Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 32
    Dün: 23
    Toplam: 90361

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1551
    Üye: 1
    Toplam: 1552

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - Dragon Age: Origins
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Dragon Age: Origins View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Jan 05, 2010 5:40 pm Reply with quoteBack to top

alenthas kaç gündür bununla uğraşan biri olarak bu kadar basit bir çözümü olduğunu bilmek insanın komiğine gidiyor. diğer oyunu orijinal alana arkadaşlardan asıl dlcleri indirebildiler mi öğrenmek isterim...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    WizardOfQuarks
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 05, 2010 6:05 pm Reply with quoteBack to top

Evet, denedim oldu. Very Happy

Aslında bölge ve dil ayarlarını değiştirip denemeyi önermişlerdi Bioware'in forumlarında, hatta burada da bir arkadaş önermişti ama oyunun içinden yüklemeye devam etmeye çalışmıştım ve yine hata vermişti. Demek ki bu şekilde yapmak gerekiyormuş.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Jan 05, 2010 9:23 pm Reply with quoteBack to top

WizardOfQuarks wrote:
    Evet, denedim oldu. Very Happy

Aslında bölge ve dil ayarlarını değiştirip denemeyi önermişlerdi Bioware'in forumlarında, hatta burada da bir arkadaş önermişti ama oyunun içinden yüklemeye devam etmeye çalışmıştım ve yine hata vermişti. Demek ki bu şekilde yapmak gerekiyormuş.

Dediğim şekilde updater programıyla yaptın değil mi? Smile
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 1:59 pm Reply with quoteBack to top

Morrigan, i love you! Aaaa, bir de yaptığım iyilikler için bana laf sokup durmasa, ben yardım ediyorum insanlara o da yine kedileri açaçlardan mı indireceğiz gibisinden laf sokup duruyor. Daha iki dakika önce çadırda öpüşmüştük, ben de sevgili olduk diye sevinirken dışarıda bir öpmeye kalktım, tokadı yedim.

Leliana, i love you too! Bir insan bu kadar mı tatlı, şeker olabilir. Hayatımın asıl aşkı bu ya, aşırı muhafazakar olmasa daha iyi anlaşabilirdik. Ama çok gezmiş, hikaye anlatmayı da seviyor. Ben severim böyle kızları, anlatsın bir şeyler paylaşsın. Bir saat boyunca sırf oyunda Leliana'nın anlattığı hikayeleri dinlemişim dün gece ve hiç sıkılmadım. O sesinin muhteşemliği, söylediği şarkılar, anlattığı öyküler. Evet, evet bu iş bitsin. Evlenmeyi düşünüyorum kesin bu kızla, hem yaptığım iyilikler karşısında da insan bir hoş tebessüm, bir tebrik bekliyor işte bu kız insanı iyi gaza getiriyor. Gerçi Morrigan'ı tam önünde öpmeye kalktım, bu yüzden bana kızgın biraz. Napayım Morrigan2ın da vahşi bir çekiciliği var.

Alistair, işte bu hayatımda her zaman olmasını istediğim kankam. Esprili ve anlayışlı. Bir Morrigan ile kavga edip duruyorlar başımda, biraz tatlı sert çekişmeleri oluyor ama yine de iyi bir grup olduk diyebilirim. Bir tek Alistair, kampta yanıma gelip hatır soruyor, yemeğini paylaşıyor. Diğerleri hiç, insan bir sorar aç mısın, tok musun diye. Alistair, candır kankaların hasıdır. Muhteşem bir insandır kısacası...

Evet, fazla dragon age oynayınca oyundaki kişilerle işte böylesine bağ kurabiliyorsun. Oyunu oynayan diğer dostlardan da düşüncelerini bekliyorum... Very Happy
    Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 7:51 pm Reply with quoteBack to top

Ben oyunu iki kere bitirdim, o yüzden düşünceleri söylesem spoiler olacak... Ama yine de elimden geldiğince ketum düşünceleri yazayım.

Morrigan: Bu karakterin gerçek hayatta modellendiği insanı da paylaşayım hemen.

http://www.breakitdownblog.com/wp-content/uploads/2009/12/dragon-age-morrigan-look-a-like-goth-emo.jpg

Arkadaşlığı zor kanılıyor, zira arkadaşlığın ne olduğunu bilmiyor ancak yeterli sabrı gösterirseniz onun bile gözlerinin dolduğunu görebilirsiniz. Ne çok sırrı var beraberinde taşıdığı bir bilseniz... Huysuz ama varlığı güven veriyor.

Leliana: Yere bakan yürek yakan bardım benim. Muhafakar mı? Katiyen. Çok kötü yollardan geçmiş ama yüreği hala temiz. Ateşin başında, şarkılar ve şarabın eşliğinde gönlü herkese açık. Kadınlara da erkeklere de... Ama biraz onun dilinden konuşabilmek gerek.

Alistair: Bakir şövalye. Grubun en muhafazakarı. Tapınakta geçirdiği yıllara hürmeten hiç bir şey bozamamış onun saflığını. Grubun demirbaşı, olmazsa olmazı. En komik diyaloglar onda. Çzellikle Morrigan ile atışmaları. Hele kadın karakter oynatıyorsanız her şey onda düğümleniyor.

Sten: Grubun ağır abisi, deli qunari. Kalpsiz bir katil gibi gözüküyor ama tam tersi. Oyunu oynayan arkadaşlar, tanıyın mutlaka bu adamı. Oyunu ilk bitirdiğimde almadım onu yanıma, ikinci bitirdiğimde aldım ve neler kaçırdığımı anladım. Kendi mantık çerçevesinde her yaptığı tutarlı olan tek karakter -belki morrigan'dan sonra-. Kırmızı gözleri ve kan bürümüş gözleriyle onu yerde çiçek toplarken ve bir kediyle oynarken görebilirsiniz. Her seferinde inkar edecektir ama sımsıcak bir kalbi vardır aslında. Beni en yaran diyaloğu ise şu oldu... -Ki daha bir sürü var, spoil etmemek için söylemiyorum.-

- Eee Sten, ne yapıyordun o kafesin içinde bunca zaman?
    - Senin de gördüğün gibi Oturuyordum!

Bu kadar düz mantıktır işte...

Zahmet edin ve onu mutlaka tanıyın. Morrigan ve Leliana ile birlikteyken, hele bir de kadın karakter oynatıyorsanız iyice komik diyaloglarına şahit olabilirsiniz.

Zevran: Yere bakan yürek yakan kiralık katilim. Ben bir türlü faydalanamadım ondan, hep kampta bekledi ama kesinlikle oyunuma renk kattı. Çzellikle Romance opsiyonlarında çok geniş bir yelpazesi var, söylemedi demeyin. İlk bisikletini alan çocuk gibi şen şakrak ilk cinayetini anlatırsa şaşırmayın, kanınız donmasın. Fırıncı ne kadar fırıncıysa o da o kadar katil.

Köpek: Kampta arada bir tıklayın ona, komik diyaloglar ve unutulmayan anılar için. Ve bazen gidip abuk sabuk şeyler bulup getiriyor. Bazı Baldur's Gate paskalya yumurtaları onda saklı.

Oghren: Evet klişe sarhoş cüce ama laflar kesinlikle yaratıcı. Bir şaşırma anekdodu, kusura bakmayın önce ingilizcesi: "Shave my back and call me an elf!" -Popomu tıraşlayın ve bana bir elf diyin!"

Wynne: İçimin sıkıntısı, oyunun bilge hanım ağası. İlk oyunumda çok kullandım ama hiç renk katmadı. Bu arada lamı cimi yok, bu arkadaş kadar guruba katkısı olan hiç bir karakter yok ama varlığına sabredebilirseniz. Ben kıyamadım ama blood mage yaparsanız ortalığı kan gölüne çeviriyormuş ve sizi bile solluyormuş. Eh zaten böylesinden korkacaksın.

Bu arada ilk oyunumu:

Warden: City Elf Warrior
    Alistair
    Leliana
    Wynne

İkinci oyunumu:

Warden: Human Noble Rogue
    Alistair
    Sten
    Morrigan

olarak bitirdim.

İlki daha kolay, ikincisi daha eğlenceli oldu.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 7:58 pm Reply with quoteBack to top

ben belirtmedim galiba, human magi olarak oyunu oynuyorum. Origin kısmı etkiledi magi'de, diğerlerine daha bakmadım ama oynarken şok geçirdim, spoiler olmasın ama cidden o kadar güveniyorsun ona, meğersem söylentiler de doğruymuş diye kahroluyorsun! (Umarım kimse bir şey anlamamıştır bu sözlerimden.)

Shale karakterini de iyiki eklemişler oyuna, bu taş golem arkadaşa da bayıldım.... Very Happy
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 07, 2010 4:07 pm Reply with quoteBack to top

Male Dwarf Noble Warrior olarak oynadım sadece. Gerçekten çok güzel bir origini vardı. İkinci olarak Female City Elf Rogue olarak devam ettim, origin hikayesi pek iyi değildi ne yazıkki. Dwarf kadar tatmin etmedi. Onun dışında cücemle oynarken (höh) Morrigan, Alistair ve Wynne ile oynadım. Zevran'ı öldürmedim ama partime de fazla katmadım. Çok güçsüzdü, öyle olunca hiç diyalog da kurmakla uğraşmadım, ihanet etti. Maalesef sizin kadar karakterleri tanımaya kasmadım, daha çok oyunu bitirmekle uğraştım ama ikinci oynayışımda uğraşırım herhalde.

Baldur's Gate havası vermedi ama oynarken çok heyecanlandığımı söyleyebilirim.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 07, 2010 4:59 pm Reply with quoteBack to top

Neler olmuş burda Morrigan falan muhabbeti çok dönmüş...

Morrigan benim! bunu unutmayın! Frpworld tarihine kazıyorum bu yazıları... Evil or Very Mad

Catboy sende Morrigan ile Leliana arasında kalmıssın anladığım kadarıyla işte sana kısaca çözümü getirdim. Morrigan benim! Evil Laugh

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 8:48 pm Reply with quoteBack to top

Oyunu bitirmedim ama merakıma yenilip bütün origin hikayelerini hem kadın hem de erkek karakterlerle bitirdim. En beğendiğim dwarf noble (kadın ve erkek) ve elf magi (kadın) oldu.

Oyunun geri kalanını elf mage karakterimle oynuyorum. Bazı yerlerde olasılık testleri yaptığım için oyunu beş kez bitirebileceğim zamanda bir oyunun ancak yarısına (sanırım) gelebildim.

Warden's Keep ve Stone Prisoner eklentilerini de oynadım. Warden's Keep kesinlikle oynanmalı diye düşünüyorum. Hem hikayesi oldukça etkileyici hem de güzel eşyalar çıkıyor. Stone Prisoner'ın hikayesini o kadar etkili bulmadım ama Shale durumu kurtarıyor.

Blood mage oldum ve ardından Warden's Keep'te Power of Blood büyülerini aldım kendime güvenim arttı. Canımı sıkan birisi olursa direkt çekiyorum kanını, kendi arkadaşlarım olsa bile... Çok eğlenceli. Smile İkinci olarak da arcane warrior düşünüyorum ama sürekli başka şeylerle uğraşmaktan ormanda bu yeteneği öğrenebileceğim yere gelemedim bir türlü.

Genellikle Alistair ve Morrigan yanımda oluyor. Diğerlerini de dönüşümlü olarak sık sık yanıma alıyorum. Karakterler hakkındaki yorumlarıma gelince...

Alistair: Çok cana yakın, çok duygusal, çok komik. Smile Fazlasıyla da kıskanç. Onu Zevran'la aldatan karakterime hala aşık o yüzden kopamıyorum bir türlü. Zaten Redcliffe'te öğrendiğim şey oyunun sonunu etkileyebilecek bir bilgi gibi geldiğinden aramı gayet iyi tutuyorum. Bazı planlarım var da. Very Happy

Morrigan: Büyülerini ve yeteneklerini benimkileri tamamlayacak şekilde ayarladım ve yanımdan pek ayırmıyorum. İyi anlaşıyor gibiyiz, hatta beni arkadaşı olarak gördüğünü bile itiraf etti. Ama shapeshifter olmayı ne kadar yalakalık yapsam da bir türlü öğretmiyor. Bol bol hediye verdim, özel görevini tamamladım ama hala inatlaşıyor.

Leliana: Ses tonuna aşık oldum resmen. Smile Canım sıkıldıkça hikayelerini dinliyorum. Bir ara saçlarımı beğenip yıldızlardan falan konuşmaya başlamıştı ama ardından Alistair trip yapmaya başlayınca biraz uzaklaşmak zorunda kaldık.

Zevran: Gruba ilk katıldığında zayıf kalmıştı diğerlerinin yanında ama iyi silahlar verip yetenekleri ayarlanınca gayet faydalı olmaya başladı. Bir de arkadaş biraz yılışık gibi. Yakınlaşmak için fazla çabaya gerek yok. Sanırım + 30 olunca samanlık seyran olabiliyor. Very Happy Bir de beni şaşırtan gizli bir duygusallığı varmış. Alistair ile arasında seçim yapmam gerektiğinde üzüldü ve aşktan bahsetti. Deneylerimden birinde Alistair yerine onu seçtim ve bana şiir okudu. Çldürdüğü bir kadının ona yazdığı bir şiirmiş ama romantizm anlayışı öyle demek ki. Very Happy

Wynne: Bolca annelik yapıp tavsiyeler veriyor. İyileştirme büyüleri bazı zamanlarda grubun hayatını kurtarabiliyor. Aranız yeterince iyi olduğunda sağlığının pek de iyi olmadığını anlıyorsunuz. Bir ara ölecek diye korktum. Ayrıca oyunun bir yerinde ona özel bir büyü açılıyor ve sanırım başka karakterde yok bu.

Sten: Saygı duyduğum bir karakter. Doğru ekipmanlarla öldürücü olabiliyor ama özel bir yetenek verebiliyor muyuz bilmiyorum çünkü gruba katıldığında diğerleri gibi uzmanlaştığı alan yoktu. Yine de belki 14. seviyede olabilir. Bazı belirli yerlere gittiğiniz zaman yanınızda olursa ilginç yorumlar yapabiliyor. Ondan sonra da bu yorumları hakkında muhabbet edebiliyorsunuz. Konuşma ekranındaki o seçeneğin ne işe yaradığını hep merak ediyordum. Smile

Köpek: Çzellikle Lothering'de bir sürü şey bulup getirmişti. Landmark olayı da çok komik. Bir köpeğin en iyi yaptığı şeyi oyuna koymuşlar, taktir ettim. Very Happy

Shale: Son derece güçlü bir golem. İlk karşılaşmada diğer karakterlerin yorumu süper. Zevran'a sarılmasını istediğim zaman çok gülmüştüm. Size kızıp kızmadığını anlayamıyorsunuz pek çünkü hep sinirli ve aksi cevaplar veriyor ama hediye ya da üzerine takabileceği kristallerden verdiğiniz zaman mutlu olup sizi çok seviyor.

Oghren: Henüz karşılaşmadım çünkü az önce yazılanları okuduğum zaman o görevi yapmayı unuttuğumu farkettim. Elflerden sonra artık. Smile

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 12:13 am Reply with quoteBack to top

Ben de sadece Stone Prisoner olduğu için ona yorum yapabilirim. Yani giriş kısmı çok yavandı onun, ne diye ben o tüccar ile görüşmeye gittiği bilmeden görev listesinde birden beliriveriyor, neyse ama asıl Shale'in bulunduğu köye gidince devamı merak uyandırıcı idi. Hele Kitty yok muydu, o kediyi (ne olduğunu bilen biliyor) sevdi bayağı, düşman olarak önceden karşılaştıklarımdan daha ilgi çekiciydi. Shale hele hiç beklemediğim bir golem çıktı, itaat nedir bilmeyen, yüzsüz, bana "it" diye hitap etmeye kararlı, laf ebesi bir golem çıktı. Kristal verdin mi yüzü (!) gülüyor, aramız fena değil ama bir bana "master" demedi aptal... Very Happy
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Feb 14, 2010 2:52 pm Reply with quoteBack to top

3 indirilebilir içerik araya girince oyunu bitirmem uzun zaman aldı, tadını çıkartarak tüm yan görevleri bitirerek her bölgeye adım atarak oynadım. Grubumdaki tüm yoldaşlarımla aram kanka seviyesindeydi. Bu arada ismim Theron idi, Alenthas sağolsun bu isim ondan yadigardı...

İndrilebilir içerikler sayesinde, Shale isimli golem yoldaşım oldu. Grey Warden'ların hayaletli üslerini araştırdık ve geçmişimizle ilgili bazı rahatsız edici gerçekleri öğrendik. Ostagar'a geri dönüp Kral Cailan'ın ölüsünü bulup onu huzura kavuşturduk ve Duncan'dan yadigar kılıcını bulduk.

Leliana ile sevgili oldum. Ona destek oldum ve geçmişini bir kenara bıraktı, artık tam bir leydi oldu. Anlattığı o hikayeler ve söylediği şarkılarla grubun en sevilen karakteri, bir tek Morrigan ile anlaşamıyorlardı çünkü beni kıskanıyordu. O kadar kıskanç ki anlatamam, ama geleceğimizle ile ilgili planlar yaptığımızda o kadar çok mutlu oluyor ki, yani yüzük uzatsam evleneceğiz oracıkta. Tehlikelerden onu uzak tutmak istesem de, o benim yanımda güvenli olacağını söyleyip ve öleceksek birlikte öleceğiz aşkım diyerek "işte evlenilecek kadın" imajını yükseklere çıkartıyordu gözümde. "I am here for you." işte bu sözü beni bitiriyor...

Morrigan ile dost kalmaya karar verdik. Leliana kesin olarak belirtti, Morrigan ile aranızda bir şeyler olursa ben yokum diye. Ben de Morrigan'a dedim ben Lelian'yı seviyorum diye. O artık en değer verdiğim dostlarımdan biri oldu. İlk defa bir erkekle romantizm dışında da bir şeyler olabileceğini, yani dostluk, güven gibi şeylerin de gerçek olduğunu benim sayemde anlamış olduğunu söyledi bana. Karanlık sırrı ortaya çıktığı o gece, savaşın öncesinde birlikte olduk ilk ve son kez. Çünkü bu gerekliydi, aziz dostum Alistair dışında kimse bu gerçeği bilmiyor. Sevgilim Leliana ve beni bir kardeş gibi gören Wynne bu büyük sırrı bilirse herhalde benden utanırlardı.

Alistair zaten yüz yılın kankası oldu benim için. Benim için her şeyden çok önemli onun mutluluğu. İstemediği bir şey için asla zorlamadım ona. Genelde hep önemli kararları birlikte verdik ve her zaman onun fikrini aldım.

Shale gerçekten de aslında en duygusal karakterlerden biriymiş. Bana hep "it" derdi. Ama onun geçmişini Shale ile beraber araştırdığımızda çok trajik bir hikaye ortaya çıktı. Bu golemin öyküsünü kesin olarak öğrenmeniz gerekiyor. Shale gibi ben de şok geçirdim. Gerçeği öğrendikten sonra zaten Shale o kadar size yakın biri oluyor ki anlatamam. "You" demeye başladığı o sahne cidden hiç unutmayacağım sahnelerden biri olacak.

Sten, işte zor adam. Ama cesaretine hayran olduğum biri. Tüm orduyu sadece ona gönül rahatlığıyla emanet edebilirdim, zaten başkası olamazdı. Ne kadar sert görünse de, doğa sever, sanattan anlayan, dostlarını asla satmayan bu qunari'yi hiç bir zaman unutmayacağım. Tüm dragon armor setim ona helal olsun...

Wynne, aramızda abla-kardeş ilişkisi oluştu. Her şeyin farkında, Alistair gibi. Leliana ile sevgili olduğumuzu bile ilk ona söyledim. Her zaman bana destek oldu. Ben de onun sağlığına kavuşması için her şeyi bir kenara bıraktım. O benim en önemli kişilerden biri, onu asla kaybedemezdim. O da bunun farkındaydı zaten ve benimle gurur duyduğunu her zaman söyler dururdu.

Zevran, biseksüel suikastçi elf dostum. Onu asla cinsel görüşleri için ve geçmişte yaptığı şeyler için yadırgamadım. O da bunun farkındaydı. Başta her şey onun için para ve zevkten ibaretti. Ama yavaşça o da daha önemli şeylerin olduğunu fark etti ve sırtını dayabileceğim değer verdiğim bir dostum oldu. Her şey sona erdiğinde bile beni bırakmak istemedi. Leliana ile beraber dünyayı dolaşmaya çıkacaktık, o da bize eşlik etmek istedi.

Oghren: Bu içkici cüce dostumu anlatacak sözcükler bulamıyorum bile. Kızıl sakalları hiç dökülmesin, önünden içkisini alanın parmakları teker teker kırılsın. Onunla birlikte karı-kız peşinde koşturduğumuz, bir kadının nelerden hoşlandığını çok iyi bilen bu dostumun tavsiyelerine uyup Leliana'yı etkilediğim o güzel anılar için çok teşekkür ederim Oghren. Ağzın hep içki koksun, yüzün hep gülsün emi...

Persoul: Her ne kadar Morrigan ile arasını düzeltmek için bir sürü ordan buradan topladığı incik boncuğu ona götürse de Morrigan bu savaş köpeğinden hiç hoşlanmayacak. Wynne sayesinde hijyenik olmayı öğrense de, Sten ile arasında kurulan bağı başka bir yoldaşımla kuramadı. Bir tek Sten onun değerli bir yoldaş olduğunun farkındaydı.

Böylece Dalish elf olarak başladığım yolculuğun sonuna geldim. Morrigan neredeydi, yoksa cidden hamile miydi? Leliana bu gerçeği öğrenirse hala bana eskisi gibi değer verecek mi? Wynne, cidden Shale'i eski haline dönüştürebilecek mi? Daha da önemlisi Wynne''in daha ne kadar ömrü kaldı? Sten onuru olan kılıcıyla beraber, ülkesine geri dönmeyi başarabilecek mi? Zevran'ın korktuğu gibi benim grubuma katılmadan önce bağlı olduğu "Antiva Kargalar"ı onu öldürmek için peşine düşecekler mi?

Bu soruların yanıtları için "Uyanış" isimli maceramızın devamı olan "Ejderha Çağı"nın ilk ek paketini bekleyin...
    Androner
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 11:01 am Reply with quoteBack to top

başını biraz oynadım oyunu, çok beğendim. devamını da getireceğim.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum