğu yazıyor. jüpiterin çapı 140000 km civarıdır, gördüğün gibi biraz büyük. bunun yanında plüton un çapı da 2500 km gibi bişeydir. hacimlerine bakarsak 4 katından daha büyük. bu arada oralarda jüpiter kadar büyük bir gezegen olsaydı nasa falan saklayamazdı Very Happy hem o büyüklükte hemde kayaç bir gezegen hem de yaratacağı problemler amatör astronomlar tarafından bile rahatlıkla gözlenebilirdi. ayrıca 2001 den bugüne kadar hala 6-7 milyar km uzaklarda gezinen bir gezegen üç yılda hangi amaçla birden buralara atlasın ki??

Quote:
    Bir de bir seyden bahsediyim. Ilk sayfada yazdiginiz hani gunes onu cekim etkisi altina alir gibisinden birsey vardi ya ondan bahsediyim. Unutmayalim ki bu gezegen cok mistik ve doga ustu bir gezegen ve uzerinde canlilar yasiyor . ( yanlis anlamayin bu fikre katiliyor degilim ama arastirmalarim bunu gosteriyor ve 'o kadar mantikli ki)

hocam işte burda hattı kopardın sen.zaten ayrı kulvarlarda gidiyorduk, şimdi tam ters yöne girdik. bu saatten sonra ben ne yazsam boş. hiçbir şekilde bilimsel bulgularla açıklanamayacak METAFİZİKSEL birşeyden bahsetmiş sonra da mantıklı demişsin. artık yapabileceğim tek şey sana hayatta başarılar dilemek olabilir.

Quote:
    Eski uygarlillarin 5.000 yil onceden plutonu ve diger grzrgrnleri buldugunu dusunursek ki biz plutonu bulali daha ne oldu, bu hic de mantiksiz degil.

1930 da plüton u keşfeden adam birde zaman makinesi icat edip 6000 yıl geriye gidip orda mı açıklasaydı keşfini bu mu problem, mantıksız olmayan ne?

Quote:
    Garip olani bunu tek medeniyetin soylememis olmasi. Mayalilsr babilliler sumerliler misirlilar. Ve hatirladigim kadariyla bu medeniyetlerden ikisi hic etkilesimleri olmamis yani bu marduk gelenegini bibirlerinden ogrenmemisler.

öncelikle mısır ve bildiğim kadarıyla babil de marduk diye bir geyik yok. mayaların da sadece takvimi 2012 de bitiyor, herhangi bir gezegenden bahsetmemişler. nibiru bir sümer tanrısı ve onun gelişine inanmış adamlar olay bu. yani pek bir paralellik yok..

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum