Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1329
    Üye: 2
    Toplam: 1331

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - Pardus 2009 Alfa
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Pardus 2009 Alfa View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 27, 2009 9:33 pm Reply with quoteBack to top

Evet sayın diyar sakinleri! Pardus 2009 Alfa sürümü nihayet çıktı! 27 Mayıs dedilerdi ve bu gece saat 23:59'da çıktı
    ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2009-Alpha/

Adlı linkten indirebilirsiniz! Açıkçası uzun süredir bekliyordum, bilgisayarımda 60 GB'lik alan ayrılı Pardus'e, merak ediyorum 2009 nasılmış! Ve ilave olarak eğer indirirseniz, karşılaştığınız sorunları www.pardus.org.tr ye bildirirseniz çok hoş olur Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Wed May 27, 2009 9:43 pm Reply with quoteBack to top

Aslında doğrudan benim ilgi alanıma giriyor.

Pardus projesi yurt dışında da baya ilgi gördü dünyadaki hatrı sayılır linux dağıtımları arasında yerini aldı.

Edmondun dediğine eklenecek bir şey varsa bu alfa sürümü. Alfa sürümü sürüm tam olarak yayınlanmadan önce çıkan bir nevi deneme sürümü. İnsanların izlenimlerini almak hataları tespit edip düzeltmek vesaire için.. Yani Kararlı bir masaüstü ortamı sizin için çok önemliyse belki alfa kurmamalısınız

Ama onun dışında yeni şeyleri denemeyi severim. Arada bir de birkaç hata ile karşılaşabilme ihtimali canımı da sıkmaz diyorsanız denemelisiniz. Hatta bulduğunuz hataları bildirerek projeye katkı bile sağlayabilirsiniz.

Dragon_Knight
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 27, 2009 9:57 pm Reply with quoteBack to top

Pardus değil ama ubuntu denemişliğim var. Ubuntu Kurulumda sorun verdi. İnternetten araştırdığım kadarıyla ide olan harddiskimin master ya da slave olarak bağlanmasındanmış. Ne olduğunu tam olarak anlamadığım için uğraşmaktan vazgeçtim.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed May 27, 2009 10:04 pm Reply with quoteBack to top

Windows Forever! Very Happy
    Bill Gates'in yeğeniyim ben, bana Windows'u emanet etti. Windows 7 denmesinin sebebi de çok basit, 7 benim uğurlu sayım da ondan... Very Happy
    Pardus da neymiş, köle eğil karşımda....! Evil or Very Mad
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 28, 2009 2:59 pm Reply with quoteBack to top

Ve evet! Pardus 2009'u indirdim ve yükledim! Nihayet ulaştım kediciğime!

İlk önce kurduktan sonra bilgisayar açılmadı (!) yeniden kur dedi, kurdum Very Happy Açıldı Very Happy

Sonra ise karşımda ingilizce bir kaptan menüsü gelince sinirlendim! Fakat daha sonra bunun üşengeçlik yüzünden değil de bir Bug yüzünden olduğunu ve düzeltileceğini öğrendim, sorun yok Smile

Ondan sonra ise karşımda çok karışık bir Masaüstü vardı, ve tabii her zaman yaptığım gibi yine o masaüstünü bozdum, sonra düzeltemeyince (!) yeniden bir oturum açtım.

Sonra ise Pisi'yi açtım.Paket yöneticisinde çok bir değişiklik göremedim açıkçası.Onun dışında Sistem ayarları çok karıştırılmış Very Happy

Nedense Pardus bana karışık geldi, şu an Pardus'teyim, masaüstü çok güzel görünüyor.Dış görünüşü beğenmeyip Pardus'u almayanları böylece tavlamış olduk Very Happy

Az sonra bir resim yollarım.Ondan önce 3-4 kez daha bilgisayarı bozmam lazım, bozmadıkça öğrenemiyorum Very Happy

İlave olarak Dragon_Knight, pek anlamam ama sanırım bilgisayarı açarken Del tuşuna basarak Bios ayarlarından onu düzeltebilirsin diye biliyorum.Ama bu işin üstadı Efla'dır tabi Smile

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    occultsearcher
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 28, 2009 4:52 pm Reply with quoteBack to top

Esasen master/slave ayarı, harddiskin arkasındaki jumper'ın uygun yere takılmasıyla oluyordu. şimdi softwarela değiştirilebilenini yaptılarsa, bilemiyorum tabii. "Jumper ne?" diyen arkadaşlar bence bu işe kalkışmasın Smile

Dragon_Knight
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 28, 2009 7:51 pm Reply with quoteBack to top

Jumper dediginiz büyük kablo mu Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 28, 2009 8:31 pm Reply with quoteBack to top

Yok. Harddiskin arkasında, ufacık ufacık yan yana duran bir grup telin üzerine takılmış ufacık bir parçacık var. Mesela senin alette m/s konumu belirlenmediğine göre olmayabilir de. O parçacığa deniyor. O zımbırtı master konumunda bağlanırsa harddisk master, slave konumunda bağlanırsa harddisk slave oluyor. Saçma salak bir iş esasında...

Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 12, 2009 7:39 pm Reply with quoteBack to top

şu anda, Pardus'teyim. Amarok adlı müzik programını deniyordum.Açtım programı ve çok oldum!

Ortada kocaman bir bölüm LYRİCS diye ayrılmıştı.şarkıyı başlattığımda ise "Founding" yazdı ilk önce, birkaç saniyeye kalmadan şarkının sözleri o bölümde yer alıverdi? Ama bunun için şarkının isminin, albumünün, şarkıcısının vs. doğru bilgilendirilmiş olması gerekiyor.Yoksa "Not Found " diye bir şeyle karşılaşabiliyorduk.

şaşkınlığım bununla da kalmadı, altta yine büyük bir parça WİKİPEDİA diye ayrılmıştı ve şarkıcıyla ilgili bilgiler yer alıyordu burada! Ağzım açık bakakaldım.

Daha sonra işlerin sadece görsellikle ve süsle olmadığını farkettim, kulağı bozan oşarkı geçişlerinin yumuşatılmış olduğunu ve sanki bir albüm dinliyormuş gibi şarkının kısılıp kapanmasına şahit oldum (isterseniz değiştirebiliyorsunuz) Çstelik bir müzik ortasında programı kapat dediğimde şarkının yine sesinin kısılıp kapandığını gördüm.

Bunun dışında Türkçe şarkıların sözlerinin yer almaması (sanırım Lyrics kaynağı yabancı siteden alıyor) beni biraz üzse de şu ana kadar gördüğüm en mükemmel program diyebilirim Smile

-Freddie Mercury
    occultsearcher
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 12, 2009 10:02 pm Reply with quoteBack to top

Songbird tavsiye ederim müzik çalar program olarak. Onun da lyric bulma filan gibi özellikleri var. Ayrıca harici mp3 playerlarınızla (iPod, Zune filan) çok iyi anlaşıyor. Ve temel olarak FF motoru üzerinden çalışıyor. "Sekmeli" kullanılabilen bir müzik çalar diyeyim, siz düşünün...
    Windows, Linux ve Mac OS platformlarında çalışabiliyor. şu da linki:
    http://www.getsongbird.com/

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jun 12, 2009 11:11 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    şu anda, Pardus'teyim. Amarok adlı müzik programını deniyordum.Açtım programı ve çok oldum!

Ortada kocaman bir bölüm LYRİCS diye ayrılmıştı.şarkıyı başlattığımda ise "Founding" yazdı ilk önce, birkaç saniyeye kalmadan şarkının sözleri o bölümde yer alıverdi? Ama bunun için şarkının isminin, albumünün, şarkıcısının vs. doğru bilgilendirilmiş olması gerekiyor.Yoksa "Not Found " diye bir şeyle karşılaşabiliyorduk.

şaşkınlığım bununla da kalmadı, altta yine büyük bir parça WİKİPEDİA diye ayrılmıştı ve şarkıcıyla ilgili bilgiler yer alıyordu burada! Ağzım açık bakakaldım.

Daha sonra işlerin sadece görsellikle ve süsle olmadığını farkettim, kulağı bozan oşarkı geçişlerinin yumuşatılmış olduğunu ve sanki bir albüm dinliyormuş gibi şarkının kısılıp kapanmasına şahit oldum (isterseniz değiştirebiliyorsunuz) Çstelik bir müzik ortasında programı kapat dediğimde şarkının yine sesinin kısılıp kapandığını gördüm.

Bunun dışında Türkçe şarkıların sözlerinin yer almaması (sanırım Lyrics kaynağı yabancı siteden alıyor) beni biraz üzse de şu ana kadar gördüğüm en mükemmel program diyebilirim Smile

bunlar diğer programlarda da varki

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri Jun 12, 2009 11:13 pm Reply with quoteBack to top

Amarok benim de gördüğüm en iyi müzikçalar. Ben de linuxumda Amarok kullanıyorum. Tabi tavsiye ediyoruz ama ben illa ki macrozorf fşndoze kullanmak istiyorum diyorsanız kde yi windowsa kurarak windowsta da kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsü de verelim:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a3/Amarok2_1.png

Amaroka internetten eklenti yüklenebiliyor.şarkı sözünü nereden alacağını seçebiliyorsunuz. Lastfm ve benzeri hizmetleri amaroktan doğrudan kullamabiliyosunuz. Dinlediğiniz şarkıları bildirmesini sağlayabiliyorsunuz. Arşivinizi indekslemesi ve kolay bi arayüzle arama sağlaması da güzel...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum