Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: ixowukuta
    Bugün: 19
    Dün: 35
    Toplam: 90383

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1111
    Ãœye: 1
    Toplam: 1112

Şu An Bağlı:
    01 : ixowukuta

FrpWorld.Com :: View topic - İstimbol (istim punk osmanlı dünyası)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Ä°stimbol (istim punk osmanlı dünyası) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 13, 2010 8:35 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Valla benim karakter fiziksel açıdan fazla yetenekli olmadığından diğer arkadaşlardan yardım bekliyorum. Biri bana zırhımı ve silahımı getirsin hiç olmazsa. :mrgreen:

Bu arada Devrimk benim tuzak kurma olayı olmadı mı; gerçi onun için yetenek yazmamışız ama ustalıktan filan kıvırır işi gibime geliyor.

.

Tuzak kurma olayı oldu, senin yazının altına ekledim.
    Çilingirlik 3z6+14= 20 başarılı

Çilingirlik tuzak ve mekanizma yapma bozma işleri için de kullanılıyor zaten. Ben düşünmemiştim ama güzel bulmuşsun. Bu tip yaratıcı şeyler bekliyorum aslında ama aklınıza gelmiyorsa gizlenme her zaman için açık bir seçenek.

5 başarı 2 başarısızlık var şu an. Başarılı bir Algı zarı size silahlarınızın ve zırhlarınızın bulunduğu odayı gösterecek, elini taşın altına sokacak gönüllü bekliyoruz.
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 13, 2010 9:06 pm Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    Tuzak kurma olayı oldu, senin yazının altına ekledim.
    Çilingirlik 3z6+14= 20 başarılı

Çilingirlik tuzak ve mekanizma yapma bozma işleri için de kullanılıyor zaten. Ben düşünmemiştim ama güzel bulmuşsun. Bu tip yaratıcı şeyler bekliyorum aslında ama aklınıza gelmiyorsa gizlenme her zaman için açık bir seçenek.

5 başarı 2 başarısızlık var şu an. Başarılı bir Algı zarı size silahlarınızın ve zırhlarınızın bulunduğu odayı gösterecek, elini taşın altına sokacak gönüllü bekliyoruz.

He pardon... Mr.Green
    Karakterlere baktım; benim ve Yeniçeri arkadaşın algısı 6 ve en yüksek, birlikte keşfetsek aid etme gibi daha avantajlı olmaz mı; Edmond şu zırhları bulalım

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 14, 2010 4:23 am Reply with quoteBack to top

Yetenek çekişmesi olayında yardım olayını koymadım, tutturamayacağınız bir zorluk değil kötü zar için de şans kartınız var.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 14, 2010 7:35 pm Reply with quoteBack to top

Dünya ile ilgili değişiklik:
    Büyü olayını dünyadan tamamen kaldırdım. Simya yerine Ruh bilimi (psikoloji) kullanılıyor artık.

Savaş marifetlerine yeni eklentiler ve düzenlemeler getirildi.

Her oyuncu seviye atladığında bir savaş marifeti seçebilir ya da mevcut marifetini geliştirebilir. Bu puanı yeteneklere de kullanma imkanı vardır. Aksi belirtilmedikçe kazanılan avantajlar ya da verilen dezavantajlar yatırılan puan kadardır.

Savaş okulları
    Çift silah: Çift silah kullananlar tur içinde fiziksel savunma ya da saldırı alabilirler.
    İki el: Yakın dövüş silahınızı iki elinizle tutuyorsanız daha büyük hasarlar verebilirsiniz. Yatırılan puanın iki katı hasara eklenir.
    Keskin nişancı: Fırlatmalı ya da menzilli silahlara fiziksel saldırı verir.
    Kılıç - kalkan: Kılıç kalkan savunma ağırlıklı savaşçıların en çok tercih ettiği savaş marifetidir. Fiziksel savunmanızı arttırır.
    Silah ustası: Seçtiğiniz tek tip silaha fiziksel saldırı verir.
    Tek silah: Seçtiğiniz silaha fiziksel savunma ve savaş manevraları avantajı verir. Bir elinizin boş olması gerekir.
    Yıldırım Asası: Yıldırım asası kullananlar tur içinde fiziksel savunma ya da saldırı alabilirler.
    Yetenek Geliştirme: Bilmediğiniz bir yeteneği öğrenebilirsiniz. Çğrendiğiniz yetenek ilgili nitelik ve seviyeniz toplanarak hesaplanır. Mevcut olan yeteneğinize puan yatırırsanız onu +3 geliştirmiş olursunuz.
    Zamanlama ustası: Zamanlama ustaları patlayacak bombayı tam zamanında patlatmakta ustadırlar. El bombası, barut fıçısı ya da mayınlar için fiziksel saldırı verir.
    Zırh Ustası: Giydiğiniz zırhın cezalarını azaltır.

Mühendislik okulları
    Bomba imalatçısı: Bombalar ve mermiler üzerine çalışır, bu tip silahların hasarını arttırır.
    Elektrik mühendisliği: Elektrikli edevatlar üzerine çalışır, bu tip silahların hasarını arttırır.
    Silah yapımcısı: Silaha yapılan eklemelerle silahın fiziksel saldırısını arttırır.
    Zırh yapımcısı: Zırha yapılan eklemelerle dayanıklılık kalkanlara yapılan eklemelerle savunma arttırılır.

Tıp okulları
    Aktar: Zehir türevlerini kullanarak silahların hasarlarını arttırır, ayrıca nitelik hasarı da verebilirler. Savaş sonrasında şifalı otlarla iyileşme sağlanabilir.
    Hekim: Savaş sonrasında Zeka ve yatırılan puan toplamı kadar iyileşme sağlanır. Ameliyat yapmak için bu marifetinizin olması gerekir.
    Kimyager: İlaçlarla kendisinin yada bir başkasının saldırı, savunma ya da dayanıklılığını arttırabilir. Savaş sonrasında kimyasal ilaçlarla iyileşme sağlanabilir.

Ruh bilimi okulları
    Efsuncu: Hayal, yanılsama, sanrı göstermeye yarar ayrıca hipnotize ve kendine bağlama yöntemlerini de içerir. Kontrol altına alınabilecek kişi sayısı ve seviyesi yatırılan puan kadardır.
    Gaz verme: Kendisinin yada bir başkasının saldırı, savunma ya da dayanıklılığını arttırabilir. Birden fazla kişiyi etkilediğinde yatırılan puanı isteğine göre bölmesi gerekir.
    Lanet okuma: Yatırılan puan kadar karşıdaki kişinin saldırı, savunma, hasar verme ya da dayanıklılığı düşürülebilir. Birden fazla kişiyi etkilediğinde yatırılan puanı isteğine göre bölmesi gerekir.

Zırh olayını içgüdüsel olarak kimse rolünden farklı bir şey seçmedi fakat zırh giymeye bazı cezalar ekledim.
    Zırhlar
    Zırhlar savunma vermez dayanıklılık verir zırhın verdiği dayanıklılık puanı yediğiniz hasardan düşer.
    Hafif zırh (deri, kürk) 2
    Orta Zırh (örme zırh, pul zırh) 4 (-2 fiziksel savunma, -2 çeviklikle ilgili yetenekler)
    Ağır Zırh (plaka zırh) 8 (-4 fiziksel savunma, -4 çeviklikle ilgili yetenekler)

Ayrıca oyunculara hatırlatma:
    şans kartı
    Bilmediğiniz bir yeteneği biliyormuş gibi kullanabilirsiniz. İlgili nitelik ve seviye toplamınız kadar puanınız varmış varsayılır.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 15, 2010 3:26 pm Reply with quoteBack to top

7 başarı, 3 başarısızlık, atılan zar sayesinde filikaya sessizce binip gidebilecek misiniz yoksa sağlam bir kavga mı bekliyor sizi göreceğiz.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 9:32 am Reply with quoteBack to top

Sınıflar ve Irklardan örnekler

Melor Harami
    http://devrimkunter.deviantart.com/art/Melor-Harami-164216323

Erk Kabadayı
    http://devrimkunter.deviantart.com/art/Erk-Kabadayi-164216253
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 4:49 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Zmirnoff'un yanında o da sürekli.

(Cidden çok kıtım bu işlerde ya, yapacak hiçbir şey bulamıyorum.)

Eh madem öyle dayağı hakkettiniz.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 5:50 pm Reply with quoteBack to top

.

Mr.Green Hocam başka şans kartım kaldı mı acaba?

.
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 5:56 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .

Mr.Green Hocam başka şans kartım kaldı mı acaba?

.

Görgüsüzlük etmeyelim dwaxer hepimiz kardeşiz al benimkini Mr.Green

Spoiler:
    ÅŸaka ha!!!  :evil:

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 6:00 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .

:mrgreen: Hocam başka şans kartım kaldı mı acaba?

.

Yetenek çekişmesinde kullanandırdıklarımın 1 tane diğerlerinin 2 tane şans kartı var.

Bu şans kartının ismini nazar boncuğu olarak değiştirsek mi? Daha güzel olur sanki.
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 6:18 pm Reply with quoteBack to top

iyiymiÅŸ Very Happy
    Evet nazar boncugu olsun

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 6:28 pm Reply with quoteBack to top

.
    Devrimk şimdi benim elimde küçük bir barut fıçısı var mıydı; ambarda aramıştım ya? Mr.GreenEvil or Very Mad

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 6:35 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Devrimk şimdi benim elimde küçük bir barut fıçısı var mıydı; ambarda aramıştım ya? :mrgreen::evil:

.

Yok maalesef, dayak kaçınılmaz.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 7:58 pm Reply with quoteBack to top

.

Devrimk ben bu kaptanın +15 tabancayla saldırıya almasını anlayamadım; seviyesi mi çok yüksek bu adamın? Aslında hemen hepsi +10 felan diye geçiyor; kurallarda tam belirgin değil, ona güç, çeviklik filanda mı ekliyoruz yoksa?

Bu arada biz bittik herhalde; benim aklıma iki fikir geliyor; 1-Kaptana gemisine sabotaj yaptığımı, bizi serbest bırakmazsa yarım saate kadar batacağını (dümene sabotajım tutmadı mı ki benim?) 2-Korsanlık kurallarına göre kaptan olmak için kaptanı düelloya davet etmek Mr.Green (hangisi olur acaba?)

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 16, 2010 8:15 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .

Devrimk ben bu kaptanın +15 tabancayla saldırıya almasını anlayamadım; seviyesi mi çok yüksek bu adamın? Aslında hemen hepsi +10 felan diye geçiyor; kurallarda tam belirgin değil, ona güç, çeviklik filanda mı ekliyoruz yoksa?

Bu arada biz bittik herhalde; benim aklıma iki fikir geliyor; 1-Kaptana gemisine sabotaj yaptığımı, bizi serbest bırakmazsa yarım saate kadar batacağını (dümene sabotajım tutmadı mı ki benim?) 2-Korsanlık kurallarına göre kaptan olmak için kaptanı düelloya davet etmek :mrgreen: (hangisi olur acaba?)

.

Kaptan seviye 5 elebaşı (Boss)

İki numarayı ilk geldiğinizde Carlos yapar ya da aralarına girer bir süreliğine diye düşünmüştüm yapmadı. Düello için korsan olmak lazım çünkü.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum