Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1631
    Üye: 0
    Toplam: 1631

FrpWorld.Com :: View topic - Ortak hikaye?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Ortak hikaye? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 26, 2009 9:00 pm Reply with quoteBack to top

Ya ben bu aralar sürekli Star Wars filmleri, animasyonu izleyip, Mass Effect oynayıp, arada sırada Battlestar Galactica izledikten sonra artık uzay temalı bir ortak hikaye yapmanın zamanı gelmiştir diye düşünüyorum! Ne dersiniz kızlar?! Very Happy

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue May 26, 2009 9:14 pm Reply with quoteBack to top

Ben varım... (Yoksa sadece kızlara mı sormuştun?) Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 26, 2009 9:41 pm Reply with quoteBack to top

Site genellikle erkeklerle dolu olduğundan maalesef hepinize sormak zorundayım Dil

Neyse, şaka bir yana:
    Daha demin sana bahsettiğim gibi herkese ne düşündüğümden bahsedeyim en iyisi. Star Wars gibi ışınkılıçlarıyla falan dolaşmayacağız. Hani belki Halo'daki gibi bir enerji kılıcı gibi değişik şeyler olabilir ama öyle çok da abartı ve her yerde görünen şeylerden olmayacak. Nasıl gerçek hayatta büyü yapan biri görmediyseniz bunu da görmedik, duymadık, bilmiyoruz. Var mı? Var dersen deli derler, gibi.

Her neyse, insan ırkı galaksideki diğer ırklarla yeni tanışıyor. Yani bir hayli uzaylı ırkı var. Bunların hemen hemen hepsi teknolojide çok ileriler ve tabii ki tüm gezegenleri bağlayan bir çeşit örgütleri var. Bu elemanlar biz insan uygarlığını uzun bir süre boyunca Avrupa birliği gibi geri tutuyorlar. Tabii ki bizler teknolojide yeni gelişmeye başlayan daha taze bir ırkız. Uzay keşiflerine yeni başlamamıza rağmen uzaydaki diğer ırkların varlığının farkındaydık. Yani "Aaaa, UFOOO!" şeklinde bir farkındalık değil, daha çok "abi naber, bir çay ısmarlasaydık?" tarzında bir farkındalık. şanslıyız ki bu intergalaktik bilmemne uzay birliğinde yalnız değiliz, başka bir gezegenden gelme "insan" kuzenlerimiz var. Tabii onlar kendilerine insan demiyorlar (dil, örf, adet, töre hesabı) ama bildiğin insanlar yani, görünüş olaraktan.

Neyse, şimdi fazla zamanım yok o yüzden kalanını sonraya yazarım. Haydi kalın sağlıcakla!

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed May 27, 2009 8:57 am Reply with quoteBack to top

Grubumuzun bir gemisi olacak. Tabii komutan bizlerden biri olacak. Bunun yanı sıra kocaman bir mürettebat olacak, bunlardan bir kısmı ise bizler olacağız. Ben hikayenin ana hatlarını belirleyeceğim için benim komutan olmam biraz garip kaçar. Sonuçta neler olup bittiğini bileceğim. Ben bütün bunları belirlerken komutan neler yapılacağını seçecek.

İsteyen kötü bir karakter oynayabilir. Yani kahramanlarımıza karşı koyan "villain" karakter oynatmak isteyen bana pm atar, böylelikle kahramanlarımızdan gizli şeyler de dönüyor olur.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 27, 2009 9:08 am Reply with quoteBack to top

Ben varım Smile
    Back to top View user's profileSend private message
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Wed May 27, 2009 2:42 pm Reply with quoteBack to top

Müthiş! Bilim-kurguya bayılırım. Ben de bu öyküye katkı sağlamak isterim.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed May 27, 2009 3:20 pm Reply with quoteBack to top

Harika! Ben de kimse katılmayacak diye korkmaya başlamıştım Very Happy

Pekala madem sayımız arttı o zaman şu soruyu sorabilirim: özelliği olan küçük bir kruvazörümüz mü olsun yoksa devasa bir savaş istasyonuyla mı takılalım? (ikisinde de sıçrama özelliği var)

Kruvazör olursa pek bir artısı yok aslında. Tabii sadece ana karakterlerden başka mürettebat olmaması ve oynaması daha zor olması bir artı olabilir. Bir de görünürlüğümüz azalır, istediğimiz yerlere daha kolay sızabiliriz.

Savaş istasyonu olursa sadece ana karakterler dışında birsürü NPC olacak, uzay savaşı olursa gemilere binip çatışmaya girebileceğiz ve bunun gibi şu an aklıma gelmeyen artılar var. Tabii kocaman bir savaş istasyonumuzun olması biraz abartı olabilir ama daha eğlenceli olur diye düşünüyorum. Fakat savaş istasyonuyla çok dikkat çekeriz.

Sıçrama özelliğini Battlestar Galactica'daki gibi yapmayı planlıyorum. Star Wars'daki hyperspace'de mantıken hatalar vardı. BSG'deki gibi olmasının avantajı gideceğimiz koordinatları önceden belirleyip tehlike anında anında sıçrayabiliriz. Ve sıçradığımız an gitmek istediğimiz yere varmış oluruz. Tabii eğer bu hesaplamalarda en ufak bir yanlış olursa kendimizi devasa bir yıldızın içerisinde de bulabiliriz. Star Wars'daki gibi olmasının avantajı ise eğer bir engele doğru -bir gezegen, yıldız, vb- ilerlediğimizi fark ettiğimiz zaman bunu düzeltecek zamanımızın olması. Fakat hyperspace yolculukları BSG'dekine göre kat ve kat daha uzun oluyor. Neyse dediğim gibi BSG kurallarıyla çok daha iyi olur bence.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 27, 2009 3:22 pm Reply with quoteBack to top

"Ve Luke, Anakin gibi güçlü bir Jedi olmaya karar verir?"

Di mi Alenthas Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed May 27, 2009 3:54 pm Reply with quoteBack to top

Bilmem öyle mi yapar? Very Happy

Bir tek 6. filmi izlemedim Dil

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 27, 2009 4:25 pm Reply with quoteBack to top

Star Wars taki hyperspace in nasi hatalı onu anlamadim açıkcası BSG izlemedim bilmiyorum. Bi sarışın bi hatun var onu biliyom Very Happy

Ama Tüm bu eksilere rağmen konuyu tam oturtabilirsek katılmayı isterim.
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed May 27, 2009 4:30 pm Reply with quoteBack to top

Star Warsdaki mantık hatası astroit alanlarında hyperspace'e girememelerine rağmen bütün bu yolculuk sırasında bir tek astroide bile çarpmamaları. Yani kendi başına sürüklenen hiç bir şeye çarpmıyorlar. Belki milyonda bir olasılığında fakat mümkün. Bence hyperspacedeyken astroit gibi küçük cisimleri kenara itme gücü gibi birşeyler olmalıydı, en azından.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed May 27, 2009 8:05 pm Reply with quoteBack to top

eee, ne zaman başlıyoruz? Very Happy

Ben bir türlü başlatamadım bir daha ortak öykü, sanıyorum diğer ortak öykü denemem de bir türlü hayata geçemeyecek bu yüzden artık alenthas ortak öykü için sana muhtacız. Artık bir ortak öykü başlatalım... Very Happy
    Dragon_Knight
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 27, 2009 9:54 pm Reply with quoteBack to top

Bende katılmak isterim ama becerebilirmiyim bilmiyorum. Daha önce bilim kurgu olarak bir şeyler karalamışlığım yok. Ama bsg yı severek izlerim Smile

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed May 27, 2009 11:39 pm Reply with quoteBack to top

Yarın akşam altı gibi başlıyoruz Wink

Aranızda kaptan seçin.

edit: yarın dediğim bugün işte...

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed May 27, 2009 11:42 pm Reply with quoteBack to top

Ya tam olarak karakterlerimiz nasıl olacak? Rütbeler, görevler filan hepsi öyküde mi belli olacak? Ben aşçı olabilir miyim? Very Happy

Bir de öykünün ismini belirlemiş miydin, alenthas? Battlestar Wars olmasın? Evil or Very Mad
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum