Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 23
    Toplam: 90337

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1540
    Üye: 0
    Toplam: 1540

FrpWorld.Com :: View topic - Marlong Tehdidi-Oyun Ekranı
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Marlong Tehdidi-Oyun Ekranı View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 11:27 am Reply with quoteBack to top

Marlong Tehdidi

Image

Sembia da son 10 yıldır ilk defa festival yapılmıştı. Herkes heyecanlıydı. Bu festival Marlong un ölümünden tam 10 yıl sonra gerçekleştiriliyordu. Marlong 10 yıl önce Sembia ve çevresinde büyük yıkımlara neden olmuş bir liderdi. Söylentilere göre hala ölmediği iddea edilse de savaşta onun ölümünü görenlerin çokluğu bunu bastırmaya yetiyordu. Bu festival onun ölümünden tam 10 yıl sonra bile yapılsa yine de onun bıraktığı acılar hala halkın zihnindeydi. Sembia Marlong yüzünden çok ağır bir darbe almış ve halkın yarısından çoğu katledilmişti. Geçen on yıl zarfında acılar ne kadar kapatılmaya çalışılsada Marlong un zihinlerde bıraktığı kötü etki halkı hala korkutuyor ve yasadıgına dair söylentiler halkı tekrar telaşlandırıyordu. Felis Sembia nın 16 yıllık lideri ve Marlong un ölümündeki en büyük etkenlerden biriydi. O ve topladığı maceracı grup sayesinde Marlong devrilebilmişti. Felis in artık tek bir amacı vardı halkının zihninden Marlong u silebilmek. Onlara huzur dolu bir yaşam vaad ları veren birçok konumsa yapmışdı. şimdi de eskiden olduğu gibi bir festival ile bunu pekiştirmeyi amaçlıyordu. Festival e katılım az olsa da ilerleyen günlerde dışarıdan gelen misafirler ile eskisi gibi eglenceli cıvıl cıvıl bir festival ortamı oluşturulmuştu.

Her şeyin bu kadar güzel gitmesi Felis in az da olsa huzursuz olmasına neden olmuştu. Son günlerde yapılan toplantılar ve konseyin ısrarı onu tedirgin etmekteydi. Marlong un tekrar yaşıyor olduğunu iddea eden konsey üyeleri Felis in yeni bir ekip oluşturması ve Marlong un tekrar aranması konusunda ısrarcı tavrı Felis i daha tedirgin etmişti. Felis 8 kişilik konseyin 7 sinin bu fikirde olması üzerine ekibi oluşturmaya karar verdi. Bunun için konsey ile yapılan bir toplantıda her üye bildiği bir maceracının ismini verdi. 7 kişilik bir grup oluşturulmuştu bile. Görev hakkında hiçbir fikirleri olmayan grup üyelerine elçiler gönderilmişti. Tüm maceracılar görevi bilmeselerde yüksek miktardaki ödül bazıları için ise halkına olan sorumluluk onları bu göreve itmişti. Maceracılar Sembia ya ayrı ayrı gelecek ve burada tanışacaklardı.

Ve o gün gelmişti. Sembia da daglık kesime yakın bir yerdeki sıgınak ta toplanan grup üyeleri ve Felis bir masanın etrafında durmuşlardı. Herkes bir birini süzüyor ve bir yandan Felis in bir şeyler söylemesini bekliyordu. Bir müddet sonra Felis boğazındaki hırıltıyı giderdi ve grup üye lerine bakarak;

‘’ Bu görevi kabul etmenize öncelikle çok sevindim. Biliyorsunuz 10 yıl önceki savaşta Marlong devrilmişti.’’

Marlong un adı geçince birden herkesin yüzündeki ifade değişti. Bu beklemedikleri bir kelimeydi. Tedirginlik ile dinlemeye devam ettiler..

‘’Konsey son zamanlarda çıkan söylentilere inanmaya basladı. Sizden istediğimiz şey Marlong un yıkıma basladıgı yeri yani Aglarond a gitmeniz ve Marlong ile ilgili bir şeyler bulup bulamadıgınızı bize bildirmeniz. Son günlerde çıkan söylentilerde Aglarond da tuhaf şeylerin olmaya basladıgı söyleniyor…!’’

Last edited by Aegron Linwelin on Tue Sep 22, 2009 9:29 pm; edited 5 times in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 12:55 pm Reply with quoteBack to top

.
    Eldon
    Image

Karakter bilgileri:
    İsim: Eldon
    Irk/Sınıf: Gnome/ Summer Rhymer Bard - Level-11
    Alig/Deity: CG./Corellon
    Görünüş: Boy: 110cm, kilo: 32, Yaş: 173
    Bildiği diller: Common, Elven.

...

Eldon:
    Ufak bedeniyle diğerlerinin arasından sıyrılarak öne çıkar. "Merak etmeyin sayın Fellis; bu grup bana emanet! (bluff:+15) İcabında Aglarond'un (history:+12) altını üstüne getiririp neler olup bittiğini çözeceğiz; Marlong'un adını bile sileriz hafızalardan icabında!"

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 1:06 pm Reply with quoteBack to top

Ufak gnome un bu hareketi Felis i etkilemişti..

'Sanırım grubunuzun lideri belli.' dedi buruk bi gülümsemeyle.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 2:43 pm Reply with quoteBack to top

"şehrinizde, Silvannus'a adanmış bir sunak göremedim nedense?"

diye sıkılgan bir havayla ekler. Konuşma konularında pek başarılı değildir. Her ne kadar insana benzese de insan olmadığını yüz hatları beli etmektedir.

"Gnom buraya çağırılarak kendini belli etmiştir. Ne isterse o şekilde anabilir kendisini! Sizde onu nasıl isterseniz o şekilde anabilirsiniz elbetteki. Mühim olan Silvanus'u nasıl andığınız benim için!"

"şu yaşıyormu belli olmayan adam... Marlong. Sırf bir kuruntu için bize haber vermeniz garip ama insanlarınıza ölüsü bile bu kadar rahatsızlık veriyorsa, benim kalbim de sizi bu korkudan kurtaran kadar rahat etmeyecektir."

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Androner
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 5:02 pm Reply with quoteBack to top

Büyücü Bernard oturduğu yerde pelerinini hafifçe düzeltti ve dikkatini tekrar topladı.
    Konuşmaları takip ederken bir yandan da etraftaki maceracılara bakıyordu. Çzellikle kutsal sembol takmış olanlara...
    Hepsinin bir amacı vardı hepsi bir şeyler kurtarmak istiyordu. Anlamsız buldu bu düşünceleri bir an.

Konuşmanın nereye gideceğini bilse de ayrıntıları merak ediyordu.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 5:46 pm Reply with quoteBack to top

Piposunu eline aldı. Oturduğu yerde yaylanarak konuştu. " Bu adamın öldüğüne ya da yaşadığına dair kanıt var mı? Belirsiz bir şeyin peşinden gidemeyiz bayım. Bilgi için mi ödül alıcaz ceset için mi bunu da açıklığa kavuşturalım. Görevi kabul etmiş olsakta." Kapüşonu başındaydı. Gözleri gölgede kalmıştı. Ona bakan sadece ağzındaki ufak tebessümü görebilirdi.

Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 6:35 pm Reply with quoteBack to top

Image

"Ben ölüm yaşıyorum. Farketmez."
    Tatar yayı sırtında duruyordu.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 6:52 pm Reply with quoteBack to top

Konuşmaları dinlerken neredeyse gözlerimde çakan şimşekler çaktığını görebiliyordum, ama biliyordum bunu benden başka hiç kimse fark etmezdi. Felis'e bir şeyler söylemek istedim, ama fark ettim ki bu sadece konuşmuş olmak için konuşmak olurdu. O yüzden ağzımı kapalı tuttum. Ben zamanı geldiğimde görevimi yapardım. Görevim neyi icab ederse...

Uzun bir yolu hiç bir şeyden habersiz geldikten sonra, bunları duymak beni etkilemişti. Kendimi biraz yorgun hissetmeme rağmen hemen yola çıkabileceğimi biliyordum. Eğer konu Marlong gibi bir pislikle ve yaşadığına dair söylentiler varsa, onu öldürmek ve ya öldüğüne emi olmak için mezarından çıkartıp çıplak ellerimle kafasını bile kopartırdım.

Diğerlerini izlerken rahat etmek için pelerinimi çıkartıp yanımda duran bir sandalyenin üzerine astım, ardından sırtımdaki büyük kılıcımı biraz da sevgiyle sandalyenin arkasına yasladım. Bu kılıç, kötü olanların pislik yapmayacağından emin olmam için en yakın arkadşımdı.

Ellerimi de sandalyenin arkasına yaslayarak diğerlerini incelemeye başladım. Gözlerim bir an zırhımın kolundaki Kutsal Tanrı'nın kazınmış sembolüne bakan, parlak kırmızı cüppeli bir adama takıldı. Hah.

Hah. Bir bu eksikti. Bilek gücü gerekecek bir yerde zayıf bir büyücü. İçlerinden pek öyle keskin zekalılarını görmediğim için onlara güvenmezdim. Büyünün pek bir önemi yoktu ki benim için, bilek bileğe savaşmayı her şeye tercih ederdim.

Bu yüzden gözlerimi sakince, ufak adama çevirdim. İyi konuşuyordu. Daha ne söyleyeceğini merak ettim. Gerçi sanırım söylenen her şey söylenmişyti, bana kalsa hemen yola çıkar ve Aglarond'a giderdim...

Daha önce söylediğim şeyi yapmak için...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 7:24 pm Reply with quoteBack to top

Elemdil Silverleaf(Devrimk): Sessizliğini bozbamıştı ve diğerlerini dinlemey devam etti. Sonra Felis in birşeyler söyleyeceğini anladı ve ona dogru baktı.
    ..............................................

Felis grup üyelerin dikkatlice dinledi ve onların susmasını bekledi. Sonra görev hakkında bilgi isteyen Shifter a baktı.

'' Parayı onun öldürdükten yada ölü olduğuna emin olduktan sonra alacaksınız. Biliyorsunuz Marlong un öldüğüne dair görenler olsada cesedi hiç bulunamadı. İşte kuruntu dediğiniz şeylerin oluşma sebebide bu.''

Felis biraz duraksadı sert ifadesinden eser kalmamıştı bile. Yüzü hafif hüzünlü bir tip aldı ve konusmasına devam etti.

'' Ben halkım için hep en iyisini istedim. Marlong ölmediyse onu öldürmenizi sizden istemek durumundayım. Bu görevin zorluğunun farkındayım ama alacağınız para ve halkımın size olan minnetini düşünün..''

Sonra kendinisi hafifçe toparladı. Küçük Gnome bakarak:

'' Sanırım sen yolu biliyorsun. Ama isterseniz sizin yanınıza sizi bekleyen gemiye kadar eşlik edecek birini verebilirim. Gemiye Tulbegh den bineceksiniz. Sizi karşıya geçirdikten sonra direk geri dönecek orda sizi beklemeyecek. Dönüşünüz tamamen size kalmış. Ticaret gemileri ile geri dönebileceğinize eminim.''

Dipnot: Marlong bir minator lider...
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 8:47 pm Reply with quoteBack to top

"Ah, bayım! Kusura bakmayın. Sizin halkınızın başına ne geldiği hiç umurumda değil. Çünkü sizin halkınız, yani insan ırkı benim kabilemi katletti."

Hüzünlü bir gülümsemeye bürünmüştü dudakları. Ama sonraki saniye hemen değişti ve alaycı bir tebessüme dönüştü. Konuşmaya devam ettikçe daha çok somurtuyordu ağzı. "Ne yazık ki beni ölü sandılar. Aileme ait kan ve bana ait küçük yaralar bunu sağladı. Tabii zamanında küçüktüm.. İntikam yemini etmiştim. Ne kadar insan öldürecektim? On, yirmi, kırk ya da elli? Ne zaman öfkem dinecekti. Hiç bir zaman." bunu söylerken kasılmış, yere doğru dik tuttuğu kılıcıyla zemini biraz delmişti. Kol kasları kasılmış damarları ortaya çıkmıştı. Sonra gevşedi. Gülümsemesi geri geldi.

" Bu yüzden öfkemin hiç bir işe yaramıyacağını anladım. Yararlı bir şeyler yapmaya karar verdim. Yani sonuç olarak beni alacağım para ilgilendiriyor. Sizden alacağım minnet seneler önce değerini kaybetti.". Oturduğu yerde doğruldu.

"Ama görevi yerine getirmek konusunda garanti veriyorum size. Ya o ölür, ya da ben."

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 9:04 pm Reply with quoteBack to top

Felis Shifter ın bu konuşması karşısında ırkına edilen bu laflar üzerine biraz hiddetlenmiş gibiydi. Tam oturmakta oldugu sandalyesinden hızlıca kalkıp ellerini masaya sertçe koydu.

'' Halkım hiç bir zaman katledici olmamıştır. Aksine Sembia barış yeridir. Başınıza gelenlere cidden üzüldüm. Ama bu konuda insanların hepsini içine katarak konuşmanız hiç doğru değil.''

Bunları hızlı ver sinirli bir ses tonuyla söyleyen Felis nefesini kontrol etmek için biraz duraksadı. Sonra daha sakin bir tavırla Shifter a ;

'' Evet sen sadece alacağın paraya bak gerisi seni hiç ilgilendirmez.''

Shifter bu konusmadan etkilenmişti...
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 9:31 pm Reply with quoteBack to top

Felis'in aniden hiddetlenmesi ile Harun'un sırt kasları gerildi ve eli onlarca savaşın kanıyla yıkanmış gibi gözüken heybetli kılcına gitti. Tehdit değil sadece bir refleksti bu.

Çocukluk arkadaşının nefretiniin sebebini biliyordu. Onun çektikleri kendisininkinden daha kötü olmalıydı. Bazen eskisi gibi olsa da içinde bir şeylerin değiştiği de kesindi. Aynı kendisinde olduğu gibi.

"Sizin sorunlarınız beni ilgilendirir. Benim sorunlarımda onu ilgilendirir."

diye kükreyerek kapüşonlu arkadaşını gösterdi ve Lin'e seslendi

"Değil mi!"

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 9:56 pm Reply with quoteBack to top

"Evet." Biraz durdu. "Bizim sorunlarımız hep ikimizinde sorunuydu." gülümsedi. "Ve öyle devam edecek. Bu kadar hiddetlenmene de gerek yok. Nasolsa katledilmenin gerçekte nasıl bir şey olduğunu bilmiyordur. Kendisinin suratı ailesinin kanıyla ıslanmamıştır. Halkının hiç bir zaman katledici olmadığını söyleyen bu adam insanların da her zaman kötülüğe eğimli olduğunu bilecek kadar bilge değil mi acaba?" dedi. Bu arada kapüşonunu inidirp ellerini adam gibi masanın üstüne koyarak ona yaklaştı. Sağ gözü tamamen kırmızıydı, sol gözü ise normal. İnsanın içini ürpertiyordu. Sonra gözüyle ilgili konuştu. "Ailemin kanının orda kuruduğu söyleniyor." dedi. Yüzünde hiç bir ifade yoktu.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 10:32 pm Reply with quoteBack to top

Felis Harun'un Lin ile olan baglantısını tam olarak bilmesede ikisininde aynı ırktan oldugunu anlamaması imkansızdı. Biraz duraksadı bu sözler üzerine. Sonra shifter lara bakarak;

'' Sizden tek isteğim zulüm yapmamış ve hayatlarında yapmıyacaklarından emin olduğum halkım için laf söylememeniz.''

Nefes konusunda problemi olduğu her halinden anlaşılıyor ve arada duraksayarak konusuyordu Felis..

'' Halkımı herşeyin üstünde tutarım. Onlara edilmiş laf bana edilmiştir'' dedi sakin bir ses tonuyla ve devam etti..

'' Halkınıza ve ailenize olanlar için üzüldüm ama benim halkımla aynı ırktanda olsalar benim halkımı onlara katmayın.Tek isteğim bu..''

Gitgide ses tonu azalmıştı Felis in ve sinirli tavrı artık yoktu..
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 10:49 pm Reply with quoteBack to top

"Yanlış anlamayın bay Felis. Nefretim size ya da halkınıza değil. Kötü doğanlara." dedi. Yerine tekrar oturdu. O da Felis gibi sakin tavrına geçmişti. Kapüşonunu tekrar kapattı.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum