Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 49
    Dün: 56
    Toplam: 89217

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1765
    Üye: 0
    Toplam: 1765

FrpWorld.Com :: View topic - Marlong Tehdidi-Yorum konuşma vs..
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Marlong Tehdidi-Yorum konuşma vs.. View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 5:08 pm Reply with quoteBack to top

Ben yokken darkgnome karakterimi yönetebilir isterse. Az çok biliyor çünkü. Olmazsa DM rplerden uzak tutar darkgnome combat sırasında yönetir karakterimi. Genellikle cumaları bir şeyler yazarım. O gün haricinde ilgilenebilirsiniz.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 5:19 pm Reply with quoteBack to top

Tamam anıl ilgileniriz biz sen bak derslerine Very Happy Mr.Green

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 7:29 pm Reply with quoteBack to top

Eğer senin karakterini be oynatacaksam benim karakterim de Avenger olmalı! Yoksa havasına giremem hem paladin hem avenger. O zaman Aegron Linverin kabul ederse ben avenger olayım. Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 8:01 pm Reply with quoteBack to top

Bu karakter yapmanın birşeyi çıktı Mr.Green Neyse ol bari iki avenger takılın ama bu son karakter değişikliği yeter artık ....!!! Very Happy

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 30, 2009 6:30 pm Reply with quoteBack to top

Son bu son. Söz yani. Çok sevdim filimlerdeki soplaı dövüşçüler gibi oldu. Hani üstüne saldırırsın da seni yere yıkıp dururlar oldukları yerde.

"Yanlış yapıyorsun! Kalk ve bir daha dene!"

diyen efendi lular gibi oldu. Hem de gerçekten vahşi oldu longtoothlara yaraşır şekilde. İçim rahat etti yav. Fighter olsa bundan güçlü olurdu belki ama devrimk'in dediğine kulak vermem gerek. Çok fazla defender var ve marklar birbirini yok ediyormuş... Sad Ya bütün defenderlar etrafta marklanmamış adam arayacaklardı, ya da birbirlerinin markını yok etti diye birbrilerine gireceklerdi. Rolling Eyes Bilmediğim için bu durumu paladin diye direttim ama paladin de zaten bir cacık değilmşi markı olmadan.

Valla sevdim bu karateri. Zaten her seviye atladığımda da retrain ile değişiklik yapabiliyormuşum karakterimde. Tecrübelendikçe bazı güçlerin düşündüğümden daha da etkili olabileceğini anlarım herhalde.

Tüm oyunculardan özür diliyorum. 4E öğreneyim diye oyuna girmiştim aslında ama sizin düşünce farklı olduğundan tabii oyununuzu biraz bozdum. Affınıza sığınıyorum. Çzellikle üstümdekileri ve görünüşümü yazmadım ki olabildiğince karakter ileride sorun çıkartmasın diye. Başında da bir silvanus filan yazmıştım, o sırada da "roko yediğinizden" duymamış olmanızı rica edecem.

Neyse işte karakterim. Elinde polearm olan bir savaşçı. Olayı vuruşu ile karşısındakinin dengesini bozması ve yere düşürmesi. Bu sayede benim Combat advantage arayan yandaşıma kolay av vereceğim. Onunda Combat advantagelilere bir takım artıları var zaten.

Yıkma olayında Overvelming strike kullanacağım. Polearm ile bu saldırıyı yaptığımda aslında yanıma kadar çekememem gerek ama polearm sayesinde slide2 oluyor saldırı. 2 slide yaptığımda "polearm momentum" ile adamı yere serebiliyorum. Keza yanında olsam da slide'ın bir yçnü olmadığından zigzak ile yanımdaki kareye getirebiliyormuşum. Yani hemen ayrıldığım kareye değil önce bir yanına sonrasında ayrıldığım kareye getirerek 2 kare slide attırabiliyorum. Tekrar rakibim yerde.

Polearm Gamble ile bana yaklaşan bir AoO doğuyor. Power of skill sayesimde ise Overvelming'i AoO olarak kullanabiliyorum. Bana yaklaşanı kavrıyor çekiyor, ayaklarımın dibinde yere seriyorum. Sonra da

"Olmadı! Bir daha dene!"

karizması yapabiliyorum. ( Smile ) Bana saldırılınca 2 saldırı yiyecekler. İkincisinde kendilerini yerde bulacaklar. Uzaklaşırlarsa arkalarından tutup bir daha yere serip diğerlerinden uzaklaşacağım. Sanırım pursuing avenger'ın özelliğini limitine kadar kullanabilen bir karakter oluyor bu. Tabii Avengerların high crit silahlara olan düşkünlüğü bu karakterde yok. Ayrıca tek bir özellik için aldığım "polearm master"'ın ileride kaybıma sebep olup olmayacağından da emin değilim. Ama...

...Bu karakteri hayatta değiştirmem.

Karakter biligileri
    İsim: Harun
    Race: Longtooth Shifter (PHB2 16)
    Class: Avenger (PH2 32) / Polearm master(PH 31)
    Alig/Deity: Good/DM neyi makul görürse.
    Görünüşü, hikâyesi: Boy: 1.82, kilo: 85kg, Siyah gölgeli sarı saç, yeşil göz, Bol kıl, üstü yağ kaplı kaslı gövde.
    Languages: Common, Dwarven
    Background: Impiltur (For HP, wisdom is used instead of constitution)

Ability Scores
    Str 16 (+3)
    Con 11 (-)
    Dex 18 (+4)
    Int 11 (-)
    Wis 22 (+6)
    Cha 9 (-)

HP:96 ; Bloodied: 48
    Surges: 7
    Initiative: +6; Speed: 6 plate armor)

Base Defense
    AC: 26/31* [10 base, +5 level, 2 (Leather armor),+2(enchantment) +4 (Dex),+3(Armor of faith)]
    Fortitude: 20/25* [10 base, +5 level, +3 (Str), +1 (Avenger),+1 (Cloak of Distortion +1)]
    Reflex:21/26* [10 base, +5 level, +4 (Dex), +1 (Avenger), +1 (Cloak of Distortion +1)]
    Will: 23/28*[10 base, +5 level, +6 (Wis), +1 (Avenger), +1 (Cloak of Distortion +1)]
    * If the attack is made more than 5 squares away from me.

Class features:
    Avenger
    Implements: Holy symbol
    Oath of enmity 1/Encounter
    Divine challenge (Abjure undead)
    Encounter Divine, Implement, Radiant
    Standard Action Close burst 5
    Target: One undead creature in burst
    Attack: Wisdom vs. Will
    Hit: 5d10 + Wisdom modifier radiant damage, and you pull the target a number of squares equal to 1 + your Wisdom modifier. The target is also immobilized until the end of your next turn.
    Miss: Half damage, and you pull the target 1 square.
    Divine challenge (Divine Guidence)
    Encounter Divine
    Immediate Interrupt Close burst 10
    Trigger: An ally within 10 squares of you makes an attack roll against your oath of enmity target
    Target: The triggering ally
    Effect: The target makes a second attack roll and uses either result.
    Spear master(DP101)
    Lunging Action (11th level): You can spend an action point to increase the reach of your reach weapons by 1 square until the start of your next turn, instead of taking an extra action.
    Forceful Reach (11th level): If you use a reach weapon to deliver a weapon power that pushes, pulls, or slides a target, you increase the distance of the forced movement by 1 square.

Racial Features:
    Low light vision
    +2 Athletics, +2 Endurance
    +2 strength, +2 wisdom
    Longtooht shifting(PHB2 16)
    Encounter Healing
    Minor Action Personal
    Requirement: You must be bloodied.
    Effect: Until the end of the encounter, you gain a +2 bonus to damage rolls. In addition, while you are bloodied, you gain regeneration 4.

Attack modifiers: 5(level)+6(wisdom)+3(Enchantment)+1(Feat)+3(Proficiency) / +1(Item)
    Damage modifiers: 6(wisdom)+3(Enchantment)+2(Feat)+2(Item) / +9 bloodclaw(-3 HP)

At-will attack Powers:
    Bond of Pursuit Avenger Attack 1
    At-Will Divine, Weapon
    Standard Action Melee weapon
    Target: One creature
    Attack: Wisdom vs. AC
    Hit: 1[W] + Wisdom modifier damage. If the target doesn’t end its next turn adjacent to you, you can shift a number of squares equal to 1 + your Dexterity modifier as a free action, and you must end that shift closer to the target.
    Overwhelming Strike Avenger Attack 1
    At-Will Divine, Weapon
    Hit: 1[W] + Wisdom modifier damage. You shift 1 square and slide the target 1 square into the space you occupied.

Encounter Powers:
    Pass at Arms (DP 7)
    Encounter • Divine, Weapon
    Hit: 2[W] + Wisdom modifier damage. You or an ally adjacent to the target can then shift 1 square as a free action.
    Righteous Pursuit (DP Cool
    Encounter • Divine
    Immediate Reaction Personal
    Trigger: Your oath of enmity target ends its turn in a square not adjacent to you
    Effect: You shift a number of squares equal to your Wisdom modifier and must end this movement as close to your oath of enmity target as possible.
    Fury's Advance (DP 9)
    Encounter • Divine, Weapon
    Minor Action Melee weapon
    Attack: Wisdo vs. AC
    Hit: 1[W] damage. You push the target 1 square, and It takes 3 damage for each of your allies adjacent to it after die push. You then shift 1 square to a square adjacent to the target.
    Inexorable Pursuit
    Encounter Divine, Weapon
    Effect: Before the attack, you gain phasing until the end of your turn, and you shift 3 squares.
    Censure of Pursuit: The number of squares you shift equals 2 + your Dexterity modifier.
    Hit: 2[W] + Wisdom modifier damage.
    Wings of Vengeance
    Encounter • Divine
    Move A c t i o n Personal
    Effect: Until t he end of your next turn, you gain a fly speed of 7, and you can hover.o 1 + your W i s d om modifier.
    Leveraging Strike
    Encounter Martial, Weapon
    Requirement: You must be wielding a two-handed reach weapon.
    Attack: Strength vs. AC
    Hit: 2[W] + Strength modifier damage, and you slide the target a number of squares equal to your Wisdom modifier.
    Miss: Half damage, and no slide.

Daily Powers:
    Aspect of Might (DP Cool
    Daily Divine, Weapon
    Hit: 3[W] + Wisdom modifier damage.
    Miss: Half damage.
    Effect: Until the end of the encounter, you gain a +5 power bonus to Athletics checks, a +2 power bonus to speed, and a +2 power bonus to the damage rolls of melee attacks.
    Oath of the Final Duel (PH 36)
    Daily Divine, Teleportation, Weapon
    Hit: 2[W] + Wisdom modifier damage.
    Miss: Half damage.
    Effect: Until the end of the encounter, if the target is more than 3 squares away from you at the start of your turn, you can teleport to a space within 3 squares of it as a minor action. This effect ends if you end your turn more than 3 squares away from the target.
    Oath of the Relentless Hunter (PH 37)
    Daily Divine
    Minor Action Melee touch
    Effect: Until you use this power on a different target, you can take a standard action to determine the distance and the direction to the target. The distance and the direction are based on a straight line between you and the target, ignoring any barriers. If the target is on a different plane from you, you know which plane but gain no other information.
    Enduring Strike
    Daily Divine, Weapon
    Hit: 3[W] + Wisdom modifier damage, and you make a saving throw with a +5 bonus.
    Miss: Half damage, and you make a saving throw.

Skills:
    Acrobatics (14) (+5 train,+5 level,+4Dex.)
    Stealth (14) (+5 train,+5 level,+4Dex)
    Perseption (16) (+5 train,+5 level,+6Wis.)
    Athletics (15) (+5 train,+5 level,+3Str,+2Race)
    Religion (11) (+5 train,+5 level)
    Endurance (7) (+5 level,+2Race)

Feats:
    Weapon focus (Spear) (PH 201) : +2 to damage with spears
    Polearm gamble (PH 204) : An enemy entering a square adjacent, treatens an opportunity attack.
    Student of the sword(PH 208) :
    Armor proficiency, Leather (PH 193) : Can wear leather armor
    Polearm momentum (MP 138) : Sliding or pushing a target 2 or more squares will knock him prone)
    Weapon Expertise (PH2 189) : +1 to hit with Spears
    Power of skill (DP 118) : Overwelming strike is basic attack and +1 feat bonus to all trained skills.

Gear:
    Bloodclaw longspear +3 (AV 71) (13000)
    (-3 HP, +9 Damage, 3d6 Crit)
    Immunizing Armor +2(AV46) (2600)
    (İmproved AC: 11; Against the enemy i hit, +2 AC untill end of the next turn)
    Iron Armbands of Power(AV 117) (1800g)
    Gain a +2 item bonus to melee damage rolls.
    Antipathy Gloves (AV )(5000) :
    Property: An enemy must spend 1 extra square of movement to enter a square adjacent to you. An enemy that is pulled, pushed, or slid moves through those squares as normal.
    Power (Daily): Standard Action. Make an attack: Ranged 10; +13 vs. Reflex; on a hit, the target is restrained (save ends).
    Cloak of Distortion +1(AV 151 ) (840)
    +1 to Fort, Ref and Will & A ranged attack against you from more than 5 squares away takes a –5 penalty to the attack roll.
    Helm of Opportunity (AV 142) (840)
    Property: Gain a +1 item bonus to opportunity attack rolls.
    Boots of Adept Charging (AV 125) (520)
    After a charge attack can shift 1 square.
    Floating Lantern (AV 171) (680)
    Bright(10)/Dim(5)/No light (minor action), floats by itself, moves with a speed 10 squares(Move action).
    Standart adventurers kit
    Climbers kit
    Holy symbol

Harcanan para: 24680
    Cepteki para: 320 GP

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 30, 2009 7:02 pm Reply with quoteBack to top

Bence bu daha mantıklı olmuş diğerlerine göre hem grup elemanlarına yararın daha çok olucak Mr.Green

Okul zamanı pek bakamıyorum ondan mazur görün arkadaşlar...!!

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 5:53 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar Ilyra ve Andronerin RP lerini yapmalarını bekliyorum ondan turu döndürmüyorum ama onlarında işleri felan yoğun bu ara herhalde

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 08, 2009 9:38 am Reply with quoteBack to top

.
    Biz handa bekliyoruz arkadaşlar; gece yarısından sonra hâlâ dönmemiş olursanız merak edeceğim sizi. Razz

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 08, 2009 3:02 pm Reply with quoteBack to top

Yanlışın var, onlar senin hikayeyi devam ettirmeni bekliyorlar gördüğüm kadarıyla. Evil or Very Mad Razz

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 12, 2009 6:43 pm Reply with quoteBack to top

Bu sefer de benim yanlışım olmuş. Hep beraber senin hikayenin kalanına devam etmeni bekliyoruz.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 12, 2009 7:45 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Bu sefer de benim yanlışım olmuş. Hep beraber senin hikayenin kalanına devam etmeni bekliyoruz.

Ettim biraz devam ama sanki sıra bende değildi sanıyorum. Mr.Green

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 13, 2009 7:17 am Reply with quoteBack to top

Aegron Linvelin'e hitaben yazmıştım o ikisini. Belirtmem gerekirdi, kusura bakma. Buradan sonra "Ben çok bekledim diğerlerini aramaya çıkıyorum" yazman olmaz tabi.

Click's in gelişi de uzadı.

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 13, 2009 10:00 am Reply with quoteBack to top

Biraz DM iteklemesi gerekiyor, yoksa bu hikaye de forumun tozlu raflarında yerini alacak.
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 13, 2009 2:26 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Click's in gelişi de uzadı.

Ben bunu bizi masadan kaldırdığn için yazmadım. Bu arada genellikle er gün giebiliyorum. Bu sıralarda okulu zorlayacak herhangi bir engelim olmadığından.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 13, 2009 5:49 pm Reply with quoteBack to top

Kusura bakmayın arkadaşlar pek giremiyorum okuldan dolayı en kısa zamanda devam edeceğiz. şu aralar halletmem gereken ufak sorunlar varda...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum