Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 22
    Dün: 35
    Toplam: 90386

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1854
    Üye: 0
    Toplam: 1854

FrpWorld.Com :: View topic - Hail To the King (Or Not)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Hail To the King (Or Not) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Hellblazer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 05, 2009 9:32 pm Reply with quoteBack to top

Selamlar ilk önce kendimi tanıtmakla başlayım topic olayına... sitede önceden Par-Salian diye kayıtlı bir kullanıcıydım bilenler bilir ancient dediğimiz tayfa özellikle... ( eski account'da forumlara girememe ve bunun gibi bir nevi problemler yaşadığım için başka bir account açmak zorunda kaldım )

Adım ve soyadım Serdar Demirgil olup yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim... tabi böyle birşey yok neyse... Belli bir süredir askerde olduğumdan dolayı sivil ortamdan ve Frp ortamından uzaklamış bulunmaktaydım... neyse geldim buradayım di mi hehe =) ?

Dönmemden yaklaşık bir 10 gün geçmiş bulunmakta ve artık yeni bir epic journey'e başlamak istiyorum ve bunun için bir kaç istekli arkadaş arıyorum...

şimdi yavaş, yavaş setting ve story hakkında bilgi verelim dimi bu kadar introduction yeter kendi hakkımda...

Evren olarak Warcraft evreninde birşeyler yapmak istiyorum... tarihi olarak da yeni WoW'da geçen tarihin kaldığı yerden devam niteliğinde birşey yapmak istiyorum çok gerilerden başlamıyacağım ve setting olarak Gurps ya da D20 kullanmayı düşünüyorum...

Story

İnsalık ırkının Kralı Varian Wrynn hafızasını yitirdiği karanlık düşlerinden kurtulmuş ve tekrardan Stormwind krallığına geri dönüş yapıp tahtın başına geçmiştir... bununla birlikte eski çocuk kralımızın (Anduin Wrynn) baş yardımcısı olan Bolvar Fordragon'u Northrend'e Icecrown Citadel'in batısında ki kapılarına Wrath Gate'e adeta bir sürgün yada halkın ve asillerin bazı kısmının değişiyle ölüm görevine göndermiştir... 7th Legion'ı yanına alan Bolvar Fordragon Northrend doğru yola çıkmıştır... Bu duruma yeniden oluşuma giren Order Of The Silverhand'in Lordu Tirion Fordring hoşnutla bakmamış olup bu derece önemli bir Highlord olan Bovlar Fordragon'un başına gelen komployu araştırmak için bir grup oluşturmuştur....

Oyun içindeki Class'lar (WoW içinde ki classları biraz DnD'ye uyarladım)

Paladin = Paladin
    Priest = Cleric
    Mage = Wizard
    Rogue = Rogue
    Hunter = Ranger
    Warrior = Fighter

Warlock, Shaman ve Druid'leri koymayacağım class olarak oyun içinde görebilceksiniz belki evet ama bu class'lar daha çok secret society olduğu için bulunması çok zor diyebiliriz...

Dip Not: Gelelim yazının sonlarına... evet şimdi oynamak isteyen arkadaşları bekliyorum oyuncu sayısı 4 olup seçilebilecek class'lar yukardadır... oyun zamanı oyuncular arasında belirlenmeye müsait olup kaleye mum dikicek arkadaşları [email protected] adresinde msn'e bekliyorum...

Hadi kalın sağlıcakla...

Edit: Belli bir anlaşmazlık olduğundan dolayı tamamen kendimin yaptığı bir hatayı anlıyarak postu editliyorum...

Oyun masaüstünde olup, şehir olarak İstanbul'dadır.

Last edited by Hellblazer on Thu Mar 05, 2009 10:02 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 05, 2009 9:50 pm Reply with quoteBack to top

Eğer wow da geçiyorsa ben varım. Grups daha önce başlıaycaktık ama şimdi başlayabiliriz ama benim pek bilgim yok dogrusu neyse sizin takdirinize kalmış ben varım......

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 05, 2009 9:59 pm Reply with quoteBack to top

Masaüstüymüş cidden pardon bursaa da oturduğu m için katılamıyacağım Very Happy

Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 05, 2009 11:19 pm Reply with quoteBack to top

şehir olarak İstanbulsa, oynancak mekan+yer biraz daha açıklayıcı olmalı diye düşünüyorum.

Saygılar Par Salian, seni tekrar görmek güzel.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 10:28 am Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri wrote:
    şehir olarak İstanbulsa, oynancak mekan+yer biraz daha açıklayıcı olmalı diye düşünüyorum.

Saygılar Par Salian, seni tekrar görmek güzel.

Kendim zart diye bir yer söyleyip oyuncuları domine etmek istemedim... oynayacak arkadaşlar çıktığında oturulur, konuşulur...
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 9:20 pm Reply with quoteBack to top

Varım, kesinlikle varım! Very Happy Peki spell, abilities vb. özellikler GURPS, D&D ya da hangi settingle oynatacaksan onunkini mi kullanacaksın yoksa WoW'dakileri mi kullanacaksın? WoW ise kaçıncı seviyeden başlanıyor? Irk konusunda belirli bir kısıtlama var mı yoksa tüm ırkları seçebilir miyiz?

edit: senaryo daha çok combat üzerinde mi duruyor yoksa RP mi?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 06, 2009 10:40 pm Reply with quoteBack to top

İşte istekli bir oyuncu güzel...

valla konu olarak Warcraft sistem olarak d20 kullanıcam spell ve skill tabanı olarakda DnD karar verdim bu konuya daha uyumlu oluyor...

ırk konusunda bir kısıtlama yok... zaten wow'da ki ırkların hepsi uyarlanabilir düzeyde bir tek Dranei'ler dışında onlarda çok sıçarlı bir pozisyonda benim için Dragonborn olarak yapıcam diyecem iyice yalan olacak o yüzden hiç bulaşmıyorum... bir kısıtlama olursa dranei ırkında olur herhalde amcaların nelerden geldi belli değil... en olmadı satyr yaparım oha 2 dakka Dranei satry yaptık neyse...

Human = Human
    Nightelf = Elf
    Dwarf = Dwarf
    Gnome = Gnome

pek bir değişiklik yok Dranei dışında işte bakalım onada bir çağre bulucamda hayırlısı...Rp bazlı olarak düşünüyorum ama bu bana değil oyuncaların oynayış tarzına bağlı olur tabi... oyun içinde ne yapılırsa ona göre sonuçlar ortaya çıkar di mi o yüzden şimdilik birşey demiyorum =)
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Mar 07, 2009 12:42 am Reply with quoteBack to top

RP bazlı olması benim işime gelir açıkcası. Entrikalı falan... ırk meselesini aslında horde karakterler var mı diye sormuştum (gerçi saçma bir soru olmuş o yönden bakınca, zaten hikaye alliance'ı baz alıyor! Smile ). Draenei yerine dragonborn ya da satyr eklemek yerine hiç bir şey koymasan daha iyi olur. Kimsenin "ben illa ki draenei oynayacağım" diyeceğini sanmıyorum.

WoW bazlı olursa paladin, D&D olursa sorcerer ya da GURPS olursa rogue/swashbuckler olmayı planlıyordum ama sanırım paladinde kalacağım Smile ya da belki rogue...ya da...neyse daha çok zamanım olacak düşünmek için...

Tam anlayamadım da, sanırım oyun stormwind'de başlayıp northrend'de devam edecek?

edit: d20 derken, 3.5 mi yoksa 4.0 mı kullanacaksın? (uzun sürelik yokluğundan yola çıkarak 3.5 olduğunu düşünüyorum.)

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 12:24 am Reply with quoteBack to top

Yattı mı bu iş yav?

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum