Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: ykeqi
  Bugün: 0
  Dün: 16
  Toplam: 37541

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 308
  Üye: 0
  Toplam: 308

  FrpWorld.Com :: View topic - Heroes
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Heroes View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Thu Dec 25, 2008 9:42 am Reply with quoteBack to top

  Heroes yakın zamanda düşmanlar adıyla bilinen volume 3'ü bitirdi ve şubatta kaçaklar adıyla volume 4'a başlayacak. Biz de aranızda izleyenler varsa bu diziyi tartışalım diye düşünüyorum. Çoğunluğunuz cnbc-e'de izlediğinizi tahmin ettiğim için çoğu yerde spoiler kullanmak zorunda kalacağım.
  Bir kere 4400 izleyenler bilirler, resmen volume 3 onun senaryosundan çalıntıydı.
  Spoiler:
  formülle normal insanlara da yetenek verilmesi ve güçlerin adrenalin hormonuyla ilişkili olması 4400'den çalınma bir senaryoya dönüştüğünün simgesiydi.
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Thu Dec 25, 2008 2:09 pm Reply with quoteBack to top

  Sırayla sezon 1'den karakterlerin değişimlerine bakarsak:
  Mohinder Suresh: Dizide genetik araştırmacısı babası Charles Suresh'in ölümünün ardından onun araştırmasını devam ettiren ve babasını öldüren "patient zero" isminin peşine düşüp intikamını almaya çalışan hint aksanıyla çoğunluğun sempatisini kazandırmış, ama ateist olduğu için çoğu yerde tanrı ve hamam böceği arasında garip bir ilişki kurduğundan dolayı benim hiç sevmediğim bir karakter olarak giriş yapmıştır.

  Sezon 1:
  Spoiler:
  Babasının komşu kızı Eden'la arasında aşk filizlenirken ikisi birlikte babasının katilinin kendisine Sylar adını takmış bir saat tamircisi olan Gabriel Gray olduğunu keşfederler. Kendisinin uçabildiğini iddia eden hayalperest bir hasta bakıcı olan Peter Petrelli ile karşılaştıktan sonra babasının araştırmasının bir yere sonuçlanmayacağını anlayıp Hindistan'a geri dönmüştür.
  Orada babasının cenaze işlerini hallettikten sonra, annesi ile konuşur ve rüyalara girme yeteneği olan bir çocukla karşılaştıktan sonra babasının araştırmasının doğru olduğuna inanır. Ama geri döndüğünde Eden'ın Sylar tarafından öldürüldüğünü öğrenir ve onun aslında gizemli bir şirket'în kendisini gözetlemesi için gönderilmiş olduğunu anlar. Bundan sonra da babasının hazırlamış olduğu listeden sırayla yetenekleri olan insanları bulmaya ve Sylar tehlikesine karşı uyarmaya çalışır, ama bir gün evine gittiği Zane Taylor'un yoğun ısrarları sonucu araştırmasında yardımcı olması için yanına aldığı kişinin Sylar olduğunu fark eder. Farkında olmadan Sylar'a yeni kurbanlar bulmuş ve yeni yetenekler kazanmasını sağlamıştır.
  Sylar ile Mohinder arasında beklenilen hesaplaşma gerçekleşirken Peter ortaya çıkar ve Sylar onun kafasına kocaman bir cam parçası sokar, sonra da olay yerinden sıvışır. Mohinder da öldüğünü sandığı Peter'ı, annesi Angela Petrelli'ye teslim eder. Ardından karşısına şirket'in ajanlarından Thompson çıkar ve ona bir iş teklif eder. Mohinder'ın kız kardeşi Shanti'de ilk ortaya çıktığı için adı Shanti virüsü olarak bilinen bir hastalığa yakalanan küçük bir kız olan Molly Walker'ı iyileştirmesini isterler. Mohinder, virüsün tedavisinin kendi kanında olduğunu keşfeder.
  şirket binasına sızan eski şirket ajanı Noah Bennet ve eski polis memuru Matt Parkman'a karşı Molly'i korumaya çalışırken onun gücünün insanların yerini zihninden bulma olduğunu öğrenir ve bu sayede şirket'in özel gücü olan insanların yerini nasıl bulduğunu anlar. Noah, Thompson'ı öldürdükten sonra Mohinder onlarla beraber şirket binasından Molly'i de alıp kaçmaya karar verir. Kirby Plaza'da tüm kahramanlar aynı anda kaderin bir cilvesi bir aray gelirler.
   Peter Petrelli ve Sylar'ın büyük düellosunun ardından ressam Isaac Mendez'in önceden resmini çizdiği geleceğin meydana geldiği an gelmiştir. Peter tam nükleer gibi patlayacakken abisi senatör Nathan Petrelli ortaya çıkar ve onu uçarak gökyüzüne kaldırır. Gökyüzünde patlamalar olurken de Mohinder sadece olayları izlemek zorunda kalır. Artık özel gücü olan insanların varlığına inanmaktadır.

  Image


  Last edited by catboy on Thu Dec 25, 2008 2:15 pm; edited 1 time in total
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Thu Dec 25, 2008 2:10 pm Reply with quoteBack to top

  Mohinder Suresh: (Kısım 2)
  Sezon 2:
  Spoiler:
   Bu sezonda Mohinder'ın ateistliğinin yanında bir güzel de dönek bir insan olduğunu anlarız.
  Mohinder, herkese Shanti virüsünün tehlikesini anlatmaya çalışmaktadır, ama daha insanlar özel gücü olanlara bile inanmadığından pek onu takmazlar. şirket'in yeni başkanı Robert Bishop, onu bulur ve çalışmaları için yardımcı olmak istediğini belirtir. Mohinder da kabul ettikten sonra bunun Noah Bennet'la beraber şirket'i yok etmek için yapılmış bir oyun olduğu ortaya çıkar.
  Noah Bennet'a şirket'in sakladığı Isaac Mendez'in ölmeden önce çizdiği resimlerin bir fotoğraflarını yollar. Ama sonra mutasyon geçirmiş virüsün tedavisi için Noah'ın kızı Claire'ın kanına ihtiyaç olduğunda buna izin vermeyen Noah'ı gözünden vurarak dönekliğini gösterir.
   Yeni vürüsten muzdarip olan Niki Sanders'a tadavi için gerekli kanı götürürken gelen telefonla şoke olur. Sylar, Mohinder'ın evine gelmiştir ve Molly'i de rehin olarak almıştır. Yanında getirdiği Maya, Sylar'ın aslında kötü biri olduğunu fark etmesiyle Sylar onu vurur ve Mohinder da Claire'ın kanıyla onu iyileştirdiğinde tedavinin gerçek olduğuna inanır ve kalan kanı kaçırırken karşısına Robert'ın kızı elektrik gücü olan Elle Bishop çıkar, ama Sylar kaçmayı başarır. Mohinder da Elle'e Sylar'dan onları kurtardığı için teşekkür eder.

  Image


  Last edited by catboy on Thu Dec 25, 2008 2:16 pm; edited 1 time in total
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Thu Dec 25, 2008 2:12 pm Reply with quoteBack to top

  Mohinder Suresh: (Kısım 3)
  Sezon 3:
  Spoiler:
  Bu sezonda da Mohinder'ın aynı zamanda hırslı biri olduğunu anlarız. Bu kadar karaktersiz de bir insan olmaz canım! Maya ile işi pişiren Mohinder, ondan aldığı örneklerle güçlerin aslında adrenalinle alakalı olduğunu fark eder.
  Yaptığı formülü kendinde denediğinde garip güçler edinir. Ama güçler yan etkiler gösterir ve yavaşça bir böceğe dönüşmeye başlar. Ellerinden yapışık bir madde çıkmaya, derisi de dökürürken, çok agresif biri olur.
   Arthur Petrelli'nin şirket'e karşı kurduğu Pinehearst şirketi'ne katılrı ve kendisi için bir tedavi aramaya başlar. Formülü tamamlaması için Arthur'a yardımcı olur ve babasının yaptıklarını doğru bulmayan Peter laboaratuvarı ve formülü yok etmeye geldiğinde yerlere dökülen maddenin bir kısmı Mohinder'a gelir ve iyileşiverir.

  Image
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  Fioner
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Aug 10, 2005
  Posts: 90
  Location: Avcılar

  PostPosted: Thu Dec 25, 2008 5:03 pm Reply with quoteBack to top

  Spoiler:
  mohinder'ı ilk sezonda takdirle izlemekle beraber sonraki sezonlardaki saçmalıkları beni de sinir etti.son olaylardan sonra nathan'a da şaşırmış durumdayım. elbette bunun olabileceğini sürekli belli etmişlerdi gelecekle ilgili olan bölümlerde ama ben yine de böyle olacağını sanmıyor belki de ummuyordum. hele ki kardeşiyle geldiği nokta nathan' a artık gıcık olmamın sebebidir. bunun yanında en cok peter'ı sevmekteyim. bir ara adam tarafından kandırılarak yaptığı şeyler dısında kahramanlıktan hiç vazgecmedi.güçlerini kaybetti ama yine de doğru olanı yapmaya çalıştı ve yaptı da. bnm şimdi cok merak ettiğim iki şey var: 1. sylar ölecek mi? 2. hiro güçlerini kazanabilecek mi?
  sylar kac sezondur teror estirmekte ve son geldiği noktada en güçlü karakter. elemana zaten kıl olmaktayım, bir de böle etrafta adam kalmamışken bu şerefsiz hayatta kalırsa hakkaten kötü olur. ki sylar karakteri artık bıktırdı bence.
  gelgelelim hiro'ya. hiro sempatik , good ama biraz saf bir karakter.milleti "dur orda", yok "seni durdurmalıyım" falan diye uyaracağına direk icraata gecseydi kac kere kurtarırdı dünyayı. bu garibim konusurken millet hamlesini yapıyor tabii, çat bu eleman iptal. en son arthur petrelli ile benzer bi durum yaşanmış ve gücünü kaybetmişti. şimdi hiro'nun güçlerinin olmaması bence hiç de hoş olmaz. aklıma iki durum geliyor. biri ando'nun daphne ile gecmişe gidip tek doz formul alması ve hiro'ya enjekte etmesi. diğeri de zaten hiro'nun artık güçlerine sahip olmaması. bence güçlerini kazanmayadabilir hiro, çünkü tim kring surekli zamanda yolculuk kavramını kullandı ve surekli bunun uzerinden döndü bircok sey. zmanda kaybolmalar gitmeler gelmeler,uyarılar falan derken bayağı bir olay oldu. bu durumu artık ortadan kaldırmak isteyebilirler diye düşünüyorum.
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 2.74 Saniye