Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1349
    Üye: 2
    Toplam: 1351

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - zaman çarkı
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

zaman çarkı View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Destina
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 7:53 pm Reply with quoteBack to top

bu seriye başlasam bitermi çok kalın yaa gerçi hepside çoktı seri tam ama
    Back to top View user's profileSend private message
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 8:24 pm Reply with quoteBack to top

Bitermi bitmez mi senin performansına bağlı. Ben Zaman Çarkı'nı çok beğendiğimden, 1 kitabını 3 günde bitirerek 1-1.5 ayda falan seriyi bitirmiştim. Çok kalın olmasına bakma, su gibi akıyor olaylar, sıkılmıyorsun. Diğer türlü zaten çekilmez 10 000 küsür sayfa.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 9:39 pm Reply with quoteBack to top

Bu başlığın açılması iyi olmuş bende başlamayı düşünüyordum. Spoiler vermeden konusu felan nedir acaba? Çok övülüyor her yerde Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 11:44 pm Reply with quoteBack to top

http://frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1122&sid=40930a3c53027188f842842c10266d12

bu başlıktan biraz fikir sahibi olabilrsiniz arkadaşlar. şimdi Zaman Çarkı gerçekten ana hikayenin yanında bir çok yan hikaye barındıran bir seri. Her karakterin kendine has kişiliği var ve hikaye ilerledikçe gelişimlerini adım adım izleyebiliyoruz. Çzellikle karakterler içindeki Mat benim favorimdir.

Benim en beğendiğim seridir. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim =)

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 11:34 am Reply with quoteBack to top

AlenthasLeasess wrote:
    Bu başlığın açılması iyi olmuş bende başlamayı düşünüyordum. Spoiler vermeden konusu felan nedir acaba? Çok övülüyor her yerde Smile

Ben 1.cildi okudum sadece, senin için yorumlayayım:
    .
    Dünyanın Gözü - Zaman Çarkı 1
    Image
    Okudum ben de. Beğendim.

Yüzüklerin Efendisinden yoğun esintiler var. Roman -tıpkı Yüzüklerin Efendisi’ndeki gibi- uzun, güçlüklerle dolu bir yolculuğu anlatıyor. Bir bölgeye (Mordor gibi) hapsolmuş ve çıkmak için güçlenen karanlığın, kötülüğün efendisi var (Sauron gibi) ve onun piyonları var. korkutucu “Soluk”lar, (Nazgul efendileri gibi) Trolloclar, (orclar gibi) hatta kötülüğün etkisiyle kendini kaybetmiş, baş karakterler olan gençleri takip eden bir (Gollum gibi) zavallı bile var. Seçilmiş gençler var ve büyü güçleri olan bir takım kişiler onlara yardım ederek, kötülüğü yok etmek için, yine kötülüğün ülkesindeki bir bölgeye gidiyorlar. Elfler ve cüceler yok. Jordan kendi fantezi dünyasında insanların yanısıra, kötü “trolloc”lar, uzun ömürlü “ogier”ler gibi değişik akıllı ırklar yerleştirmiş. Tabii canavarlar, hayaletler ve korkunç yaratıkları da unutmamak lazım.

Çte yandan “Zaman Çarkı çağları dokur ve yaşamlar Desen’in iplikleridir” başlı başına bir fikir. Zamanın başı sonu olmaması, aynı zaman dilimine geri dönüldüğünde tarihin ve efsanelerin çoktan unutulmuş olması da ilginç. Yol kapıları, zamanın değişik işlediği sihirli boyuttaki kestirme yollar da hoşuma giden ilginç fikirler oldu.

Tema klişe olmasına rağmen, yazar öyküyü güzel işlemiş ve sürükleyiciliği elden bırakmamış. Okuması zevkli. Sadece son savaş beni biraz hayal kırıklığına uğrattıysa da, fena da sayılmazdı. Karakterler kaliteli ve tutarlı. Ortamın politik yapısı iyi şekillendirilmiş.

Yazarın üslubu bence iyi. Sade ama o kadar da sade değil. Adam ölmüş diye arkasından konuşmak istemiyorum ama benim icad ettiğim, düşünce seslerini italik yazıyla aralara serpiştirme tekniğini kullanmış. Mr.Green

....

Neticede rahatlıkla tavsiye edilebilecek güzel bir kitap; üstelik serinin devamını okuyanlar 2. ve 3. bölümlerden sonra konunun çok özgün bir hal aldığını, diğer hiçbir fantastik romanla en ufak benzerliğinin kalmadığını söylüyorlar. Ben de zamanla devam edeceğim seriyi okumaya.

.
    haplo25
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 28, 2008 6:50 pm Reply with quoteBack to top

ben okudum 1.5 ayda tüm seriyi bitirdim final kitabını beklerken Allah ruhuna rahmet eylesin sevgili yazarımız Robert Jordan vefat etti. Sonu ne olacak herkes merakla bekliyor. Çıkacağı kesin ama aynı tadı verir mi? Oğluna kasetler müsveddeler bıraktığı söyleniyor. 2009 da göreceğiz

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 3:04 pm Reply with quoteBack to top

uzun soluklu kesinlikle okunması gereken bir seri 1.kitabı aldığım gün bitirmiştim diğerlerinide aynı açlıkla okumam uzun sürmemişti kesinlikle tavsiye edilir hatta ısrarla önerilir Very Happy

Ve TaÅ?'ın sakladıÄ?ı Kılıç'ı onunkinden baÅ?ka elin çekemeyeceÄ?i yazılmıÅ?tı, ve o çekti, elinde ateÅ? gibiydi ve ihtiÅ?amı dünyayı kavurdu. Böylece baÅ?ladı. Böylece onun Yeniden DoÄ?uÅ?unun Å?arkısını
    haplo25
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 4:56 pm Reply with quoteBack to top

www.zamancarki.bravehost.com a girin inanılmaz birşey seri de inanılmaz son kitabıda fall 2009 da çıkacak

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 6:07 pm Reply with quoteBack to top

açıkçası shannara serisi gibi böyle cilt cilt bir seriye başlamak istiyordum gazıda verdiniz fırsat bulduğum anda alıcam kitabı Very Happy
    haplo25
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 9:04 pm Reply with quoteBack to top

en azından bizim gibi bir sene beklemicn son kitap için sen 11 kitabı bitirdiinde çıkar son kitap:)

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum